T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.362
|
čitano: 6.300.957
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Dosta ljudi ima. Probao speed test na bilo što osim prema tcom infrastruktura i Ping je 400.

Čak i naš A1 ili Tele2. Nešto ih zeza kad se spajamo iz tcoma prema van.

Ali oni govore nije naša greška 😄
12 godina
offline
T-Com Internet

Kod mene nema promjene zvao ih i mail slao kažu ekipe su bile na terenu ali još malo da se strpim to je bilo u nedjelju. bio u poslovnici tamo kažu da su nadograđivali opremu za 5G mah ko bi ih znao muljaju niko neće reći pravu informaciju. eto 17 dana je prošlo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jack Sparrow kaže...
Dosta ljudi ima. Probao speed test na bilo što osim prema tcom infrastruktura i Ping je 400.

Čak i naš A1 ili Tele2. Nešto ih zeza kad se spajamo iz tcoma prema van.

Ali oni govore nije naša greška 😄

 Yep...otišli im pingovi u nebo. Meni eto traje već 2 dana agonija. London 260 ms...hehe....skill trpi.

 

 

You should never underestimate the predictability of stupidity
9 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Meni sad svako malo padne mreža, kompletno, telefon, IPTV i internet, pa se onda vrati, pa onda nestane internet. Sad se malo stabiliziralo, ping je dobar, ali na tabletu je wifi inače 150 Mbps dok je sad na istom mjestu oko 70, a upload je pao na 10 Mbps.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Bez problema kod mene.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

zadnje 2g sam na max2 paketu: optika 200/100mbit za 149kn (samo optika+voip, bez maxtva)

I danas sam dobio mail da mi istice ugovorna obveza i da ce se max2 paket poceti obracunavati po cijeni paketa bez ugovorne obveze

 

znaci li to da cu odsad placati duplo vise za tu brzinu?

ako da, ima li smisla natezati se s njima ili jednostavno prijeci kod drugog operatera (radije cu placati jeftiniju bnet kablovsku 120/50mbit) ? ima li t-com i dalje nekakve akcije na optiku?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Fanu kaže...

zadnje 2g sam na max2 paketu: optika 200/100mbit za 149kn (samo optika+voip, bez maxtva)

I danas sam dobio mail da mi istice ugovorna obveza i da ce se max2 paket poceti obracunavati po cijeni paketa bez ugovorne obveze

 

znaci li to da cu odsad placati duplo vise za tu brzinu?

ako da, ima li smisla natezati se s njima ili jednostavno prijeci kod drugog operatera (radije cu placati jeftiniju bnet kablovsku 120/50mbit) ? ima li t-com i dalje nekakve akcije na optiku?

 

 

Pa nazoveš službu i produljiš po istim uvjetima na nove 2g, ako si bez ugovora naplačivat će ti se puna cijena max2 paketa.

7 godina
online
T-Com Internet

Pozdrav, trenutno koristim 10mbps i sad mi nude onaj hibrid 4g do 30mbps i 100gb. Jel mozda netko zna kad se potrosi tih 100gb dali se brzina spusta na ovih 10mbps sto trenutno imam, ili na osnovnih 4mbps?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Li0nHeart kaže...

Pozdrav, trenutno koristim 10mbps i sad mi nude onaj hibrid 4g do 30mbps i 100gb. Jel mozda netko zna kad se potrosi tih 100gb dali se brzina spusta na ovih 10mbps sto trenutno imam, ili na osnovnih 4mbps?

 Pada na osnovnih 4mbps...

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Li0nHeart kaže...

Pozdrav, trenutno koristim 10mbps i sad mi nude onaj hibrid 4g do 30mbps i 100gb. Jel mozda netko zna kad se potrosi tih 100gb dali se brzina spusta na ovih 10mbps sto trenutno imam, ili na osnovnih 4mbps?

 Router te prebaci na tvoj osnovni 10Mbps preko žice

12 godina
offline
T-Com Internet

Može li mi se javiti netko iz T-Coma, treba mi za ponudu za mobitel.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav, nedavno sam uzeo hibridbox i povećanje brzine mi se stvarno osjeti, ali pošto mi je soba daleko, tu i tamo mi prekida wifi veza, pa me zanima da li vrijedi kupiti kakav wifi extender, točnije ovaj najjeftniji sa linka? On se prišteka u struju i samo se od rutera lan kabel spoji u njega? 

 

Hvala na pomoći.

 

https://neutrinomobile.hr/netis-wireless-n-portable-router-ap-wf-2416.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
hrčak kaže...

Pozdrav, nedavno sam uzeo hibridbox i povećanje brzine mi se stvarno osjeti, ali pošto mi je soba daleko, tu i tamo mi prekida wifi veza, pa me zanima da li vrijedi kupiti kakav wifi extender, točnije ovaj najjeftniji sa linka? On se prišteka u struju i samo se od rutera lan kabel spoji u njega? 

 

Hvala na pomoći.

 

https://neutrinomobile.hr/netis-wireless-n-portable-router-ap-wf-2416.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Da ako ćeš ga spajati lan kablom.

10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Da , ako ga tada postaviš u "AP mod" , a ne range extender koji je "reapeater mod" .

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
hrčak kaže...

Pozdrav, nedavno sam uzeo hibridbox i povećanje brzine mi se stvarno osjeti, ali pošto mi je soba daleko, tu i tamo mi prekida wifi veza, pa me zanima da li vrijedi kupiti kakav wifi extender, točnije ovaj najjeftniji sa linka? On se prišteka u struju i samo se od rutera lan kabel spoji u njega? 

 

Hvala na pomoći.

 

https://neutrinomobile.hr/netis-wireless-n-portable-router-ap-wf-2416.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Ovo ti je puno jeftinije riješenje ako možeš instalirat izvan kuće:

https://www.aliexpress.com/item/32883289247.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2c706a48Epn3py&algo_pvid=e11a2e71-8961-42a9-8a22-759c8801ed18&algo_expid=e11a2e71-8961-42a9-8a22-759c8801ed18-0&btsid=9597d502-3389-4277-824c-37fa9ce343bf&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_52

 

Ili ovo za instalaciju direkt na ruter:

https://www.aliexpress.com/item/32879676349.html?spm=a2g0o.detail.1000013.3.32ad2662lMAFXr&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.146401.0&scm_id=1007.13339.146401.0&scm-url=1007.13339.146401.0&pvid=723328bf-37c7-4a4f-af65-6d2781ab0250

Skineš poklopac na ruteru i vidjet ćeš dva SMA konektora na koje ukopćaš to čudo.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.9.2019 20:19 (Antropofob).
12 godina
offline
T-Com Internet

Pozz, imam t com internet. Adsl mi ne ide preko 4mbps i poslali su mi Hibrid 4G ruter. Signal mi je inače slab (30) ali kada ga prebacim u sobu onda je jak (37). Brzina mi je oko 10-20 inače, ali UVIJEK kada gledam utakmice preko int pada na 1-2 mbps i naravno šteka..i odma odem na speed test i da 1-2 mbps je brzina..i nakon par minuta se vrati na normlano..probao VPN ma sve i uvjek tako..Moze pomoc?? Preko ADSL normalno radi.. Ali mi nije jasno evo sad je signal mi na MAX (41 piše a na ruteru sve 3 crtice) i opet kad krenu utakmice brzina padne na tih 1 do 2  mbps a signal je jak i stalan

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Imam Magentu 1,net mi ne moze preko 4mbita.... sta ja mogu napravit da dobijem brzi net? ovaj hibrid? placa se dodatno ili ga mogu dobit kao zamjenu za stari modem... koliko prometa mogu radit preko njega?

...potpis nije potreban...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
DaNiTo kaže...

Imam Magentu 1,net mi ne moze preko 4mbita.... sta ja mogu napravit da dobijem brzi net? ovaj hibrid? placa se dodatno ili ga mogu dobit kao zamjenu za stari modem... koliko prometa mogu radit preko njega?

 Hibridbox je besplatan, 100GB po brzini do 30/5 a nakon toga se vraca na standardnu brzinu putem DSL linije. Moguce je i uzet dodatnih 100GB za 30kn ( neograniceno puta ) .

12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ja kad god trebam trebam taj brzi int on je sporiji od ADSL... Ali tih 100 gb koje bi dodalno naplatili jer bezobrazno..jer zbog njihove lose infrastrukture to ljudi moraju koristiti

11 godina
offline
T-Com Internet

Jel ima ko ideju zašto internet puca? Ovi iz tcoma pojma nemaju

 

Log iz routera:

 

2019-10-02 04:00:52 Connection to the Internet has been terminated. (R009)
2019-10-02 04:00:51 PPPoE error:DSL synchronization lost. (R013)

2019-10-02 03:46:55 Connection to the Internet has been terminated. (R009)
2019-10-02 03:46:54 PPPoE error:DSL synchronization lost. (R013)

2019-10-02 03:23:46 Connection to the Internet has been terminated. (R009)
2019-10-02 03:23:46 PPPoE error:DSL synchronization lost. (R013)  
2019-10-02 03:19:43 Connection to the Internet has been terminated. (R009)
2019-10-02 03:19:43 PPPoE error:DSL synchronization lost. (R013)
2019-10-02 03:15:56 Connection to the Internet has been terminated. (R009)
2019-10-02 03:15:56 PPPoE error:DSL synchronization lost. (R013)

 

 

Traje već 2-3 tjedna, može radit 12 sati u komadu, može puknut 3 puta u 10 minuta, može puknut svaka 2 sata. Nema apsolutno nikakvih pravila u koje doba dana ili noći.

 

Možda netko ima nekakvu ideju pa da to prenesem tehničaru kada dođe.

Do sada su doma bila 2 tehničara, oba kemijala nešto po brzini.

-prvi tehničar je smanjio brzinu sa 62 na 55 download, prekontrolirao žice DSL-a i rekao da je prije 2 tjedna rađen firmware update na routerima i da je to uzrokovalo probleme po čitavoj hrv i da vraćaju stare firmware i da će trebat neko vrijeme da svima zamijene. Kak to da o tome nitko ovdje ne piše ako je to istina?

 

-drugi vratio brzinu na starih 62mb i stavio novi router

Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: T-Com Internet

Ja sam isto kolega na T-com parici  i imam onaj Speedport  724v type Ci router i ja sam primjetio da mi je unazad par tjedana ako ne i malo duže velik problem sa Wi-Fi vezom prema njemu.

Sve nekako sporo i tromo otvara stranice naspram prije par mjeseci kad je sve letjelo fluidno i fino.

I žičano sam primjetio iste te neke probleme ali u manjoj mjeri.

Inače imam odličnu propusnost parice preko 130/65 mbit/s a puštena brzina mi je 50/10Mbps.

Znači stvarno su mi se ova neka sranja počela događat kad su kako kažeš nadograđivali taj neki firmware na njih, jer prije mjesec dva ove neke wi-fi smetnje nisam primjećivao u ovoj mjeri.

11 godina
offline
Re: T-Com Internet
b00 kaže...

Jel ima ko ideju zašto internet puca? Ovi iz tcoma pojma nemaju

 

Log iz routera:

 

2019-10-02 04:00:52 Connection to the Internet has been terminated. (R009)
2019-10-02 04:00:51 PPPoE error:DSL synchronization lost. (R013)

2019-10-02 03:46:55 Connection to the Internet has been terminated. (R009)
2019-10-02 03:46:54 PPPoE error:DSL synchronization lost. (R013)

2019-10-02 03:23:46 Connection to the Internet has been terminated. (R009)
2019-10-02 03:23:46 PPPoE error:DSL synchronization lost. (R013)  
2019-10-02 03:19:43 Connection to the Internet has been terminated. (R009)
2019-10-02 03:19:43 PPPoE error:DSL synchronization lost. (R013)
2019-10-02 03:15:56 Connection to the Internet has been terminated. (R009)
2019-10-02 03:15:56 PPPoE error:DSL synchronization lost. (R013)

 

 

Traje već 2-3 tjedna, može radit 12 sati u komadu, može puknut 3 puta u 10 minuta, može puknut svaka 2 sata. Nema apsolutno nikakvih pravila u koje doba dana ili noći.

 

Možda netko ima nekakvu ideju pa da to prenesem tehničaru kada dođe.

Do sada su doma bila 2 tehničara, oba kemijala nešto po brzini.

-prvi tehničar je smanjio brzinu sa 62 na 55 download, prekontrolirao žice DSL-a i rekao da je prije 2 tjedna rađen firmware update na routerima i da je to uzrokovalo probleme po čitavoj hrv i da vraćaju stare firmware i da će trebat neko vrijeme da svima zamijene. Kak to da o tome nitko ovdje ne piše ako je to istina?

 

-drugi vratio brzinu na starih 62mb i stavio novi router

 

nema baš nitko nikakvu ideju? jutros sam zvao tehničara i čudi se da se i dalje događa i veli da nema ideje više al bu došo sutra vidjet.

 

po onome kaj sam ja našo po netu ispada da ako DSL sync faila to je zbog loše parice

podaci moje parice su https://i.imgur.com/I20XIhJ.png i prema ovome ispada da je kvaliteta dobra do izvrsna

speedtest https://i.imgur.com/2T7RZ9n.png

 

Razmisljam o promjeni operatera na A1 ili nešto drugo ali time mislim da samo dajem prostor njima da jedan sa drugoga prebacuju krivnju. Ovi iz npr A1 budu rekli kod nas je sve ok, proslijedit cemo hrvatskom telekomu njihova je infrastruktura onda budu oni dosli i rekli zice su ok do operatera je, onda budu oni mogli okrivit nazad A1 i tak u krug. znači samo prebacivanje krivnje izmedu operatera, koncesionara i mojih kućnih instalacija

7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Za taj speedport je 0.24 stabilna verzija firmwera. Ht je pustio 0.29 verziji i odtada su pucanja kontinuirana. Trazio sam da mi vrate stari firmwer, pa bumo vidli odgovor.
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
b00 kaže...
nema baš nitko nikakvu ideju? jutros sam zvao tehničara i čudi se da se i dalje događa i veli da nema ideje više al bu došo sutra vidjet.

 

po onome kaj sam ja našo po netu ispada da ako DSL sync faila to je zbog loše parice

podaci moje parice su https://i.imgur.com/I20XIhJ.png i prema ovome ispada da je kvaliteta dobra do izvrsna

 Po stanju parice ne puca ti radi lose parice. Ono sto moze bit lose je da imas negdje los spoj pa se za loseg vremena stanje naglo pogorsa na nekom spoju i margina vise nije dovoljna da to izdrzi te se rusi link. Trebao bi instalirati ako ima za taj router dslstats ili nesto da ti prati marginu. Ako ima dropova u grafu onda je do toga.

15 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Jel još netko dobio poruku od T-coma da šalju Hibridbox modeme i aktiviraju uslugu? Nisam zatražio, no danas me iznenadila poruka.

 

Btw, dodajem glas kolegama sa problemima u vezi wifija, meni obično prilikom reloadanja taba u Safariju pokaže da nema konekcije iako je drugi tab sasvim uredu i online.

 

Why so serious?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
b00 kaže...
b00 kaže...

Jel ima ko ideju zašto internet puca? Ovi iz tcoma pojma nemaju

 

Log iz routera:

 

2019-10-02 04:00:52 Connection to the Internet has been terminated. (R009)
2019-10-02 04:00:51 PPPoE error:DSL synchronization lost. (R013)

2019-10-02 03:46:55 Connection to the Internet has been terminated. (R009)
2019-10-02 03:46:54 PPPoE error:DSL synchronization lost. (R013)

2019-10-02 03:23:46 Connection to the Internet has been terminated. (R009)
2019-10-02 03:23:46 PPPoE error:DSL synchronization lost. (R013)  
2019-10-02 03:19:43 Connection to the Internet has been terminated. (R009)
2019-10-02 03:19:43 PPPoE error:DSL synchronization lost. (R013)
2019-10-02 03:15:56 Connection to the Internet has been terminated. (R009)
2019-10-02 03:15:56 PPPoE error:DSL synchronization lost. (R013)

 

 

Traje već 2-3 tjedna, može radit 12 sati u komadu, može puknut 3 puta u 10 minuta, može puknut svaka 2 sata. Nema apsolutno nikakvih pravila u koje doba dana ili noći.

 

Možda netko ima nekakvu ideju pa da to prenesem tehničaru kada dođe.

Do sada su doma bila 2 tehničara, oba kemijala nešto po brzini.

-prvi tehničar je smanjio brzinu sa 62 na 55 download, prekontrolirao žice DSL-a i rekao da je prije 2 tjedna rađen firmware update na routerima i da je to uzrokovalo probleme po čitavoj hrv i da vraćaju stare firmware i da će trebat neko vrijeme da svima zamijene. Kak to da o tome nitko ovdje ne piše ako je to istina?

 

-drugi vratio brzinu na starih 62mb i stavio novi router

 

nema baš nitko nikakvu ideju? jutros sam zvao tehničara i čudi se da se i dalje događa i veli da nema ideje više al bu došo sutra vidjet.

 

po onome kaj sam ja našo po netu ispada da ako DSL sync faila to je zbog loše parice

podaci moje parice su https://i.imgur.com/I20XIhJ.png i prema ovome ispada da je kvaliteta dobra do izvrsna

speedtest https://i.imgur.com/2T7RZ9n.png

 

Razmisljam o promjeni operatera na A1 ili nešto drugo ali time mislim da samo dajem prostor njima da jedan sa drugoga prebacuju krivnju. Ovi iz npr A1 budu rekli kod nas je sve ok, proslijedit cemo hrvatskom telekomu njihova je infrastruktura onda budu oni dosli i rekli zice su ok do operatera je, onda budu oni mogli okrivit nazad A1 i tak u krug. znači samo prebacivanje krivnje izmedu operatera, koncesionara i mojih kućnih instalacija

 

Imao sam i ja slicnu situaciju, problem je bio u zracnom kabelu koji ide od kutije na stupu pa po kucama, negdje je bio u malo losijem stanju i pucala je veza malo malo, dok god ih nisam nagovorio da me spoje na novi zracni kabel koji su postavili prije dvije godine i od tada nisam imao problema sa pucanjem veze. bar za sad :) 

8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ja sam prije dobio modem nego poruku.... 

 

Inače imam stabilnih 10/0.5 mbps ali sa ovim hibridnim mi se upload povećao na 4-5 mbps ali download šara od 1 do 35 mbps.....U večernjim satima surfanje nemoguće....Tako da je stari speedport opet u pogonu a ovo smeće ide nazad....

14 godina
offline
T-Com Internet

Imam Speedport Plus router. I slušajte ovaj zanimljiv problem. Na router mi je spojeno 12 uređaja. Jedan od tih uređaja je Netgear extender pošto ovaj router ima lošu antenu pa mi signala ima samo u kuhinji i dnevnom boravku, drugi je Airport express koji mi služi za bežićno puštanje glazbe sa iTunesa (koji se nalaze na računalima) na glazbenu liniju, dok su ostali uređaji PC računala, Mac računala, pametne TV, pmatni DVD playeri, iOS uređaji i Android mobiteli. Dakle, problem je što nakon nekog vremena neki se uređaji ne žele više spojiti na nijednu mrežu u kući. Kad restartam samo Speedport Plus sve se popravi, ali opet nakon nekog vremena dio drugih uređaja se ne želi nikako spojiti na nijednu mrežu. Nije važno da li je uređaj bio spojen na Speedport Plus ili na Netgear extender. On se svakako ne želi spojiti. Mijenjao sam frekvenciju routera, mijenjao sam kanale routera. Ništa nije pomoglo. Promijenio sam extender sa TP link pojačivačem signala jer sam pomislio da Netgear pravi problem, ali onda mi je taj TP link stalno gubio signal sa Speedport Plus ili bi se gasio. Ono što sam vidio u logovima je ova poruka u trenutku kad se uređaj ne želi spojiti:

2019-10-03 16:43:26    Providing DHCP information to a requesting station has failed (H003)

2019-10-03 16:43:25    Providing DHCP information to a requesting station has failed (H003)

I da napomenem prije ovog rouera imao sam Speedport koji se počeo gasiti pa su ga promijenili, a prije toga sam imao neki ZTE na koji se Airport express nije nikako htjeo spojiti pa su mi ga nakon mjesec dana promijenili.

Ovi iz T-com mi nakon godinu dana još ne znaju pomoći. Možda ovdje netko ima neki prijedlog.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2019 17:14 (tomo100brt).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Imaš problem sa DHCP-om. On je zadužen za dodjeljivanje IP adrese uređajima po kući.
Očitaj u ruteru na kojim ti je postavkama i kada ti se više neće spajati očitaj koje su ti IP adrese u konfliktu

12 godina
offline
T-Com Internet

Konačno danas riješeni problemi na mojoj lokaciji sa 4G iako sam čekao mjesec dana mogu reći da sam za sad zadovoljan. DL na 1800Mhz znači samo na jednoj frekvenciji 200Mbps

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice