T-Com optika i OpenWRT

poruka: 61
|
čitano: 37.733
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com optika i OpenWRT

Dakle nisi morao petljati oko MAC cloninga? A VLAN si definirao, ili si direktno na port na koji je spojen njihov media converter dodao PPPoE client?

I lost one of my machines... I can ping it and everything, but I can't seem to find it in my apartment...
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com optika i OpenWRT

ONT --- Speedport ---- bridge ---- Mikrotik.

 

Nisam mora klonirati niti MAC niti postavljati VLAN. Speedport je i dalje tamo a Mikrotik diže PPPoE konekciju.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com optika i OpenWRT

aha, znaci ipak si ostavio Speedport, ja sam skuzio da si Mikrotik spojio direktno na ONT...

15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com optika i OpenWRT

Nisam, ostao bi bez telefona (nema ATA na Mikrotiku).

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
16 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com optika i OpenWRT

Eh da, na to zaboravih, ja necu imati telefon al sam planiral MaxTV tak da mi ne gine njihov router izgleda... jedino neznam koju tocnu ulogu ima Speedport u MaxTV prici, dal on samo odvoji dolazni VLAN na port na kojem je receiver ili radi jos nesto, jer u tom slucaju bi ja mogao s Mikrotikom odvojiti taj VLAN i dodjelit ga portu na kojem mi je receiver

15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com optika i OpenWRT

Tako nekako. On diže VLAN za maxtv, internet i telefon. Tako da, mogao bi staviti maxtv preko svog routera ako pogodiš sve postavke.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
offline
Re: T-Com optika i OpenWRT

Ako router omogućava taj dio s VLAN-ovima nije ti potreban njihov router nego svoj vlastiti spojiš u ONT i bez problema radi i internet i maxtv.

Vlan za internet je 100, a za iptv (maxtv) je 1500.

mag.inf
12 godina
offline
T-Com optika i OpenWRT

Pozz.

Kolega Sum of all... jel bi ja mogao s tim Mikrotikom riješiti svoj slučaj od jesenas? -> Od Bneta imam Thomson THG540K (u njega ide iz zida koaksijalac) iz njega LAN internet u komp i telefon.

Htio bih wi-fi i možda još koji LAN (žični) priključak...

Hvala.

 

EDIT: Probao sam sa SX763 ali sam ga zaštopao kemijajući s OpenWRT pa sad može samo jedan LAN proći kroz Siemensa (spojio Thomsona i Siemens)...

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2016 20:32 (Spiridon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
T-Com optika i OpenWRT

mogao bi to rijesiti s mikrotikom, ali ako bi mu primarna funckija bila wlan, onda ti to ne bi bilo idealno rjesenje

ja imam hap lite i ako ne koristim npr. smartphone neko vrijeme, automatski se odspoji sa mikrotika i onda se moram rucno spojiti da bi proradio net :S

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com optika i OpenWRT

Meni se to nikad nije dogodilo da on sam makne neki station... Ili nisam primjetio.

 

Možda je do tvog telefona?

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
12 godina
offline
T-Com optika i OpenWRT

Jel može ovaj umjesto Mikrotika? https://www.links.hr/hr/adsl-router-d-link-go-rt-n150-wireless-n-150-easy-router-4-port-802-11b-g-n-1-wan-port-bezicni-053524064

Piše +1 WAN port... Jel to znači da samo jedan komp može preko LAN konekcije?

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
T-Com optika i OpenWRT

Nije, kada sam spojen na asusa ili huaweija, ne odspaja ga sam :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com optika i OpenWRT
Spiridon kaže...

Jel može ovaj umjesto Mikrotika? https://www.links.hr/hr/adsl-router-d-link-go-rt-n150-wireless-n-150-easy-router-4-port-802-11b-g-n-1-wan-port-bezicni-053524064

Piše +1 WAN port... Jel to znači da samo jedan komp može preko LAN konekcije?

 Mozes spojiti do 4 uredaja preko lan-a, u wan port ustekas glavni router

11 godina
neaktivan
offline
T-Com optika i OpenWRT

Pozdrav  ljudi , ja sam trenutno na iskonu sa 20mb , al nas je doma 5 i jos duplo tolko uredaja pa je internet sranje. E sad instalirali su nam tu optiku do ulaznih vrata i razmisljam da se prebacim vise. 
Sad.. kolka je to zajebancija sa svim tim dodatnim routerima i jel valja sta taj maxadsl . E da , dosta mi je vazan wifi te bi bilo idealno da mogu nekim uredajima bacit nekakvu restrikciju max download itd.

trenutno se ne kuzim previse u networking al bez problema bi mogo to sve pohvatat ak bi se isplatilo za neku dobru konfiguraciju.

pa ak ima neko dobru preporuku ili ideju, hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com optika i OpenWRT
Sum_of_all_fears kaže...

ONT --- Speedport ---- bridge ---- Mikrotik.

 

Nisam mora klonirati niti MAC niti postavljati VLAN. Speedport je i dalje tamo a Mikrotik diže PPPoE konekciju.

 Mozes plz reci kako si spojio ovo sve? Znaci u koji port na speedportu ide ONT? I iz kojeg porta na speedportu ti ide u mikrotik? Hvala!

15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com optika i OpenWRT

ONT u LAN1 na Speedportu, Mikrotik WAN (LAN1) u LAN2 na speedportu.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
neaktivan
offline
T-Com optika i OpenWRT

Pozdrav svima,

 

zanimaju me iskustva s t-com optikom. Naime pošto mi ugovor s h1 ističe, dvoumim se izmežu bneta na akciji 170 kuna tel.+net i optike od T-coma za 180 kuna (za nove korisnike inače je 240kn) na 2 godine S TIME da bi prvih 12 mjeseci plačao samo 90 kuna!! Aktivacija je 62 kune jednokratno. brzina na bnetu bi bila 30, a na Tcomu minimum 50 pa do 100 ak ide..

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com optika i OpenWRT

Nema ti tu "ako ide"... Ide uvijek.

 

Ja imam 100/20 skoro od nove godine i radi bez ijednog problema... Samo sam kupio pošten router i stavio ovo njihovo smeće u bridge jer taj router je kriminalan.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
neaktivan
offline
T-Com optika i OpenWRT

Da malo bumpam thread jer mislim da većina entuijasta voli imat vlastiti ruter a po mogućnosti i izbaciti njihov ruter iz priče potpuno.

 

Trenutno se nalazim isto u problemu, sad sam Bnet korisnik i imam kombinaciju njihovog MODEMA i vlastitog Linksys WRT54GL (s DDWRT firmwareom). Brzina mi je 12,5 / 1,25 (što je polako već jadno) i njihov TV.

 

Kad želim da mi povećaju brzinu ili promjenim paket me počnu "hebat" i žele mi stavit "all in one" njihov Router. Dapače kad sam dogovorio isključivo promjenu (nekakvu) s obećanjem da mi ostaje moja kombinacija u trenutku realizacije su ga došli uzet - pa sam sve otkazao.

 

To bi bio dovoljan uvod, sad na konstruktivni dio:

 

Tu gdje stanujem (ZG srednjaci) mi i Tcom nudi optiku a po njihovim katalozima mi nude 200/100 (znam da mi je Linksys 100/100) za 250kn/mj (12 mj U.O.), ali isto zajebavaju sa svojom opremom. Razmišljam osnovat udrugu građana (naravno biti će i za zaštitu potrošaća) da nastupam ko pravna osoba jer njima daju CISCOve routere i puno su susretljiviji ali i znatno skuplji + zajebancija oko udruge i to (nije strašno ali oduzme 1 dan godišnje).

 

Da li netko ima iskustva/zna dali cu moći s nekim Linksys, Cisco, Mikrotic ili slicnim "brandiranim" routerima s nekim custom firmwareom spojit ostatak svoje mreže direkt na njihov ONT il imaju nekakvu MAC autorizaciju koju neću lagano zaobići? (telefon i tv ne planiram koristit od njih - radije ću uzet evo tv)

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com optika i OpenWRT

Kompliciraš.

 

Po novom (koliko sam čuo), bez puno pitanja daju da ljudi spajaju svoju opremu u ONT. To baš u početku nisu dali jer nije bilo dovoljno obučenih za takve egzibicije.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com optika i OpenWRT

Na službeni upit odgovaraju:

 

ta oprema nije podržana od strane Tcoma...

15 godina
odjavljen
offline
Re: T-Com optika i OpenWRT

To "nije podržana" je njihov stav - ako ne radi, nije naš problem, ako vam proradi i ne ometa ostale korisnike, isto nije naš problem.

 

Kakvi službeni upiti... Spojiš, ukucaš PPPoE podatke, možda moraš i MTU promijeniti (nisam 100% siguran) i radi. Ako te zaključa po MAC adresi, zovi SZK da resetiraju port ili sačekaj pola sata da proradi samo od sebe.

 

Recimo bridge radi 100% sa Mikrotikom - znam jer ga imam. Jedino što sam SZK morao zvati da me prebace u bridge i da mi daju PPPoE lozinku.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
neaktivan
offline
T-Com optika i OpenWRT

Pokušat ću aktualizirati ovu temu jer nigdje nisam pronašao detaljni info kako spojiti ruter s OpenWRT direktno na ONT a da MaxTV radi.

 

Moj ruter je TP-Link TL-WR1043ND V3 sa zadnjom raspoloživom verzijom OpenWRT-a Chaos Calmer 15.05.1. Internet radi bez problema na VLAN-u 100 na WAN portu ali MaxTV nikako da proradi pa molim pomoć ako je netko uspio! :-)

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2016 21:09 (kkova).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com optika i OpenWRT
kkova kaže...

Pokušat ću aktualizirati ovu temu jer nigdje nisam pronašao detaljni info kako spojiti ruter s OpenWRT direktno na ONT a da MaxTV radi.

 

Moj ruter je TP-Link TL-WR1043ND V3 sa zadnjom raspoloživom verzijom OpenWRT-a Chaos Calmer 15.05.1. Internet radi bez problema na VLAN-u 100 na WAN portu ali MaxTV nikako da proradi pa molim pomoć ako je netko uspio! :-)

 

Proradio i MaxTV - opis konfiguracije je ovdje: https://klseet.com/index.php/202-openwrt/openwrt-tp-link/tl-wr1043nd-ver1-8/143-tl-wr1043nd-v18-10031-rc6-unifi

 

P.S. VLAN ID za MaxTV je 1500 a za internet je 100.

13 godina
offline
T-Com optika i OpenWRT

Pozdrav kolege!

 

Da li je tko od Vas imao iskustva sa Asus RT ruterima i optikom? Naime, spojio bih Asus Router direktno u ONT i sa PPPOE konekcijom se spajao na net (telefon i maxTV ne trebam).

Kako to upogoniti? Konekciju sam preko službe za korisnike prebacio na bridge i unio sam podatke za spajanje (username@htnet-dsl) i lozinku za spajanje za net.

Ali nažalost nije proradilo. Ima li tko iskustva s tinme? Gdje griješim?

 

Eh da, router je AC87U

 

Lp

 

EDIT: evo riješenja:

http://forum.pcekspert.com/showpost.php?p=3070032&postcount=1987

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.6.2017 14:06 (alengrosevic).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com optika i OpenWRT
alengrosevic kaže...

Pozdrav kolege!

 

Da li je tko od Vas imao iskustva sa Asus RT ruterima i optikom? Naime, spojio bih Asus Router direktno u ONT i sa PPPOE konekcijom se spajao na net (telefon i maxTV ne trebam).

Kako to upogoniti? Konekciju sam preko službe za korisnike prebacio na bridge i unio sam podatke za spajanje (username@htnet-dsl) i lozinku za spajanje za net.

Ali nažalost nije proradilo. Ima li tko iskustva s tinme? Gdje griješim?

 

Eh da, router je AC87U

 

Lp

 

EDIT: evo riješenja:

http://forum.pcekspert.com/showpost.php?p=3070032&postcount=1987

 

hah hvala

ja sam trenutno na bnetu ali prelazim na t-com optiku pocetkom iduce godine (kad istekne bnet ugovor) i takodjer imam Asus router (RT-56ACU) kojeg bih htio koristiti umjesto smeca koje operatori daju

 

ovi iz bneta nedaju ni da stavis njihov modem u bridge mode (tj daju ti, ali nakon mj dana se automatski prebaci natrag u default iz bridge moda)

13 godina
offline
T-Com optika i OpenWRT

provjeri još jednom to za automatsko prebacivanje jer je to glupost žešća. Zamisli firme koje imaj usvoje routere i da moraju svak imjesec zvati da ih prebace nazad u router mod. Ne bi trebalo biti tako. Evo meni do sad radi uredno, neikakvih problema nemam, čak sam i port 4 stavio za MaxTV :)

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com optika i OpenWRT
Pozdrav svima. Može mala pomoć obzirom da vidim da ste se zezali sa svojim routerima.
Naime imam optiku od HT-a i Ericsson ONT. Stavit ću svoj router samo za internet dok ću Speedport ostaviti za MaxTv i za telefon. Zanima me da li bi to bilo slijedeće... Znači i Speedport i Asus router direktno u ONT i na Asusu podesiti VLAN Id, username i password. E sada me zanima da li u ovom slučaju kada se oba routera uštekaju u ONT da li Speedport mora ići u Bridge ili je dovoljno napraviti disconect na a Speedportu i to je to?

Hvala puno.
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
T-Com optika i OpenWRT

Nisam baš našao puno vodiča za spajanje vlastitog router u ONT od HT-a. Imam od HT-a Raisecom ISCOM HT803G ONT i Speedport W724V, a moj router je Archer C7 s OpenWRT-om. Podesio sam OpenWRT prema ovom vodiču (link), VLAN ID za HT optiku internet je 100. Nakon toga sam ištekao Speedport, uštekao ONT direktno u Archera, ugasio ONT, pustio ga minutu, upalio i nakon nekoliko minuta je internet proradio. Dakle, bez Speedporta u bridgeu ili išta slično, samo plug and play!

 

Zvuči jednostavno, ali nije mi baš bilo lako naći upute, pa će možda ovaj post pomoći nekome. :)

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
T-Com optika i OpenWRT

S tim da je to samo za internet. I maxtv se da sredit mislim, al telefon ne.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2019 23:29 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice