Usb mrezna kartica

poruka: 10
|
čitano: 2.383
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Usb mrezna kartica
Poz ljudi, treba mi USB mrezna kartica da mogu komp spojit na wifi
Zanima me isplati li se dat nesto vise za neke dobre kartice odnosno adaptere, ili je dovoljna i neka jeftina posto mi se svidjaju one skroz male nano koje se ni ne primjete, kao kod laptopa
Wifi nije nis posebno 2.4 Ghz, 10 mbps download 0.5 upload i router je soba do kompa, tako da mi se cini da ce zapravo svaka omogucit dobru povezanost
jk
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Usb mrezna kartica

Da je u istoj prostoriji pa OK, ali ako u prostoriji sa ruterom  ima uređaja koji se koriste sa wifi tada ćeš imati usporenu vezu sa mogućim prekidima.

Laptop ima dvije dobre antene u rubu monitora pa je i domet puno veći nego kod tih "nano" wifi adaptera.

Ako je usb adapter tada imaš mogućnost da ga sa usb-kablom namjestiš na višu poziciju gdje ima bolji signal pogotovo ako na sebi ima vanjsku antenicu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2019 23:20 (AF139).
15 godina
offline
Re: Usb mrezna kartica
Ja imam od xiaomi mini USB wifi I radi bez ikakvih problema cca 10m I 2 zida. Xiaomi Mini USB Wireless Router trazi oo Googlu, ja sam onda platio cca 4Eur
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
10 godina
offline
Re: Usb mrezna kartica

Metri ne znače puno , a i zidovi ovisno o debljini i vrsti manje koliko se uspješnije wifi signal probija kroz vrata ...još ovisno u kom pravcu se nalaze.

15 godina
offline
Re: Usb mrezna kartica
Znaci router i komp mu dijeli jedan zid, sasvim dovoljan je taj miniusb wifi adapter
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
10 godina
offline
Re: Usb mrezna kartica

Ukoliko netko u dnevnom boravku gdje je ruter surfa na WiFi po youtube ili gleda TV preko WiFi sa tim usb adapterom u drugoj sobi se može pozdraviti sa normalnim radom.

15 godina
offline
Re: Usb mrezna kartica
Pa sa tom brzinom se svakoko moze pozdraviti, meni bez problema hvata preko 90% ali ja imam 100 Megabita
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
10 godina
offline
Re: Usb mrezna kartica

Sa ovim problemom ISP ugovorena brzina nema nikakve veze jer je vjerovatno brzina komunikacije između rutera i PC ista kao i kod tebe tj. ovisna o "b,g,n" modulaciji.

15 godina
offline
Re: Usb mrezna kartica
https://xiaomi-mi.com/wifi-routers/xiaomi-mi-portable-wifi-black/#reviews, ako imas 10Mbit vezu na net I pustis neki video na youtubu Koji I'ma veci bitrate, mozes ti imati I drugu komp direct spojen sa lanom pa ne mozes na dva kompa gledati 2 videa vece kvalitete, tak da je 10Mbit kli.. od veze pogotovo ako je vise korisnika u kuci.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
10 godina
offline
Re: Usb mrezna kartica

Brzina od ISP je sad nebitna pa da je i ADSL 4Mbps jer je pitanje bilo za kvalitetu wifi veze od rutera u drugu prostoriju do PC-a.

Nano adapteri (nebitan proizvođač) su po pitanju signala minimum 3 puta lošijeg signala u prijemu i predaji od wifi usb adaptera koji imaju vanjsku antenicu od 5-7 dBi.

Znamo ovdje po forumu da ljudima i sa boljim wifi adapterima štuca veza na istoj udaljenosti ovisno o vrsti zida i okolnim smetnjama pa nano adapter nikako ne zaslužuje preporuku.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice