WiFi Yagi Antena Problem

poruka: 5
|
čitano: 10.094
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
WiFi Yagi Antena Problem

Kupio sam ovu antenu (ne bas s tog oglasa ali uglavnom je ta antena): http://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/wireless-yagi-antena-25-dbi-oglas-4221721

 Ali neradi, bila je nova i zapakirana, neotvorena. Jednostavno bolje mi lovi omni antena od 7dBi nego ova. Sa omni antenom lovi 6-7 mreza a sa ovom samo ove mreze unutar kuce bez obzira kamo je ja usmjerio.
Provjeravao sam sa mjernim instrumentom konekor, i srednji vod i vanjski omotac su u medjusobnom spoju. Neznam jeli to normalno!?

 

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb Hvala ili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: WiFi Yagi Antena Problem
xZero kaže...

Kupio sam ovu antenu (ne bas s tog oglasa ali uglavnom je ta antena): http://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/wireless-yagi-antena-25-dbi-oglas-4221721

 Ali neradi, bila je nova i zapakirana, neotvorena. Jednostavno bolje mi lovi omni antena od 7dBi nego ova. Sa omni antenom lovi 6-7 mreza a sa ovom samo ove mreze unutar kuce bez obzira kamo je ja usmjerio.
Provjeravao sam sa mjernim instrumentom konekor, i srednji vod i vanjski omotac su u medjusobnom spoju. Neznam jeli to normalno!?

 

ja cu samo reci da su te jeftinije antene s oglasnika (njuskalo, ebay) uglavnom sr*nje, imao sam jednu istu takvu ijednu omni sa ebaya (navodno 12dbi) i prakticki sam bolje wi-fi  signale hvatao sa svojom nokiom pa cak i sa home-made kantenom. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: WiFi Yagi Antena Problem
darkborg kaže...
xZero kaže...

Kupio sam ovu antenu (ne bas s tog oglasa ali uglavnom je ta antena): http://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/wireless-yagi-antena-25-dbi-oglas-4221721

 Ali neradi, bila je nova i zapakirana, neotvorena. Jednostavno bolje mi lovi omni antena od 7dBi nego ova. Sa omni antenom lovi 6-7 mreza a sa ovom samo ove mreze unutar kuce bez obzira kamo je ja usmjerio.
Provjeravao sam sa mjernim instrumentom konekor, i srednji vod i vanjski omotac su u medjusobnom spoju. Neznam jeli to normalno!?

 

ja cu samo reci da su te jeftinije antene s oglasnika (njuskalo, ebay) uglavnom sr*nje, imao sam jednu istu takvu ijednu omni sa ebaya (navodno 12dbi) i prakticki sam bolje wi-fi  signale hvatao sa svojom nokiom pa cak i sa home-made kantenom. 

Rastavio sam mjesto gdje se na anteni spaja kabel, i unutra je bio kratki spoj, tj zice su se dodirivale, rijesio sam to i antena sad super radi. Nije nesto extra kako sam ocekivao, ali opet bolje neg sto je ikad bilo.

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb Hvala ili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post
14 godina
neaktivan
offline
WiFi Yagi Antena Problem

Jesi li antenu kupio sa eBaya ili? Možeš li reći koliko bolje hvata signal sa recimo 50 metara? Jer tu postoji wireless koji je Open, ali kvaliteta signala nije baš nešto.

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: WiFi Yagi Antena Problem
DmL kaže...

Jesi li antenu kupio sa eBaya ili? Možeš li reći koliko bolje hvata signal sa recimo 50 metara? Jer tu postoji wireless koji je Open, ali kvaliteta signala nije baš nešto.

Preko njuskala, na ebayu je jeftinije ali nisam imao zivaca cekati..... pa sam s njuskalom rijesio u jedan dan primopredajom....

 

Dakle imam 3~4km udaljen AP a to je public free access AP od moje općine Viškovo. Imam optičku vidljivost, ali lošu (krovovi kuća).
Sa svojom omnicom od 7dBi na koju sam montirao ovu kantenu, mogao sam tek poneki put (jednom u 1000 pokušaja) uhvatiti taj AP. 
Sa Yagicom ide bez kantene, AP nadje svaki drugi put, ali je signal preslab (-80db) pa se nemogu spojiti, ili u najboljem slulaju se spojim ali je internet neupotrijebljiv.
Inače imam ALFA AWUS036NH 2W Wireless. 

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb Hvala ili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice