Wireless povezivanje

poruka: 38
|
čitano: 36.819
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Wireless povezivanje
pitanje

Evo kao što sami naslov kaže povezivanje pomocu Wirelessa. Prije svega zanima me mogu li povezat dva racunala putem Wirelessa (stolno racunalo i laptop). Ako se mogu spojit bežicnim putem, onda me zanima kako to spojiti? Treba li najprije napraviti mrežu na racunalu kako bi se na nju spojio sa drugim racunalom ili je potrebno nešto drugo?


MCK
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless povezivanje

Mislim da može ali neznam točno kako.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless povezivanje

Jedino moraš imaš wireless karticu i na jednom i na drugom. Ako želiš imati spojena oba kompa samo međusobno, dovoljno ti je da oba wireless adaptera postavis u ad-hoc mod i sve će šljakat.. Naravno, sama sigurnost takve veze, kao i kvaliteta su već upitne.. Moj prijedlog, kupi neki wireless router i spoji oba preko njega..

Upute kako postaviti wireless mrežu dolaze više manje sa kupnjom svakog routera tak da ni to nije bed..

 

pozdrav

16 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless povezivanje

Dakle treba ti laptop sa integriranom wireless karticom ili sa dodatnom pcmcia ili usb karticom. Isto vrijedi i za stolno računalo.

Ukoliko nemaš wireless router, potrebno je postaviti kartice u AdHoc način rada. U propertiesima od wireless networka kreiraj novu mrežu, odaberi ime koje mora biti isto na oba računala kao i wep key. i u preffered mode dijalogu (govorim napamet - mislim da se zove tako ili slično) odaberi opciju Ad Hoc.

 

Javi još točno za što ti treba mreža - djeljenje internet veze, ili samo za file sharing, pa ti napismeo ostatak price, prsti me vec bole :)


--
Ne ulazi u raspravu sa budalama - prvo će te spustiti na svoj nivo, a onda te dotući iskustvom...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless povezivanje
autorov komentar

Treba mi samo za file sharing, a kasnije cu ja lako za djeljenje internet veze.


MCK
16 godina
offline
RE: Wireless povezivanje

Kad već govorite o wir. kako bih se ja povezao sa susjedima, razdaljina oko 200 do 250 m. Kakve mi antene trebaju? Koliko košta? Koliko routera? Itd

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless povezivanje

Kakve mi antene trebaju?

- Kantena

 

Koliko košta?

Repromaterijal(konktori, kabel, prazni važ = about 50 kn)

 

 

Koliko routera?

-1

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Wireless povezivanje

@killer

Ne kompliciraj sebi zivot, tim vise sto ces kasnije opet koristit djeljenje internet veze. Uzmi sad adsl/cable wireless router za kakvih 300kn i rjesi se svih sadasnjih i buducih problema.

 

@Mako

Na 200 do 250m ti gotovo i ne tribaju neke extra antene (ali kantena u svakom slucaju pomaze).

Triba ti jedan router (source), i ako ne zelis bit vezan za prozor (ili vec najblizi otvor prema source-u) jedan repeater (5460ap/5470ap) koji ce ti signal prosirit po ciloj kuci i odrzavat stabilnu vezu prema udaljenom routeru. Router i repeater svaki po 300kn. Kantena po potrebi, ali tu ce te najvise doc odgovarajuci konektor i kabel, neisplativo a signal ce i ovako vatat.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Wireless povezivanje

Pozdrav!

 

Imam jedno pitanjce, znam da je lakše zvat korisničku podršku, al' eto...:

Imam "nebežični" ADSL modem koji je ugovorom obvezan na 2godine korištenja,e,...

Sad kupih novo računalo, koje se nalazi u drugoj prostoriji...router se nalazi kod "starog komp." i kako kazah fiksiran, povezan LANom...

 

E, sad bi ja i da u sobi imam ADSL a da ne minjan ugovor...

 

HVALA!


Nepostoji glupo pitanje!
Intel Core2Quad Q6600
GeForce 8800GT 512MB
4GB DDR2 800MHz
500GB
WinXP SP2
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless povezivanje
red_taurus kaže...

Sad kupih novo računalo, koje se nalazi u drugoj prostoriji...router se nalazi kod "starog komp." i kako kazah fiksiran, povezan LANom...

 

E, sad bi ja i da u sobi imam ADSL a da ne minjan ugovor...

 adsl/cable wireless router (WAN) na zicni adsl modem (LAN)
fiksni komp (LAN) u acwrouter (LAN)
fiksni wireless komp (WLAN) bezicno na acwrouter (WLAN)
Materijal:
1 adsl/cable wireless router
1 client wireless card
16 godina
offline
Wireless povezivanje

Ako kupim bezicni router i u njega DSL vezu prikljucim na WAN port,moze li ln jednom racunalu dijelit Internet vezu bezicno,a jednom preko LAN-a (zicno)?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless povezivanje
Skywalker kaže...

Ako kupim bezicni router i u njega DSL vezu prikljucim na WAN port,moze li ln jednom racunalu dijelit Internet vezu bezicno,a jednom preko LAN-a (zicno)?

 Onda ti bezicni router preuzima funkciju preusmjeravanja prometa i spajanja DSL-om (dijeli vezu prema klijentima). Ukratko, sa njim mozes imat zicnu i bezicnu vezu sa vise kompova bez ikakvih problema.
16 godina
offline
RE: Wireless povezivanje

Puno hvala

 

16 godina
neaktivan
offline
Wireless povezivanje

Zahvaljujem!Smijeh


Nepostoji glupo pitanje!
Intel Core2Quad Q6600
GeForce 8800GT 512MB
4GB DDR2 800MHz
500GB
WinXP SP2
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Wireless povezivanje
autorov komentar

Spojio sam pomoću Wireless dva računala i sad me zanima kako mogu slati podatke (slike,muzika...) sa jednog na drugi i može li se preko Wirelessa igrati neka igrica kao u LAN-u.


MCK
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Wireless povezivanje

Možeš, samo uključi sharing. Desni klik na folder ili cijeli local disk, propertis i tamo imaš tab sharing. Staviš  kvačicu  na  'Share  this  folder  on  the  network'  i  to  je  to.  Odeš  na  drugom  računalu  na  'my  network  places'  i  tamo  bi  trebao  vidjeti  taj  šerani  folder.  Namigiva

Mogu  se  igrati  igre,  ali  u  slučaju  da  signal  nije  kriminalno  loš.  Osmijeh  Kreiraš server za lan, ovaj se drugi spoji...

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless povezivanje
autorov komentar
mjaut kaže...

  Kreiraš server za lan, ovaj se drugi spoji...

 

 U tome i je problem, kako da to napravim. Kako sad da spoji dva kompa LAN?

MCK
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless povezivanje
ne kuzim..pa radis sve kao da si spojen kablom u lan...samo sta si sad preko wirelessa
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless povezivanje
killer kaže...

Spojio sam pomoću Wireless dva računala i sad me zanima kako mogu slati podatke (slike,muzika...) sa jednog na drugi i može li se preko Wirelessa igrati neka igrica kao u LAN-u.


 Napravi share na diskovima oba PC-a tako da sa jednog možeš prisupati drugom. Ako je u pitanju samo jedan folder, onda ti je najbolje mapirati drive tako da mu direktno pristupaš kao da je tvoj i treća i meni najbolja opcija je program UltraVNC. Ja ga koristim u kućnoj mreži i u firmi.
Što se tiče igrica u kućnoj mreži, ako igrica ima tu opciju samo navali. Ja i sin to stalno radimo (Age of empires i Age of Mythology)
15 godina
neaktivan
offline
Wireless povezivanje

Imam jedan problem. Radi se o povezivanju D-link modema DSL-584T (koji je inace i router) sa wireless routerom Netgear WGR614. Spojio sam sve kako je u uputstvima pisalo i navodno da je internet veza dosla u wireless router. Medjutim, kada racunala koja su spojena na njega, bilo lokalnom vezom ili bezicnom vezom, zele pristupiti internet javlja se greska da internet konekcija ne postoji. Citao sam po razlicitim forumima kako je puno teze upariti dva routera nego obican modem i router pa ako je netko imao slican problem i zna ga rijestiti molim ga da mi pomogne. Dakle, sto od opcija Bridge mode, routing, UPNP i DHCP treba ostaviti ukljuceno ili iskljuciti?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wireless povezivanje

evo vako da vamkazem imam jedan problem s spajanjem na internet   spajam se bezicno   na onom jednom malom kompu wirles connection 6 na kompicu mi pise da sam online za internet a kad udem u program tamo psie not conection  sta bi trebo napraviti jel bi mi vi mogli pomoci aj molim vas ko zna da mi javi jel stvarno mi je dosta kabla po cijeloj kuci   i usput da kazem imam zyxel i imam ugraden  karticu  i antenica u kucistu    ko zna molim vas da mi se javite    pozz molim vas javite hitno mi ovo treba

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless povezivanje
bosancic kaže...

evo vako da vamkazem imam jedan problem s spajanjem na internet   spajam se bezicno   na onom jednom malom kompu wirles connection 6 na kompicu mi pise da sam online za internet a kad udem u program tamo psie not conection  sta bi trebo napraviti jel bi mi vi mogli pomoci aj molim vas ko zna da mi javi jel stvarno mi je dosta kabla po cijeloj kuci   i usput da kazem imam zyxel i imam ugraden  karticu  i antenica u kucistu    ko zna molim vas da mi se javite    pozz molim vas javite hitno mi ovo treba

 Ovako, na zyxelu ti treba svijetliti internet, wlan, dsl. Na kompu ti mora biti wireless network->connected.. Rekao si da to nemaš, pa odeš na start->control panel->network connections->pa desni klik na wireless connection, pa odeš na view available wireless networks, kad ti se to otvori budeš vidio dostupne bežične mreže, označiš svog zyxela i odeš na tipku connect.. E sad to pada u vodu ako ti kartica ima svoj program za spajanje na bežičnu mrežu, pa moraš ući u njega i preko njega se spojiti..
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless povezivanje
matko kaže...

Imam jedan problem. Radi se o povezivanju D-link modema DSL-584T (koji je inace i router) sa wireless routerom Netgear WGR614. Spojio sam sve kako je u uputstvima pisalo i navodno da je internet veza dosla u wireless router. Medjutim, kada racunala koja su spojena na njega, bilo lokalnom vezom ili bezicnom vezom, zele pristupiti internet javlja se greska da internet konekcija ne postoji. Citao sam po razlicitim forumima kako je puno teze upariti dva routera nego obican modem i router pa ako je netko imao slican problem i zna ga rijestiti molim ga da mi pomogne. Dakle, sto od opcija Bridge mode, routing, UPNP i DHCP treba ostaviti ukljuceno ili iskljuciti?

 
Koliko sam skužio ide prvo D-Link, onda wireless router... Jesi probao komp spojiti na D-Link-a i vidjeti da li imaš interneta? D-Link-a stavi na route mode. Prvo to probaj da vidiš gdje je greška..
16 godina
neaktivan
offline
Wireless povezivanje

Dali se može spojiti logaritamska antena na bežičnu mrežnu umjesto one male antenice i koliki bi bio tada moj domet????

Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless povezivanje

Idem na internet preko D-Linka bez problema. No interesira me bas Netgear router. Problem je kod dva routera sto se treba onesposobiti DHCP na Netgearu i kad to napravim najcesce se izgubi lokalna mreza i tada ne mogu pristupiti Netgearu ni bezicno niti kablom da bi dalje mijenjao postavke,  vec moram sve  istekat iz struje pa redom  kablove pokopcat nazad inace nista ne radi. Cak sam prvi D-Link stavljao  u bridge mode da bude samo modem (dakle Dial-Up) bez routanja, ali naravno tada se ne mogu spojit na internet jer D-Link funkcionira po principu kad ga ukljucis odmah si na netu. Moj savjet svima je da ne kupujete bezicni router, vec odmah ADSL modem koji u sebi ima bezicnu podrsku.

13 godina
neaktivan
offline
Wireless povezivanje

Ovako...imam stolno računalo (win xp) koje ima pristup internetu (wDSL)

 i stavio sam unutra wireless karticu (D-Link dwl-G 510) i sad bi htio povezati to stolno računalo sa netbookom ( Acer-Aspire One 532- win 7) i omogućiti pristup internetu.

Instalirao sam D-Link dwl-G 510 i napravio mrežu i kad na netbooku stavim traženje mreže on je nađe, povežu se,ali nemogu sa netbookom na internet!

Vjerovatno sam pogrješio u postavkama pa molim za pomoć!

Hvala........

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Wireless povezivanje

Ovako danas sam uzeo Laptop i ima wireless, pronađe mi router ali je zasticen. I moram upisati Network key.

 

kako da nađem taj network key?

Method :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Wireless povezivanje
crni16 kaže...

Ovako danas sam uzeo Laptop i ima wireless, pronađe mi router ali je zasticen. I moram upisati Network key.

 

kako da nađem taj network key?

jeli to tvoj router nađe ili tuđi? ako je tvoj,onda ti password piše na jednom od  papira koji si dobio uz ADSL,a ako je tuđi,onda se nemožeš povezati je nemožeš saznati password.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
14 godina
moderator
online
Re: Wireless povezivanje
crni16 kaže...

Ovako danas sam uzeo Laptop i ima wireless, pronađe mi router ali je zasticen. I moram upisati Network key.

 

kako da nađem taj network key?

spoji se žično na router, uđi u njegov meni i tamo pogledaj...

piše ti sve u uputama od routera

R.I.P. EnlightenedPhoenix /// TROLLBUSTER
13 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless povezivanje
antimadridista kaže...
crni16 kaže...

Ovako danas sam uzeo Laptop i ima wireless, pronađe mi router ali je zasticen. I moram upisati Network key.

 

kako da nađem taj network key?

jeli to tvoj router nađe ili tuđi? ako je tvoj,onda ti password piše na jednom od  papira koji si dobio uz ADSL,a ako je tuđi,onda se nemožeš povezati je nemožeš saznati password.

moj je router, napisem taj pasvord ali mi pise ovo : the netwrok ''thomson67a615'' rqeuires a network key ( also called a WEP key or WPA key). A network key helps prevents unkown from connecting to this network.

 

kad upisem svoju sifru..

 

izbaci mi ovo : the network password needs to be 40bits or 104 bits depending on your network configuration. This can be entered as 5 or 13 ascii charasters or 10 or 26 hexadecimal characters. 

Method :D
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice