Nosite li sat?

poruka: 3.043
|
čitano: 1.093.423
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Nosite li sat?

I ovaj mi se sviđa Citizen.

Anketa Citizen ili Seiko.

 

Edit: Seiko kupljen 18.7. i stigao na adresu 27.7. (Bez carine/pdv itd.)

 

 

0 Citizen
18 Seiko
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2018 21:37 (zila).
13 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Pozdrav ekipa, možete li mi preporučiti slične satove navedenom: Festina F20353. Znači novi sam u svijetu satova, imam jedan koji sam dobio za promociju, Casiov G-Shock no to je sportski sat i sad bi želio počastiti se s nekim konkretnjijim satićem (znam da je nekima ovo "konkretniji" smiješno vjerojatno :D). Ovaj mi je zapeo jer ga je buraz dobio za krizmu pa da ne uzimam baš isti. Znači zanima me nešto na sličnu foru po cijeni (nikako skuplji), a da je tako malo "sportski".

16 godina
offline
Nosite li sat?

Nosim ovaj, bas ga kupio nedavno...

 

Casio G-Shock GA100 5081

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.7.2018 13:41 (4mal).
14 godina
offline
Re: Nosite li sat?

EDIT: moze DELETE :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.9.2018 11:39 (x360gamer).
15 godina
offline
Nosite li sat?

Garmin Fenix 5 Plus Sapphire, Titanium

 

 

10 godina
offline
Nosite li sat?

Ekipo satoljubaca!

 

 

Kakva su Vaša isksutva sa Seikom općenito i sa Prospex Sea?

Automatic ili Solar ćuka?

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
14 godina
offline
Nosite li sat?

Sa Seikom ne možeš fulati, sve mehanizme sami razvijaju i proizvode. Prospex linija je vrlo pouzdana kao sportski/ronilački satovi. Ako misliš sat nositi baš svaki dan onda bi uzeo automatik, većina ih ima rezervu oko 2 dana i inače su skuplji od baterijskih. Kod Seika je većina ronilačkih satova automatik. Solarni su isto zanimljivi jer se svaki put kad je izložen svjetlu preko ćelija puni baterija koja može trajati i preko 7 godina. Koji god da odabereš dugo će ti služiti. Možeš pogledati i forum portala satova za više detalja.

Do not feed the trolls!!
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
DragonWarrior kaže...

... Možeš pogledati i forum portala satova za više detalja.

 Ovih dana vlada svojevrsna seikomanija tamo :)

 

Btw, na temu gornjeg upita - seiko je odličan izbor.

morrisoN
10 godina
offline
Nosite li sat?

 

Hvala Vam dečki(DragonWarrior&morrisoN) na komentarima. Znam za taj sajt o ćukama, ali sam se prvo htio raspitati
na svojem najdržaem forumu.


Planiram prvo(napokon) uzeti Suuntača Core, pa tek onda neki Seiko.
U svakom slučaju, bum počel brijati na ozbiljne ćuke.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
6 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Ovdje je više naglasak na Distance!...samo naprijed, možeš ti i više, sa takvim satom to je obveza!
12 godina
offline
Nosite li sat?

Iako imam 40+ tek sada dobio želju za satom :) Kupio si tj. naručio za 100 kn ovaj sa slike. Sad si gledam uzeti još jedan malo bolji. Svakako si gledam neki sličan da ima sve brojke da lakše vidim koliko je sati :) Gledam ovako nešto, ali možda ima neki prijedlog za nešto slično, a da je bolji. Ne tražim ništa,skuplje od 50 dolara, samo manje:) Eto da je sportski, sa velikim (svim) brojevima, da može izdržati barem prskanje vode :) Šta kažete na ova dva? 

https://www.amazon.com/Casio-AQS800W-1B2VCF-Solar-Multi-Function-Ana-Digi/dp/B005MDPAPU 

 

https://m.aliexpress.com/item/32793959480.html?shortkey=ZFnMvumy&addresstype=600

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.8.2018 21:57 (mariclius).
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Do $50 ne možeš očekivati čuda, no Casio je dobar izbor. Možda najbolje što možeš dobiti u tom cjenovnom rangu. Svaki od njih bi trebao preživjeti kišni dan, pranje ruku, čak i tuširanje, no ne bih preporučio plivanje. Svakako nemoj kupovati neki od modnih satova (firme koje se primarno bave nečim drugim, ali imaju i satove) jer je to najmanje dobijenog za novac. Također, neisplativo je kupovati totalne noname kineske jeftikanere. Iako znaju izgledati lijepo, kvalitet je na nivou jednokratne upotrebe.
morrisoN
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Btw, Evo jedan odličan sat. Imho, mnogo kvalitetniji od ovih koje si naveo, a po veoma povoljnoj cijeni. 200m vodootporan kvarcni diver. Samo, ne znam da li ti se diver style sviđa.
https://www.amazon.com/Casio-MDV106-1AV-Analog-Watch-Black/dp/B009KYJAJY
morrisoN
12 godina
offline
Nosite li sat?

Hvala na korisnim savjetima. Ne mislim plivati sa satom već više ako se slučajno poprska vodom da ne dođe do problema. Sviđa mi se ovaj dole, ali bih više volio da ima brojke pa da lakše vidim koliko je sati. Malo me vid zeza, a naočale nosim samo za čitanje pa mi te brojke dosta znači. Možda zvuči glupo, ali tako je:) Potražiti ću još malo uz vaše savjete. Hvala:)

12 godina
offline
Re: Nosite li sat?

s7ank0 , to je njemački Amazon? Je li skupa poštarina? Sviđa mi se i taj sat pa malo gledam na toj stranici satove. 

16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

da njemacki amazon, dostava traje od 5-9 dana kosta 7,49€, imas ovdje listu za sve EU zemlje pa ti pise sve kolkokosta...

 

https://www.amazon.de/gp/help/customer/display.html/ref=hp_201910060_to_201910850_2?nodeId=201910850#GUID-94F272E0-F280-4956-87FB-E99C2528462A__SECTION_B7337C2658FF464184228A64407FA4FF

8 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Nema mi bolje... Casio F-91W
12 godina
offline
Nosite li sat?

Odlučio sam da si uzmem ovaj sat. Sa popustom me dođe oko 277 kn. Jedino ne kužim koja je razlika između ovoga kojeg želim... 

https://www.aliexpress.com/item/Casio-watch-Student-fashion-sports-quartz-men-watch-MRW-200H-4B/32795169957.html

 

... i ovoga koji je jeftiniji nekih 100 kn... 

 

 https://m.aliexpress.com/item/32793959480.html?shortkey=ZFnMvumy&addresstype=600

 

Kako god uzeti ću taj prvi za početak. Već vidim da sam se malo "navukao" na satove :) Imam osjećaj da je to prvi u nizu satova. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2018 17:16 (mariclius).
10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

@mariclius 

 

 

Frende, kaj ne pogledaš u Svijetu medija kod nas?

Ta serija Casio MRE 200H je ispod 400kuna.

 

A, ovaj Casio MRW 200H 1B je čak i na akciji malo više od 200 ćuna.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
15 godina
offline
Nosite li sat?

Ipak mislim da za malo više (neznatno) novaca se s gorepomenutim casio diverom dobija puno više

 

morrisoN
12 godina
offline
Nosite li sat?

PzKpfw , veliko hvala za linkove. Večeras naručujem jedan od tih šta si linkao. 

 

morrisoN , uzeti ću i taj šta predlažeš sljedeći mjesec. Ja sa nadam da je to najbolja kombinacija:))) 

Hvala svima. Javim večeras šta sam naručio. Lp 

 

Edit: Evo naručio sam ovaj sat za početak:))) 

Najviše mi se sviđa. 

 

https://www.svijet-medija.hr/art/rucni-sat-casio-mrw-210h-1a2vef/84543

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2018 20:10 (mariclius).
12 godina
offline
Nosite li sat?

Sat već stigao:))) Ja prezadovoljan. Jedino nisam naviknuo na sat pa imam čudan osjećaj:)  Evo par slika na brzinu... 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.8.2018 15:39 (mariclius).
10 godina
offline
Nosite li sat?

@mariclius

 

Lajkam sat. To je ono što se traži od ćuke sa kazaljkama. Jednostavnost, minimalizam i preciznost. Ne, nikakve nepotrebne điđe-miđe.

 

-------------------------------------------------------------------------------------

 

Mini recencija je ograničena na korisnika koji do sada nije nosio satove, te nije do nedavno brijao na iste.


I još je kupljen prije koji dan, tako da ne mogu u ovom trenutku recenzirati sat nakon dužeg vremenskog nošenja.

Prvo, zašto sat, a ne onaj sat na mobitelu? Hm, puno je lakše, jednostavnije, napraviti zakret ruke, nego uzeti ruku izvaditi mobitel, te pogledati koliko je sati. A, i kada trčiš, šetaš...puno je lakše imati manje dimenzije i težinu na ruci, nego veće dimenzije i veću težinu u džepu(mobilni telefon).

 

A, i bez sata sa onim satom na mobitelu, uvijek nekaj štopam. Koliko minuta sam u šetnji sa psom, koliko trčim, koliko mi treba pješke do posla, koliko efektivno radim, koliko učim itd...volim brojke, te i kad kuham, ne kuham na način da to probam, nego točno u minutu...

Zato mi nemoj reći to se kuha otprilike 15-ak minuta, nego reci 14, 15 ili 16 minuta, pa ja lako štopam. A i volim brojke. Zanimljiv je i divan ovaj svijet kada se promatra i shvaća kroz brojke.

Da, nosim sat i iz razloga, jer je to ono što se može reći "muški nakit" i igračka za odrasle.


Htio sam ćuku za izvan prostorne aktivnosti kao što je planinarnje, dugačke šetnje(sa ili bez psa), trčenje, plivanje i ostale svakodnevne aktivnosti doma ili sa strane. Ajmo, reći EDC koja osim prikaza vremena ima još neke dodatne funkcije. E,da i sat može pod vodu, da mu ne smeta tuširanje, bazeneke i kiša.
Eh, da i da nije neki noname proizvod, jer im ne vjerujem. Kupio naime, onog Sharka kineza, te nije prošlo dugo da je bio otpao metalni remen. O.K., mogu se žaliti, popravljeno bi to bilo, al' nije to-to, frende.

Remen je ne Suuntaču neke vrste gume/plastike i vele korisnici Suunta da se isti brzo troši, ok nije bed, zamijenimo ga.


E, da nisam htio onog Suunta koji se mora puniti kao mobać, jer onda to nije više sat, nego si ograničen na funkciju punjenja kao kod mobitela, te moraš paziti gjde ideš i koliko ćeš ostati, ako nisi pri izvoru elek.napajanja. Okay, postoji power bank, ali opet jedna briga više.

 

Sunatač dolazi u kvalitetnoj ambalaži na više jezika.

 
 

Ima pri prvom paljenju kod vremenskih zona izabrati između BG ili ZGB. Meni nebitno, ali kod ultra nacionalista ovo je od velike tobožnje važnosti.
Mislim da je nepotrebno da piše oznake funkcijski tipki kao što su "START/STOP","VIEW","+","MODE","-", jer kada to uđe pod naviku jednostavno ti nazivi postaju nepotrebni i neće korisnik tog ručnog sata
svaki put prije pritiska nekog gumba čitati naziv istoga. Bolje bi i efektivnije bilo da piše recimo samo "Sunnto Core".

 

Početne komande naštelevanja sata uz papirnate i YT upute i čimpanza bi dobro shvatila nakon par minuta korištenja. Tu nemam zamjerki.

Sviđa mi se taj Brushed Steel, jer satu dodaje ipak na značaju i izdižega ga iznad raznoraznih plastičnjaka koji taj materijal koriste za vanjsko kučište sata.

Nisam htio da na satu imam GPS, jer to samo dodaje povisuje cijenu sata, a za već 100 eura dobije se sasvim solidan Garminov GPS.
Osim glavne funkcije ručnog sata kao što je točno pokazivanje vremena bilo mi je bitno da ima i kompas da ne moram sa sobom nositi i mehanički kompas. Mada ipak prednost uvijek dajem potonjem u odnosu na onaj digitalni.

 

Prikaz na dispaly Suunta sata nije nametljiv, a opet nije ni ne vidljiv kao kod loših kineskih kopija. Prikaz na display me podsjeća na one plastična kučišta sa kraja 80-ih i poèetka 90-ih kad je u istima dolazila po jedna igra(neke svemirski brodovi, itd...).Tako da me na taj način Suunto vraća u djetinjstvo.

 

Altimetar svoj posao radi vrlo dobro, te svaku promjenu visine uredno registrira.

U usporedbi sa konkurencijom nisam htio Garmin, jer je razvikaniji kao brend i estestki više su mi se svidjeli proizvodi Suunta, jer više nalikuju na sat, a manje na mobitele i pametne telefone kao što je to slučaj kod Garmina koji je neki izraženiji hibrid klasiènog i pametnog sata.

 

Kako sam došao baš do marke, brenda Suunta?
Pa, vidio sam, odnosno čitao po netu recenzije jednog našeg tipa kaj radi na HRT kaj je vidio svijeta više, nego svi HRT novinari zajedno i ima više životnog iskustva, nego pojedine brigade iz proteklog rata ukupno u kontekstu preživljanja u priprodi(ne, računajući borbeno djelovanje).
Jako dobro piše dobro recenzije opreme, te sam se pronašao u njegovim tekstovima....

 

I tako, prva ozbiljnija ćuka, nekome vrijedna, nekom nevrijedna tih novaca, ali uvijek kao korisnici bilo čega u ovom potrošačkom društvu plaćamo ono što dobijemo. 

Ugodan je za nošenje, te nema problema ako ga se negdje slučajno okrzne, jer je safirno kristalno staklo dovoljno robusno da bude neosjetljivo na takva mehanička oštećenja.

E, da u Hrvatskoj je nedavno otvoren servis za Suunto satove-Dragorlux. Koliko sam uspio saznati, prije ga je potrebno slati za Sloveniju na servis.

 

I tako, to je Suunto. Sada bi mogao i neki Seiko, pasti...

 

 
 
 

 

 

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.9.2018 21:16 (PzKpfw).
9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Pozdrav!
Sta mislite o Shark satovima na njuski dali su origigi ili dobra china copy !? Zasto pitam ? Jer na njuski su 2 puta jeftiniji od onih na legit storu! Ne kuzim kako je moguce, sta su fake, ili ? Ima da netko zna nesto o tome !? Imam jedan sa njuske i stvarno je dobro napravljen, ima garancuju, stickere, papiroligiju, kutiju, bas kao sta se dobije i na legit storeu! Izgleda mi original ali se pitam kako je na njuski 2 puta jeftiniji nego na legit storeu !? 🤔Thx!
Odmori se u Istini! :))
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
veseli007 kaže...
Pozdrav!
Sta mislite o Shark satovima na njuski dali su origigi ili dobra china copy !? Zasto pitam ? Jer na njuski su 2 puta jeftiniji od onih na legit storu! Ne kuzim kako je moguce, sta su fake, ili ? Ima da netko zna nesto o tome !? Imam jedan sa njuske i stvarno je dobro napravljen, ima garancuju, stickere, papiroligiju, kutiju, bas kao sta se dobije i na legit storeu! Izgleda mi original ali se pitam kako je na njuski 2 puta jeftiniji nego na legit storeu !? 🤔Thx!

 Origigi ili fake ne valjaju.

morrisoN
6 godina
offline
Nosite li sat?

Zelja mi je kupiti gshock mudmastera al onaj jeftiniji 

Cca 1400kn na amazonu.

Uffff.....

Jel tko ponosan vlasnik gshocka?

12 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Novi sat Amazfit Stratos

14 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Vi koji ste narucivali s creationwatches, koji shiping ste izabrali?

 

1) DHL Express Priority Shipping with insurance (2-4 days worldwide), custom/sales tax may be collected upon delivery

2) Registered Airmail (without watchbox, with watch pouch, 10-14 days worldwide

 

Oba su free, ali mislite li da s ovim drugim ima manje šanse da ga ocarine?

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice