Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori izdvojena tema

poruka: 11.738
|
čitano: 1.603.131
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

jedino sto sam jos gledao da kupim ili 410 specrum ili ornata chroma ili deathstalker chroma...ali posto sam se isprsio vise nego sto sam planirao za misa nisam htio pretjerivati s tipkalicom

razorblade
11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Zena i dijete mi zapljenili g213 jer ima dugine boje pa sebi moram po novu,gledao sam razer blackwidow te za oko 600kn u linksu,vidim da je mehanicka pa da isprobam,da li ju netko ima i kakva su iskustva? Lp

razorblade
10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Imam ja upravo tu tournament 2014 verziju. Od te tipkovnice nadalje je Razer zamijenio Cherry MX sa Razer Green. Radi se o modificiranim Kailh switchevima koji su po svemu sudeci vrlo vjerna kopija Cherry MX. Npr. ovi moji su jednako kliktavi kao Cherry MX Blue. Uglavnom, super iskustva, tipkovnica radi i izgleda kao prvog dana. Nijedna tipka ne zapinje, nijedan znak se nije izlizao nakon skoro 3g koristenja pa ni guma od ispod.

 

Da sad kupujem novo (da imam tolko para i ne znam sto s njima) bih malo protegnuo za Corsair K63 jer ima crveno osvj. tipkovnicu (crvena najmanje smeta po noci) i jer ima crvene Cherry MX (svaka vrsta ima svoje male prednosti i nekome mane pa guglaj, ako te interesira).

 

Osobno mehanicku tipkovnicu ne bih kupovao novu, nego polovno, kako i jesam ovu jer ne vidim kako ce se pokvariti, osim ako ju ne bacis u zid pa mozda ni tada. Doduse, 600kn je fina cijena za novu meh. tipk, ali npr. na Njuskalu ima isto tenkeyless i jos sa LED osvijetljenjem i sa jamstvom za 400kn, npr. ovo.

 

Vecina tih meh. tipkovnica ima engleski layout kao i sve Razerove, ako se ne varam. Lako se naviknes, pogotovo ako ne pises puno s palatalima. Meni osobno je eng layout bolji za npr. programiranje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.5.2017 13:04 (The_Fichek).
11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Hvala na odgovoru

razorblade
11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Ewo nisu imali bw te pa sam uzeo deathstalkera...za moj casual gaming bu dobra...ima chiklet keys pa je ko.moja stara logy 740...silent..pa cu se brzo.naviknut...a ak cu htjt kliktanje i rgb sam spojim g213 😁

 

 

razorblade
13 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

molim pomoć, da li bi ram:

 

Hynix 4GB PC3-12800 DDR3- 1600MHz non-ECC Unbuffered CL11 240-Pin DIMM
Technology: CMOS
Memory Width: 64
Supply Voltage-Max (Vsup) 1.58 V, Supply Voltage-Min (Vsup) 1.42 V, Supply Voltage-Nom (Vsup) 1.5 V,

 

radio na 970 Extreme3 R2.0?? thnx

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 0:37 (bobsi).
12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
bobsi kaže...

molim pomoć, da li bi ram Hynix 4GB PC3-12800 DDR3- 1600MHz, radio na 970 Extreme3 R2.0?? thnx

 http://www.asrock.com/mb/AMD/970%20Extreme3%20R2.0/?cat=Memory&Model=970%20Extreme3%20R2.0&Vendor=Hynix

meni neispisuje nista, ostalima?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Radit ce bez ikakvih problema, jedino gdje se mora vise paziti kod kompatibilnosti ram memorije su laptopi radi razlicitih napona, i kod stare ddr2 memorije jer je bilo modela koji su radili samo sa amd plocama

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Patrick_cro kaže...

Radit ce bez ikakvih problema, jedino gdje se mora vise paziti kod kompatibilnosti ram memorije su laptopi radi razlicitih napona, i kod stare ddr2 memorije jer je bilo modela koji su radili samo sa amd plocama

 navodno je serverska, ima kakve veze??

13 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
bobsi kaže...

molim pomoć, da li bi ram:

 

Hynix 4GB PC3-12800 DDR3- 1600MHz non-ECC Unbuffered CL11 240-Pin DIMM
Technology: CMOS
Memory Width: 64
Supply Voltage-Max (Vsup) 1.58 V, Supply Voltage-Min (Vsup) 1.42 V, Supply Voltage-Nom (Vsup) 1.5 V,

 

radio na 970 Extreme3 R2.0?? thnx

 još netko?

15 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
bobsi kaže...
Patrick_cro kaže...

Radit ce bez ikakvih problema, jedino gdje se mora vise paziti kod kompatibilnosti ram memorije su laptopi radi razlicitih napona, i kod stare ddr2 memorije jer je bilo modela koji su radili samo sa amd plocama

 navodno je serverska, ima kakve veze??

 ne vidim nigdje da pise ecc, jer na serverskim pise ecc, makar i ecc memorija radi bez beda.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Patrick_cro kaže...
bobsi kaže...
Patrick_cro kaže...

Radit ce bez ikakvih problema, jedino gdje se mora vise paziti kod kompatibilnosti ram memorije su laptopi radi razlicitih napona, i kod stare ddr2 memorije jer je bilo modela koji su radili samo sa amd plocama

 navodno je serverska, ima kakve veze??

 ne vidim nigdje da pise ecc, jer na serverskim pise ecc, makar i ecc memorija radi bez beda.

 Šaljem ti ih ak ne budu radile 😀

12 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Da ne spamamo temu #slike vašeg hardwera#

 

 

 

 Da za filmove ti treba dobar subac,hebes ga i moji frendovi nemaju nista od audija pa sam morao do ZG posegnut,na kraju se skupilo i u ST par entuzijasta,npr Denon PMA2000/10,Marantz PM-14S1... bih bio dobar korak ,ja sam igrom slucaja dobio na probu NAD M3 i ostao paf koliko je bio bolji od Denona.Naravno par puta je skuplji,na kraju sam ga maznuo za 10K kn i udomio na par godina,dok nisam ponovno nesto drugo dobio na probu...nikad kraja.

 

Bas gledam nista pametno u SH na trzistu,cak ni na Audiomarktu!

AUDIOFIL
11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

phanteks

 

kažeš da si ih dao "na bubanj"...

jesu li svi prodani i ako imaš još koji "na bubnju", kolika je cijena?

7 godina
odjavljen
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

imam jos 5 komada, 1x b12-1(800rpm) i 4x b12-4(2400rpm)

90kn kom

11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
phanteks kaže...

imam jos 5 komada, 1x b12-1(800rpm) i 4x b12-4(2400rpm)

90kn kom

 a miša mu jarca, bap obrnuto od onoga što meni treba

meni trebaju silent ventovi za kućište i ovi od 800rpm bi bili idealni, a ovi su mi na previše okretaja

 

još ne bi bio problem namjestiti da rade najviše na pola snage, ali vidio sam da se počinju gasiti na 4,4v gdje se još vrte na preko 1100 okretaja

meni je soma okretaja max što dopuštam svojim ventovima, ovaj fp silencio se preko fan xperta spušta do 240 okretaja i puštam ga do max 80% što je oko 900rpm

 

kamo sreće da su ti četiri ova od 800rpm, odmah bi se dogovorili

7 godina
odjavljen
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

ah, ti su prvi otisli, 4 komada, ostao samo jedan takav

dok b12-4 stabilno rade na 1120rpm, ali opet su tisi od ostalih zbog dizajna lopatica

13 godina
neaktivan
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

boxer 

Ali ja imam namjestivu visinu 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
15 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
chutac kaže...

boxer 

Ali ja imam namjestivu visinu 

 A ja kao nemam? Pogledaj plastičnu vezicu, a usto ovo je elastična i mogu je namještati po potrebi.

 

Također prilikom premještanja kućišta neće otpasti ili se prervrnuti za razliku od tvog rješenja.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
phanteks kaže...

ah, ti su prvi otisli, 4 komada, ostao samo jedan takav

dok b12-4 stabilno rade na 1120rpm, ali opet su tisi od ostalih zbog dizajna lopatica

 ma nije samo stvar u tišini, problem je i s prašinom koju bi mi takvi ventovi nepotrebno vukli i onda moram češće čistiti filtere

meni ne trebaju bogzna kako jaki ventovi, soma okretaja mi je max kad igram, što niže kad brljam po netu

zato sam uzeo predimenzionirani hladnjak za proc i grafu koja ima lufta na hlađenju tako da ne moram stvarati oluju u kućištu

u svakom slučaju šteta, ti ventovi su mi uz be quiet sw3 u užem izboru

13 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Ja mogu finije namjestati visinu radi vijka. A ako micem kuciste, i ovako mi to onda ne treba :) 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
7 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

@Kamikaza1600vti

 

Dobar mod, kao što si i rekao estetski nije baš nešto ali uglavnom da funkcionira kako treba. Bilo bi lijepo kada biste imali mogučnost napraviti "poklopac" kartice pomoću 3d printera...

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
It'sMe932 kaže...

@Kamikaza1600vti

 

Dobar mod, kao što si i rekao estetski nije baš nešto ali uglavnom da funkcionira kako treba. Bilo bi lijepo kada biste imali mogučnost napraviti "poklopac" kartice pomoću 3d printera...

 

 znas onu 3 puta mjeri jednom rezi, e kod mene je bilo 3 puta mjeri i 6 puta rezi i jos par puta popravljaj

sad da radim ponovo napravio bih bez greske taj poklopac, a mozda i nabavim jedan citavi pa se pozabavim s tim ili napravim neki poklopac samo preko pumpe/bloka da pokrije ove neravnine

to kad me uhvati opet volja napravit cu nesto :)

12 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

ajme al ste je izmasakriralilp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Stjepanj kaže...

ajme al ste je izmasakriralilp

 malčice 

15 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
chutac kaže...

Ja mogu finije namjestati visinu radi vijka. A ako micem kuciste, i ovako mi to onda ne treba :) 

 Ofarbaj u crno...

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
8 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Kamikaza1600vti

 

Zasto ne klokas jace tu grafu, imas jos dosta lufta po temperaturi, stavi core clock na 1220 i memory clock na 1500 pa istestiraj u firestrike ili superposition, naravno javi rezultate zagrijavanja i jel bilo artifakata 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Lucidius kaže...

Kamikaza1600vti

 

Zasto ne klokas jace tu grafu, imas jos dosta lufta po temperaturi, stavi core clock na 1220 i memory clock na 1500 pa istestiraj u firestrike ili superposition, naravno javi rezultate zagrijavanja i jel bilo artifakata 

 a mislim da nije bas neki primjerak, npr. r9 290x Vapor-X mi je isla na 1200/1600 na zraku, a ova nije mogla to na zraku

 

budem probao kad mi se bude dalo 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
bobsi kaže...

molim pomoć, da li bi ram:

 

Hynix 4GB PC3-12800 DDR3- 1600MHz non-ECC Unbuffered CL11 240-Pin DIMM
Technology: CMOS
Memory Width: 64
Supply Voltage-Max (Vsup) 1.58 V, Supply Voltage-Min (Vsup) 1.42 V, Supply Voltage-Nom (Vsup) 1.5 V,

 

radio na 970 Extreme3 R2.0?? thnx

 stavio navedeni ram i ne rade, ne pali se monitor, ali ne daje mi signal da ne pašu, ima netko ideju??

15 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Probaj premjestati po slotovima, nema razloga da ne radi jer to je obican ddr3 ram

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice