Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori izdvojena tema

poruka: 11.738
|
čitano: 1.606.819
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
16 godina
online
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

MarcoXX, nije li to malo previše ventova koji dolje ispuhuju na sve strane? 
Topli zrak se diže gore, dolje bi IMHO trebao biti upuh i to puno skromniji.
Nije to sve skupa overkill za i7 4790k (računam čekanje na corsairH110i i ovi ventovi)?
Dobro, ja svoj i7 4790k ne clockam mimo onih preset parametara, ali prilično
mi ok radi sa zračnim... neznam za što bi mu trebao dodatni OC?
Jedino gdje se meni kuha je u mini itx kućištu i7 4470k, i tu mi je H80i, inače u ovako velikoj konfi... neznam.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
odjavljen
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Fakat, sve ispuhuje. Ne valja to. Prašina će ulazit kroz sve rupice i gomilat se na mjestima na kojim inače ne bi trebala.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

@Overhaul

Hoces koristit puno grafickih pa si isao na tu plocu? Po meni je neisplativo uzimat tako skupu plocu za stare xeoni-ce osim ako razlog nije ovo prvo...

12 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

dr.jazz

 

Fantastično izgleda, samo skup je to sport

13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
overhaul kaže...

MarcoXX, nije li to malo previše ventova koji dolje ispuhuju na sve strane? 
Topli zrak se diže gore, dolje bi IMHO trebao biti upuh i to puno skromniji.
Nije to sve skupa overkill za i7 4790k (računam čekanje na corsairH110i i ovi ventovi)?
Dobro, ja svoj i7 4790k ne clockam mimo onih preset parametara, ali prilično
mi ok radi sa zračnim... neznam za što bi mu trebao dodatni OC?
Jedino gdje se meni kuha je u mini itx kućištu i7 4470k, i tu mi je H80i, inače u ovako velikoj konfi... neznam.

 

Istina da je previse ventova, malo mi je bezveze izgledalo prazno dolje samo s hlađenjem od grafe, a imao sam viska ventova od staroga kucista pa nek budu tamo dok ne stavim natrag vodeno pa vecina ventova ide van(ostaju samo prednja dva, 2 od gtx110 i jedan od vodenoga od grafe). Ovaj trenutni cooler mi je od drugoga kompa, pa moram i to vratiti jer se stari phenom dosta grije na stock hladnjaku.

16 godina
online
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
ansha kaže...

@Overhaul

Hoces koristit puno grafickih pa si isao na tu plocu? Po meni je neisplativo uzimat tako skupu plocu za stare xeoni-ce osim ako razlog nije ovo prvo...

 -nema ništa pametnije za taj chipset. Nema veze, budu workstationi, pa ne škodi dosta slotova. Glavno da potegne 32 threada po kompu :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
overhaul kaže...
ansha kaže...

@Overhaul

Hoces koristit puno grafickih pa si isao na tu plocu? Po meni je neisplativo uzimat tako skupu plocu za stare xeoni-ce osim ako razlog nije ovo prvo...

 -nema ništa pametnije za taj chipset. Nema veze, budu workstationi, pa ne škodi dosta slotova. Glavno da potegne 32 threada po kompu :)

Ja sam uzeo Asus Z9PA-D8 iz DE za 2250kn, super je sta je ATX pa ide i u mala kucista. Jesu ti carinili cpu-ove?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
darijoman kaže...

dr.jazz

 

Fantastično izgleda, samo skup je to sport

 Hvala, dao sam si truda  sad sam u standby-u dok ne dode Volta i Ice Lake

16 godina
online
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
ansha kaže...
overhaul kaže...
ansha kaže...

@Overhaul

Hoces koristit puno grafickih pa si isao na tu plocu? Po meni je neisplativo uzimat tako skupu plocu za stare xeoni-ce osim ako razlog nije ovo prvo...

 -nema ništa pametnije za taj chipset. Nema veze, budu workstationi, pa ne škodi dosta slotova. Glavno da potegne 32 threada po kompu :)

Ja sam uzeo Asus Z9PA-D8 iz DE za 2250kn, super je sta je ATX pa ide i u mala kucista. Jesu ti carinili cpu-ove?

 Sorry nisam skužio da je bilo pitanje... nope-sreća. Stigli prockasi ko kolači, bez ikakvih komplikaicja i administracija. 
S druge strane neke blentave knjige s amazona, stigla cedulja iz carinske, da je pošiljalac nepoznat da semora provjerit sadržaj (ono wtf-amazon je pošiljalac?!)
i kad su skužili da su bezvezne knjige, sve pet ali i dalje moraš platiti naknadu za to što su oni odlučili da to ide nazad na špediciju kujac palac.
Dakle kakav  te zapadne na pregledu.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Jel to q300 960 gb ssd ?
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

tomytheboss (post) na koji si način dobio ovo sve od Logitecha?

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
12 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
16 godina
online
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
tomytheboss kaže...

Došlo prije par dana od Logitech G. Nisu poslali Orion Spark tipkovnicu, a trebali su i poslali zvučnike za američko tržište iako im je nekoliko puta naglašeno da pošalju za europsko (t scum sindrom, lol).. Iako se čini da to ni nisu tipični z623 zvučnici, sivi su, izgledaju kao nekakav sample i na subwooferu piše Z625. Izgleda nekakav probni sample ili sl., ugl. neupotrebljivi bez step down, up transformatora (a tko zna kak bi i onda radili)..
Ali zato G933 Artemis spectrum slušalice su odlične..

 ček, što ćeš sad onda? vraćaš zvučnike? Stiže li tipkovnica? Kako misliš "probni sample"? to kupljeno, demo, štoli?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

 

tomytheboss

 

Pored ovake Logitech kolekcije bi se čak i ja posramio :P

 

Svaka čast

13 godina
neaktivan
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

amd freak kako si tako detaljno očistio ventilatore?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
chutac kaže...

amd freak kako si tako detaljno očistio ventilatore?

 Kompresor(zrak pod visokim pritiskom) je po meni najbolji način za čišćenje, samo držiš ventilator rukom da se ne okreće ili nešto zaglaviš(olovku ili slično) i ožeži. Kompresor je zakon, ručno brisati nečim traje vječnost, a kompresor par minuta i sve je čisto.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Haker_x kaže...
chutac kaže...

amd freak kako si tako detaljno očistio ventilatore?

 Kompresor(zrak pod visokim pritiskom) je po meni najbolji način za čišćenje, samo držiš ventilator rukom da se ne okreće ili nešto zaglaviš(olovku ili slično) i ožeži. Kompresor je zakon, ručno brisati nečim traje vječnost, a kompresor par minuta i sve je čisto.

 kompresor nije baš svima dostupan, a može se relativno brzo ventove očistiti i malo širim kistom

 

14 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Nije baš ni meni pa sam jednom bacio pare na kompresovani zrak u boci koji nije baš kao kompresor, ispuhao jednom PC i ništa od njeg, prazan, a dao cca 5€ za njeg. Neće kompresor oštetiti ništa, samo ne treba približivati pištolj previše ni ventilatorima a ni matičnoj ploči da se nebi slučajno šta oštetilo ili odvalilo, a četkom sam ja probao, čisti ono ali sa zrakom pod pritiskom bude kao nov a poslije četke i dalje vidim malo prašine, nisam stručan sa četkom kao sa zrakom.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
16 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
chutac kaže...

amd freak kako si tako detaljno očistio ventilatore?

 

Inače kažem ljudima kontakt sprej mada mi je bolji medicinski alkohol jer bolje očisti.

 

Uglavnom kučište i sam metal čistim medicinskim alkoholom, silikon odnosno grafu, matičnu etc kontakt sprej.

 

I naravno sve ručno, imati vremena i živaca i to je to.

 

Kompresor ne preporučam, bolje je onda ručno sa četkicom za zube očistit ako ima puno prašine.

13 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Vezano za čišćenje ventilatora.

Kist, bilo onaj za pastel, akvarel ili neku drugu slikarsku tehniku, što mekši to bolji.
Nećete s tim pogriješiti. 

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Ja sam prije nekih misec dana sasvim slučajno usvojio jednu ludu tehniku čišćenja kompa koja mi se dosad najbolja pokazala.

Slikaću moju "opremu" za ta kad dođem s posla.

11 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Evo da se nadovezem na raspravu i doprinesem nekako.

Moj nacin borbe s prasinom je prevencija, malo vise truda da ne prekrije kuciste izvana i iznutra pa ni komponente. Tad je dovoljan mali "session" s komprimiranim zrakom.

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
metallic kaže...

Evo da se nadovezem na raspravu i doprinesem nekako.

Moj nacin borbe s prasinom je prevencija, malo vise truda da ne prekrije kuciste izvana i iznutra pa ni komponente. Tad je dovoljan mali "session" s komprimiranim zrakom.

 eeee, vidio bih te da si kod mene doma, sa dvoje dječurlije i 10 komada raznih životinja, prašine doslovce ima na hrpe

svaki dan se pomete kuća i svaki dan iznova puna i prepuna lopatica prašine, po stelažama i policama ako ne pobrišeš svakih par dana, kao da nisi brisao mjesecima

 

to je strašno kako bi mi ranije u mjesec dana i manje začepilo sve pore na cpu hladnjaku i na grafi

no, otkad sam uzeo fractala i iz arc serije sa malo boljim filterima, po više od pola godine ne čistim kućište (povremeno očistim filtere) i unutra jedva da ima išta prašine, samo onaj tanki, tanki sloj fine prašine po vodoravnim površinama koji ustvari i ne smeta ničemu

10 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Obeća sam vam pokazat s čime čistim komp pa evo ova stara bočica mi pomaže u tome.

Bolja je i daleko jeftinija od komprimiranog zraka u bočicama a bolja je i od kompresora.

Pošto više ne može proć atest zbog starosti valjda (malo je mlađa od mene) i nesmin ju punit na 200+ bara ali zato mi ju napune na stotinjak bara i s tim ja očistm dvadesetak kompova.

Ona guma na njoj ima promjer rupe oko 4-5mm i baca dosta široko i odlično počisti kućište baš zbog te širine mlaza.

Nikad brže ni bolje nisam očistio komp dok nju nisam izvuka iz konobe i virujte mi još samo da dužu gumu (crijevo) nabavim i biće savršenstvo (pogotovo otkad mi je kompresor crka).

Pinel (kist) i ova starka su zakon.

13 godina
neaktivan
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Ja također koristim kist za krečenje, ali poslije njega opet ostane prašine, samo razmrljane..

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
16 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
chutac kaže...

Ja također koristim kist za krečenje, ali poslije njega opet ostane prašine, samo razmrljane..

 

Stara majica i medicinski alkohol nakon kista i to je to

10 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Ruku na srce al važnu stvar smo zaboravili naglasit, bitno je čiji komp se čisti jer velika je razlika čistit komp od pušača u kojem su naslage prašine slijepljene naslagama nikotina, katrana i ostalih mirodija iz duhanskog dima.

Lako je meni sad čistit moj komp, puhnem iz moje bočice i prašine više nema a prije dvi godine dok je to još bio pušačev komp tribalo se pomučit dosta više a radila je i krpica a i četkica za zube je znala radit uz medicinski alkohol.

15 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Da li je također bitno jel se puši trava u istoj prostoriji i postoje li razlike motano s filterom ili na bong? Da znam kupiti medicinski alkohol ili čistiti zdravoseljački majmunovom mesti (pljuvačkom) kao do sada!?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
bik kaže...
Da li je također bitno jel se puši trava u istoj prostoriji i postoje li razlike motano s filterom ili na bong? Da znam kupiti medicinski alkohol ili čistiti zdravoseljački majmunovom mesti (pljuvačkom) kao do sada!?

 Bitno je što se puši.

Od nekih opušaka ti budu ostale fleke pa to nećeš ni sa tri majmunove pljuvačke skinuti.

 

Kad te netko pita kakav ti je ono dezen po kućištu, a ti kažeš "A čuj, pušio sam..."

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
nicky.sl kaže...

Ruku na srce al važnu stvar smo zaboravili naglasit, bitno je čiji komp se čisti jer velika je razlika čistit komp od pušača u kojem su naslage prašine slijepljene naslagama nikotina, katrana i ostalih mirodija iz duhanskog dima.

Lako je meni sad čistit moj komp, puhnem iz moje bočice i prašine više nema a prije dvi godine dok je to još bio pušačev komp tribalo se pomučit dosta više a radila je i krpica a i četkica za zube je znala radit uz medicinski alkohol.

 taj pušač vjerojatno komp nije čistio godinama, jer kod mene doma fumamo i ja i žena, komp radi od jutra do sutra, neprestano je u oblaku dima i jednako se lako riješim prašine kao i ti

nema nikakvih naslaga nikotina, katrana i kolomasti, malo si zabrijao

 

nisam ga čistio od prošle godine (osim filtera) i baš se ovih dana spremam malo ga dovesti u red, pa ću fotkati kantu prije i nakon čišćenja

a koristim samo usisivač i malo širi mekani kist, nikakve četkice za zube, alkohol ili ivasol

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice