4K vs HD

poruka: 7
|
čitano: 1.977
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
4K vs HD

Postavljam banalno pitanje imam 2 laptopa jedan dijagnoale 15.5 inča sa HD rez a drugi 13.3 sa 4K rez.Eh sad zar ne bi trebalo da na desktopu 4K ekrana mogu naredati više ikonica programa u odnosu na ovaj drugi?

Mislim ne izgleda mi taj desktop ništa prostraniji u odnosu na HD ekran da sad ono kao imam puno prostora.

Isto,kako je moguče i je li, da se jedna te ista stranica na oba ekrana prikazuje na isti način?Hoću da kažem zar ne bi trebalo da se na 4K ekranu pokaže veći sadržaj stranice odnosno manje skrolanja mišem vertikalno ili horizontalno u odnosu na HD ekran.

Ili to nema veze s time što pričam.Znam samo 4K više pixela bolji kvalitet slike na ekranu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: 4K vs HD

A gle, 13.3 incha na 4K rezoluciji je za mene overkill. Imam Samsungov televizor od 50'' u 4K rezoluciji. Kad sam gledal The Last Jedi na njemu u 4K rezoluciji (nativna za televizor), nije mi se činila ništa bolja od Full HD "The Last Jedi" (+ 4K je bil 36GB težak, dok je 1080p bil 6GB). Kad zamrzneš sliku onda vidiš razliku, iako ne toliko koliko si se nadao. To ti je jedina razlika. Vaš problem nije rezolucija već veličina ekrana. Česta miskoncepcija je da veća rezolucija = više prostora. To je istina kod normalnih rezolucija. Recimo da spustiš rezoluciju 17.3'' ekrana sa 1920x1080 na 1600x900 onda će se ikone povećati, jer će morati rastegnuti sliku da popuni praznine.
Zaključak: Svi 13.3'' ekrani će imati istu količinu "prostora" ako su na nativnoj rezoluciji. Bila ona 720p, 1080p, 2K, 4K. Isto tako za svaki drugi ekran.

Always look on the bright side of death
15 godina
offline
Re: 4K vs HD

Znači nikakvu prednost ova 4K rezolucija ne nudi u odnosu na full HD da je bio ekran na laptopu što se prostora tiče?Sem ako bi gledao 4K videa.

13 godina
neaktivan
offline
Re: 4K vs HD

Tako je. Nativna rezolucija ti "daje" najviše prostora tako reć a iznad nje ne možeš ići, dok ispod nje se mora razvlačiti da bi se očuval screen ratio.

Always look on the bright side of death
15 godina
offline
Re: 4K vs HD

Koja je svrha onda povećanja rezolucije na smanjenoj dijagonali ekrana?

Vidim apple to radi na svojoj macbook seriji pa onda dell xps 13 i još par tih skupih modela.

Znači praktički ako ne gledam 4k video meni je svejedno na koju rezoluciju stavio ovaj laptop,trenutno je 3200x1800 mislim tako nešto?

12 godina
offline
Re: 4K vs HD

Pa prikaz sučelja je neusporedivo detaljniji, sve ljepše izgleda. Imaš skoro 10 puta više piksela na 4k nego na HD rezoluciji...

Hearthstone: Maks0806#2960
14 godina
odjavljen
offline
Re: 4K vs HD
Upaljeno ti je skaliranje, zato imas jednako prostora.

Stavi ga na 100% i gledaj cudo! 😆
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice