Asus ekran ne radi

poruka: 8
|
čitano: 2.542
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Asus ekran ne radi

Pozdrav, imam asus laptop, točnije k550-LB star oko 2 do 3 godine. Problem je nastajo nekako pomalo, prvo kao da je olabavio na zglobu LCD-a  no to je sve zanemareno. Onda je počeo zamrzavati na način kad bih malo pomaknuo ekran odmrznuo bi se, te je osim tog zamrzavanja nekako se smanjila svjetlina i pojavile skoro pa nevidljive crte. Što je vrijeme išlo dalje te crte su postale značajnije, te nakon nekog vremena ni na koji način drugačijeg postavljanja ekrana slika se nije mogla vidjete, kada spojim preko hdmia na tv sve radi savršeno, znači laptop kompletni funkcionira. Svratio sam bio do nekog dućana radi druge stvari te vidio da se bave sa servisom i pitso za ovaj svoj problem te mi je on rekao da ne zna da li se uopće isplati popravljati? Zanima me vaše iskreno i stručno mišljenje , što bi to moglo biti i uz koju cijenu popravak istoga.

 

hvala veliko unaprijed.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Asus ekran ne radi

Kad su pantovi olabavili si trebao posjetiti servis, da ih fiksiraju.

 

Sad je mozda potrgan pant i flat kabel, mozda i sam ulaz na LCD-u, svasta je moguce,

i sugrno skuplje.

 

Isplativ popravka je relativna, dakle ako ti laptop treba, isplati se popraviti, a ako ne

treba laptop, i planiras kupiti novi, onda ti se ne isplati.

 

U svakom slucaju odnesti u servis da se pogleda i ustanovi sta je i sta se moze,

te koliki ti je ceh.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Asus ekran ne radi

Meni se to desavalo na X550J/K550J. Identican problem. Narucio na ebayu flat kabel i sam ugradio (imas na youtubeu videe). Sto se pantova tice, i meni su ful olabavili da su se malim prstom mogli dic (laptop star 2.5 godine, koristen svakodnevno). Pantovi imaju dost jednostavan princip, treba im samo jednu maticu dotegnut i ko novi su. Pazi kako otvaras laptop, to treba trzalicom raditi. I sve 5, ja nisam imo nekog iskustva, izdvojio 2 sata i radi.

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Asus ekran ne radi

Evo i kako je to izgledalo kad se "zamrznuo", prije nego ga se podesilo na pantu. Flat kabel na ebayu kosta 3.45USD + 4.5kn postarina. Uz to je potreban francuz/kljuc i krizni odvijac (nema torxova i gluposti).

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ekran ne radi

Da, baš tako je i meni u početku, a što misliš kolika bi bila cijena popravka u servisu, jesi li možda provao nositi u servis, jer jednom sam na mobitelu  išao zamijeniti samo ekran i razbija totalno sve od matične preko kamere do ne znan ni ja više čega pa se bas i ne bi upušta u to haha.

14 godina
neaktivan
offline
Asus ekran ne radi

Pitao sam u 4 servisa u zg, nisu htjeli raditi sa dijelom koji sam narucio sam (vec bi mi ga naplatili tipa 200kn dijagnoza + 800kn kabel + 2hx100kn ruke). Sveskupa preskupo i neisplativo. Ali uvijek mozes pitat drugdje....

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Asus ekran ne radi

Možeš li mi onda dati link sa ebaya za moj model, i sa youtubea kako to napraviti jer ima dosta stvari a ne znam koji je najbolji pa me zanima preko kojega si ti radio, a na ebayu ne nalazim ništa.

14 godina
neaktivan
offline
Asus ekran ne radi

Nemrem ti dat svoj kad vecina nema isti ekran. Moras otvorit i pogledat sto pise na kablu. Ja sam to upiso u ebay i voila

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice