DELL laptopi

poruka: 477
|
čitano: 234.253
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Driver i (ne)aktivacija graficke

Pozdrav, 

 

imam dell inspiron 5547 s grafickom amd radeon r7 m260. Jucer sam upgradeao na win 10, i skinuo sve potrebne drivere(i za sami dell i za grafulju). Imam dva problema(nedoumice). Prvo, kad odem na AMD Radeon Settings tamo pise Your software is up to date. Medutim prilikom instaliranja nekih drivera se usput instalirao i program AMD Gaming Evolved koji kaze da postoji neki novi driver. Instaliram ga, pise successfully installed blabla restartam i opet AMD Gaming Evolved kaze da ima novi driver (ovaj koji sam upravo instalirao). A i u datotekama vidim da je taj driver instaliran.

 

No dobro, druga stvar. Kupio skyrim,i prvih pola sata igranja (dok nisam prvi puta izasao iz igrice) i to s ovim "neispravnim driverom" je bilo glatko i slatko. Cim sam usao u igricu turbina se upalila i grafika je radila besprijekorno. Medutim nakon sljedeceg pokretanja igre, laptop je i dalje ostao tih, sto znaci da se laptop valjda oslonio na integriranu Intelovu grafiku. Naravno da se vidjela razlika u performansu. Trzanje i pad fps-a. Otisao u radeon settings i stavio high performanse na igricu, a sve ostalo na power save, i jos dodatno uz to prebacio na maximize performance. I dalje se grafulja (ova jaca) ne pali kao prvi put.

 

Imam kupljenje windowse (osmicu, desetka je free upgrade) tako da nebi trebalo biti problema oko samog OS-a. 

Hvala svima unaprijed

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Driver i (ne)aktivacija graficke

tema zamrla

 

 

 

Alienware m17x R4,7970m,16gb Corsair,1x256gb ssd 840pro,1x500gb hdd
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.3.2016 16:43 (Robert_84).
16 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Ajde da ju onda ozivimo malo. Dakle, planiram si nabaviti sljedeci laptop:

http://www.dell.com/us/business/p/xps-13-linux/pd

 

Mene sada zanima, koji mi je najbolji i najefikasniji nacin da to uradim? Razmisljao sam ga kupiti direktno s Dellove stranice (ustvari, ne znam kako bih ga drugacije i nabavio posto nasi dilbeki nigdje ne nude XPS 13 Developer izdanje s Ubuntuom), no ne znam kako onda ide procedura sa carinom i garancijom (na stranici pise 1 Year ProSupport with Next Business Day Onsite Service, no nigdje ne pise da li je to medunarodna (svjetska) garancija ili kakva vec). Savjeti?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
Opcenito na ebayu su jeftiniji za 10-20%. Refrubovi jos vise.
Hardwell - Young Again
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Ima li neko iskustva sa Dell E7440, ne mogu nikako da podesim 3g internet i ako ima slot za karticu. Drivere i sve ostalo sam 'podesio'

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Dell inspirion n7010 kod paljenja mi daje 8 beepa.

Čitam na internetu da je otišao lcd. Da li je netko imao sličnih problema?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Pozdrav svima uzea bi dell laptop s grafičkon priko 2 i da u njega mogu igre pa ako bi mogli nekog preporučit al da nije sad 9000 kn

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
Podgora kaže...

Pozdrav svima uzea bi dell laptop s grafičkon priko 2 i da u njega mogu igre pa ako bi mogli nekog preporučit al da nije sad 9000 kn

 Pa nazovi ili pošalji upit za ponudu u lokalnog trgovca i neka ti da izbor... Ja osobno već dugo koristim DELL desktop i laptop i jako sam zadovoljan. Evo prije par dana sam uzeo toshiba laptop i nije to to... DELL je daleko bolji, ali i skuplji naravno.

7 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

imam jedan problem. igrao sam igricu dotu 2, i udario sam laptop po desnom donjem kutu šakom, prilično jako, i nastavio sam igrati igricu.
nakon nekog vremena krenila su štopanja, nisam mogao uci vise uopce u dotu 2 stopalo bi jako
onda su poceli iskakati prozori, kako jedan od diskova nije siguran, desilo se nesto na njemu. i pise mi da su mi podatci kriticni te da bi ih trebao spremiti na sigurno jer bi mogli nestati
moze li mi itko reci u cemu je problem. i jeli problem nastao nakon udarca, i nalazi li se ista znacajno vazno na tom mjestu di sam udario, iako sam dosta puta tokom 2 godine sto imam laptop udario upravo tu, i nista se nije desavalo

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: DELL laptopi
mario1995 kaže...

imam jedan problem. igrao sam igricu dotu 2, i udario sam laptop po desnom donjem kutu šakom, prilično jako, i nastavio sam igrati igricu.
nakon nekog vremena krenila su štopanja, nisam mogao uci vise uopce u dotu 2 stopalo bi jako
onda su poceli iskakati prozori, kako jedan od diskova nije siguran, desilo se nesto na njemu. i pise mi da su mi podatci kriticni te da bi ih trebao spremiti na sigurno jer bi mogli nestati
moze li mi itko reci u cemu je problem. i jeli problem nastao nakon udarca, i nalazi li se ista znacajno vazno na tom mjestu di sam udario, iako sam dosta puta tokom 2 godine sto imam laptop udario upravo tu, i nista se nije desavalo

 očito si oštetio disk

15 godina
offline
DELL laptopi

Imam dell inspiron n5110 star 5 godina i vrlo sam zadovoljan s njime osim što je baterija skroz propala, health oko 29%. Ima ko iskustva s ovim zamjenskim baterijama, 6 cell ili 9 cell? Makar najrađe bi kupio original, al ne mogu nigdje naći po pristupaćnoj cijeni, ako ima ko kakav link? 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi

Ja sam menjao na xps 15z iz 2012, jednostavno na laptopou power menagment je cudan (u biosu) i baterija brzo propada( a mozda se i greje previse jer je blizu CPU i grafika), uzmi slobodno ove od 30-50$ ionako ni original nije poziveo dugo (bar meni ne).

11 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Dakle ovako.. Imam dell 5558 inspirion, sve 5 sve radi, no danas sam primjetio pukotinu na plastici iznad zglobova koji vezu ekran s kucistem.. Odma se vidi da je to pukotina nastala zbog otvaranja ekrana, tj preslaba je plastika i tocno tu se stvara moment i ocito je pukla plastika..Kad ekran ne diram pukotina se jedva i vidi jer se "zatvori" no i najmanjem pomicanjem ekrana odma se otvara pukotina tako da je dosta ozbiljno ostecenje i vrlo ce se vjerojatno i siriti s vremenom.. Inace je ekran stvarno slab, cim sam ga kupio vidio sam da je cijelo kuciste ekrana slabo i ekran se izvija, no nije smetalo..

 

 Dakle zanima me da li je ovo pokriveno garancijom? Ne znam kakva je praksa kod ovakvih ostecenja, iako je ovo 100% krivica proizvodaca. Laptop nikad nije padao i slicno, a i odmah se na prvu vidi da je ostecenje prouzroceno zbog slabe kakvoce izvedbe.

 

hvala 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Pozdrav!

Imam dell studio 1555, model PP39L.

Radi 10-15 min (surfanje) i zaledi se, počinju se pojavljivati sitne kockice na ekranu.. frend reko senzor za temp je otišo, i tako stavio da se ventilator konstantno vrti, dosta ga glasan, al reko ako je u tome nema veze. jedno vrijeme radilo ok pa opet zamrzavanje i kockice.

u čemu je problem?

Da li je netko imao takav slučaj?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: DELL laptopi
hornetCBF kaže...

Pozdrav!

Imam dell studio 1555, model PP39L.

Radi 10-15 min (surfanje) i zaledi se, počinju se pojavljivati sitne kockice na ekranu.. frend reko senzor za temp je otišo, i tako stavio da se ventilator konstantno vrti, dosta ga glasan, al reko ako je u tome nema veze. jedno vrijeme radilo ok pa opet zamrzavanje i kockice.

u čemu je problem?

Da li je netko imao takav slučaj?

 

Hvala!

Je li spojen na eksterni monitor? Ako je, promijeni kabel.

Ako nije, moguće da je grafička kartica neispravna ili se pregrijava. Kakve su temperature u radu?

Ima li to eksternu grafiku?

7 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
Avicii1 kaže...

Dakle ovako.. Imam dell 5558 inspirion, sve 5 sve radi, no danas sam primjetio pukotinu na plastici iznad zglobova koji vezu ekran s kucistem.. Odma se vidi da je to pukotina nastala zbog otvaranja ekrana, tj preslaba je plastika i tocno tu se stvara moment i ocito je pukla plastika..Kad ekran ne diram pukotina se jedva i vidi jer se "zatvori" no i najmanjem pomicanjem ekrana odma se otvara pukotina tako da je dosta ozbiljno ostecenje i vrlo ce se vjerojatno i siriti s vremenom.. Inace je ekran stvarno slab, cim sam ga kupio vidio sam da je cijelo kuciste ekrana slabo i ekran se izvija, no nije smetalo..

 

 Dakle zanima me da li je ovo pokriveno garancijom? Ne znam kakva je praksa kod ovakvih ostecenja, iako je ovo 100% krivica proizvodaca. Laptop nikad nije padao i slicno, a i odmah se na prvu vidi da je ostecenje prouzroceno zbog slabe kakvoce izvedbe.

 

hvala 

 Uh, uplašio si me pa sam odmah išao vidit moj dell 5558 al na njemu je još uvijek sve okej. Slažem se da su šarke preslabe i preteško se otvara laptop, a čitanjem dellovog foruma sam vidio masu tema o polomljenim šarkama na dell laptopima uz odgovor dellovog osoblja da to ne ulazi u jamstvo. Šteta, morat ću još više pazit i lakše otvarat da se ne pokida. 

16 godina
offline
DELL laptopi

Napredak tehnologije. :) Lijevo je prošlogodišnji Latitude 5570, a desno novi 5580. Za 5580 nema opcije klasičnog dockinga već ovaj nered s malim dockom koji se spaja preko usb-a.

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Planiram naruciti iz Njemacke Dell XPS 13. Jel mi moze netko potvrditi da ce jamstvo vrijediti kod nas? Nemam pojma kako funkcionira njihovo jamstvo ali koliko sam skuzio, moralo bi se moci transferirati na drugu drzavu: https://www.dell.com/support/assets-transfer/us/en/19#/Identify

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Imam Dell 3542 sa i7 i 840M. Laptop dode na prilicno visoke temperature kad igram npr LOL. 80-85 stupnjeva. Vidio sam da su ta 2 intakea prilicno malena, bi li pomoglo da kupim onaj za hlađenje laptopa ili da pocistim vent? Laptop je star 1god.

Martin Garrix
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
DELL laptopi

Pomoglo bi da, ali bilo bi dobro da ga rastavis isto ocistis od prasine i stavis novu pastu na CPU i GPU.

Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Da li ima neko iskustva sa Dell XPS 9350? 
Na reditu i sličnim sajtovima sam primijetio da dosta ljudi ima neke probleme sa njim. Neke greške na matičnoj ploči i sl. 

Ja sam ga kupio, trenutno nemam nikakvih problema, radi super. Ali svakako da se raspitam.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
DELL laptopi

Može neki servis ovlašteni za preporuku u ZG. Punica ima DELL star cca 1 godinu koji se pregrijava. Drži ga na stolu i samo na njemu tako da nema šanse da je zatvoren ulaz zraka i sl.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 14:58 (zdgrunf).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: DELL laptopi

Pise joj na jamstvenom listu sluzbeni servis.

 

A ako googlas, dobijes ova 2:

http://www.kodeks.hr/dell/

 

http://hr.s1see.com/dell-ovlasteni-servisni-partner/

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
MR servis
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
DELL laptopi

Pozdrav, namjeravam kupiti Dell Inspiron 7577 . Inače bi taj model trebao imati fingerprint skener kojeg baš i ne reklamljuju ali ga svako malo vidim na review-ima. Pitala sam naše prodavače jel ga zapravo ima ili nema, i kažu ako ne piše onda nema. Zanima me a) jel ga možda tko kupio i ispalo da ga ima, i b) zna li tko možda prodavača koji prodaje verziju s tim?

Znam da je bezvezan detalj ali ako već ima i ako već plaćam tu cijenu bio bi mi cool dodatak 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
Jel ko upucen u ovaj laptop kakav je
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: DELL laptopi
Ovaj mislim dell
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice