EGPU - Eksterna graficka za laptop

poruka: 162
|
čitano: 81.400
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop
Berkut kaže...
Jel ima negdje kod nas za kupiti ta GTX 970 mini..??

 http://www.centro.hr/gigabyte-gf-gtx970ixoc-4gb-gddr5-dvi-dp.aspx

13 godina
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop
toxic kaže...
Berkut kaže...
Jel ima negdje kod nas za kupiti ta GTX 970 mini..??

 http://www.centro.hr/gigabyte-gf-gtx970ixoc-4gb-gddr5-dvi-dp.aspx

 Hvala puno na brzom odgovoru....
Baš si tak nešto tražim za EGPU...samo me zanima koakva je ona po snazi s običnom GTX 970 ?

15 godina
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop
Berkut kaže...
toxic kaže...
Berkut kaže...
Jel ima negdje kod nas za kupiti ta GTX 970 mini..??

 http://www.centro.hr/gigabyte-gf-gtx970ixoc-4gb-gddr5-dvi-dp.aspx

 Hvala puno na brzom odgovoru....
Baš si tak nešto tražim za EGPU...samo me zanima koakva je ona po snazi s običnom GTX 970 ?

 davno sam se ja raspitivao oko te grafičke kada je bila na njusci i imam ti ovaj info:

 

ovo je ocana

 

Unigine Heaven Benchmark 4.0FPS:

59.5

Score:

1500

Min FPS:

22.8

Max FPS:

126.2

SystemPlatform:

Windows 7 (build 7601, Service Pack 1) 64bit

CPU model:

Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU @ 3.40GHz (3411MHz) x4

GPU model:

NVIDIA GeForce GTX 970 9.18.13.4709 (4095MB) x1

SettingsRender:

Direct3D11

Mode:

1920x1080 8xAA fullscreen

Preset

Custom

Quality

Ultra

Tessellation:

Extreme
Powered by UNIGINE Engine
Unigine Corp.© 2005-2013
1380 dobije na stock
čisto info ja na stocku dobijem sa istim postavkama 1450
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2015 19:15 (toxic).
15 godina
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

evo testirao je i na 4x aa kako svi na bug forumu testiraju

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2015 19:19 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop
toxic kaže...

evo testirao je i na 4x aa kako svi na bug forumu testiraju

 

 

 Hvala još jednom na trudu....

14 godina
neaktivan
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

Jel ima neko iskustva, misljenja ili savjete u vezi ovakvog setupa vanjske graficke za laptop KLIK

Konkretno Laptop je Thinkpad T410 (i5 2x2.4) i kad sam doma onda je na dock i monitoru pa reko zake ne to malo unaprijediti ovako necim + desktop desktop grafa s njuskala za 500-600kn:


Moja prednos je ta kaj imam Expresscard 34 slot i mislim da nebi trebalo biti problema, ali opet, svako iskustvo je dobro doslo!

I moze preporuka grafe!

Pravi programeri programiraju binarno!
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2015 10:26 (Pentium100).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

Možda nije vijest za ovu temu,al vidim da je Alienware izbacio svoju verziju eksterne grafičke,ali za sad samo za svoje laptopove..

 

http://www.pcworld.com/article/2907954/reviewed-alienwares-amplifier-turbo-boosts-a-laptop-with-titan-x-graphics.html

 

Vidio kučište sa grafičkom uživo na Infogameru i mogu reči da izgleda baš onako kompaktno i robusno...baš me zanima kad će se moć upotrijebiti za ostale marke laptopova..??

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2015 15:59 (Berkut).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop
Pentium100 kaže...

Jel ima neko iskustva, misljenja ili savjete u vezi ovakvog setupa vanjske graficke za laptop KLIK

Konkretno Laptop je Thinkpad T410 (i5 2x2.4) i kad sam doma onda je na dock i monitoru pa reko zake ne to malo unaprijediti ovako necim + desktop desktop grafa s njuskala za 500-600kn:


Moja prednos je ta kaj imam Expresscard 34 slot i mislim da nebi trebalo biti problema, ali opet, svako iskustvo je dobro doslo!

I moze preporuka grafe!

Na ovom linku koji sam stavi pise da uredaj = graficka mora biti backwords compatabile sa PCIE 1X
Jel to znaci da s tim dobivam samo 1X protocnost podataka i koliko to utjece na performanse?

Pravi programeri programiraju binarno!
11 godina
neaktivan
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

Bok!

 

Proslo je vec dosta vremena od zadnje aktivnosti u ovoj temi pa me zanima sto se promijenilo? Poceo sam malo istrazivati ovu temu, ali vecina toga sto sam nasao je ili DYI ili npr. Alienware koji ne supporta druge laptope.

 

Inace, GPU ne bi koristio (primarno) za gaming, nego za programiranje (ne znam koliko je to bitno) pa bi vjerojatno nabavio gtx980 ili gtx10[6|7|8]0.

 

Laptop je HP Probook 450

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2016 11:56 (mister11).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop

Kako točno misliš povezati adapter? Ima li laptop express card ili thunderbolt?

HTC 8X :)
11 godina
neaktivan
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop

Po ovome (http://www8.hp.com/h20195/v2/GetPDF.aspx/c04336794.pdf) ima mogucnost upgradea za express card (iako nisam siguran kako). Thunderbolt sigurno nema :)

 

Mislio sam da mozda postoji mogucnost da se spoji preko usb 3.0?

14 godina
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop
mister11 kaže...

Po ovome (http://www8.hp.com/h20195/v2/GetPDF.aspx/c04336794.pdf) ima mogucnost upgradea za express card (iako nisam siguran kako). Thunderbolt sigurno nema :)

 

Mislio sam da mozda postoji mogucnost da se spoji preko usb 3.0?

 Mogućnost upgradea? Ili ima express card slot ili nema.

Ne može se preko usb-a.

HTC 8X :)
11 godina
neaktivan
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop

Nema :/

14 godina
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop

Jedina mogućnost ti je onda spojiti adapter preko pci-e porta koji koristi Wi-Fi kartica (pa kupiš usb Wi-Fi karticu ako ti je Wi-Fi neophodan). A to je prilično invazivna metoda jer je pitanje gdje se i na koliko pristupačnom mjestu nalazi pci-e port.

HTC 8X :)
7 godina
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

pozdrav :) planiram i ja sebi egpu stavit na asus g750jw. vidio sam po netu da ljudi spajaju na wifi karticu ali ja se bas nebi u to upustao tj nebi htio laptop rastavljat. vidio sam da se moze i preko thunderbolt prikljucka kojeg imam ali me zanima iz prve ruke ako je to netko napravio, kako i koji su otprilike troskovi. hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

Poštovani, imam laptop Lenovo B580 (i5-3230m,8gb ddr3, 120gb ssd, 320gb hdd).laptop nema thunderbolt, zanima me mogu li ja nekom čarolijom spojiti ovaj EGPU?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop
1950Killer kaže...

Poštovani, imam laptop Lenovo B580 (i5-3230m,8gb ddr3, 120gb ssd, 320gb hdd).laptop nema thunderbolt, zanima me mogu li ja nekom čarolijom spojiti ovaj EGPU?

 Evo ti link sa tablicom EGPU kištri al pogledaj koje su cijene, ono kaj vredi je po 300-500$ ili više, na to još dodaj cijenu same grafičke i za te pare imaš komplet stolnu pilu za gaming koja je bolja od ovog bar duplo. Al pošto ti nemaš Thunderbolt moreš gledat samo neka DIY rješenja poput onog sa prve stranice ove teme. Sad ne znam kolko si vješt sa elektronikom.

Trust me, I'm a Jedi!
14 godina
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

Ja sam nedavno složio jedan eGPU setup.

Uzeo sam EXP GDC Beast v8.4 adapter, dok je bio na popustu, izašlo me nekih 260kn ( sad je malo manje od 50$ ~ 350kn). Za napajanje sam uzeo DELL F220P (DA-2), 100kn (možeš proći jeftinije ako uzmeš neko ATX napajanje na njuškalu, možda nađeš štogod već za 50kn, ali je urednije s ovim napajanje, bez šume kabela). Plus nekih 10kn 6-pin to 2x 6-pin kabel (DELL napajanje ide u adapter, i onda je potreban taj kablić za spajanje napajanja na karticu, preko adaptera, nije potrebno ako ideš na riješenje s ATX napajanjem).
Grafičku sam uzeo polovnu, Gainward GTX 960 za 750kn.
Za wifi (jer moraš izvaditi wifi karticu) trenutno koristim stari Linksys router, ali uzet ću neki stick, računaj još barem 50kn.

HTC 8X :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 22:08 (kratos091).
Moj PC  
3 0 hvala 3
8 godina
neaktivan
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop

Jel mozes da probas taj gtx960 u desktopu i u laptopu i uporedis zbog bottlenecka. Interesuje me jer cu i ja malo da se igram sa sagerom pa ne znam koju graficku da kupim a da ne bude overkill. Razmisljam se izmedju rx460 i gtx1050ti Msi low profile (zbog prenosivisti prventsveno, vec imam par grafickih od nekoliko kg pa bih da uzmem nesto prakticno haha)

14 godina
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop

Rado, ali bojim se da nemam desktop PC.

Evo, imam bar usporedbu interni ekran od laptopa / monitor:


HTC 8X :)
8 godina
neaktivan
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop

Super je to bar na externom monitoru, ja na sageru i ne mogu njegov monitor da koristim jer je sager odseko Intel HD grafiku da ne bi koristio Optimus :(

6 godina
neaktivan
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

Ovako

zanima me mogucnost ugradnje egpu na hp pavilion dv7 3190em laptop

pa ako moze ikakva pomoc bio bih zahvalan

specifikacije laptopa:

CPU tip i5
CPU model 430M
CPU brzina [GHz] 2,26
L2 Cache 3 MB
Chipset Intel HM55
Memorija [MB] 2x 2048
Takt memorije [MHz] 1333
Memorijski utor SO-DIMM DDR3
Max. količina memorije [GB] 8
Broj memorijskih utora 2
Ekran 17,3''
Vrsta zaslona BV (BrightView), LED backlit HD
HDD [GB] SATA 640
Broj okretaja [rpm] 5.400
OS Windows ® 7 Home Premium
VGA NVIDIA® GeForce GT 320M 1GB
Optička jedinica DVD±RW DL
Audio Altec Lansing speakers with integrated subwoofer - SRS Premium
Video kamera 0,3 MPix
Čitač kartica MMC, Memory Stick, Memory Stick Pro, SD, xD
D-sub 1
HDMI 1
RJ45 1
FireWire 1
Audio In/Out 1
USB 2.0 4
Baterija Li-Ion
Masa [kg] 3,52
USB 3.0 0
eSATA 1

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop

Što te točno zanima?
Pokušaj naći nekog s istim laptopom na netu da je to probao. Mislim da bi morao skinuti donju plastiku, izvaditi WiFi karticu i tako spojiti adapter.
Ako ćeš kupovati, ja svoj adapter prodajem.

HTC 8X :)
8 godina
neaktivan
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop
Evo cisto da kazem da ne probavate na Sager (Clevo) p170hm, p150em ....kupio sam nov Beast sa alija amd grafike ne vidi uopste ni ni jednom Sageru, Gforce radi prepoznaje ali ne moze da koristi u igramai to radi samo na pcie slotu od wifi kartice na drugima nista. Probao sam sa amd 7870, 7950, hd 5970, gtx750ti ... Smesno na Msi gx700 laptopu iz 2008 sve radi na svim pcie slotovima...Ako nekog interesuje mogu da dodam nelu sliku ali nema sta da se vidi. U device menageru stoji gtx750ti instalirao sam od nuoe drajver par puta ali kad treba igra da s epokrene koristi samo integrusu tj svaki put kad zelim u Nvidia control panelu da stavim gtx750ti kao glavnu kontrol panel zakuca pa resetuje nazad.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop
Jesi probao izabrat s kojom grafom da ti pokreće igru u opcijama desnog klika miša na igru?
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

Pozdrav ekipa,

pokusao bih sa EGPU-om na postojeci Elitebook 8470w. Konkretno, nakon dosta guglanja naokolo mislio sam nekako povezati: 
- EXP GDC, Expresscard/54 
- neku grafu sa 3xDisplayPort (3xDP je jedini povod za eGPU), npr PNY NVIDIA Quadro P400, i 
- Dell DA-2 napajanje


Da li mogu ocekivati neke (nerjesive) probleme, obzirom da lap vec ima integriranu grafu FirePro M2000? Sasvim mi je ok da je interni monitor off za vrijeme rada externih 3xDP monitora, tj dok god je Expresscard utaknut. 

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
EGPU - Eksterna graficka za laptop

Imam HP Elitebook 840G3 s I5 6200u i 8gb DDR4....

Zanima me da li mogu spojiti eGPU i kako, te koja bi grafa bila najbolja da

mogu zaigrati GTA V i sl. igre koje još imam po racunima u prostojnoj rezoluciji, a 

da ne dam previse novaca... Nesto tipa gtx 960 ili sl.?pozz

dmati1987
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop

-tema je vrlo uredno sređena, sve ti je na prvoj str.. pciexpress kartica je elegantije rješenje, mPCI umjesto wlan adaptera je jeftinije.. + pitanje propustnosti/mogućnosti.

-GPU je stvar izbora (jednako kao ugradnja u PC.. ovo je samo 'dodatni' PCIe slot izvan kućišta.

npr .. osnovni s mPCI kablom, +dodatak za pciexpress karticu..

 

važno, ne miješati s majnanjem/usb adapterima (druga namjena).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop
Ma ok, zanima me da li moj laptop ima expresscard, tj. da li je to pod cardreader?
dmati1987
15 godina
online
Re: EGPU - Eksterna graficka za laptop

-CardReader služi čitanju SD kartica/memorija.

-expresscard, je priključak-proširenje-kontroler-expanzionbus.. u koji možeš dodati npr usb kontroler, mrežu, bilo što.. (najsličnije/identično je CI karticama za dekoder TV..) i ne možeš 'zabuniti' se.. oko tog što imaš (vidiš utore na laptopu..) .. -nemaš exp.utor ni optical.. ali ipak provjeri :))

-može biti par dimenzija 54-43 i debljina type1-2.. recimo kao SSD dimenzije..

 

.. dvije različite stvari.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice