Gaming Laptopi izdvojena tema

poruka: 3.629
|
čitano: 1.259.836
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav,

 

stigao mi hp omen 17, znaci laptop je odlican, uz undervolt temperature su oko 85c, vrti dayz i rust na 120fps fhd.  ALI obzirom da laptop nije samo za gaming vec i za graficko oblikovanje itd dosta mi je bitan ekran, koji je u ovom slucaju totalni fijasko, odma na prvu sam skuzio slabiji kut vidljivosti, promjene boje i light bleed usred dana. Po mraku je light bleed uzasan, pogotovo ako se osvjetljenje stavi na max. Na slikama sam stavio i usporedbu sa starim laptopom, isto ips ekran koji ima minimalni bleed te uopce ne utjece na prikaz slike.

 

Jos nesto sta sam primjetio, kabel od punjaca je bio zamazan, kao neka prasina ili pijesak, zavezan kao da je bio koristen i nekakvo smece unutar kutije po najlon vrecici od punjaca.

 

Mozda je netko vec imao taj laptop pa vratio iz istog razloga a oni ga sad meni uvalili... Al kvragu laptop od 13300kn i onda takav baksuz sa ekranom.. A koliko vidim po forumima nisam jedini sa tim problemom. Poslao sam im to sve pa cu vidjet sta ce odgovorit.. Inace kupljen je u sancta domenici, rijec je o novom modelu sa rgb osvjetljenjem tipkovnice.

 

https://photos.app.goo.gl/ExcweASBbaZpowZT8

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav trebao bih malu pomoć kod odabira jednoga od ova dva laptopa:

https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-vivobook-x570zd-e4030-156-fhd-amd-ryzen-5-2500u-up-to-360ghz-8gb-ddr4-256gb-m2-ssd-nvidia-geforce-gtx1050-4gb-no-odd-linux-2-god-akcija/asus-x570zd-e4030/product/

https://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-gaming-nitro-5-nhq3rex019-156-fhd-ips-amd-ryzen-5-2500u-up-to-36ghz-8gb-ddr4-1tb-hdd-amd-radeon-rx560x-4gb-no-odd-dos-2-god-akcija/0852145/product/

razlika u cijeni je minimalna ali vidim da ASUS ima SSD i gtx1050 4gb a jeftiniji je od ACERA pa me zanima koje su razlike u ova 2 laptopa i koji je bolji? laptop bi sluzio za youtube filmove dotu i overwatch.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
user3468 kaže...

Pozdrav,

 

stigao mi hp omen 17, znaci laptop je odlican, uz undervolt temperature su oko 85c, vrti dayz i rust na 120fps fhd.  ALI obzirom da laptop nije samo za gaming vec i za graficko oblikovanje itd dosta mi je bitan ekran, koji je u ovom slucaju totalni fijasko, odma na prvu sam skuzio slabiji kut vidljivosti, promjene boje i light bleed usred dana. Po mraku je light bleed uzasan, pogotovo ako se osvjetljenje stavi na max. Na slikama sam stavio i usporedbu sa starim laptopom, isto ips ekran koji ima minimalni bleed te uopce ne utjece na prikaz slike.

 

Jos nesto sta sam primjetio, kabel od punjaca je bio zamazan, kao neka prasina ili pijesak, zavezan kao da je bio koristen i nekakvo smece unutar kutije po najlon vrecici od punjaca.

 

Mozda je netko vec imao taj laptop pa vratio iz istog razloga a oni ga sad meni uvalili... Al kvragu laptop od 13300kn i onda takav baksuz sa ekranom.. A koliko vidim po forumima nisam jedini sa tim problemom. Poslao sam im to sve pa cu vidjet sta ce odgovorit.. Inace kupljen je u sancta domenici, rijec je o novom modelu sa rgb osvjetljenjem tipkovnice.

 

https://photos.app.goo.gl/ExcweASBbaZpowZT8

 Imam i ja Omen 17 i laptop je odličan ali nažalost imam isti problem s ekranom. Nije tako izraženo po cijelom ekranu ali gornji desni kut identičan :(

12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Acer ima malo bolji ekran , mislim da unutra stane 1x HDD i 1x m.2 ssd dok u Asus-a ide samo jedan m2 (nisam 100% siguran, raspitaj se u trgovini jos ali ovo ti je velika prednost ukoliko imam pravo)

RX560x je slicnih performansi kao i gtx 1050 (u par igara gtx-ica ima 10fps-a vise nego radeon)

Imas i Lenovo Legion sa i5 8300h koji je 20-30% jaci od ryzen-a sa gtx 1050 (5700kn instar) ukoliko ti Ryzen nije prioritet.

Za Asusa nisu govorili da ima problema sa pregrijavanjem ali unutra je samo jedan ventilator tako da ne znam koliko je dobar i sam imam Asus-ov laptop sa i7 7700hq (3 ventilatora unutra, 2KLIM COOL fana na zadnjoj strani da vuku zrak van,cooling pad coolermster notepal u3 plus,undervolt CPU-a -100mV na core i cache , undevoltana gtx 1060 u msi afterburneru sa curve-om , stavljen kryonaut na CPU i GPU , probusene rupe sa busilicom na donjoj strani kucista da haldenje bude efikasnije , CPU clock spusten na 3,1ghz sa default 3,4ghz , MAX fan speed -sada ne prelazi 85-88C inace je isao preko 90C , Grafa je isla prije na 85 sada se drzi oko 78-80) Za sve ovo sto sam napravio u zagradi temperatura ne bi smjela prelazit 80C ali eto mozes se na trepavice postavit pomoci nema ovo je prvi i zadnji laptop da sam kupio od Asusa a ima i hrpa ljudi na ROG forumima sa problemima pogotovo HERO i Scar serija...Za novije serije ROG-ova sa RTX grafickama i  i7 8xxx i i9 nisam siguran ali vecina pise pozitivne recenzije.

Acer i Lenovo ima dosta ljudi na forumu...Koji god da uzmes svaki ce ti odradit multimediu i light gaming bez problema.Ja bi osobno uzeo Lenovo jer ima i5 sa hyperthreadingom koji je dosta jaci od ryzena 2500u.U lenovo mozes ubacit 2242 m2 ssd.

 

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

da u acera stanu oba a u asusa samo jedan ssd ali to mi nije toliko bitno jer vec imam eksterni HDD od 512 GB tako da bih prvenstveno htio laptop sa SSD-om. Vidio sam lenovo u ponudi i najrađe bih kupio njega i u njega ugradio ssd no to sve skupa mi ispadne 1000kn više u odnosu na navedene.  Stvar je što mi laptop treba hitno i limitiram sam na 5000kn jer se stari pokvario a treba mi za faks i igrice tu i tamo kao što sam naveo. ASUS je čak lakši za pola kila što nije malo a pošto svaki dan hodam stan faks i nosam ga sa sebom . Koliko sam vidio baterija je skoro pa ista samo ne mogu naći nigdje dali se unutra nalaze 2X4 RAM ili je jedna pločica od 8 RAM. Bome toliko toga si napravio a tako malenu razilku u temperatutrio dobio...

5 godina
neaktivan
offline
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

 Gledam malo ima takav Helios 300 ali model sa 8GB rama i 128gb ssd-om za 1105 kn razlike u cijeni (8gb se da nabavit za oko 400kn novo ili još jeftinije rabljeno)..

 

https://www.ekupi.hr/Acer-Predator-Helios-300-PH317-52-77MF-NHQ3DEX014-prijenosno-racunalo-1329063.aspx

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Znam da..prvotno sam taj ciljao sa 8gb...al onda sam se odlucio na ovaj jer ga svejedno ja uzimam bez pdva...tako da me izadje 7500na kraju a uzeo sma i te 3 godine dodnog jamstva...mozda je nekim to prevara al sta ja znam..zlu ne trebalo.

8 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Riješio sam problem pregrijavanja na acer nitro 5.

Undervolt 150mv i stavim tijekom gaminga nekakav plastičan stalak u koji se umeće papirić s rasporedom za školu  ispod laptopa(da podigne laptop oko 5 cm).

Temperature ne prelaze 80C nakon 3 sata fortnite-a, a clock je konstantan na 3095CPU i GPU 200cc, 500mc oc.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

kupio sam napokon, ja sam zadovoljan sa kupnjom, recite mi šta vi mislite.

 

ASUS G752VM-GC017T ROG

-Prozessor: Intel Core i7-6700HQ (4x bis 3,5GHz)
-GPU: Nvidia GeForce 6GB GTX1060 GDDR5 VRAM
-Display: Mattes 17" Full HD 75Hz Display mit GSYNC (mit Nvidia DSR bis 4K Auflösung möglich!)
-Keyboard: LED Gaming Tastatur mit Makrotasten; QWERTZ (Deutsches Layout)
-Festplatte: 256GB NVME SSD + 1TB HDD
-Arbeitsspeicher: 16GB DDR4 Gaming RAM
-VR Ready
-Windows 10
kupljen za 650,00 €, star cca 2 godine
kupljeno je polovno i dobro bi došao kakav savjet kako i na šta obratiti pažnju? pošto će biti osobno preuzimanje. možda kakav stres test da se napravi ili ...

 

 
2 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Ha, ništa od kupovine

 

veli lik da mu je netko hakiro račun i dao oglas u opticaj.

ili mu je premalo cifra ili je prevarant pa niti nije imo laptop za prodat, a možda je i stvarno mu hakiran račun.

ponuda je data na aukciji s tim da se poslje kupovine dogovorimo o osobnom preuzimanju. inače uvjek preko paypall-a al ovo je bila odlična ponuda i dovoljno blizu da se ode osobno po njega, sranje

 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
jelincav kaže...

Ha, ništa od kupovine

 

veli lik da mu je netko hakiro račun i dao oglas u opticaj.

 Hahaha ovo prvi put čujem, kakve to logike ima. Očito je mislio prevarit, ali si tražio osobno preuzimanje pa se zajebo.

12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Hr ili negdje vani ?

Zasto pitam jel to vani ili hr zato jer ti nitko nece prodat u HR takav laptop (specijfikacije) za 4500kn.Na njuskalu kada vidim cijene ne znam jel bi plakao ili bi se smijao.

Ako si inzistirao da ces pregledat laptop , mozda mu to nije odgovaralo ukoliko sa laptopom nesto ne stima pa je gledao da te skine s kicme i ceka budalu koja se ne razumije.Uostalom laptop je star 2 godine i tko zna u kakvom je stanju mozda bi imao samo probleme tako da je i bolje u neku ruku da ga nisi uzeo.Kod rabljenog uvijek treba biti na oprezu.

9 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Po slikama je izgledo vrhunski, prodavatelj je imo dobre ocjene za nekih 5-6 prodanih stvari 100% pozitivno ocijenjen, jedino što nije imo paypall, to te štiti kod takvih jer ako je planiro prevarit on bi zahtjevo uplatu na račun prije nego stavi na poštu i onda zajebat. Možda je taj "haker" dao svoj račun za uplatu i stvarno lik nema veze sa oglasom. A najvjerovatnije je da mu je bilo malo pa da odustane od prodaje bez penala. To ti je Njemačka, gore je taj laptop bio 1000€ jeftiniji nego u HR. U instar-u je košto 17000 kuna, a gore se još sad sa grafikom 1070 može dobit za 1460€. Šteta, prodan mi je i onaj MSI koji sam pikiro al kod tog GV72vr 7rf je bilo fora da ima FPS niže od asus-a sa istom 1060 grafikom oko 30%, još asus sa grafikom 980m je imo par slika više od MSi-ja. Vele da su limitirali grafičku da ne razvija prevelike temperature. Misliš grafika 1060 je 1060 al eto na nekima je slabija i od 980m.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

serem, ovaj je 1460€ jer je vraćen od kupca pa je sniženo nešto  https://www.notebooksbilliger.de/asus+rog+g752vs+ba336t+gaming?nbb=8f14e4

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Stigao mi je novi hp omen nakon šta sam vratio prethodni zbog light bleedinga na lcu, nije ni ovaj sjajan, ali barem je clouding a ne bleading kao šta je bilo na prvom lcdu. Sve u svemu primjetno je samo na najjačoj svjetlini ekrana i crnoj pozadini u mraku.

Isplatilo se reklamirati da zamjene.

 

Ono šta sam primjetio je da je ovaj primjerak također puno tiši, prošli je bio baš glasan, kao stari ventilatori napajanja pa kad zavrte na max :)

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Gaming Laptopi
Komra kaže...

Bok drustvo,

 

evo da javim, uzeo nakon dugo vaganja Acer predator 17”. Sami laptop me ispao s popustom oko 8.700,00 kn.

i7 8750H

Gtx 1060 6gb

16 ram

256 ssd i 1 tb hard

Na to sam jos uzeo punu zastitu 3 godine i win10.

 

Za sada vrlo zadovoljan.

 Htjedoh pohvaliti tvoj acer 17 , ali Helios 300 17 nemam tak da nista od komentara 

Eire
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2019 3:40 (DukeOs).
5 godina
neaktivan
offline
Gaming Laptopi

Pozz ekipa,

 

trazim laptop do 10 000 kn (+-500 kn), 

 

Najvise mi se svidio ASUS FX705GM ( 9800 kn u sancta domenici, 24-36 rata obrocna otplata )

 

https://www.sancta-domenica.hr/notebook-asus-fx705gm-ew058-fx-black-17-3.aspx

 

Specs:

Intel Core i5-8300H (8M Cache, up to 3.9 GHz)

8GB DDR4

SSD 256GB M.2

17.3" FHD (1920x1080) IPS AG

NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB 

 

Sto se harda tice, mislim da mi ne treba jer cu rokat 1-2 igrice(CS GO, Battlefield 5) i malo surfanja. Razuvjerite me ako nije dovoljno 256 GB za navedeno jer se ne razumijem bas previse.

 

ASUS mi je prvi izbor radi "navodno" najboljeg hlađenja s kojim se ASUS hvali po netu pa ako netko ima iskustva to bi mi puno znacilo.

Takoder ne dolazi u obzir nista ispod GTX 1060 6 GB radi igranja novijih igara.

 

Molim vas da cijene u usporedbi budu za obročna plaćanja jer jednokratna opcija nazalost ne dolazi u obzir. 

 

Unaprijed zahvaljujem

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi

Poz,

 

Ako ti je bitno obročno plaćanje, i to preko 12 rata, provjeri ponude u Hangar18 i Harvey Norman (do 36 rata).

 

Za specifikacije nisam stručnjak, tu će drugi pomoći.

5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Pozdrav,

A gle, što se tiče hlađenja našel sam dvije recenzije na netu od kojih mu jedna baš i nejde u prilog https://laptopmedia.com/review/asus-tuf-fx705-review-slim-overheating-giant/, a druga https://www.notebookcheck.net/Asus-TUF-FX705GM-i7-8750H-GTX-1060-FHD-Laptop-Review.338702.0.html je ipak pozitivnija. Najbolje je da sam proučiš i odlučiš ak ti se nitko ne javi sa osobnim iskustvom kaj se tiče ovog laptopa. Što se tiče pohrane, navodno se dosta lako skida zadnji poklopac tak da nadogradnja sa većim diskom (i ramom) u budućnosti nebi trebala biti problem.

8 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
mirko111222 kaže...

Kupljen acer nitro 5, gtx 1060 6gb, i5 8300h, 8gb ram, 512gb ssd. Za sad zadovoljan, nema pregrijavanja, procesor stoji na nekih 75 stupnjeva na 3.9@, igrano nekih 3 sata. I da malo se čuje u igranju, nije baš tih ali kad stavite slušalice i ne primjeti se.

 Bok kolega,

 

kako si zadovoljan s laptopom nakon 2 mjeseca korištenja? I dalje nema pregrijavanja? Uzeo bih istoga pa me zanimaju iskustva a i bug ga je preporučio kao best buy...

6 godina
offline
Gaming Laptopi

Pozdrav, gledam ovaj laptop (klik) , sada zanima me cijena koju ja plaćam gotovinom, je li to 5% popusta na 6k kn, što bi značilo da ja plaćam 5700 kn ?

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Pozdrav, za sad sve radi kao i kad je kupljen, ne prigrijava se za sad, mislim na oko 80 stupnjeva se drži, prihvatljivo za takav laptop po meni. 

Gamer
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Tih 6k kn ti je već sa tih 5% popusta. Btw ak već uzimaš Legion-a uzmi si neki model sa ekranom od 300 nits-a (puno bolji ekran). Model sa istim specifikacijama i cijenom koje ima ovaj koji si stavio u link samo sa boljim ekranom https://www.ekupi.hr/Lenovo-Legion-Y530-81FV00PDSC-prijenosno-racunalo-1360931.aspx

6 godina
offline
Re: Gaming Laptopi
PESfanCRO kaže...

Tih 6k kn ti je već sa tih 5% popusta. Btw ak već uzimaš Legion-a uzmi si neki model sa ekranom od 300 nits-a (puno bolji ekran). Model sa istim specifikacijama i cijenom koje ima ovaj koji si stavio u link samo sa boljim ekranom https://www.ekupi.hr/Lenovo-Legion-Y530-81FV00PDSC-prijenosno-racunalo-1360931.aspx

 Uzeo sam danas verziju sa SSD-om u hgspota za 5900kn  

Trust nobody, become the best !
5 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Odlično, nadam se da su dojmovi pozitivni.

7 godina
offline
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Gaming Laptopi
Pozdrav ekipa, mislim si kupit HP Omen sa ovim spec
Prijenosno računalo HP Omen 15 6BH95EA / Core i7 8750H, 8GB, 256GB SSD, GeForce RTX 2060 6GB, 15.6" IPS FHD, DOS, crno cijena 12,200kn pa me zanima vaše mišljenje ili da sačekam Dell Lenovo ili Asus sa istim spec
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gaming Laptopi

Može mala pomoć.

 

Prvenstveno mi supruzi treba laptop za office, računovodstvene programe i sl...znaći ništa ekstremno (barem ja mislim). Neda mi se uzimat laptop za 3000-4000kn, jer već imam takav jedna i doslovno - koliko para toliko muzike.

Možda bi ponekad na ovom odigrao PUBG, i Football Manager.

 

Zanima me taj laptop u prilogu...

 

Da li je možda ovo previše love za ovo za što bi nama laptop služio??

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.3.2019 11:03 (R36).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice