Kupnja linux kompatibilnog laptopa

poruka: 2
|
čitano: 1.022
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Kupnja linux kompatibilnog laptopa

Želio bih si kupiti laptop za GNU/Linux(Ubuntu MATE 16.04) operativni sustav pa me zanima kakva iskustva imate pošto sve modele(product number) koje nađem u trgovinama nemogu naći informacije radi li sve pod linux-om( wifi, bt, touchpad, sleep, hibernacija).

Treba mi primarno za programiranje tako da grafička nije toliko bitna ali poželjna Nvidija bolja ako hoću koje igre, npr World of Tanks.

Imao sam laptop gdje nije radio wifi kako treba pod linux-om, mjesecima sam tražio po forumima i napravio svoj thread na linux mint i ubuntu forumu ali nismo uspjeli riješiti( vjerojatno nije standardna hw implementacija koju ath9k ne podržava a za windows se driveri posebno optimiziraju za svaku karticu pa radi ).

Spreman sam platiti oko 5k do 15k kuna za laptop.

Saznao sam da ovi Lenovo Thinkpad laptopi su kvalitetni i imaju odličnu linux podršku pa sam mislio kupiti Lenovo TP T470p za oko 15k kuna u mikronisu.

https://www.mikronis.hr/lenovo-thinkpad-t470p-intel-core-i7-7700hq-2-80ghz-8gb-512gb-ssd-w10p-14-0-full-hd-nvidia-geforce-940mx-2gb-p-n-20j60017sc.aspx


Evo poželjnih specifikacija:
CPU: barem 4 thread-a 2.5+ GHz, noviji i5 ili i7
RAM: 1x8 GB, još sam planiro 1x8GB dodati
Disk: 128+GB SSD i 500+GB HDD ili samo 256+GB SSD
GPU: nije toliko bitan ali poželjno nešto bolje

Nadam se da ću dobiti barem jednu preporuku da imam više izbora jer 15k mi se čini previše.

MG
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2017 10:51 (Mirko4464).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kupnja linux kompatibilnog laptopa
Mirko4464 kaže...
Želio bih si kupiti laptop za GNU/Linux(Ubuntu MATE 16.04) operativni sustav pa me zanima kakva iskustva imate pošto sve modele(product number) koje nađem u trgovinama nemogu naći informacije radi li sve pod linux-om( wifi, bt, touchpad, sleep, hibernacija).

Treba mi primarno za programiranje tako da grafička nije toliko bitna ali poželjna Nvidija bolja ako hoću koje igre, npr World of Tanks.

Imao sam laptop gdje nije radio wifi kako treba pod linux-om, mjesecima sam tražio po forumima i napravio svoj thread na linux mint i ubuntu forumu ali nismo uspjeli riješiti( vjerojatno nije standardna hw implementacija koju ath9k ne podržava a za windows se driveri posebno optimiziraju za svaku karticu pa radi ).

Spreman sam platiti oko 5k do 15k kuna za njega laptop.

Saznao sam da ovi Lenovo Thinkpad laptopi su kvalitetni i imaju odličnu linux podršku pa sam mislio kupiti Lenovo TP T470p za oko 15k kuna u mikronisu.

https://www.mikronis.hr/lenovo-thinkpad-t470p-intel-core-i7-7700hq-2-80ghz-8gb-512gb-ssd-w10p-14-0-full-hd-nvidia-geforce-940mx-2gb-p-n-20j60017sc.aspx


Evo poželjnih specifikacija:
CPU: barem 4 thread-a 2.5+ GHz, noviji i5 ili i7
RAM: 1x8 GB, još sam planiro 1x8GB dodati
Disk: 128+GB SSD i 500+GB HDD ili samo 256+GB SSD
GPU: nije toliko bitan ali poželjno nešto bolje

Nadam se da ću dobiti barem jednu preporuku da imam više izbora jer 15k mi se čini previše.

 http://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/ultimativna-tema-odabir-prijenosnika/48197.aspx?page=907&jumpto=5364795&sort=asc&view=flat

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice