Laptop ne prepoznaje bateriju

poruka: 5
|
čitano: 15.446
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Laptop ne prepoznaje bateriju

HP Compaq Presario CQ61-330EM

 

AMD Turion(tm) II Dual Core Mobile M500 2.20 GHz

4GB RAM

500 GB HD

ATI Mobility Radeon HD 4330 512 MB

Windows 7 (64 bit)

 

Laptop mi ne prepoznaje bateriju, radi na punjaču i kada ga skinem s punjača, pokazivač na start baru mi pokazuje bateriju s malim crvenim X preko nje kao da je nema ali na bateriji piše npr. 38%, kada uključim na punjač piše charging, ali i dalje stoji crveni X

Da li je netko imao takav sličan problem ili je možda čuo za to?

Da li je problem do Windowsa ili ...?

Nebi bilo toliko hitno da mi garancija ne ističe za 2-3 dana!!!!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Laptop ne prepoznaje bateriju

Upravo su srušeni windowsi ali i dalje isti problem...sada samo kada isključim ga s punjača X na bateriji mi blinka??

Molim vas da li itko zna u čemu bi mogao biti problem jer mi izbacuje poruku (Consider replacing your battery)??

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Laptop ne prepoznaje bateriju

za početak isprobaj napraviti hard reset na laptopu, dosta toga se može riješiti na taj način.

 

kako napraviti hard reset link

sretno {#}

sve se mijenja, samo mi je google konstanta...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Laptop ne prepoznaje bateriju

Pokazivanje crvenog X obično znači da je kapacitet baterije pao ispod nekog postotka u odnosu na originalni kapacitet (tj. baterija više ne može držati svoj nominalni kapacitet).

 

Provjeri bateriju s nekim od programa tipa BattMon, imaš parametre Designa Capacitiy (tvornički kapacitet) i Full Charge Capacity (trenutni maksimalni kapacitet). Ukoliko ti je bitna razlika između ta dva kapaciteta (npr. Full Charhge Capacity je recimo 30% od Design Capacity), riječ je o istrošenosti, starosti ili kvaru baterije, tj. trebalo bi razmisliti o zamjeni baterije (kao što Windowsi kažu).

 

Zaboravih, prije zamjene baterije možeš pokušati i rekalibrirati mjerač kapaciteta baterije na način da bateriju do kraja isprazniš a zatim do kraja napuniš, a možda postoji i neka procedura za to u BIOS-u.

KaeR
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.12.2010 8:02 (KaeR).
13 godina
neaktivan
offline
Laptop ne prepoznaje bateriju

lagano: nemoj se bojati iskoristit garanciju ako si u mogućnosti ;)

 

sretno

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice