Laptop se pregrijava,otvaranje pod garancijom?

poruka: 19
|
čitano: 11.022
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Laptop se pregrijava,otvaranje pod garancijom?

Dakle kupio sam Dell Inspiron N5110 u 9. mjesecu prošle godine u ADM-u, imam garanciju još 2 godine pa me zanima ako otvorim laptop da ga ispušem od prašine, hoću li izgubiti garanciju? Naime žao mi je davati 100-200 kn servisu ako to mogu i znam sam napraviti. I u slučaju da otvorim, kako će oni znati jesam li otvarao laptop ili ne?
Hvala!

LoL EU west : citizen,ZoRz1; EU E/N: kraisch
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Laptop se pregrijava,otvaranje pod garancijom?
makaweli kaže...

Dakle kupio sam Dell Inspiron N5110 u 9. mjesecu prošle godine u ADM-u, imam garanciju još 2 godine pa me zanima ako otvorim laptop da ga ispušem od prašine, hoću li izgubiti garanciju? Naime žao mi je davati 100-200 kn servisu ako to mogu i znam sam napraviti. I u slučaju da otvorim, kako će oni znati jesam li otvarao laptop ili ne?
Hvala!

  Pregrijava se ili ne?

 

Ako se pregrijava onda ga salji u servis. Inace ako nema naljepnica nece znati

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
15 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se pregrijava,otvaranje pod garancijom?
Lazarus Long kaže...
makaweli kaže...

Dakle kupio sam Dell Inspiron N5110 u 9. mjesecu prošle godine u ADM-u, imam garanciju još 2 godine pa me zanima ako otvorim laptop da ga ispušem od prašine, hoću li izgubiti garanciju? Naime žao mi je davati 100-200 kn servisu ako to mogu i znam sam napraviti. I u slučaju da otvorim, kako će oni znati jesam li otvarao laptop ili ne?
Hvala!

  Pregrijava se ili ne?

 

Ako se pregrijava onda ga salji u servis. Inace ako nema naljepnica nece znati

Pregrijava se , da. Ali rekli su mi u ADM-u da je prašina uzrok tako da će mi naplatit 1h posla, a ja kao student ne želim odbit 100,200 kn od svog džeparca za ono što mogu napraviti sam. Nema nikakve naljepnice izvana, jedino ako iznutra ima nešto, neka trakica ili slično?

LoL EU west : citizen,ZoRz1; EU E/N: kraisch
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Laptop se pregrijava,otvaranje pod garancijom?
makaweli kaže...

Pregrijava se , da. Ali rekli su mi u ADM-u da je prašina uzrok tako da će mi naplatit 1h posla, a ja kao student ne želim odbit 100,200 kn od svog džeparca za ono što mogu napraviti sam. Nema nikakve naljepnice izvana, jedino ako iznutra ima nešto, neka trakica ili slično?

  Gledao sam na youtube kako se rastavlja tvoj laptop i nisam primjetio da je zasticen naljepnicama. Pazljivo pogledaj klipove kako se rastavlja i rastavi ga

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
15 godina
offline
Laptop se pregrijava,otvaranje pod garancijom?

usisaj usisivačem bez otvaranja. na izlaz za vrući zrak

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se pregrijava,otvaranje pod garancijom?
Harold kaže...

usisaj usisivačem bez otvaranja. na izlaz za vrući zrak

Jel ima opasnosti od statičkog elektriciteta? Čitao sam da to usisavanje i nije pretjerano sigurno, ali možda se varam.

LoL EU west : citizen,ZoRz1; EU E/N: kraisch
12 godina
protjeran
offline
Laptop se pregrijava,otvaranje pod garancijom?

Ček, što oni imaju tebi naplaćivati čišćenje laptopa ako imaš garanciju?


Jednostavno veliš da ti se laptop zagrijava i pošalji ga na servis

Great people talk about ideas. Average people talk about stuff. Small people talk about other people.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se pregrijava,otvaranje pod garancijom?
Mario92 kaže...

Ček, što oni imaju tebi naplaćivati čišćenje laptopa ako imaš garanciju?


Jednostavno veliš da ti se laptop zagrijava i pošalji ga na servis

Jamstvo , njihovim riječima, ne pokriva potencijalnu štetu nastalu zbog lošeg održavanja/okolinskih uvjeta tako da bi čišćenje naplatili kao 1h servisa.

LoL EU west : citizen,ZoRz1; EU E/N: kraisch
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Laptop se pregrijava,otvaranje pod garancijom?
makaweli kaže...
Mario92 kaže...

Ček, što oni imaju tebi naplaćivati čišćenje laptopa ako imaš garanciju?


Jednostavno veliš da ti se laptop zagrijava i pošalji ga na servis

Jamstvo , njihovim riječima, ne pokriva potencijalnu štetu nastalu zbog lošeg održavanja/okolinskih uvjeta tako da bi čišćenje naplatili kao 1h servisa.

  Tako je. Mozes ih lagati da ti se laptop grije od "ne zns sta" ali kada ga otvore i uz to diagnosticiraju daje sve u redu sa laptopom onda naplate ciscenje jer Dell nije odgovoran za prasinu

 

Keep away from direct sunlight, moisture and dust environment...

Sjecate se? :)

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
15 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se pregrijava,otvaranje pod garancijom?
Lazarus Long kaže...
makaweli kaže...
Mario92 kaže...

Ček, što oni imaju tebi naplaćivati čišćenje laptopa ako imaš garanciju?


Jednostavno veliš da ti se laptop zagrijava i pošalji ga na servis

Jamstvo , njihovim riječima, ne pokriva potencijalnu štetu nastalu zbog lošeg održavanja/okolinskih uvjeta tako da bi čišćenje naplatili kao 1h servisa.

  Tako je. Mozes ih lagati da ti se laptop grije od "ne zns sta" ali kada ga otvore i uz to diagnosticiraju daje sve u redu sa laptopom onda naplate ciscenje jer Dell nije odgovoran za prasinu

 

Keep away from direct sunlight, moisture and dust environment...

Sjecate se? :)

Naravno, znao sam ja o čem se radi i zato sam ih kontaktirao mailom s upitom o jamstvu, jer sam znao da je moja krivica sto mi je stan prašnjav i što sam ga u početku držao na dekama i slično. Probat ću ovo sa usisivačem, još me zanima samo jel bolje ispuhat ili usisat prašinu kroz bočni otvor za ventilaciju?

LoL EU west : citizen,ZoRz1; EU E/N: kraisch
12 godina
protjeran
offline
Laptop se pregrijava,otvaranje pod garancijom?

Osobno mislim da je to pomalo glupo, ne?

 

Ne živimo u dust-free okolini, prašina je jedan svakodnevni aspekt na koji proizvođači moraju računati. 

Great people talk about ideas. Average people talk about stuff. Small people talk about other people.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Laptop se pregrijava,otvaranje pod garancijom?

koliko dodje čišćenje , jer cu ja svog morati odnjeti .. firefox i msn upaljeni a temp skace i do 70 :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2012 14:39 (anarky1988).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se pregrijava,otvaranje pod garancijom?
anarky1988 kaže...

koliko dodje čišćenje , jer cu ja svog morati odnjeti .. firefox i msn upaljeni a temp skace i do 70 :)

Mislim oko 150-200kn jer oni računaju 1 sat rada. Raspitaj prije nego što predaš na čišćenje.

14 godina
neaktivan
offline
Laptop se pregrijava,otvaranje pod garancijom?

123 kn / sat

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | origin: rebelszuka
 
0 0 hvala 1
16 godina
online
Re: Laptop se pregrijava,otvaranje pod garancijom?
makaweli kaže...

Pregrijava se , da. Ali rekli su mi u ADM-u da je prašina uzrok tako da će mi naplatit 1h posla, a ja kao student ne želim odbit 100,200 kn od svog džeparca za ono što mogu napraviti sam. Nema nikakve naljepnice izvana, jedino ako iznutra ima nešto, neka trakica ili slično?

Nema ADM ništa s tim. Vidi tko je uvoznik i prijavi problem u njihov ovlašteni servis - pregrijavanje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se pregrijava,otvaranje pod garancijom?

ISto tako bih i ja svoj trebao ocistiti a pod garancijom je,a nema naljepnicu izvana,jel ima moj laptop iznutra kakvu?
Hp pavilion g6

Neznam se potpisat..xDD
11 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se pregrijava,otvaranje pod garancijom?

Hoces ili neces u servis odluci sam sve je receno, razlika ciscenja usisavac VS kompresor:

  1. kompresor ima visestruko jaci talk pa pripazi na udaljenost od lopatica ventilatora i samog laptopa, u mnogo slucajeva ljudi su kompresorom "prasili laptope" iz nepostrdne blizine i ventilator je "dobio svoje" prasina ode u njega, kompresor ga "razloka" ili cak pukne lopatica> krajnji rezultat: propirio si sustav hladjenja ali ne zaboravi da na heatsink-u zna biti neki filc i na njemu se zapravo zadrzavaju cestice prljavstine.
  2. ususivacem mozes usisati otvore (opet pripazi na snagu usisivaca - jak usisivac ne znaci da ima "puno W-ati" nego je bitna usisna snaga) naravno da i ovdje moras pripaziti: rezultat losiji nego kompresorom, ali puno je manja mogucnost da ostetis dijelove laptopa (ventilator), no laptop i dalje ostaje djelomicno "zacepljen" zbog onog filca na heatsinku.
  3. ovo ti ne mogu preporuciti radi na osobnu odgovornost, ako su ventilacijski otvori i filc toliko "zacepljeni" (od kojekakvih cestica slicno kao zracni filteri na npr. automobilu, napi... znaci mijenjas ih) jedino i pravo rjesenje kada je laptop toliko zacepljen kao u tvojoj situaciji je otvoriti i pocistiti. Napomena: doci do ventilatora i sustava hladjenja laptopa nije ni malo jednostavno ni trivijalno obicno nije dolje kod otvora za ispuh (pa odvijes nekoliko vijaka)  nego moras doslovno raskopati citav laptop jer je heatsink s gornje strane na ploci (ispod tipkovnice), a nerjetko moras skidati citav heatsink, ukratko slozen postupak za servis ili za iskusnog znanca jer posljedica moze biti unisten laptop ili neisplativ popravak; moj savjet:rizik je jako visok i ako nisi siguran (ili to vec radio) jeftinije je otici u servis ili potraziti pomoc nekoga tko to radi ne zaboravi i na siguran gubitak garancije!

Savijet: nikada ne drzite laptop na npr. dekama, odjeci tepihu... odnosno necemu iz cega uvuce prljavstinu, za tople ljetne dane preporucujem kupnju docka sa coolerom jer osim sto hladi postoje modeli sa filtrima pa do ovoga zasigurno nebi ni doslo (za uporedbu; koliko se dodatnih ventilatora ugrade u desktop kucista)! 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2012 16:57 (Hardwhelper!!!).
13 godina
offline
Laptop se pregrijava,otvaranje pod garancijom?

ako je laptop star 2-3 godine, a nije nikada čišćen bolje nemojte bez rastavljanja puhati unutra, jer krpice prašine znaju zablokirati vent.

 

jamstvo pokriva čišćenje tako da je to najlakša opcija.. ukoliko laptop nije pod jamstvom pogledajte dali se može lako do coolera doći (na nekim laptopima je dovoljno svega par šarafića skinuti), ako ne radije prepustite posao ovlaštenom serviseru ukoliko niste dovoljno techy tip jer kod nekih laptopa se mora čak i ploča izvaditi da bi se skinuo cooler i pošteno ispuhao, a česte prepreke su i jake kvačice i ljepljene plastike.

 

također stock pasta i tzv žvakaća od grafike su često u lošem stanju nakon par godina, pa i to treba zamjeniti kada se već rastavlja.

Its no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Laptop se pregrijava,otvaranje pod garancijom?

Imam HP ProBook 4525s, star 6 mjeseci, isto tako temp. grafičke išle do cca. 60*C, ono sufanje internetom, youtube.

 

Otvorio ga kompletnog (nije imao nikakve naljepnice), skinuo heatsink, maknuo nekavu čudnu pastu sa grafičke i procesora (izgledala je kao neka guma između hetsinka i procesora i grafičke), stavio Arctic Cooling MX-4, stavio novih 4GB RAMA, sve sklopio natrag bez ikakvih problema, snimio gore kao primarni OS Windows 8 Release Preview x64, radi odlično, temp. (INTERNET, YOUTUBE) (slika).

SLIKA SLIKA
Valentin
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice