Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

poruka: 721
|
čitano: 210.990
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Jojj samo ne maticna.... 

Ima kakvih provjera za matičnu? Šta mogu sam sa multimetrom provjerit?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
tonco888 kaže...

Jojj samo ne maticna.... 

Ima kakvih provjera za matičnu? Šta mogu sam sa multimetrom provjerit?

 Jeli se uopće pokrene ili se samo čuje to pištanje?

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
9 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
tonco888 kaže...

Jojj samo ne maticna.... 

Ima kakvih provjera za matičnu? Šta mogu sam sa multimetrom provjerit?

 Model?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
Hvala,imate li neki prijedlog za drugi laptop?
11 godina
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Imam pitanje za jedan stari model DELL Laptopa. E4300 s Intel Core2Duo P9400 2.4Ghz i Intel GMA4500. 

Stavio sam mu update anu Win 10 * najbolje dosad radi na njemu *

Problem je sto CPU radi na minimalnoj frenkvenciji. U task manageru ne prelazi 0.60Ghz a preko MSI a pokayuje 1.596Mhz.

Naravno sve power opcije su na 100% pa mi nije jasno, cak i bottleneck je nekako prisutan LOL xD

Postoji li neki nacin da boost am ili neka opcija da postavim na max CPU usage ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
Imam novi laptop Acer Aspire5, A 515.
Taj laptop ima, između ostalih, jedan Usb port Type-C, usb 3.1
E sad, zanima me je li netko nešto uključio u taj port, a da radi, odnosno što se uključuje i kakvim kabelima, adapterima...
Pokušao sam raznim kabelima i adaptrima koji su mi bili dostupni upogoniti vanjski usb hard disk 3.0, zatim nekoliko usb memorijskih stikova 2.0 i 3.0, te par mobitela s micro usb-om.
Ništa od toga ne radi, lap ne prepozna da je nešto ukopčano, a niti to ukopčano ne pokazuje znakove da uopće ima struje...
Pa molim vlasnike laptopa s takvim portom da mi kažu što u kako su priključili.
Hvala!
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Ako netko može procjeniti dali sam dobro napravio diagnostiku ploče.

Radi se o HP 15 ploča LA-A9945.

Na ploču mi je spojen samo ribon od power buttona i DC jacka, RAM i procesor.

 

Na čipu U301 RT8243AZQW pinovi 15-LD03 i 14-LD05 nisam imao nikakvu voltažu. Na pin 11-VIN imao sam 19V. Railovi  +3VALWP i +5VALWP nisu bili u kratkom spoju. Zamjenio sam čip i na pin 15 imao sam 1V, a na 14 5V. Nakon 20tak sekundi čip je prestao raditi.

I sada čim spojim laptop na napajanje užasno se zagrije. Nemam regulirano napajanje da provjerim ampere.

I vidim da mi je  +3VALWP u kratkom spoju, na pin 14 i 15 nemam ništa.

Ako netko možda ima ideju što da dalje provjerim bio bih zahvalan.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Bok, imam problem s laptopom. Spojen je na wifi i jačina signala je izvrsna, međutim internet ne radi. Samo ga je odjednom presjeklo i otad ne radi što god da probam. Jednostavno što god pokušam pokrenuti na internetu on ne radi, dok na drugom laptopu i mobitelima internet radi normalno. Kad ga spojim na mobilni internet, radi. Zna li netko u čemu je problem?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo

https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-5-A515-51G-54Z3-NXGT1EX019-prijenosno-racunalo-1274325.aspx

 

Uzeo novi laptop, na njemu  je endless os te još nisam stavio windowse.. ali primjetio sam mrtvi piksel u gorenjem lijevom rubu i razočaran sam sa slikom općenito jer se uopće ne čini oštrom.  Planiram još stavit windowse gore pa vidit kak stvari stoje. Neki savjet?

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2018 11:59 (LittleM).
9 godina
odjavljen
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Frendica je uzela Lenovo V110-IAP laptop u kojem se nalazi Intel Pentium Quad Core N4200. E sad na kutiji piše da je brzina 1.1 ghz, al su joj u trgovini rekli da se nakon instalacije windowsa može doći do brzine od 2,5 ghz kak je inače navedeno u specifikacijama tog cpu. Ne planiram nikakav OC radit pa me sad zanima jel to u opcijama biosa ili negdje u sustavu moram promijenit? Nisam se još nikad susreo s tim pa mi je to malo nepoznato, čudno.

 

edit: saznao vrlo brzo na drugom forumu :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.3.2018 17:34 (kbenzema).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo

najednostavnije - ako koristi jednu jezgru max je 2,5ghz ako koristi sve četri brzina je 1,1ghz... mjenja se samo po sebi ovisno o upotrebi broja jezgri - takoreć dok ga pusti da stoji na stolu radit će na 2,5 , čim pokrene nešto zahtjevnije spustit će se na 1,1...nema nikakvog podešavanja u biosu jedino sa intel xtu 

so we agree? i wont tell anyone if you dont.
15 godina
neaktivan
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Zanima me vrijedi li ova konfiguracija 3000 kn?

 

Konfiguracija

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
qwxy kaže...

najednostavnije - ako koristi jednu jezgru max je 2,5ghz ako koristi sve četri brzina je 1,1ghz... mjenja se samo po sebi ovisno o upotrebi broja jezgri - takoreć dok ga pusti da stoji na stolu radit će na 2,5 , čim pokrene nešto zahtjevnije spustit će se na 1,1...nema nikakvog podešavanja u biosu jedino sa intel xtu 

 

Hvala na objašnjenju :) Mislio sam da to moram nešt sam prčkat s obzirom kak mi je to objasnila, ali sve jasno, sam se prilagođava po potrebi

14 godina
neaktivan
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Pozdrav ljudi

Imam problem sa ekranom, hardverske je prirode. Slika mi flickera i gubi se, dosta je tamnija. Pa kad mrdam ekran i malo ga savijam popravi se, trenutno stavim komad papirica na preklop, tek toliko da savije donju plastiku i slika se vrati u normalu. 
Zanima me jel koliko bi cca koštao popravak i gdje mi je najjeftinija opcija u zg, inace radi se o Samsungu np370r5e.

 

 

F_ _ _ my LIFE
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina
Pozdrav

Radi se o laptopu HP Probook 455 G1 znaci na laptop mi padne prijenosni zvucnik slucajno. Nakon pada sve radi normalno da bi poslije par dana prilikom paljenja tj. ucitavanja Windows 10 dobio ovu poruku "Repairing disk errors. This might take over an hour to complete" Probao reinstalaciju windowsa preko USB-a i jednostavno mi ne zeli ucitati windowse koji su na usb.
Dali netko zna sto bi mogao biti problem i dali je moguce da je otisao HDD?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Planiram kupiti sljedeći laptop eventualno pa ne znam kakav je iznutra,kakvo hlađenje ima,kakav je ovaj cpu dal ima problem sa pregrijavanjem kao i ova grafička kartica,te mogu li naići na neke eventualne probleme u radu sa njim.Prodavač neda ništa da se provjerava sem ono da malo koristiš i to.Evo modela:

https://www.olx.ba/artikal/29366956/hp-envy-17-3-i7-4702mq-12gb-500gb-2-grafe-gejmer/#detaljno

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Živce će mi pojest ovi novi laptopi  Dakle novi Acer Aspire ES1-533, u biosu namješten F12 boot menu. Nemrem isključit secure boot, nemrem maknut uefi, nemrem niš. Kad probam F12 boot, uopće mi ne vidi USB već samo SSD, isto tak i u biosu, uopće ne vidi USB pod boot opcijama. Probao s dva usb-a, isti vrag. Gore je neki linux, možda je to razlog. Kaj napravit?

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2018 10:02 (kbenzema).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Imam jedan problem, model laptopa je hp elitebook 2570p sa i5 procesorom. Naime, kad ukopčam adapter u laptop 8 puta blinka power ledica i neće da upali, nit hoće da puni bateriju. A nekad radi sasvim regularno. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo

pogledaj si ovdje:

 

https://support.hp.com/rs-en/document/c01732674

 

ali 8x blinkanje ? ja znam za max 6x....

Ju je je? Je ju je!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo

Servis, postajat će sve gore.

10 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
andrijam kaže...

Servis, postajat će sve gore.

 Riješen problem. Kupio novi punjač, tu je bila caka.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2018 16:27 (Chico12).
13 godina
neaktivan
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Baterija na HP4540s trajala ekstremno kratko zadnjih par mjeseci, vise se uopce ne moze napuniti. Gdje kupujete zamjenske baterije, koji su proizvodjaci najpouzdaniji, naravno neorginalni

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
Kod laptopa koji imaju dvije grafičke, integriranu intel i neku zasebnu ati ili nvidia. Pitanje je, da li u slučaju kvara zasebne grafike (iako pitanje kolko se uopće događaju takvi kvarovi) laptop može ispravno raditi samo sa intel grafičkom.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 22:10 (sage).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Pozdrav.

Imam novi laptop, kod mene je mjesec dana. Riječ je o Acer Aspire 3 A315-41-R8TP.

Primjetila sam da mi ekran ponekad blica bijelo. To izgleda kao da sijeva u ekranu ili se pozadinsko svijetlo na sekundu pojača, pa vrati na normalno. U seriji blicne3-5 puta.

Prvo sam mislila da je do novospjenog HDMI kabela, ali to se događa i kada nije spojen kabel. Jedino što sam primjetila, da znam kada će blicnuti...je kada uštekam nešto u USB port. Tada blicne, ali opet,ne uvijek. Probala sam ga dići/pomakanuti...To nije okidač za blicanje.

Može li mi netko molim Vas pomoći?

Truth is the truth hurts ... Dont you agree??
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo

Nemaš što razmišljati, imaš garanciju.

7 godina
neaktivan
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Koja je razlika izmedju ovi laptopa i koji je bolje kupiti i jedan i drugi kostaju 145€.

 

Prvi:

FSC Lifebook S751

- Display 14,1"

- Core i5 2410

- 2,9 GHz 2-nd -

4 Gb DDR3 - 250 Gb HDD - Intel HD do 1,5 Gb - DVDRW - Wireless 

 

Drugi:

FSC Lifebook S761

- Display 13,3" LED

- Core i5 2520 - 3,2 GHz 2-nd Gen

- 4 Gb DDR3 - 250 Gb Hard disk

- Intel HD do 1,5 Gb - DVDRW - Wireless,HDMI, Webcam

0 prvi
5 drugi
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
Kupio sam novi laptop preko njemačkog webshopa, Lenovo Yoga 530. Stigao je i čim sam počeo raditi na njemu problemi. Zamrzava se i zuji. Dal ga mogu ja odnijeti u neki naš servis i iskoristiti garanciju?
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 20:29 (Peruneph).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
15 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
Peruneph kaže...
Kupio sam novi laptop preko njemačkog webshopa, Lenovo Yoga 530. Stigao je i čim sam počeo raditi na njemu problemi. Zamrzava se i zuji. Dal ga mogu ja odnijeti u neki naš servis i iskoristiti garanciju?

 -vrati, imaš 14 dana.. nema potrebe gubiti vrijeme reklamacijom ili traženjem srvisa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo
Kupljen je za Black Friday tak da je prošlo više od dva tjedna od kupnje. Poslali su prvo na mailboxde pa oni meni, zato se oduljilo i dobio sam ga tek jučer. Probat ću danas reinstalaciju Windowsa jer sam dobio njemačke, a nikako se ne da promijeniti jezik na hrvatski
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice