Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

poruka: 721
|
čitano: 210.987
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Neka ti to odrade u servisu, ako priznaju grešku, trebaju ti sve odraditi, znači sve prebaciti na novi laptop, a vjerojatno će samo disk prebaciti.

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
ivo454 kaže...

Neka ti to odrade u servisu, ako priznaju grešku, trebaju ti sve odraditi, znači sve prebaciti na novi laptop, a vjerojatno će samo disk prebaciti.

 Odlično, javim kako je prošlo. To bi zaista bio dobar rasplet.

 

Kupujem laptope cca svake tri godine, i tih 4-5 su bili sve lošiji po pitanju kvalitete izrade i završne obrade. Kad se sjetim ASUS-a iz 2004, njemu se ovo ne bi dogodilo...

 

Edit: pristali zamijeniti gornji dio kućišta, meni je OK.

 

Još jedno pitanje... imam doma i asus ux303la, ako se ne varam dvije godine, dakle taman ističe garancija. Želio bih ga očistiti od prašine, po potrebi zamijeniti pastu. Gdje to u ZG izvesti pouzdano i po normalnoj cijeni?

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 23:16 (zlovenac).
15 godina
neaktivan
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Product description : HP ProBook 470 G2 Notebook PC
Product number: G6W71EA
Serial Number: cnd4323n33

 

navedeni laptop se ugasio sam od sebe, i počela je

kod utičnice napajanja bijelim svjetlom, svjetli lampica "caps lock" i "power". Laptop nije spojen na punjenje, grije se tako isključen na području hladnjaka. Ne reagira na tipku power.

Probao sam skinuti bateriju i držati tipku za paljenje minutu ui više, probao paliti bez, sa baterijom , na vanjskom napajanju i bez njega.

Skidao sam meni dostupne dijelove kao hdd, memoriju i vračao nazad, ništa se ne događa.

Otišao na stranicu hp online podrške, prebacili me na "north america support", napisao im problem i kada sam napisao da sam iz Croatie otpilili su me jer "nije njihovo područje rada".

Našao sam nekoliko istih problema i pomalo me je strah "programiramog kvarenja uređaja".

Iskreno se nadam da netko ima kakvu korisnu ideju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

Provjeri po tablici na ovoj stranici koji je kvar (broji blinkove ledice):

http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/public/display?docId=emr_na-c01732674

Kruha i igala...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

Hvala, koristan link. Na žalost ništa ne pomaže sa ovog linka. Laptop se ponaša potpuno isto sa kakvim god napajanjem radio i kakve god tipke stiskao.Jedino me brine grijanje oko hladnjaka jer vent ne radi ( za pravo ništa ne radi) osim što svijetle lampice power, caps lock i blinka ledica kod napajanja....a i ta ledica blinka stalno, nema neki broj treptanja koji se može izbrojati, znači trepti konstantno (mogla bi tako satima da se ne bojim da se ne zapali laptop - ono grijanje)

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2017 23:06 (Mac_os).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
Mac_os kaže...

Hvala, koristan link. Na žalost ništa ne pomaže sa ovog linka. Laptop se ponaša potpuno isto sa kakvim god napajanjem radio i kakve god tipke stiskao.Jedino me brine grijanje oko hladnjaka jer vent ne radi ( za pravo ništa ne radi) osim što svijetle lampice power, caps lock i blinka ledica kod napajanja....a i ta ledica blinka stalno, nema neki broj treptanja koji se može izbrojati, znači trepti konstantno (mogla bi tako satima da se ne bojim da se ne zapali laptop - ono grijanje)

 Ovo nije do graficke ili cpua po mome vise do voltaze,otpotnika,itd... ja bi isao na servis jel ovako samo moze stradat gpu ili cpu onda su problemi -.-" 

12 godina
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Imam HP-ac002mn laptop kojeg sam upravo rastavila, medutim nigdje ne nalazim na youtube kako da dodem do tipkovnice (ako nije tesko i komplicirano posto ovo prvi put radim) da je izvadim te ocistim jer je puna smeca! Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.3.2017 17:14 (Miki_16).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Pozdrav svima!
Imam jedan problem pa me zanima Vase misljenje. 
Kupio sam laptop u 12 mj. Lenovo ideapad 510-15ikb, procesor i5-7200u 2.5ghz, 12gb ram, nvidia 940mx (4Gb), zapravo pogledajte sami specifikacije Ovdje gdje sam ga i kupio . Problem je sto mi se cini da laptop ne odradjuje stvari kako bi trebao za tu specifikaciju svako malo nesto zastekava ponekad je spor dosta, od igrica imam GTA IV i Assassins Creed II trenutno, u igricama je nekad super bez titranja a nekad pocne zastekavat itd. Ne znam da li ja ocekujem previse od tog procesora i ostalih stvari ili je problem sto nemam orginal win, sam sam ih instalirao i sve ostale programe i drivere. Pokusao sam dosta toga, imao sam antivirus ESET sad sam presao na Aviru imam i malwarebytes i redovito cistim laptop, update-am, obavim defragmentaciju i pogasio sam gluposti koje se pale prilikom ukljucivanja laptopa. Pazim na njega ko na bebu stalno ga drzim na hladnjaku(koji ukljucujem pri zahtjevnim radnjama npr. igrice itd.) 
Sta vi mislite sta bi mogao biti problem?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Dobar dan svima 

 

Imam jedno pitanje...posjedujem Asus Rog gl771jm i imam problem sa tiltanjem u igricama. Problem se ne desava u ucitavanju igrice ili dok se u igrici nekaj bitnoga ne desava. Pocinje se tiltat kada dodje do fajta. Primjer u igrici DOOM ili novi PREY kada hodam okolo dok me nitko ne napada sve bude ok. cim me netko napadne ili dodjem u neki manji ili veci fajt pocne se tiltat. Komp radi na i7 4710-hq 2.5 ghz  , 16 gb ram...geforce gtx860m.

 

Ako netko zna sta bi mogao biti problem neka se javi.

Hvala na pomoci

 

Pozz Danijel

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Pozdrav,

Kupio sam prije 8 mjeseci novi laptop (Lenovo Z70-80). Često radim u AutoCAD-u i ArchiCAD-u, a ostalo vrijeme koristim za gaming, e sad mene zanima koja je stvar s ovom opcijom za odabir pokretanja aplikacija s high performance Nvidia i integradted graphics. Da li je moguca nadogradnja grafičke kartice, i lifetime baterije mi se smanjio za otpr sat vremena od kad sam ga kupio, jel nužno kupiti novu ili? 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Molio bi ako netko zna sa sigurnošću da mi odgovori: ako se odlučim na kupovinu laptopa iz USA, da li će raditi na našoj električnoj mreži, spajati se automatski bez podešavanja wireless na naš router i hoću li morati ovdje kupovati neke posebne dodatke da bi lap mogao uključiti u struju? 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

Kupit ces SF Cable EU:

https://www.amazon.com/SF-Cable-European-H05VV-F-0-75mm%C2%B2/dp/B006693FK6

 

Sve drugo ti je standardno. Isto vrijedi i za laptope iz drugih regija, Britanije, Australije itd.

 

Wireless radi neovisno o regiji.

13 godina
online
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

pozdrav.

imam laptop acer aspire 5942g

i ima vec 6 godina :D

volio bi zamjeniti rame. staviti 2x4gb no nigdje ne mogu pronaci 2x4gb koji meni odgovaraju. niti na njuskalu. imate li vi kakvu preporuku ili krive rame trazim?

trazim: 1333mhz dd3 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

https://www.nabava.net/search.php?q=so+dimm+1333+4+gb

 

Samo provjeri koliko maksimalno rama matična u tom laptopu podržava.

Kruha i igala...
13 godina
online
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

mislim da sam negdje procitao da mogu 8 gb.

ali sad ne mogu nigdje pronaci,

di bi mogao pronaci taj info?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
13 godina
online
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

znaci mogu. okej hvala

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

ekipa trebam pomoć, sestrin laptop se odjednom ugasio i neće se više upaliti, radio je do prije 2 sata normalno i onda se ugasio i uopće ne reagira na paljenje, kad ga spojim na punjač lampica se ne svijetli kao što je dosada bilo i i dalje se ne želi upaliti

 

problem je u tome što su bitni podaci na računalu i trebali bi što prije doći do njih, jel ima netko nekakav savjet? po mogućnosti kako ga upaliti? laptop je acer, ni godinu dana star

 

edit: znam za ono da se može izvadit baterija pa držati power button, ali je prekomplicirano izvadit bateriju, trebao bi rastavit laptop, a ne znam jel bi onda izgubio garanciju

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2017 17:58 (Cansee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
Hdd van i ubacit na komp ako ga imas i ako je hitno..
Potpis
14 godina
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Ako je disk lako pristupačan, bez da se cijeli laptop otvara, onda svakako pažljivo izvaditi disk i podatke prebaciti na drugo računalo. U slučaju da treba rastavljati laptop, nije preporučljivo zbog gubitka garancije. Za pokušaj paljenja, izvaditi bateriju od laptopa (ne cmos bateriju) i iskopčati punjač, držati power tipku 30 sekundi i više, onda ponovo pokušati upaliti laptop.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2017 18:19 (ivo454).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
ivo454 kaže...

Ako je disk lako pristupačan, bez da se cijeli laptop otvara, onda svakako pažljivo izvaditi disk i podatke prebaciti na drugo računalo. U slučaju da treba rastavljati laptop, nije preporučljivo zbog gubitka garancije. Za pokušaj paljenja, izvaditi bateriju od laptopa (ne cmos bateriju) i iskopčati punjač, držati power tipku 30 sekundi i više, onda ponovo pokušati upaliti laptop.

 šta god radio od toga navedenog trebam rastavljat laptop, baterija je užas,nisam nikad to vidio, na većini laptopa je pristupačna a sad katastrofa, treba sve rastavit

9 godina
neaktivan
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Vlasnik sam Asus Zenbooka UX303LA... Odličan laptop, kvalitetna izrada, nakon dvije godine mi ne pada na pamet mijenjati ga.

 

Jedna stvar koja me mči je da nema backlit tipkovnicu. Vidim po ebayu i sličnim stranicama da ih neki prodaju za navedeni model (primjer: LINK). Također, vidim da laptop ima i keyboard shortcut za brightness up/down za tipkovicu...

 

Ne znam postoji li neki konektor na koji bi jednostavno spojio takvu tipkovnicu.

 

Bilo kakva iskustva su dobrodošla.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.7.2017 12:26 (zlovenac).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

pozdrav svima, prije nekoliko dana mi se pokvario laptop, vjerojatno je problem u matičnoj ploči, nešto oko punjenja. dao bi ga na servis, laptop mi nije toliko bitan koliko su mi bitni podaci s njega no problem je što su oni povjerljivi (zbog posla, mogu izgubiti licencu) i ne smijem riskirati da netko dođe do tih podataka. 

 

imao sam na umu da sam uklonim hard disc iz laptopa, ili da to netko stručan napravi ispred mene, laptop bez njega da dam na servis pa da ga nakon servisa isto tako i vratim. je li to moguće?

i imate li možda neku drugu ideju? prvenstveno trebam podatke bez da itko drugi može doći do njih. a volio bi i kad bi se laptop mogao dati servisirati bez brige

 

hvala na pomoći

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.7.2017 12:21 (RadionVels).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Pozdrav ekipa.Imam jedan problem sa laptopom.Ugl,posto je imao bad sector stari HDD,odlucio sam ga promjeniti.Ljepo sam otvorio lap,zamjenio HDD i krenuo sa novom friskom instalacijom WIN XP-a.No tu nastaje problem.Non stop mi izbaciva ovaj error.Jel zna mozda netko u cemu je problem?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

Nariktaj da boota sa medija na kojem ti je instalacija (USB ili cd ili kaj već koristiš).

Čim upališ laptop piše ti na ekranu koja je tipka za izbor boot devicea (vjerovatno F9, F10 ili F12) ili ti piše da stisneš ESC za menu ili nekaj tak (možda F1, TAB ili delete).

Uglavnom, ako se ne pojavi izbor boot uređaja, i uđeš u bios nariktaj samo da se prvo boota s tog instalacijskog medija

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.7.2017 0:34 (fer-de-lance).
11 godina
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Evo sada sam napravio bootabilan usb sa win xp i kada upalim lap stisnem F12,izaberem boot from USB i on se restarta nakon toga i opet isti error iskace.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

Vec se raspravljalo na forumo o tom problemu, evo ti link pa vidi jel pomaže

13 godina
neaktivan
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
Pozdrav ekipa,

laptop mi se ne zeli upaliti, uopce ne reagira, ukljucen je u struju, lampice ne svijetle, baterija bi trebala biti puna, ali uopce ne reagira kad stisnem tipku za paljenje, skrooz mrtaav. Do cega bi to moglo biti i pokriva li jamstvo sve kvarove jer je jos uvijek pod garancijom, pa cu ga nosit u ovlasteni servis. Radi se o Aceru.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

Da, jamstvo to pokriva.

Reklamiraj.

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
Bok ekipa zanima me da li je moguce promijeniti tipkovnicu koja je ugradena na laptopu sa nekom svjetlecom
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice