Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

poruka: 721
|
čitano: 211.005
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

standardno : 4,096 (2,048 + 2,048) MB
maksimalna proširivost : 8,192 MB
tehnologija : DDR3 RAM (1.066 MHz)

 

Po ovome podrzva maksimalno 2x 4GB DDR3 1066MHz SO-DIMM.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=SO-DIMM+DDR3+1066+4GB

 

 

9 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
AirLive kaže...

Pozdrav ekipa.

Prije par dana na svom lenovo y50-70 par tipaka mi je počelo kao gubiti kontakt. Malo sam čitao i vidio da to može biti do nakupljene prašine u tipkama pa sam našao na yt neki tutorial kako zamijeniti i očistiti tipku. Izvadio sam jednu tipku koja mi nije najbolje radila, malo očistio i vratio natrag, ali nije pomoglo ništa nego sam još i sje*ao tu tipku pa sada malo ispada. Nije mi to problem, nego to što su mi i ove ostale tipke koje su nekad radile, nekad ne potpuno otkazale. Sad sumnjam da je to možda do onog kabela što spaja tipkovnicu i matičnu. S tim se nebi zezao jer ima toga dosta za raskapat dok se dođe do kabela. Ili bi možda moglo bit nešto treće...?

Laptopu je inače istekla garancija tako da mi nije neka velika šteta ta tipka koju sam zeznuo.

 Evo mene opet. Pošto vidim da mi prošli upit nije donio rezultata pa ajde da probamo ponovo, malo drugačije.

Gore sam dosta toga nabacao, pa ukratko pretpostavljam da ću trebati mjenjat tipkovnicu. E sad me zanima trebam li paziti da je taj neki servis lenovo ovlašteni ili je to samo bitno ako je laptop pod garancijom? Konkretno tražim neki servis u Splitu.  Vidim na par mjesta da je cijena 300-400kn sa ugradnjom. To mi ne izgleda preskupo. I jeli taj cijeli proces traje dugo, da mi laptop ne stoji danima/tjednima na servisu?

12 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
Ovlasteni servis je jedino bitan ako je laptop pod garancijom. Sto se tice vremena zamjene tesko je reci, najbolje osobno otici i pitati za vrijeme popravka
14 godina
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Kolega ima problem s laptopom. Naime došlo je do jednog udarca šakom u laptop(malo ispod tipkovnice) i nakon toga mu stalno izbacuje sljedeće(link dolje). Izbaci taj zaslon(error), restarta se i tako stalno.

 

https://i.imgur.com/STAJ757.jpg

SVEMOGUĆI
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

Krepao je ili se samo odštekao hard disk.

Otvori mali poklopac s donje strane i preštekaj hard pa provjeri jel sve ok onda.

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Pozdrav,

 

Posjedujem HP probook 450 g0, kojem lagano krepava tipkovnica

 

Odakle bi bilo najpametnije narucivati novu tipkovnicu, pošto nije problem sam ju zamijeniti?

“In every crowd there are certain persons who seem just like the rest, yet they bear amazing messages.” Antoine de Saint-Exupery, Night Flight
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
15 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
Čitatelj kaže...

Prvi link na googleu:

http://www.laptoppartstore.com/replace-hp-probook-450-g0-450-g1-450-g2-keyboard.html

 

Inace, imas Amazon, Ebay, AliExpress...

Taman idem postati link sa Amazona i vidim da si linkao.

Imao sam i ja dosta sranja sa HP-om i HR layout tipkovnicom. Nakon 2 mj. čekanja došla sa neke divlje slovenske stranice za nekih 150-200kn.

No me interesa nada!
12 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
Čitatelj kaže...

Prvi link na googleu:

 

Taman idem postati link sa Amazona i vidim da si linkao.

Imao sam i ja dosta sranja sa HP-om i HR layout tipkovnicom. Nakon 2 mj. čekanja došla sa neke divlje slovenske stranice za nekih 150-200kn.

 Bas sam zbog ovoga sto je i kolega naveo, pitao ovdje, nije mi bilo problem ukucati u google i otvoriti prvi link, rekoh mozda netko ima konkretnog iskustva sa narucivanjem

I znam da je to sve lutrija (izuzev ovlastenog), ali sa konkretnijom informacijom su vece sanse da dobijem nekaj kaj valja, posto je postala zajebancija pisati linije kodova sa dijelom slova koji ne rade, sve u svemu, hvala 

“In every crowd there are certain persons who seem just like the rest, yet they bear amazing messages.” Antoine de Saint-Exupery, Night Flight
7 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

Ako trebaš hrvatska slova i layout praktički jedino prihvatljivo je uzeti s njuškala.

Inače od bilo kud gdje je jeftinije.

S tim da ziher možeš naći na njuški novu za 200 kuna, tak da dalje ni ne traži, jer ako od negdje izvana naručuješ ionak ne budeš prošao puno jeftinije a čekao budeš dostavu i nebuš imao naša slova.

Edit: vidim nisu ni ove kaj su kolege linkali nekaj jeftinije.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2017 12:24 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

Pregledao sam njušku, ima oglasa po 200 kn

 

I hvala puno na pomoci, duzan sam pivkana

“In every crowd there are certain persons who seem just like the rest, yet they bear amazing messages.” Antoine de Saint-Exupery, Night Flight
15 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

 Voucham za drugi link , ovaj s ebay-a. Prije tri tjedna sam od njih narucio tipkovnicu za 455, doslo za 10 dana, tipkovnica odlicna, seller odlican. Imao srece pa nije ni na carini ostalo tako da prezadovoljan.

8 godina
neaktivan
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Pozdrav...

 

odmah da priznam da sam lagano "tele" pa ... oprostitie ako pitam gluposti ili ako je na ovako nešto već odgovoreno (tražio sam ali nisam našao)
problem:
dobio sam laptop koji baš i nije radio. Naime stalno se gasio. Otvorio sam kućište i iz njega ispuhao tonu prašine. Sada se više ne gasi, ALI ... čini mi se da je komp jaaaaaaaaako spor. Moje subjektivno je mišljenje da bi sa tih 1,3 Ghz i tih 3GB Rama i novoinstaliranim windowsima ipak raditi bolje.

 

pitanje:

da li postoji neki program nešto kao benchmark da testiram CPU i grafičku karticu? Možda je zbilja smo stvar u meni ili možda čak ni driveri nisu dobri.

Da li postoji tako nešto? Imate li neki prijedlog

 

to make a long story short:

da li postoji programčić koji mi testirao npr. moj Intel Core i5 2400 CPU (nije taj CPU u laptopu) i usporedio moje izmjerene rezultate s "tvornički" deklariranim vrijednostima? da se vidi da li je CPU i dalje o.k. ili je "polu ispravan" da se tako izrazim

 

hvala svima na idejama i pomoći

 

M.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Pozz ekipa ako moze pomoc za savjet

Dakle curi se pokvario ekran na laptopu inače se radi o modelu Asus X554LA-XX1180D / Core i3 5005U, DVDRW, 4GB, 1000GB, HD Graphics 5500, 15.6'' LED HD, G-LAN, BT, MicroSD, kamera, HDMI, USB 3.0, DOS, crno.......star je 2 God

 

Eh ja sam njoj u meduvremenu uzeo Dr laptop Al mene zanima dal se isplati promjenit ekran I prodat ga

Na koliko bi vi procijenili ovaj laptop ako mu stavim novi ekran?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Na nekim stranicama pedesetak, na nekima sedamdesetak dolara.. Kak si uzmeš..

 

Na Ebay-u imaš također par listinga pa si vidi.

 

Također evo listing sa Mikronisa za taj laptop, pa si vidi, ja bih to napravio definitivno.

No me interesa nada!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Dakle isplati s epopravak?

Jel bi mogo uhvatit 1700-2000 kn s obzirom d anema garancije?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

Mogao bi.

No me interesa nada!
6 godina
neaktivan
offline
Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovina)

Molila bih da mi netko pomogne  imam laptop asus CPu AMD Dual Core E1-2100 1.0 GHz ,memorija 4gb HDD 500 gb ,Os FREE DOS  USB-3.0 htjela bi si kupiti drugi nisam razmisljala dal je to sve bitno jer ipak zensko sam sve mi steka na tom laptopu a nov je htjela bi si kupiti drugi brz da internet ne steka da sve ide lijepo ,koristila bih ga za igrice npr sims 4 i tako neke htjela bih da mi nekako pomognete sta da gledam kad kupujem jer neznam prvi put sam se zeznula ovaj put ne zelim

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin

Pitaj ovdje:

https://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/ultimativna-tema-odabir-prijenosnika/48197.aspx?page=969

 

Bitno je samo da znaš koliko love možeš dati za laptop.

Ovaj kaj imaš je baš teži šrot.

 

Kruha i igala...
7 godina
protjeran
offline
Re: Laptopi (kvarovi,objasnjena,odrzavanje,kupovin
hellpboyz kaže...

Molila bih da mi netko pomogne  imam laptop asus CPu AMD Dual Core E1-2100 1.0 GHz ,memorija 4gb HDD 500 gb ,Os FREE DOS  USB-3.0 htjela bi si kupiti drugi nisam razmisljala dal je to sve bitno jer ipak zensko sam sve mi steka na tom laptopu a nov je htjela bi si kupiti drugi brz da internet ne steka da sve ide lijepo ,koristila bih ga za igrice npr sims 4 i tako neke htjela bih da mi nekako pomognete sta da gledam kad kupujem jer neznam prvi put sam se zeznula ovaj put ne zelim

 

To ti je najjeftiniji uredjaj od svih mogucih koji se mogao nabaviti - procesor mu je katastrofalan za nesto vise od

pisanja u Officeu. Idealan za vrtit glazbu na vanjske zvucnike i pisanje (bez prisutstva interneta),

ja bi ga nazvao "penzic laptop", jer njima je za Skype dovoljan.

 

Sve u svemu, 4500-5000kn bi ti bio super laptop za slijedecih 5+ godina.

6 godina
neaktivan
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Pozdrav,

 

Imam problem sa sporom wifi vezom na novom laptopu Acer Aspire E5-575G-53LF. Mrežna kartica je Qualcomm Atheros QCA9377, windows 10 je OS.

Laptop je kupljen jučer i dok kad se povežem žično na ruter brzina je maksimalna moguća tijekom downloada(3,5 Mbps) s obzirom na uslugu koju imam, Wi-Fi ne daje ni pola od te brzine(najbolje što sam nakon milijun pokušaja rješavanja problema dospio je do 2Mbps, ali ni to nije konstantno).

 

 

Ne znam više što bi napravio, da li rješenje postoji uopće, koliko vidim dosta ljudi ima sličan problem.

Ako sam fulao temu slobodno me uputite na ispravnu.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo

Meni se vise cini da je to za otvorit novu temu tu:

https://www.bug.hr/forum/board/razni-softverski-problemi/40.aspx?sort=act

 

Prvo sto trebas znati je kolika je tvoja maksimalna brzina na liniji.

Drugo, probaj testirati brzinu preko mobitela na WIFI-u (Speedtest.Net).

Trece, koliko jos racunala imas u kuci? Dali oni jos sta rade (download, update).

Cetvrto, tvoj laptop isto tako vjerovatno radi update, tako da provjeris do kuda je dosao.

Skini WUMT i s njim forsaj da skine sve update i azurira ih, pa onda vidi kako se net ponasa.

Ako ni to nije pomoglo, skini zadnje drivere za WIFI karticu sa ACER stranice, deinstaliraj stare drivere i stavi nove.

A za sve ostalo je mislim provjeriti sa servisom.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo

Maksimalna brzina je 35 Mb.

Evo rezultati preko speedtesta preko moba: download 31,71 mbps / upload 5,57 mbps

speedtest na laptopu: download 19,24 mbps / upload 5,51 mbps

 

Ovo je jedino računalo u kući. Imam drugi laptop na kojem je brzina normalna, al on je star ne planiram ga koristit s obzirom na novi laptop i nisam ga koristio tijekom ovih mjerenja. Jedino šta je još spojeno na wifi je mobitel.

Na novom laptopu sam ugasio update nakon instaliranja widnowsa 10 i prvog update, znači nis ne radi.

 

Zadnje drivere s acer stranice sam probao, nije pomoglo. Probat cu jos s WUMT pa cemo vidjet. Znaci ocigledno je problem u laptopu koji na neki nacin ogranicava download brzinu.

7 godina
protjeran
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo

Ne mozes na Win 10 bez ulazenje dublje u sistem spijeciti update.

 

Skini ih sve, nemoj ih odgadjati.

 

Dakle WUMT skini sve update i instaliraj, nakon toga reboot, pa probaj.

6 godina
neaktivan
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

al jesam ugasio kroz sustav. ne sjecam se sad tocno postupka al jesam.

i wumt me pitao da ukljucim windows update jer da je to potrebno.

 

Brzina preko usb wifi adaptera je maksimalna to sam sad isprobao, al eto, preko laptopovog wifi adapter jednostavno nece preko 2mbps.

 

probat cu jos sa wumt nadam se da ce pomoci. hvala

 

edit: skinuo i instalirao sve update moguce, nis ne pomaze, nece preko 2 mbps.

javit cu se linksu koji ga je prodao da vidim za dalje, a steta osim toga laptop je dobar.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 16:48 (dgerec99).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Evo bas da pitam ovdje zna li netko sto se dogadja sa asusvim modelima X555L serija pod br 1 kad je na bateriji pocinje da mu se dogadja flickering monitora i ako je baterija na nekih 70% i pod br 2 nakon duzeg koristenja ili rada kad ga zelis resetirati ugasi se.

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Pozdrav svima. Imam Asus laptop i evo danas ujutro probam ga u palit i ništa se ne događa. Probao sam ga i iskljucit iz struje i drzat power tipku minutu pa zatim probat upalit ali također se ništa ne događa.  Kada ga ukljucim u struju cuje se lagano pištanje (ne znam od koje komponente) ali je to znak da dolazi napon do njega. To se čulo i prije dok je bilo sve uredu sa njime.

 

Ima tko kakvu ideju u čemu bi mogao bit problem? Šta da prvo pregledam/ probam? 

Hvala na pomoći

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo

Prvo probaj drugi adapter ako možeš od nekoga posuditi.

Znaš li možda jel mu baterija prazna ili neispravna ili bi morala trenutno biti puna?

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupovina

Baterija treba bit puna. Nju koristim možda jednom tjedno. Ostale dane stoji na polici, a koristim samo adapter onda. Probao sam i samo bateriju stavit bez adaptera i ništa. 

Tako da sam isključio tu mogućnost da ne valja adapter ili baterija

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Laptopi: kvarovi, objašnjena, održavanje, kupo

Onda nekaj na matičnoj ploči ne valja.

 

Kruha i igala...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice