Lenovo Legion Y520

poruka: 160
|
čitano: 55.728
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
Čitatelj kaže...

A da nije do osjetljivosti ociju? Mozda ti IPS jednostavno ne pase, pa ti ni na jednom laptopu nebi pasao.

Mozes vjerovatno kupiti odgovarajuci TN ekran, pa nek ti ga ugrade ako ti pase.

 malo sam gledao po netu za taj model lapa je samo ips u ponudi, morat cu lenovo pitat

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 15:01 (danmega).
7 godina
protjeran
offline
Re: Lenovo Legion Y520

Cini se da je tako - nasao sam 44 modela sa tom sasijom u ponudi, i svi imaju Non-Glare IPS panele 60Hz FullHD.

12 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Kako cistite laptop? dosta ostaju packe po njemu

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Nije to do panela nego do PWM flickeringa kojeg ima Legion y520.

 

Također sam osjetljiv na to i bole me oči i glava.

Imam HP Omena koji toga nema, potvrđujem ti iz prve ruke.

Kolega na poslu ima legiona pa sam uspoređivao, nevjerojatno kako je razlika za oči.

Iako vizualno Omenov panel ne izgleda pretjerano bolje.

 

Zato na stranici notebookcheck gledaj recenzije prije kupnje jer pokrivaju i taj PWM flickering.

Navedena stranica je uz kolegu bila razlog zašto sam odlučio dati 3000 kn više i uzeti omena.

Iako je y520 sa GTX 1060 jeftin.

 

Znam kak ti je, dobar omjer cijene-performansi u odnosu na konkurenciju i kupiš.

Ljudi često zanemare kvalitetu i tip panela ne razmišljajući da će 99% vremena na

laptopu upravo to gledati. 

Danas svi gledaju performanse, da bude što manji, ljepši, tanji itd.

Tako je oduvijek bilo, ne kažem da su neke cijene opravdane ali postoji dobar razlog zašto npr. Dell

Alienware sa GTX 1070 košta 20 000 kn a Asus istih specifikacija 14.

Za kraj ti jedino preporučam da prodaš na oglasniku jer je za tvoje oči nažalost štetan a samim time

beskoristan. Biti ćeš na gubitku ali bolje to nego ništa.

Kod slijedeće kupnje idealno bi bilo pogledati uživo panel, samo kod nas je to malo teže.

Jedino da nađeš nekog kolegu, poznanika, sa modelom koji bi ti htio pa isprobaš kako spada.

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
Strelok kaže...

Nije to do panela nego do PWM flickeringa kojeg ima Legion y520.

 

Također sam osjetljiv na to i bole me oči i glava.

Imam HP Omena koji toga nema, potvrđujem ti iz prve ruke.

Kolega na poslu ima legiona pa sam uspoređivao, nevjerojatno kako je razlika za oči.

Iako vizualno Omenov panel ne izgleda pretjerano bolje.

 

Zato na stranici notebookcheck gledaj recenzije prije kupnje jer pokrivaju i taj PWM flickering.

Navedena stranica je uz kolegu bila razlog zašto sam odlučio dati 3000 kn više i uzeti omena.

Iako je y520 sa GTX 1060 jeftin.

 

Znam kak ti je, dobar omjer cijene-performansi u odnosu na konkurenciju i kupiš.

Ljudi često zanemare kvalitetu i tip panela ne razmišljajući da će 99% vremena na

laptopu upravo to gledati. 

Danas svi gledaju performanse, da bude što manji, ljepši, tanji itd.

Tako je oduvijek bilo, ne kažem da su neke cijene opravdane ali postoji dobar razlog zašto npr. Dell

Alienware sa GTX 1070 košta 20 000 kn a Asus istih specifikacija 14.

Za kraj ti jedino preporučam da prodaš na oglasniku jer je za tvoje oči nažalost štetan a samim time

beskoristan. Biti ćeš na gubitku ali bolje to nego ništa.

Kod slijedeće kupnje idealno bi bilo pogledati uživo panel, samo kod nas je to malo teže.

Jedino da nađeš nekog kolegu, poznanika, sa modelom koji bi ti htio pa isprobaš kako spada.

 sve stoji, na kraju pameti prije kupovine da to moze postat problem al eto je trenutno ga minimalno koristim, srecom imam i desktop sa tn ekranom koj mi ne stvara nikakve probleme, prodaja ili zamjena laptopa ce bit opcije, preferiram tn ekran koliko god to bude moguce, PWM  je ocito problem kod ipsa, stavio brightness na max i par programcica za tamniju sliku pa je nekako gledljivo.

12 godina
offline
Lenovo Legion Y520

U Zel-cosu ugradnja RAMa 125kn i ugradnja SSDa 125kn što mi se čini malo previše. Kažu da može bit isti dan gotovo ako se donese prije 11:00h

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Lenovo Legion Y520

kada spominjete ekran evo usporedba na zeninom y520 i mom t450s:

IPS vs TN... ja sam odusevljen slikom na legionu (je da je t450s poslovni te da za gaming koristim racunalo iz Moj PC)

and the heavens shall tremble
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
SnakeEyes kaže...

U Zel-cosu ugradnja RAMa 125kn i ugradnja SSDa 125kn što mi se čini malo previše. Kažu da može bit isti dan gotovo ako se donese prije 11:00h

 

Kakvi cigoši, naplate ugradnju svake komponente posebno, znači za 5 min posla(ali doslovno) dignu 250 kn...da nije žalosno bilo bi smiješno. Dođe mi da stvarno sam ubacim sve pa makar izgubio garanciju.

14 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
lobotomac90 kaže...
SnakeEyes kaže...

U Zel-cosu ugradnja RAMa 125kn i ugradnja SSDa 125kn što mi se čini malo previše. Kažu da može bit isti dan gotovo ako se donese prije 11:00h

 

Kakvi cigoši, naplate ugradnju svake komponente posebno, znači za 5 min posla(ali doslovno) dignu 250 kn...da nije žalosno bilo bi smiješno. Dođe mi da stvarno sam ubacim sve pa makar izgubio garanciju.

 ja sam sam ugradio ssd, slažem kompove več godinama, bas mi se nosi nekom nepoznatom za ugradnju pa da jos nes sjebe, sad dal to utjeće na garanciju to neznam

14 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
RonoN kaže...

kada spominjete ekran evo usporedba na zeninom y520 i mom t450s:

IPS vs TN... ja sam odusevljen slikom na legionu (je da je t450s poslovni te da za gaming koristim racunalo iz Moj PC)

 neki imaju osjetljivost očiju ko ja hehe na ips ekrane pa moraju birat tn. eh sad dal cu moć poslovno koristit taj ips to cu tek vidjet, za sad je za igre prije spavanja u ležećem položaju 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 21:11 (danmega).
15 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
danmega kaže...
lobotomac90 kaže...
SnakeEyes kaže...

U Zel-cosu ugradnja RAMa 125kn i ugradnja SSDa 125kn što mi se čini malo previše. Kažu da može bit isti dan gotovo ako se donese prije 11:00h

 

Kakvi cigoši, naplate ugradnju svake komponente posebno, znači za 5 min posla(ali doslovno) dignu 250 kn...da nije žalosno bilo bi smiješno. Dođe mi da stvarno sam ubacim sve pa makar izgubio garanciju.

 ja sam sam ugradio ssd, slažem kompove več godinama, bas mi se nosi nekom nepoznatom za ugradnju pa da jos nes sjebe, sad dal to utjeće na garanciju to neznam

 

Utječe sigurno ako otkriju da je laptop otvaran...jel bilo nekih naljepnica ili nešto po čemu bi se moglo primjetiti da je otvaran?

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 23:38 (lobotomac90).
14 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
lobotomac90 kaže...
danmega kaže...
lobotomac90 kaže...
SnakeEyes kaže...

U Zel-cosu ugradnja RAMa 125kn i ugradnja SSDa 125kn što mi se čini malo previše. Kažu da može bit isti dan gotovo ako se donese prije 11:00h

 

Kakvi cigoši, naplate ugradnju svake komponente posebno, znači za 5 min posla(ali doslovno) dignu 250 kn...da nije žalosno bilo bi smiješno. Dođe mi da stvarno sam ubacim sve pa makar izgubio garanciju.

 ja sam sam ugradio ssd, slažem kompove več godinama, bas mi se nosi nekom nepoznatom za ugradnju pa da jos nes sjebe, sad dal to utjeće na garanciju to neznam

 

Utječe sigurno ako otkriju da je laptop otvaran...jel bilo nekih naljepnica ili nešto po čemu bi se moglo primjetiti da je otvaran?

 nije, treba paziti sa poklopcem i vidama, preporučljivo staru karticu koristit i sl

9 godina
neaktivan
offline
Lenovo Legion Y520

Pozdrav ljudi, evo prije par dana sam kupio ovaj laptop sa linka: https://www.ekupi.hr/Lenovo-Legion-Y520-80WK017ASC-5-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1272744.aspx

 

Sve radi vrhunski nemam nikakvih zamjerki, windows 10 mi dize za nekih 10-15 sekundi i sve radi jako brzo. Ali mene zanima nesto drugo, do sada sam igrice igrao samo preko PC-a medutim trebao mi je laptop a posto mi je i kompjuter preslab bio za sve novije igrice odlucio sam dati malo vise za gaming laptop. Znaci do sada nisam imao iskustva sa igranjem na laptopu i na ovom sam sada konkretno igrao far cry 4 na high postavkama odlicno radi sve, ali nakon nekih 50 min igranja desna strana laptopa mi postaje na dodir dosta vruca, kada izmjerim temperaturu na toj strani sa onim uredajem za mjerenje temperature predmeta bude oko 45 a u programu za temperaturu procesora vidim da je temperatura procesora oko 63 stupnja a graficke oko 53. Malo me zabrine to koliko je vruc laptop na toj strani pa prekinem igranje, zanima me da li je to normalno za gaming laptope? Kada surfam internetom i slicno temperatura procesora bude izmedu 35 i 40. Također ventilator radi cijelo vrijeme slabije dok surfam i slicno, kada temperatura prijede 40 pocne malo jace, onda najjace tamo iznad 50, ako ne racunamo extream cooling kojeg znam ponekad ukljuciti kada mi tako laptop izgleda vruc sa desne strane. Mozda je sve to i normalno, jer kazem nisam imao iskustva sa gaming laptopima. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
fic1003 kaže...

Pozdrav ljudi, evo prije par dana sam kupio ovaj laptop sa linka: https://www.ekupi.hr/Lenovo-Legion-Y520-80WK017ASC-5-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1272744.aspx

 

Sve radi vrhunski nemam nikakvih zamjerki, windows 10 mi dize za nekih 10-15 sekundi i sve radi jako brzo. Ali mene zanima nesto drugo, do sada sam igrice igrao samo preko PC-a medutim trebao mi je laptop a posto mi je i kompjuter preslab bio za sve novije igrice odlucio sam dati malo vise za gaming laptop. Znaci do sada nisam imao iskustva sa igranjem na laptopu i na ovom sam sada konkretno igrao far cry 4 na high postavkama odlicno radi sve, ali nakon nekih 50 min igranja desna strana laptopa mi postaje na dodir dosta vruca, kada izmjerim temperaturu na toj strani sa onim uredajem za mjerenje temperature predmeta bude oko 45 a u programu za temperaturu procesora vidim da je temperatura procesora oko 63 stupnja a graficke oko 53. Malo me zabrine to koliko je vruc laptop na toj strani pa prekinem igranje, zanima me da li je to normalno za gaming laptope? Kada surfam internetom i slicno temperatura procesora bude izmedu 35 i 40. Također ventilator radi cijelo vrijeme slabije dok surfam i slicno, kada temperatura prijede 40 pocne malo jace, onda najjace tamo iznad 50, ako ne racunamo extream cooling kojeg znam ponekad ukljuciti kada mi tako laptop izgleda vruc sa desne strane. Mozda je sve to i normalno, jer kazem nisam imao iskustva sa gaming laptopima. 

 Sasvim normalno i samo opleti po igrama. 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion Y520

Hvala na brzom odgovoru. Normalno da hocu.

15 godina
online
Re: Lenovo Legion Y520

Uzmi neki podložak sa ventilatorom da mu malo olakšaš posao. Inaće sasvim normalno.

15 godina
online
Re: Lenovo Legion Y520

Onda smao peglaj. 

15 godina
neaktivan
offline
Lenovo Legion Y520

Pozdrav,

 

kupil sam Y520 danas bez windowsa, znaci freedos i u boot menađeru mi opće ne pokazuje usb, na kojem je instalacija windowsi, pod uređajima neovisno u kojem je utoru. Radi probe porbal sam puniti mobitel i na 2.0 utorima nema nikakve reakcije a na 3.0 ga puni. Prijedlog kakvi? qq

...world is full of kings and queens who blind your eyes and steal your dreams...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Lenovo Legion Y520

Ako si instalirao Windows 7, instaliraj Windows 10 i sve drivere.

12 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Evo, kolegici 2mj star legion y520 riknuo. Tipkovnica je odumrla i bootloopa ko lud... 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Lenovo Legion Y520

Imam ga par mjeseci , za sada nema problema. Koji je OS gore ? Kada je konkretno počeo loopati?

You’ve gone incognito
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion Y520

Imam ga par mjeseci , za sada nema problema. Koji je OS gore ? Kada je konkretno počeo loopati?

You’ve gone incognito
12 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Win10, dogodilo se već jednom to, prekjučer je postao neupotrebljiv. Sada je na servisu, a internet pun sličnih problema. Znam da se dosta ljudi žale na svašta kod njega, samo javljam da nije iskorijenjen problem ni sa novim batchevima

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2018 14:39 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Lenovo Legion Y520

Treba staviti zadnji BIOS, pa vidjeti jel sljaka kako treba.

 

Ono sto mrzim kog svog laptopa je to, da nakon BIOS updatea, laptop je mrtav.

Onda ga moram okrenuti na krov i u jednu rupicu gurnuti spajalicu,

da otpojim bateriju od ploce i resetiram na tvornicke.

 

Nakon toga sve radi normalno. A ono sto mi je zasmetalo je to,

sto je Microsoft preko Updatea forsao BIOS + Firmware update,

te me nakon jednog restarta docekalo "Please Wait - Firmware Updateing",

i naravno, nakon toga je laptop mrtav, a ja sam daleko od ikakve spajalice.

15 godina
neaktivan
offline
Lenovo Legion Y520

evo danas kupim ćerki y520 sa i7 7700hq/16 gb rama/1 tb/ 1050 ti i dođem kući kad ono malo probija svjetlo donji desni dio ekrana, nije strasno al da se primjetit

 

zovnem odma prodavnicu i domalo mi jave da sutra salju novi za zamjenu

 

haj reko da zavrsim započetu instalaciju kad ono problem sa grafičkom, nece da instalira driver - poruka u prilogu

 

 

pretpostavljam da je to neka od ćešćih pojava dok su odma rekli da će zamjeniti samo sto sam im rekla da probija svjetlo

 

e vidićemo sta ce dalje biti

 

sto se tiće rada masina je zmaj

 


 edit - nece nesto sliku da mi okaći

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2018 21:15 (nibleri).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
nibleri kaže...

evo danas kupim ćerki y520 sa i7 7700hq/16 gb rama/1 tb/ 1050 ti i dođem kući kad ono malo probija svjetlo donji desni dio ekrana, nije strasno al da se primjetit

 

zovnem odma prodavnicu i domalo mi jave da sutra salju novi za zamjenu

 

haj reko da zavrsim započetu instalaciju kad ono problem sa grafičkom, nece da instalira driver - poruka u prilogu

 

 

pretpostavljam da je to neka od ćešćih pojava dok su odma rekli da će zamjeniti samo sto sam im rekla da probija svjetlo

 

e vidićemo sta ce dalje biti

 

sto se tiće rada masina je zmaj

 


 edit - nece nesto sliku da mi okaći

 

 

 

meni probija to svijetlo na 4 strane ekrana ko božične lampice, nije da se baš tu puno može, vidi se kad je pozadina ekrana tamna inace je ok!

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2018 15:34 (danmega).
15 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Kakve su vam performanse u igrama dok laptop nije uključen u struju? Ja sam primjetio da je fps znatno lošiji, do sada sam se igrao stalno dok je uključen pa nisam uopće razmišljao o tome, ali reko idem vidjet ima li razlike i sada vidim da ima, i to ogromne. Još dok je u geforce experince uključena opcija battery saving onda je fps cap 30 lockano, ali kada to isključim onda fps varira , pa nečesto padne i ispod 30 u igrama koje mi kada je prištekan stroj na struju daju konstantnih 40+ fpsa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2018 10:13 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Ja ga namjeravam kupiti, ali citam ovdje da nisu ljudi bas prezadovoljni, svakom trecem tipke ne rade, svakom drugom nesto sa ekranom, bojim se uzeti ga da se meni ista prica ne desi.

Ja hocu onu verziju i5 7300hq, gtx 1060 6gb, 2tb HDD i 8gb RAM.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Cijela tema je zasuta problemima, zato imas dojam da je neki krs, meni gura vise od pola godina, nije me jos iznevjerio. Ono sto trebas znati od minusa:

- crne nijasne su lose, ako igras nesto online gdje je bitna sjena, sakrivanje u mraku ili sta ja znam, trebati ce ti externi monitor

- spori 5200 disk, za nesto ozbiljnije tu je SSD

- plastican

- sveprisutne packe

- moguce probijanje svjetla, meni zanemarivo

 

Prevagni pa odluci, ipak je ovo budžet gaming laptop, neki ljudi ocekuju previse i svakako bi ti savjetovao da uzmes 1060 verziju, ja teram pubg na svom i ne trza.. Crn, tih, tanak, lagan, ne pregrijava se itd.. Ne boj se kupiti, garancija u najgorem slucaju.

Izgrditi cu usput ovlasteni servis za Lenovo, bezobrazne cijene za 5min posla

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2018 17:52 (Zolt4n).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice