Lenovo Legion Y520

poruka: 160
|
čitano: 55.732
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Ja sam sa svojm izuzetno zadovoljan, batalite post gore, jer ruku na srce nitko se ne igra na laptopu a da nije uključen u struju, inače bi ta igra trajala pola sata ,plafon....Imam verziju sa i 5 7300hq i gtx 1060 Max q,  guta sve nove igre bez problema, evo baš peglam Far Cry 5 u FHD na Ultra detaljima, fps ne pada ispod 40, a najčešće bude između 50 i 60. Nikakvih problema nisam imao sa tipkama kao što pojedinci kažu, a imam ga od 9. mjeseca. Jedina zamjerka mu je loša plastika pa mi je čak kod onog dijela gdje se otvara malo napukla, a ja nikako odnjet na reklamaciju da vidim jel uvažavaju takvu vrstu oštećenja (ali i tako je to samo vizualno). A opet kao što kolega kaže to je budget gaming laptop, ako imaš para rastegni se do 10000 pa sa istim komponentama uzmi nekog Asusa, Hp ili šta već, a tu ćeš dobiti jedino bolju kvalitetu izrade, možda dizajn i eventualno nešto bolji ekran(meni osobne nebitne stvari). E sad na tebi je da odlučiš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Da, nema bas u tom cijenovnom rangu gtx 1060, pocinju tamo tek od 8000 nadalje.

A nista, vidjet cemo sto i kako uskoro, ali zanima me hoce li taj laptop izdrzati narednih par godina da pokrece normalno sve igre, a nisam neki zahtjevni igrac.

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Nismo u '98 da moras obnavljati konfu svako malo, proguglaj specifikacije, ako ne igras AAA naslove pitanje ti je uzaludno

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
plavi08 kaže...

Uzmi neki podložak sa ventilatorom da mu malo olakšaš posao. Inaće sasvim normalno.

Malo stariji post, ali svejedno - navedeni podložak sa ventilatorima će biti kontraproduktivan. Naime na spomenutom lenovu iz kojegod razloga, odlučili su sa DONJE strane (da, ona koja ide na stol/podložak/koljena) staviti ispuh ventilatora, pa tako ako ga držite na koljenima budite spremni za grijanje...

Drugim riječima ako imaš podložak koji upuhuje zrak u donju stranu laptopa, i laptop koji puše na isto mjesto u kontra smjeru, nisam siguran kakav pametan efekt se može desit.

 

Podložak koji ima otvore, eventualno da se može okrenut vrtnja ventilatora da "izvlači" zrak i pomaže toplinu odvest... samo nisam siguran gdje tog ima

EDIT: Brainfart

 

To mi je u biti najveća zamjerka navedenog modela... i činjenica da se na poklopcu gore vidi svako mjesto gdje sam ga pritisnuo prstom.... i da se brzina vrtnje ventilatora ne može regulirat - primjerice imam ga za posao (moj službeni je krepao u krivom trenu, nije bilo ničega drugog za kupit sa i7 i dovoljno rama, prije CCA mjesec dana, za isti dan, bilo je sa čekanjem do 3-4 tjedna, a taman su laptopi sa novim i7 "H" procesorima 8-me generacije krenuli dolazit, pa imam legiona sa GTX 1050 umjesto SSD-a i dovoljno rama... morat ću dokupit u nekom trenu, ali probijalo mi je buđet već iovako, kamo li još sa tim)

 

Glasan je... ćak i kad se surfa ili se kopiraju datoteke, ili se radi bilo šta osim bleji u word dokument krene vrtit ventove... I to se čuje u uredu gdje sjedimo 2-3 u tišini... Nevjerojatno koliko smeta.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.4.2018 9:47 (Rhodin).
12 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Ja ne znam kako je tebi, ali meni s donje strane usisava zrak, da nisi nesto pobrko?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Čuj, moguće, moguće, al osjetim dosta strujanje zraka pod rukom...

Nisam se igrao na njemu, pa ne znam dal je hladan ili topao zrak, znam da ima i iza otvore... al sve skupa mi je malo čudna konstrukcija... valjda drugačije nisu mogli to odradit.

 

Trebao bih se više pozabavit time, ima smisla što kažeš da ga tamo usisava, a iza ispuhuje, pa onda onaj moj tekst gore nema smisla, al ni malo... men svejedno, treba mi za rad, al i dalje je glasan taj vent... stari je bio E540, nije se čuo ni malo, ovo mi baš smeta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Lenovo Legion Y520

Pozdrav! Imam problem...Kupio Lenovo Y520 sa 1050Ti međutim nikako mi ne želi instalirati drivere za nju...kaže sustav nije kompatibilan sa windowsima...WIN 10 Pro. Ako je tko imao ovakav problem i uspješno ga rješio...:)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Da ne skidaš 32 bitne drivere za 64 bitne windoze ili obratno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion Y520

Ne. I to sam provjerio...

9 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Imam navedeni laptop, kupljen u mikronisu.

 

Već sam jednom nosio na popravak preko garancije (tipkovnica..) u Lenovo servis. Kada sam im spomenuo bleed na ekranu rekli su da je to normalno, a vidim ovdje da su ljudi mogli preko garancije rješiti novi model? Malo me iritira jer ima u donjem lijevom kutu jedan dio gdje je baš očito da "probija". Isplati li se opet nositi laptop i traziti zamjenu/fix?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Koji coolpad preporučujete za Legiona? Trenutno imam  neki žnj koji pitanje jel išta i ohladi, ali eto stoji na njemu stalno, ali uzeo bih neki bolji coolpad,pa me zanimaju preporuke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Lenovo Legion Y520

Može mi neko preporucit za lenovo y520 neki gaming cooler koji je kvalitetan?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion Y520

To i mene zanima

12 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Pozdrav ljudi,

 

Zanima me ako uzmem model sa ekupi sa 5god. Garancije dali ju gubim ako ubacim ssd na m2 i jos 8gb rama? Ako neko ima manual zahvalan bi bio da pogleda i uslika.

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
1950Killer kaže...

Pozdrav ljudi,

 

Zanima me ako uzmem model sa ekupi sa 5god. Garancije dali ju gubim ako ubacim ssd na m2 i jos 8gb rama? Ako neko ima manual zahvalan bi bio da pogleda i uslika.

 

Hvala!

 Ne gubiš, otvoreni su slotovi za ram i m2 ssd čim skineš donji dio

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
maks0806 kaže...
1950Killer kaže...

Pozdrav ljudi,

 

Zanima me ako uzmem model sa ekupi sa 5god. Garancije dali ju gubim ako ubacim ssd na m2 i jos 8gb rama? Ako neko ima manual zahvalan bi bio da pogleda i uslika.

 

Hvala!

 Ne gubiš, otvoreni su slotovi za ram i m2 ssd čim skineš donji dio

 jesu li onda ove dvi komponente 100% kompatibilne s laptopom:

https://www.ekupi.hr/SSD-WD-Green-240GB-M2-2280-SATA-1286173.aspx

https://www.ekupi.hr/Memorija-SODIMM-Kingston-DDR4-8GB-2400MHz-HyperX-Impact-1250310.aspx

 

Hvala!

12 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Jos jedno pitanje, jel problem nekom tko ima ovaj laptop vidjet dal sa straznje strane ima ijedan vijak sa papiricem preko?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Ja sam svoj otvarao prije 3 tjedna, ubacio još 8 gb rama i nema nikakvih oznaka niti ičeg što bi moglo utjecati na jamstvo. Samo pazi kako skidaš zadnju stranicu jer je plastika osjetljiva, ja sam si pomogao bankovnom karticom odvojiti, samo polako , ništa nemoj na silu da ne oštetiš.

 

EDIT: Vidim da si linkao ram kojemu je latencija 14, moja preporuka da gledaš da bude voltaža i latencija kao što već imaš u njemu, moj legion ima cl 17,1.2V.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 20:25 (lobotomac90).
Moj PC  
0 0 hvala 3
9 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Imam problem

 

označena tipka prestala je sa radom :(

ostale tipke sa kojima navodno ima problema rade bez problema

laptop je star 11 mjeseci i svakodnevno je u upotrebi

 

šta je najpametnije?

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
Grangers kaže...

Imam problem

 

označena tipka prestala je sa radom :(

ostale tipke sa kojima navodno ima problema rade bez problema

laptop je star 11 mjeseci i svakodnevno je u upotrebi

 

šta je najpametnije?

 

 

 sacuvaj datoteka sta imas bitno, salji na garanciju prije isteka. 

 

12 godina
neaktivan
offline
Lenovo Legion Y520

Ima li gdje kupiti originalne tipke? Izlizale su mi se WASD tipke od gejmanja pa bih ih htio zamijeniti. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Koliko sam shvatio, ako sam kupim ssd i ugradim ne gubim garanciju pa eto napravio bih tako. Dali je itko sam naknadno kupovao ssd i ako je jel može preporuka,.. Dovoljno mi je  120gb

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Lenovo Legion Y520

Kupio ja prije mjesec dana Patriot Scorch od 256 gb i radi ko zmaj, preporodio se naspram HDD-a. Razmisli o kupnji većeg SSD-a jer 120 gb ti je relativno malo, kada updejtaš windows, instaliraš koji program ostat će ti nešto sitno, sad ovisi za što ti treba, ja sam si htio ostaviti i prostora za koju igru pa se odlučio za više,a razlika u cijeni ti je oko 200 kn(naravno ovisno o modelu, ja sam ovaj svoj u HG spotu platio 620kn).

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion Y520
lobotomac90 kaže...

Kupio ja prije mjesec dana Patriot Scorch od 256 gb i radi ko zmaj, preporodio se naspram HDD-a. Razmisli o kupnji većeg SSD-a jer 120 gb ti je relativno malo, kada updejtaš windows, instaliraš koji program ostat će ti nešto sitno, sad ovisi za što ti treba, ja sam si htio ostaviti i prostora za koju igru pa se odlučio za više,a razlika u cijeni ti je oko 200 kn(naravno ovisno o modelu, ja sam ovaj svoj u HG spotu platio 620kn).

To je m.2 ssd? I ja planiram uzeti sebi ssd za y520 pa gledam koji bi. Za sad je samo 2tb hdd unutra pa je to sporo. :-)

11 godina
neaktivan
offline
Lenovo Legion Y520

Kakav je dojam o ovome laptopu, listam temu i vecinom su pozetivne stvari. Sada je u tijeku akcija na ekupi pa bi se y520 s 1050 ti mogao dobiti za 5400 kn. Zanima me opcenito misljenje kvaliteta, ekran i ukupni dojam od nekoga tko ga posjeduje (gledao sam i ja reviewe al vise povjerenja imam u ljude koji ga duze imaju). Postoji i verzija s 1060 max q za 7200 kn, ali mi se ovo za 5400 kn cini kao odlicna ponuda, u njega bi samo ubacio neki ssd i tjt.

 

Hvala na pomoci! (Slike s upaljenim ekranom su dobrodosle) :)....

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2018 22:32 (FearCro).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
SimeVip kaže...
lobotomac90 kaže...

Kupio ja prije mjesec dana Patriot Scorch od 256 gb i radi ko zmaj, preporodio se naspram HDD-a. Razmisli o kupnji većeg SSD-a jer 120 gb ti je relativno malo, kada updejtaš windows, instaliraš koji program ostat će ti nešto sitno, sad ovisi za što ti treba, ja sam si htio ostaviti i prostora za koju igru pa se odlučio za više,a razlika u cijeni ti je oko 200 kn(naravno ovisno o modelu, ja sam ovaj svoj u HG spotu platio 620kn).

To je m.2 ssd? I ja planiram uzeti sebi ssd za y520 pa gledam koji bi. Za sad je samo 2tb hdd unutra pa je to sporo. :-)

 M 2 Nvme, m 2 sata ne podrzava da se ne bi zeznio. Koji god da uzmes preporodit ces se, ja sam gledao sto jeftiniji od 256.

 

9 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
FearCro kaže...

Kakav je dojam o ovome laptopu, listam temu i vecinom su pozetivne stvari. Sada je u tijeku akcija na ekupi pa bi se y520 s 1050 ti mogao dobiti za 5400 kn. Zanima me opcenito misljenje kvaliteta, ekran i ukupni dojam od nekoga tko ga posjeduje (gledao sam i ja reviewe al vise povjerenja imam u ljude koji ga duze imaju). Postoji i verzija s 1060 max q za 7200 kn, ali mi se ovo za 5400 kn cini kao odlicna ponuda, u njega bi samo ubacio neki ssd i tjt.

 

Hvala na pomoci! (Slike s upaljenim ekranom su dobrodosle) :)....

 

 

Ako je kasno, jebiga, mozda pomogne nekome.

 

Ne bih preporučio ovaj laptop NIKOME.

 

a) BIOS nisu updateali kako spada NIKADA (najnoviji update uspori ssd, ne registrira rame.. UZAS!)

b) Ovlašteni servis je katastrofa

c) laptop je uzasno glasan u idle, nisam jedini koji ima problema s time i rješenje se ne nazire nigdje.

d) backlight bleed na dosta modela (kocka sa ipsom ali ok)

e) ekran je premračan, po danu se mozes jebat

 

Performanse itd, sve ok, ali to moze i neki drugi, kvalitetniji model. Da sada uzimam uzeo bi Acera jer se na dohvat čini kvalitetniji, veći je (više protoka zraka) tj. deblji itd.

 

Ne nasjedajte na ovo smece.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo Legion Y520
znači koji laptop onda uzeti za iste pare? tj. do 6.000,00 kuna?
so here we come
15 godina
offline
Re: Lenovo Legion Y520
nhooydz kaže...
FearCro kaže...

Kakav je dojam o ovome laptopu, listam temu i vecinom su pozetivne stvari. Sada je u tijeku akcija na ekupi pa bi se y520 s 1050 ti mogao dobiti za 5400 kn. Zanima me opcenito misljenje kvaliteta, ekran i ukupni dojam od nekoga tko ga posjeduje (gledao sam i ja reviewe al vise povjerenja imam u ljude koji ga duze imaju). Postoji i verzija s 1060 max q za 7200 kn, ali mi se ovo za 5400 kn cini kao odlicna ponuda, u njega bi samo ubacio neki ssd i tjt.

 

Hvala na pomoci! (Slike s upaljenim ekranom su dobrodosle) :)....

 

 

Ako je kasno, jebiga, mozda pomogne nekome.

 

Ne bih preporučio ovaj laptop NIKOME.

 

a) BIOS nisu updateali kako spada NIKADA (najnoviji update uspori ssd, ne registrira rame.. UZAS!)

b) Ovlašteni servis je katastrofa

c) laptop je uzasno glasan u idle, nisam jedini koji ima problema s time i rješenje se ne nazire nigdje.

d) backlight bleed na dosta modela (kocka sa ipsom ali ok)

e) ekran je premračan, po danu se mozes jebat

 

Performanse itd, sve ok, ali to moze i neki drugi, kvalitetniji model. Da sada uzimam uzeo bi Acera jer se na dohvat čini kvalitetniji, veći je (više protoka zraka) tj. deblji itd.

 

Ne nasjedajte na ovo smece.

 

Kod mene nije ni slična situacija,a koristim ga godinu dana, ubacio još 8 gb rama (od drugog proizvođača), SSD i sve radi kao singerica. Bios me nešto zezao kada sam ga prvi put išao updejtati, ali sam se poigrao s postavkama malo u biosu i drugi put sve uredno prošlo. A što se tiče buke meni nije to ništa dramatično, u idleu ga skoro ni nečujem,a kada se igram onda se čuje samo kada su zvučnici ugašeni tako da nije ni to ništa dramatično. Jedino se slažem da je ekran po danu malo u banani, ali s obzirom na cijenu nije više ni za očekivati, smatram da i konkurencija koja je skuplja u startu barem od 500-1000 kn nije puno bolja, ipak su to budget laptopi to 8000 kn tako da se ne može očekivati da će biti kao onaj od 12 000. A opet ja na svom vrtim sve igre u FHD na ultra detaljima što mi je zapravo i najbitnije kod gaming laptopa, spojio na njega monitor i stvarno milina. Eto to su moji dojmovi, tako da mislim da je "smeće" pregruba riječ, ali ok.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 14:25 (lobotomac90).
12 godina
offline
Lenovo Legion Y520

U idleu ga stvarno ne čujem ni ja, radio je brzo, bios nisam imao potrebe dirati. Ostalo u skladu sa očekivanjima za budget gaming laptop. Ekran je mogao biti bolji tu se jedino slažem

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice