Problem s laptopom(pregrijavanje)

poruka: 11
|
čitano: 2.306
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Problem s laptopom(pregrijavanje)

Ovako, imala sam problem s laptopom da se stalno pregrijavao, temperature su bile od 80 stupnjeva pa na dalje i zatim gasio. I zamijenila sam termopastu i bilo je sve super, temperature između 50 i 60 stupnjeva, blabla, nije se gasio.. I tako 3 dana sve super i danas se opet počeo gasit i temperature su do 85 stupnjeva :S Stalno ga ispuhujem sa kompresorom i čistim ga, ali on se opet pregrijava, imali itko ikakvu ideju..

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Problem s laptopom(pregrijavanje)

A koja je termalna pasta korištena ?

...My life, My game, My rules...
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Problem s laptopom(pregrijavanje)

Imam ja ideju a ta glasi odnesi ga u najblizi servis jer ovako na daljinu ti tesko mozemo pomoc.

Pitanje je koliko si paste stavila jer i previse paste zna stvorit kontraefekt i dovest do pregrijavanja.

Drugo pitanje je jel vent uopce radi i ako radi jel vrti dovoljno brzo?

Ima tu jos puno pitanja stoga goni to u servis

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
2 0 hvala 4
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s laptopom(pregrijavanje)
nicky.sl kaže...

Imam ja ideju a ta glasi odnesi ga u najblizi servis jer ovako na daljinu ti tesko mozemo pomoc.

Pitanje je koliko si paste stavila jer i previse paste zna stvorit kontraefekt i dovest do pregrijavanja.

Drugo pitanje je jel vent uopce radi i ako radi jel vrti dovoljno brzo?

Ima tu jos puno pitanja stoga goni to u servis

 Na koji nacin ga ispuhuješ kompresorom?

 

Dal sam propušeš po mjestu gdje izlazi topli zrak? ili bi bat trebao?

Dell Precision M6800
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s laptopom(pregrijavanje)
hvalaa :) ne vrti dovoljno brzo :)
10 godina
offline
Re: Problem s laptopom(pregrijavanje)
darkydark kaže...
nicky.sl kaže...

Imam ja ideju a ta glasi odnesi ga u najblizi servis jer ovako na daljinu ti tesko mozemo pomoc.

Pitanje je koliko si paste stavila jer i previse paste zna stvorit kontraefekt i dovest do pregrijavanja.

Drugo pitanje je jel vent uopce radi i ako radi jel vrti dovoljno brzo?

Ima tu jos puno pitanja stoga goni to u servis

 Na koji nacin ga ispuhuješ kompresorom?

 

Dal sam propušeš po mjestu gdje izlazi topli zrak? ili bi bat trebao?

 Koristim alat s slika i triba laptop rastavit za ocistit i pastu prominit il vent eventualno prominit il samo ocistit

Sami sebi smo najveci neprijatelji
10 godina
offline
Re: Problem s laptopom(pregrijavanje)
Una1312 kaže...
hvalaa :) ne vrti dovoljno brzo :)

 E sad triba utvrdit ako je moguce zbog cega slabo vrti, jel u pitanju obicna dotrajalost il nagomilana prasina usporava vent.

Nađi na njusci prodaje li tko hlađenje za taj laptop

Sami sebi smo najveci neprijatelji
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s laptopom(pregrijavanje)
nicky.sl kaže...

 Koristim alat s slika i triba laptop rastavit za ocistit i pastu prominit il vent eventualno prominit il samo ocistit

 Krivi post sam quotao, trebalo je prvi, neznam di sam tebe našao.

 

Večina ljudi koji mi vele da redovito čiste laptop, misle na činjenicu da ga pobrišu krpom izvana ili laganini prođu usisavačem po ispuhu ili samo propušu kroz ispuh s zrakom u spreju. Kaj u pravilu nema nikakvog efekta.

 

Usisavanje još i može pomoći, ali isto tak može i uništiti ventilator, jer ga može počet vrtit prebrzo i mogu se ležajevi ili sleeve uništiti i ode sve papa.

Puhanje kompresorom razbije deku koja se razvije na rebrima hladnjaka, ali nabaca ju u kučište ventilatora i kroz period od par dana ta ista prašina se kroz par dana formira natrag na hladnjaku i opet smo na pocetku.

 

Ono kaj je potrebno je kombinirati usisavac i komprimirani zrak, ali sa iglom ili necim slicnim uglaviti ventilator da se ne uništi. Komprimiranim zrakom upuhavati kriz ispuh, usisavac staviti na ispuh od ispod, tak da dok komprimirani zrak razbije naslage ih se izvuće odmah van pomoću usisavaća. Naravno ako se nemože pristupit barem malo ventilatoru velika je vjerojatnost da se ništa neće napraviti jer te "deke" od prašine neće uspijet proći kroz perforacije kučišta.

Dell Precision M6800
10 godina
offline
Problem s laptopom(pregrijavanje)

Zato ja to rastavim na sastavne dijelove i dobro ispusem ocistim staru pastu pa nanesem novu pa sve sastavim i viola laptop radi i ne grije sea na stolu ostalo barem nekoliko vijaka, al nema veze bitno da radi

 

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
offline
Problem s laptopom(pregrijavanje)

Neš ti čišćenja. Upuhuje zrak unutra tako da se prašina još bolje sabije unutra.

I ondak iznutra začepljeni lap se pregrijava. Ma da. 

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s laptopom(pregrijavanje)
Oldy kaže...

Neš ti čišćenja. Upuhuje zrak unutra tako da se prašina još bolje sabije unutra.

I ondak iznutra začepljeni lap se pregrijava. Ma da. 

 

Yes, to dobar dio naših servisa radi, jer im se neda rastavljat laptope do sastavnih djelova da to kak spada obave.

Dell Precision M6800
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice