Realtek audio manager stalno izbacuje poruku

poruka: 9
|
čitano: 1.781
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Realtek audio manager stalno izbacuje poruku

Na Lenovo Yogi 2 Pro svakih par minuta mi se izbacuje poruka kao na slici.Kad spojim slušalice ne izbacuje poruku.Eh sad laptop je otvaran i boga ti pitaj šta rađeno na njemu sad ne znam jel sprženo nešto ili je do drajvera?

http://www.imagebam.com/image/c3425a867947284

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 18:39 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Realtek audio manager stalno izbacuje poruku

Kad ti je na zvučniku jel ti prekida zvuk, ako ne ugasi notifikaciju za tu konkretnu situaciju. Možeš probati i novije drivere, ovdje imaš najnoviju verziju

https://www.tenforums.com/drivers-hardware/5993-latest-realtek-hd-audio-driver-version.html

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 8:43 (Paolo Maldini).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Realtek audio manager stalno izbacuje poruku

Ne,ne prekida zvuk,samo izbacuje tu poruku često puta tokom rada laptopa.A kad je na slušalicama spojen ne izbacuje tu poruku.

Kako da ugasim notifikaciju?

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 18:28 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Realtek audio manager stalno izbacuje poruku

-vjerojatno fizičko oštećenje (u utičnici je 'prekidač' možda puknut-svinut.. kad se gurne jack kao skretnica se prebaci-uključi drugi par žica-audio izlaz). Driver/soft uzrok ne može biti, jer bi se ponašao neovisno o priključenim slušalicama).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Realtek audio manager stalno izbacuje poruku
ihush kaže...

-vjerojatno fizičko oštećenje (u utičnici je 'prekidač' možda puknut-svinut.. kad se gurne jack kao skretnica se prebaci-uključi drugi par žica-audio izlaz). Driver/soft uzrok ne može biti, jer bi se ponašao neovisno o priključenim slušalicama).

 Onda bi mu u trenutku notifikacije trebalo nestati zvuka iz zvučnika? Ili?

Za gašenje notifikacije mislim desnom tipkom na notifikacij u notifikacion centeru pa će ti nešto izbacit, više se ne sijećam točno 

15 godina
offline
Realtek audio manager stalno izbacuje poruku

Mislim da je ihush u pravu ali probat ću isključiti notifikaciju pa vidjeti šta se dešava.Moguče da kad su otvarali laptop da su nešto sje...li oko tog jacka za slušalice.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Realtek audio manager stalno izbacuje poruku
ihush kaže...

-vjerojatno fizičko oštećenje (u utičnici je 'prekidač' možda puknut-svinut.. kad se gurne jack kao skretnica se prebaci-uključi drugi par žica-audio izlaz). Driver/soft uzrok ne može biti, jer bi se ponašao neovisno o priključenim slušalicama).

 sumnjam da je ikakvo ostecenje, win10 i doticni  app realtek audio manager su vec dugo u konfliktu, osobno sam imao par puta problema na win10, pogotovo nakon win10 updejtova zna biti svakakvih problema, neki dan mi pak nije htio app manager raditi zbog updejta, sva sreca postoji jos hrpa drugih s tim problemom pa se nade rijesenje.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Re: Realtek audio manager stalno izbacuje poruku
Paolo Maldini kaže...
..

 Onda bi mu u trenutku notifikacije trebalo nestati zvuka iz zvučnika? Ili?

Za gašenje notifikacije mislim desnom tipkom na notifikacij u notifikacion centeru pa će ti nešto izbacit, više se ne sijećam točno 

 -ovisi o postavkama (default je ugl takav, npr na klasičnoj audio liniji/tv.. svim audio uređajima, ali PC-driver nudi opcije pa i različite streamove na front-back.. itd.)

 

Stjepanj kaže...
..

 sumnjam da je ikakvo ostecenje, win10 i doticni  app realtek audio manager su vec dugo u konfliktu,..

 -moguće, 'sve je soft'.. tj ako se driveri 'kolju' .. ali, vrlo mala šansa. Upravo zbog potrebe podešavanja istovremenog slanja zvuka na prednji-stražnji.. koristim 'pravi' (ili nazovimo originalni) driver na w7-10 gaming.. i nema problema (win-generički driver ne nudi opcije). Još nisam naišao na kombinaciju da se ovakav problem dešava zbog drivera, pa možda je ovo prvi :)

-ako nije fizičko oštećenje, tad je vjerojatnije postavka BIOSa (AC97-HDA..) i frontpanel priključak (ovisi o kućištu, neki dolaze s dvostrukim konektorom).. pa do tog da su pogrešno spojeni pinovi npr microfona.. (a to je opet nešto fizičkog) :)

-ako je uzrok driver, tad je možda.. stvar u generičkom Realtekovom driveru i specifičnom audio chipu, npr azalija, via, ALCxxx itd.. i tad treba pribaviti 'originalan' driver npr za MBO-Gigabyte za konkretnu matičnu-audio i sl. jer sve to je realtek.. ali postoje sitne razlike. Tad problem može biti prestar-necertificiran driver ili da ga win10 automatikom updejta-promjeni ili se povuče neki mix..

 

KISS kaže, ako imamo jednostavnije rješenje, oštećen kontakt (u utičnici), koji objašnjava posljedice, tad dok to ne eliminiramo nema potrebe 'tražiti' kompliciranije ''možda je ovo, ono..''.. :))

.. a možda je kvar (neobičan) chipa pa ništa ne pomaže osim nova audio/mbo. i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Realtek audio manager stalno izbacuje poruku
@ihush A moj sinko jesi ga iskompliciro...OP samo udi u realtek program i u postavkama iskljuci notifikaciju. Ako ti ne prekida zvuk, drzi tako dok sve ne crkne. Ja sam isto iskljucio jer stalno mjenjam slusalice i zvucnike pa mi je islo na zivce
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 10:46 (HappyDb).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice