Savjet u vezi dvaju laptopa

poruka: 6
|
čitano: 4.592
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Savjet u vezi dvaju laptopa

 

Pozdrav

 

Ovako interesira me kupnja novoga laptopa ali da je Dellov. I imam u vidu potrošiti od 4.500kn do max 5.000kn, te bacio sam oko na dva takva u jednoj trgovini, ali jako se slabo kužim u laptope, osim nekih osnovnih karakteristika. U vidu imam ovaj prvi koji je niža cijena:

Prijenosno računalo DELL Inspiron 5567 / Core i5 7200U, DVDRW, 4GB, 1000GB, HD Graphics, 15.6" LED HD, kamera, BT, HDMI, USB 3.0, Linux, crno

te ovaj drugi koje je nešto malo viša cijena:

Prijenosno računalo DELL Inspiron 3567 / Core i7 7500U, DVDRW, 8GB, 1000GB, Radeon R5 M430, 15.6" LED HD, LAN, kamera, BT, HDMI, USB 3.0, Linux, crno.

 

 

E sad osobno laptop mi treba za pisanje i internet što mi je jasno da to više nego zadovoljava, ali također i da vrti igre koje su danas ili u zadnjih godinu dvije aktualne (mmo, fps igre). Sad zanima me u čemu je točno razlika između dvaju laptopa osim što znam da i7 ima više rama, jer u cijeni je razlika skoro nikakva. Dal je kod i7 slabija grafička ili rezolucija monitora?, dok kod i5 obrnuto?

 

Molim za malo savjeta, te par usporedba da mogu doć do nekakvoga zaključka za koji bi se odlučio.

 

Unaprijed hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Savjet u vezi dvaju laptopa
Gizmond kaže...

 

Pozdrav

 

Ovako interesira me kupnja novoga laptopa ali da je Dellov. I imam u vidu potrošiti od 4.500kn do max 5.000kn, te bacio sam oko na dva takva u jednoj trgovini, ali jako se slabo kužim u laptope, osim nekih osnovnih karakteristika. U vidu imam ovaj prvi koji je niža cijena:

Prijenosno računalo DELL Inspiron 5567 / Core i5 7200U, DVDRW, 4GB, 1000GB, HD Graphics, 15.6" LED HD, kamera, BT, HDMI, USB 3.0, Linux, crno

te ovaj drugi koje je nešto malo viša cijena:

Prijenosno računalo DELL Inspiron 3567 / Core i7 7500U, DVDRW, 8GB, 1000GB, Radeon R5 M430, 15.6" LED HD, LAN, kamera, BT, HDMI, USB 3.0, Linux, crno.

 

 

E sad osobno laptop mi treba za pisanje i internet što mi je jasno da to više nego zadovoljava, ali također i da vrti igre koje su danas ili u zadnjih godinu dvije aktualne (mmo, fps igre). Sad zanima me u čemu je točno razlika između dvaju laptopa osim što znam da i7 ima više rama, jer u cijeni je razlika skoro nikakva. Dal je kod i7 slabija grafička ili rezolucija monitora?, dok kod i5 obrnuto?

 

Molim za malo savjeta, te par usporedba da mogu doć do nekakvoga zaključka za koji bi se odlučio.

 

Unaprijed hvala.

Za tu lovu ima mnogo boljih rješenja.

Razlika između laptopa je u tomu što 3567 ima zasebni grafički čip Radeon M5 M430, više RAM-a i nešto bolji procesor, ali i dalje je U serija, što znači da je štedljiv i da i dalje ima 2 jezgre baš kao i i5.

Budući da razmatraš i gaming, gledaj nešto s boljom grafikom i svakako preporučam SSD radi općenito bržeg rada sustava.

Nešto skuplja opcija koja ne bi bila loš odabir: http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=300_223&products_id=14338

Ovo je pak neka bestbuy opcija: http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_114_277&products_id=14094

 

10 godina
neaktivan
offline
Savjet u vezi dvaju laptopa

neznam dali je prava tema za upit ,,

planiram zamjeniti dijelove kucista laptopa hp compaq 6710b ,,touch pad.šarke i plastike oko monitora..

e sad dali mi pase kuciste od hp compaq 6715b ? na slikama izgleda isto ,,naravno da su komponente unutra drukcije ali mene zanima cisto dali pase kuciste ? 

hvala 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Savjet u vezi dvaju laptopa

nitko nista? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjet u vezi dvaju laptopa

Mislim da bi ti odgovralo, pogledaj ovaj http://h20628.www2.hp.com/km-ext/kmcsdirect/emr_na-c02834030-1.pdf

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Savjet u vezi dvaju laptopa

Imao sam 6715b i jedan frend je imao 6710.

Nisu baš identični, ako se dobro sjećam ni touchpad nije isti (ali i inače imaju više izvedbi pa možda paše).

Šarke mu nisam vidio, a za ostale dijelove niaam siguran.

Probaj googlati dijelove od jednog i drugog pa vizualno usporedi.

Kruha i igala...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice