Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.715
|
čitano: 13.037.154
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bude na ovaj je bio popust 15% ni ja nisam virovao ali pokazao mi je racun...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ja sam kopao dugo po forumima i netu i nasao Toshibu L850-13R i L855-10U.
E sad mislim uzet L850 iako je bijeli haha ali L855 mi se vise svidja. Ima isti hardver (i7 Ivy Bridge, 4GB ram, Ati HD 7670m) no dolazi s Windowsima, a oni mi ne trebaju a ne mislim vise platit samo zbog njih. Bi li mi netko mogao pomoci naci L855-10U ali bez Windowsa, ja sam sve prekopao ali nema. A svaka kuna mi je bitna.

L855-13R http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-l850-13r-pskdne-00900dy4__2056471

L855-10U http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-l855-10u-pskace-00p00ry4__2113721
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebam pomoć u odluci između ova dva laptopa:HP ProBook 4730s i HP Pavilion g7.

HP ProBook 4730s:

+dizajn

+procesor

-grafička

 

HP Pavilion g7:

+grafička

-procesor (mislim da je ovo u opisu i3-2310M procesor, a ne i5, jer kasnije piše da ima i3)

-dizajn

 

Laptop bi koristio za uobičajene stvari, plus Photoshop i After Effects CS6 i Visual Studio 11, a mislim da je za to ipak važniji procesor nego grafička.

Pavilion ima dosta jaču grafičku, ali zato ProBook ima dosta jači procesor. A vidio sam da ljudi sa HD 7470M koja je u ProBooku 4730s igraju BF3, Skyrim i ME3, tako da bi ipak mogao i novije igre zaigrati (naravno na low postavkama).

 

Malo je podugačak post, ali ne kupuje se svaki dan laptop, pa bi htio izabrati najbolje.

I naravno, ako nađete negdje jeftiniju ponudu ovih laptopa, ili jaču verziju istih do 5000 kn, javite mi :).

4 HP ProBook 4730s
1 HP Pavilion g7
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2012 16:37 (topgun1).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@topgun1, cijene se ponekad mijenjaju više puta dnevno, tako da ti je najsigurnije da i jednog i drugog ukucaš u nabavu.net i vidiš gdje su najjeftiniji.
Što se tiče Paviliona, neke njegove verzije imaju ekran koji je slabijeg kontrasta pri raznim kutevima gledanja/jakoj svjetlosti, te mu spektar boja koji pokriva nije baš namijenjen profesionalnoj obradi.
Još uvijek nisam sa sigurnošću utvrdio koje verzije imaju takav ekran, pa budi na oprezu.

@gorrath, nažalost pa ćeš tu Toshibu L855 naći samo s Widowsima 7 Home Premuim 64-bit. Mislim da je ova druga ista, samo bijela i bez Win.

@castel, tih 17.3" ćeš skuplje platiti, i biti će malo veća razlika u specifikacijama među takvim laptopom i 15.6 inčnim.

evo nekih prijedloga: Acer Aspire 5755G, Dell Inspiron N5520 i HP Probook 4535s. Ovaj Acer je pred kojih dan-dva bio jeftniji od 4k kuna, pa bi, kada bi opet pojeftinio, bio jako isplativ.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2012 16:53 (Filemona).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

uz onaj post gore dodao bi jos i ovaj lap http://www.technomarket.hr/products/09113654/lenovo-ideapad-g770-59311642

 

pa molim misljenje

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mislim da nema potrebe za 17.3" laptopom, jer će dok se igraš grafička morati obaviti veći posao nego na 15.6"-nom, tj. trebat će ti dosta jača grafička da bi se mogao jednako dobro igrati kao na 15.6". Inače, čini mi se ok taj Ideapad.
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Šta mislite jel bi se dalo šta igrati na ovom laptopu:

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-acer-aspire-as5560-63424g50mnkk-lx-rnt0c-054-amd-a6-3420m-dvdrw-8gb-500gb-radeon-hd-6720g2-15-6-led-lan-bt-kamera-linux-crno&option=artikl&id_kategorija=01465005&id_artikl=014.650.008

Igrao bih BF3, Farming Simulator 2011, Assasins Creed 2, novi COD, Wolfenstein 2 i neke nadolazeće igre  i to na barem low postavkama.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Što je bolje, 17,3'' ali manje ram-a i slabija grafička ili 15,6'' i više rama te jača grafička? Dakle, DELL 1 vs. DELL 2?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011 R.I.P mind_challenge 18.5.2012 R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mind_challenge kaže...

Što je bolje, 17,3'' ali manje ram-a i slabija grafička ili 15,6'' i više rama te jača grafička? Dakle, DELL 1 vs. DELL 2?

idi na 7730m, neces pozalit, uostalom, koliko ja vidim taj sa 7740m ima vise 8gb rama, sasvim dovoljno!

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze preporuka laptopa do 6000 kn

Koristio bih ga za sve , igranje , videa , muziku , na njemu bih koristio i sony vegas za pravljenje videa , surfaje itd .

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
NeZnam kaže...

Moze preporuka laptopa do 6000 kn

Koristio bih ga za sve , igranje , videa , muziku , na njemu bih koristio i sony vegas za pravljenje videa , surfaje itd .

Mislim da ovaj Dell nije loš,ali neznam koji brand preferiraš.

 

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da li je ovo best buy laptop za tu cijenu?

Laptopi sličnih performansi su skoro, ako ne i 2000 kn skuplji.

I zna li netko kakva mu je kvaliteta izrade?

Meni su nekako dell laptopi sinonim za ne baš kvalitetne laptope za "radni narod".

Čuo sam i neke priče da je ljudima koji su uzeli prošlu generaciju sa i7 druge generacije laptop dosta štekao u običnim igrama.

Možda samo nisu znali prebaciti grafičku sa intelove na zasebnu :D.

Nadam se da sam samo stekao krivi dojam.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2012 19:40 (Infinitus).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tomo4vk kaže...
NeZnam kaže...

Moze preporuka laptopa do 6000 kn

Koristio bih ga za sve , igranje , videa , muziku , na njemu bih koristio i sony vegas za pravljenje videa , surfaje itd .

Mislim da ovaj Dell nije loš,ali neznam koji brand preferiraš.

 

za 6000 kuna moze bolje od 525m, uostalom mozda je covjeku 17,3 previse za laptop. 

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tomo4vk kaže...
NeZnam kaže...

Moze preporuka laptopa do 6000 kn

Koristio bih ga za sve , igranje , videa , muziku , na njemu bih koristio i sony vegas za pravljenje videa , surfaje itd .

Mislim da ovaj Dell nije loš,ali neznam koji brand preferiraš.

 

Pa neznam vise preferiram asus i dell , nego neki HP ili tako nesto

Neznam sada koji su lapotopi najbolji za ovu cijenu pa zato pitam , svida mi se ona asusova seria n , ali to je vise multimedialni laptop , a ne sluzi bas svemu najbolje, ali svida mi se jer cu mislim gledati dosta filmova na njemu , a i svida mi se ono sto mozes zatvoriti kameru

cecenac kaže...
tomo4vk kaže...
NeZnam kaže...

Moze preporuka laptopa do 6000 kn

Koristio bih ga za sve , igranje , videa , muziku , na njemu bih koristio i sony vegas za pravljenje videa , surfaje itd .

Mislim da ovaj Dell nije loš,ali neznam koji brand preferiraš.

 

za 6000 kuna moze bolje od 525m, uostalom mozda je covjeku 17,3 previse za laptop. 

Na neznam sto da ti kazem , laptop bih mi bio dosta za prenositi pa mislim da je 15,6 savrseno , a ako se moze dobiti i neki 17,3 incha nebi bilo lose

A volio bih da ima izdrzljiviju bateriju

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2012 19:47 (NeZnam).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel mi moze neko preporucit laptop u linksu do nekih 3500kn max. Bio bi za igranje.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@NeZnam koliko ti je vazan gaming?

 

Dvojezgreni ivy (i5) je mrcina od proca, a i7 sa 5 jezgre je perverzija (prije jedno 4 godine da mi je neko rekao da ce takav procesor bit u laptopu na 3ghz, ne bi mu vjerovao). 

 

Ovisi sta ti je bitnije (rad na laptopu ili gaming na laptopu ) al mislim da bi i5 + neka jaka grafika bilo idealno za tebe!

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cecenac kaže...

@NeZnam koliko ti je vazan gaming?

 

Dvojezgreni ivy (i5) je mrcina od proca, a i7 sa 5 jezgre je perverzija (prije jedno 4 godine da mi je neko rekao da ce takav procesor bit u laptopu na 3ghz, ne bi mu vjerovao). 

 

Ovisi sta ti je bitnije (rad na laptopu ili gaming na laptopu ) al mislim da bi i5 + neka jaka grafika bilo idealno za tebe!

Pa nije mi toliko vazan gejming , jer necu igrati neke igre tipa bf 3 , nego neke sto imaju dobru SP kampanju , kao driver : san francisko , mafia 2 , just cause 2 ili nege MP kao League of legend ili cod 4 ali da ide bez zapinanja, ali bih zelio da bude isto tako dobar za multi mediu ( za gledanje filmova )

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
NeZnam kaže...
cecenac kaže...

@NeZnam koliko ti je vazan gaming?

 

Dvojezgreni ivy (i5) je mrcina od proca, a i7 sa 5 jezgre je perverzija (prije jedno 4 godine da mi je neko rekao da ce takav procesor bit u laptopu na 3ghz, ne bi mu vjerovao). 

 

Ovisi sta ti je bitnije (rad na laptopu ili gaming na laptopu ) al mislim da bi i5 + neka jaka grafika bilo idealno za tebe!

Pa nije mi toliko vazan gejming , jer necu igrati neke igre tipa bf 3 , nego neke sto imaju dobru SP kampanju , kao driver : san francisko , mafia 2 , just cause 2 ili nege MP kao League of legend ili cod 4 ali da ide bez zapinanja, ali bih zelio da bude isto tako dobar za multi mediu ( za gledanje filmova )

za tebe bi ovo bio perfektan laptop: http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=11662

 

al je preskup!

 

onda ovaj!: http://www.telebit.hr/NB-Asus-K53SM-SX160--Intel-Core-i7-2670QM-2-2GHz--8GB--750GB--15-6--1366x768--nVidia-GF-630M-2GB--GbE--WL--Bt--Webkam--H/p/856945209.aspx

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima li jos koji nemora biti asus

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cecenac kaže...
mind_challenge kaže...

Što je bolje, 17,3'' ali manje ram-a i slabija grafička ili 15,6'' i više rama te jača grafička? Dakle, DELL 1 vs. DELL 2?

idi na 7730m, neces pozalit, uostalom, koliko ja vidim taj sa 7740m ima vise 8gb rama, sasvim dovoljno!

  Sve mi se kod njega sviđa, osim jedne stvari. Nema numeričke tipke, dok većina ostalih 15,6'' ima. Sad moram tražiti nešto slično njemu. Moram tražiti i dalje.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011 R.I.P mind_challenge 18.5.2012 R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sutra ujutro i u cetvrtak imam dva vazna ispita sta spremam, onda se vracam na aktivno pomaganje u ovoj temi, ako je nekome hica sa laptopom nek se javi na pm, pa cemo nac sta je naj za vase pare.

@NeZnam te dvije serije asusa imaju fantasticne reviewe, guglaj i uvjeri se. laptop sa kvalitetnim ekranom i odlicnim zvukom dobro dodje i za gaming i za multimediju, hladjenje takodjer odlicno!
Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebala bih neki laptop primarno za "normalan" rad, sto ukljucuje konstatno multitaskanje pa je pozeljno da nema problema s tim. Uz to, volim pogledati serije/filmove u HDu. Zadnji kriterij je i mogucnost gaminga (nista prezahtjevno, tipa league of legends, diablo 2, neki stariji FPS - cod2, cod4). U principu, cim bolja moguce grafa, a da zbog nje nije cijena puno veca. Cijena do nekih 6000kn bi bilo idealno.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
acer-aspire-as5560

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-acer-aspire-as5560-63424g50mnkk-lx-rnt0c-054-amd-a6-3420m-dvdrw-8gb-500gb-radeon-hd-6720g2-15-6-led-lan-bt-kamera-linux-crno&option=artikl&id_kategorija=01465005&id_artikl=014.650.008

 

Namjeravam kupiti ovaj laptop, pa me zanimaju iskustva ako ga neko ima. Koristio bih ga za igranje. Samo me zanima dali je tu problem grafika koja je čini mi se integrirana.

Evo karakteristike:

Procesor: AMD A6-3420m

Grafika: ATI Radeon HD 6720g2 integrirana

HDD: 500 GB 5400 rpm

Monitor: 15,4"

Radna memorija: 4 GB 2x2048 radni takt-1066mhz

Ostalo:dvd citac i przilica,3x usb 2.0, kamera, citac kartica, wireless

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
TheBear kaže...

šta mislite o ovome laptopu ili ima bolji po sličnoj cijeni?:

http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/hp-prijenosno-racunalo-probook-4730s-b0x89ea-173-core-i5__1969061

Znači potreban mi je brz,stabilan,s dobrim ekranom (17 inči) pretežito za rad ( da može pokrenuti jače grafičke programe tipa AutoCAD i slično) na njemu i da sam miran oko 3-4 godine a da je u ovom cijenovnom rangu. Ne treba za gejming i slične stvari :D.

Ako možete preporučite mi takav sličan laptop oko 4,500 pa max do 5000 kuna.

 

Pogledaj ovaj do 5kkn:

http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=Pavilion+g7-2003sm

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobar dan, kupujem laptop sa 3000kn s tim da gledam bez pdv-a . 
gledao sam ove laptope :
http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_254_198&products_id=10831 

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-acer-aspire-as5560-63424g50mnkk-lx-rnt0c-054-amd-a6-3420m-dvdrw-8gb-500gb-radeon-hd-6720g2-15-6-led-lan-bt-kamera-linux-crno&option=artikl&id_kategorija=01465005&id_artikl=014.650.008 

http://www.ekupi.hr/Lenovo-prijenosno-racunalo-G570A-59-310427-190226.aspx

http://www.nabava.net/acquisitum-magnum__83 

sto bi mogao dobiti najace za igre? memorija harda mi nije bitna, rezoluciju sam gledao 17, ali vidim da ce onda treba jaca graficka radi vece rezolucije pa  onda mi nije ni bitna rezolucija, memorija da bude 4gb, sto jaca graficka.. i nekako me proc i3 interesirao. 

Molio bih prijedloge.. hvala.  

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: acer-aspire-as5560

@TheExaltedOne, Pavilion ili Inspiron (ako ti se nije problem protegnuti, iako nećeš požaliti s nijednim)

@svrlj, taj se laptop čini idealnim. To što je integrirana grafika i nije toliko bitno, budući da je na razini 7670M, koja ide u puno skuplje laptope. Možda bi bolje prošao da ne uzimaš laptop u Linksu, znajući da je dosta skup. Malo sam pročitao njegove reviewove i komentare, i čini se sasvim solidan: ekran je dosta oštar, ima kvalitetno integrirane multi-touch geste, ima dobre performanse, no čini se da su ludi podijeljeni oko tipkovnice (nekima je nekako uspjelo nešto upasti u nju) te se čini da je komplicirana instalacija Linuxa (ne onog koji već je s njim). Kako mislim da neće biti takvih egzibicija, mogu ti ga preporučiti mirne duše, osim ako baš hoćeš Linux.

@murkovicdaniel, onaj i3 što te zainteresirao je stari Nehalem, grafička mu baš i ne nudi neke vau performanse. Bolje ćeš proći s prethodno nahvaljenim Acerom

 

@cecenac, sretno! {#}

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

I dalje sam neodlučan, pa bih molio vas koji dajete prijedloge za jedan. Dakle, prijenosnik od 6000-6500 kuna. Potreban mi je za povremeno igranje, ali prvenstveno multimediju, programiranje i rad s Adobe programima.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011 R.I.P mind_challenge 18.5.2012 R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz,

 

evo nakupilo se nesto novca pa sam odlucio kupit laptop. Suzio bi mi ugavnom za gejmig(fifa 13, bf3, mafia II, CODMWII...).

 

Htio bih da se ne grije puno i da ne stvara mnogo buke.

 

Na raspolaganju mi stoji 5000 kn ( 200kn+/-)

 

Hvala unaprijed! LP

ako sam ti pomogao slobodno stisni tipku HVALA ili TU ispod :)) mail: anto.grgic2@gmail.com ili grgaveliki7@gmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Grga123 kaže...
...Suzio bi mi ugavnom za gejmig(fifa 13, bf3, mafia II, CODMWII...)...Htio bih da se ne grije puno i da ne stvara mnogo buke...

Ovo nece ici. Svaki laptop, pa i onaj napravljen primarno za gaming ce se za vrijeme igranja jako grijati i stvarati buku.

Komponente koje su napravljane da mogu komotno vrtiti igre se poprilicno griju.

 

Za cca. 5000kn meni se ovo nekako cini optimalno:

http://www.diskont24.com/product.php?productid=112797

http://www.notebook.hr/product_info.php?products_id=16442

http://futura-it.hr/proizvod.aspx?productId=0365216

If you're not paranoid, you're not paying attention
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2012 16:34 (Mauro).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice