Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.710
|
čitano: 13.028.301
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011 R.I.P mind_challenge 18.5.2012 R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Drugi, jer ima USB 3.0 (što ti je možda bitno, a možda i nije), brži procesor od AMD-a, integriranu grafičku koja je dosta jača krivo piše da je HD 4000, HD Graphics je, isti ekran, tipkovnicu, može imati više RAM-a, jedino ima disk manjeg kapaciteta

EDIT: To što ima slabiju grafičku ne bi trebalo smetati osim ako se planira igrati. U tom slučaju prvi je bolji. Također, @dud, mislim da sam ti već preporučio neki laptop, koji je bolji od oba navedena.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2012 17:56 (Filemona).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Filemona kaže...

Drugi, jer ima USB 3.0 (što ti je možda bitno, a možda i nije), brži procesor od AMD-a, integriranu grafičku koja je dosta jača krivo piše da je HD 4000, HD Graphics je, isti ekran, tipkovnicu, može imati više RAM-a, jedino ima disk manjeg kapaciteta

EDIT: To što ima slabiju grafičku ne bi trebalo smetati osim ako se planira igrati. U tom slučaju prvi je bolji. Također, @dud, mislim da sam ti već preporučio neki laptop, koji je bolji od oba navedena.

Na svim stranicama pa i na hp-ovim piše da je grafika hd-4000. Sumnjam da ću se baš puno igrati, jer će bit sekin komp i neću imat dostupa do njega osim kad će trebat nekaj popravit, ali recimo da pokrenem neku igru, kolko je radeon 6480 bolji od hd-4000, znam da intelovi driveri nisu baš nešto i da dosta igri zbog toga ne radi. I da predložio si ali su obadva lošiji od ovih, istina i malo jeftiniji :)

http://d-u-d.deviantart.com
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Integrirani HD 6480G NIJE brži od (također integiranog) HD 4000, već ga ovaj Intel rastura, no problem je u tome što je to Sandy Bridge procesor, a oni imaju Sandy Bridge HD Graphics.
Suma sumarum: ako ti se sestra neće igrati, uzmi drugog. S druge pak strane, ako se hoće igrati i u njemu JE HD 4000 (a nije), onda uzmi drugog. Ako se hoće igrati i nema HD 4000, neka ode na AMD.
11 godina
neaktivan
offline
Re: acer-aspire-as5560
Filemona kaže...

@TheExaltedOne, Pavilion ili Inspiron (ako ti se nije problem protegnuti, iako nećeš požaliti s nijednim)

@svrlj, taj se laptop čini idealnim. To što je integrirana grafika i nije toliko bitno, budući da je na razini 7670M, koja ide u puno skuplje laptope. Možda bi bolje prošao da ne uzimaš laptop u Linksu, znajući da je dosta skup. Malo sam pročitao njegove reviewove i komentare, i čini se sasvim solidan: ekran je dosta oštar, ima kvalitetno integrirane multi-touch geste, ima dobre performanse, no čini se da su ludi podijeljeni oko tipkovnice (nekima je nekako uspjelo nešto upasti u nju) te se čini da je komplicirana instalacija Linuxa (ne onog koji već je s njim). Kako mislim da neće biti takvih egzibicija, mogu ti ga preporučiti mirne duše, osim ako baš hoćeš Linux.

@murkovicdaniel, onaj i3 što te zainteresirao je stari Nehalem, grafička mu baš i ne nudi neke vau performanse. Bolje ćeš proći s prethodno nahvaljenim Acerom

 

@cecenac, sretno! {#}

E hvala ti puno, znaci da bi mi to bio dobar izbor, a usput sam vidio da ta grafika ima AMD Radeon HD 6520g i AMD Radeon HD 6650m koja ima svoju memoriju te one rade sa Crossfire tehnologijom. Tako da cu vjerovatno njega uzeti jer nemogu naci nista bolje za tu cijenu, a i oni skuplji nisu nesto bolji. Jos jednom HVALA!!!{#} 

14 godina
neaktivan
offline
Re: acer-aspire-as5560

molim, nadam se da ćeš biti zadovoljan
P.S.: forumaši više vole kada im zahvališ tipkom hvala, jer tako mogu dobiti zvjezdicu više :)

EDIT: @dud: pogledaj preporuku svrlj-u (još 50 kn više od tvog 3k praga)

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2012 19:12 (Filemona).
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@filemona ; hvala na preporuci, ali zaboravih spomenuti... izgled mi je takoder bitan, uz sve mogucnosti navedene u prijasnjem postu. Eh, znam da sam malo komplicirana al sto ces :p Ovi dva pavilion i inspirion su jedni od rijetkih koji mi se nimalo ne svidaju dizajnom, previse su mi "muski", recimo to tako. Svidaju mi se svi "elegantniji" - toshibe, asus, acer.... (ako su u boji moze biti samo plus hehe). Pa ako ti nije problem staviti neke od tih u uzi izbor, slicnog cjenovnog ranga i performansi. Nadam se da postoji to sto trazim ^^

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kako mi je laptop počeo lagano crkavati zanima me dali imate neke preporuke u rangu do 4000kn. Koristim ga za sve i svašta, ništa određeno, bitno mi je samo da može glatko full hd vrtiti ali to više ni na mobitelima nije problem i poželjno je da autocad i photoshop mogu glatko raditi. U komponente se kužim i to nije problem. Problem je izdržljivost i kvaliteta ekrana i po tom pitanju mi treba nešto dobro. Unaprijed hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

bok cijenjeni znalci :)
ja sad krecem na fax, pa posto mi je komp krepo htio bi si kupit neki laptop...ali posto se ne kuzim u graficke molio bih vasu pomoc, neku preporuku za ono sta cu napisati :)


ovako..negdje da cijena ne bude iznad 5000kn..idealno 4-4.5k

da je ekran minimalno 15,6 al po mogucnosti da je 17 inca

minimum 4gb rama..core minimum i3..

velicina harda i nije bitna tolko..

 

e sad posto neznam o grafickim nista samo da bude minimum 1 gb i da nije integrirana jer sam cuo da su te losije za igre..tj procito tu :P
laptop bi mi sluzio prvenstveno za surfanje i filmove..tu i tamo neka igrica tipa cod 2 ili pes 2012..pa mi ja zato jako bitna preporuka nekog laptopa s dobrom grafickom..da mi ne steka

 

sto se tice vrsti laptopa do sad sam gledao toshibe, acer, dell i hp...s tim da sam mislio više na neku toshibu bacit oko :)


unaprijed hvala svima ko se upusti u ovo :D 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo gledao sam laptop i ispalo je da je krivo napisana specifikacija.{#} 

Sad bih trebao pronaći neki drugi laptop koji bi služio za igranje(Sniper Elite v2, BF3, Farming Simulator 2011, COD: MW2, Crysis) i to cijene 3500kn, a može i malo više ako je laptop dobar.

Neznam dali bi mi bile dobre grafičke tipa NVidia GeForce 610m, GeForce 520mx ili možda neka AMD Radeon 7470, ili Radeon HD 6650m.

Trgovine mi nisu toliko bitne, ali bi bilo dobro da je u Osijeku. Hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobar dan.
Šogor kupuje laptop sestri do MAX: 4000kn(ni 100kn preko).
ADM, Links.
Pa, ako znate što je najbolje uzeti.
Hvala. 

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

CIjena: 4-5k kn

Potrebe: fax, nešto za poigrat

Performanse: da nema neke mane, poput da se ne grije jako ili nešto slično. Uglavnom ne razumijem se u laptope baš previše... pa molim neke preporuke. HVALA!

League of Legends Nick (WEST): mp14 cro ( novi acc- dobio ga od jednog clana foruma.. hvala :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
null kaže...

CIjena: 4-5k kn

Potrebe: fax, nešto za poigrat

Performanse: da nema neke mane, poput da se ne grije jako ili nešto slično. Uglavnom ne razumijem se u laptope baš previše... pa molim neke preporuke. HVALA!

Evo u Linksu za 4500kn:

http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-y570-59-325427-core-i3-2350m-dvdrw-4gb-500gb-geforce-gt-555m-15-6-led-g-lan-bt-kamera-hdmi-e-sata-dos&option=artikl&id_kategorija=01502005&id_artikl=015.020.001

Lenovo 2 godine garancije  i3 procesor nvidia geforce gt555m grafika

Jako dobro za igre koliko citam po internetu, a i za rad u programima, a ima 2 god garanciju.{#}

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Planiram kupiti jedan od ova dva laptopa pa mi recite koji je bolji:

http://www.technomarket.hr/products/09118690/lenovo-z575am-59-326335

 

                    ili

 

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=01464005&id_artikl=014.640.009

 

Lenovo je dosta kvalitetniji i robusniji, što mi je prioritet, grafika im je podjednaka, samo me muči 1godišnja garancija kod Lenova dok je kod Dell-a 3 godine, ali Dell je i nešto skuplji, pa molim mišljenje.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lijepi pozdrav!

 

Tražim laptop večinom za igranje (low,med detalji), surfanje, rad do nekih 5000kn. Vec 2 god. imam E machine e442 - 

karakteristike:

 

AMD V140 2.3 GHz, 15.6" 1366x768 HD Glare
3 GB DDR3 1066MHz, HDD 320 GB SATA
DVD +/- RW DL
Ethernet LAN, WLAN 802.11 b/g/n
ATI Mobility Radeon HD 4250 256MB
3 x USB 2.0
HDMI
D-Sub
Čitač kartica 2-u-1
Webcam
Os: Windows 7
Masa: 2.5 kg

 

Dosad sam bio zadovoljan s njime, ali evo, što se tiče novijih igara ne sluša me...:). Također napominjem da ga prodajem pa za sve dodatne informacije PM. Da nastavim s temom bacio sam oko na ovu TOSHIBU 

www.centro.hr/detalji_proizvoda.cda739e9ebe9493f8746d4eea2ca5a9a.toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-l850-13r-pskdne-00900dy4.aspx

Molio bih vas procjenu sadašnjeg laptopa, također mišljenje za ovu TOSHIBU, i naravno preporuka sličnih laptopa , najvažnije da ekran nije iznad 15 inča, te neka solidna grafička u kombinaciji sa ok procom .

 

UNAPRIJED PUNO ZAHVALJUJEM!!!

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2012 16:39 (kikolo rikolo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.b9214e3bcba446288e4743a93609d129.asus-k53sm-sx160.aspx

Što mislite o ovom laptopu?? Po meni na papiru izvrstan laptop....

Asus N53SM-SX077, Intel Core i7 2670QM, 2,20 GHz, 2x 256 MB, 15,6", 1366x768, SATA 750 GB, Free DOS, NVIDIA GeForce GT 630M 2GB GDDR3, DVD±RW DL, 1x 10/100/1000 Ethernet, 802.11b/g/n, Bluetooth, HDMI 1, USB 2.0 3, USB 3.0 1, 2,7 kg

Misli san kpi laptop za 5000 kn međutim za 1000 kn više ode se dobije i7 8gb rama 750HDD i dobra grafulja...

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2012 19:28 (Horatio_Hornblower).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za tu cijenu odličan,quad core- turbo 3,10GHz,8gb ram,odlična grafička kartica.

 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kikolo rikolo kaže...

Lijepi pozdrav!

 

Tražim laptop večinom za igranje (low,med detalji), surfanje, rad do nekih 5000kn. Vec 2 god. imam E machine e442 - 

karakteristike:

 

AMD V140 2.3 GHz, 15.6" 1366x768 HD Glare
3 GB DDR3 1066MHz, HDD 320 GB SATA
DVD +/- RW DL
Ethernet LAN, WLAN 802.11 b/g/n
ATI Mobility Radeon HD 4250 256MB
3 x USB 2.0
HDMI
D-Sub
Čitač kartica 2-u-1
Webcam
Os: Windows 7
Masa: 2.5 kg

 

Dosad sam bio zadovoljan s njime, ali evo, što se tiče novijih igara ne sluša me...:). Također napominjem da ga prodajem pa za sve dodatne informacije PM. Da nastavim s temom bacio sam oko na ovu TOSHIBU 

www.centro.hr/detalji_proizvoda.cda739e9ebe9493f8746d4eea2ca5a9a.toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-l850-13r-pskdne-00900dy4.aspx

Molio bih vas procjenu sadašnjeg laptopa, također mišljenje za ovu TOSHIBU, i naravno preporuka sličnih laptopa , najvažnije da ekran nije iznad 15 inča, te neka solidna grafička u kombinaciji sa ok procom .

 

UNAPRIJED PUNO ZAHVALJUJEM!!!

Ova Toshiba nije loša,ima Quad core processor što je za tu cijenu odlično.Pogledaj si na Nabavi.net možda češ još nešto naći.

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koji laptop je bolji, čisto s hardwerskog stajališta? Pokušajte zanemariti cijenu.

 

Dell Inspiron 7520, N0303 (Link)

 

ili

 

HP Pavilion dv6-7003em (Link)

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Što se tiče hardware-a oni su tu negdje,hp ima malo jaču grafičku karticu ,malo snažniji processor,beats audio{#},dell opet ima full hd rezoluciju 1920x1080.Hp ti ima i original Windows 7 ,a koliko vidim Dell nema.Mislim da je Hp ipak malo bolji,ali i Dell nije loš sve ovisi što se tebi više sviđa.

 

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zdravo,trebam vašu pomoć pri kupnji prijenosnog računala za koji bi izdvojio do 3500 kn, treba mi za faks ali opet bi volio neku solidnu grafu,zadnjih dana sam prošao razne trgovine i web stranice i za oko su mi zapali sljedeći prijenosnici

 

http://www.instar-informatika.hr/hp-prijenosno-racunalo-pavilion-g6-1352sm-a9x31ea/0364637

 

http://www.instar-informatika.hr/notebook-dell-inspiron-n5110-156-di5110hmcti19i35wc6s/DI5110HMCTI19I35WC6S

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ovaj dell je 800 puta bolji, samo sto ti je trenutno nedostupan..
LoL NordicEU : Heineken01
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tražim prijenosnik, do 6-7 tisuća kuna.

 

što jača konfiguracija za tu lovu, veličina diska nebitna, ram-nebitan(lako ih stavim kasnije)

15,6, sumnjam da za tu lovu mogu dobit 17 dobar.

 

za što mi treba: nacrtat pokoji model u solidworksu, odigrat poneku igricu(pošto sam stariji, obično su i igrice takve, unreal tournament, quake, warsow, wow :S)

 

naravno da znam i sam potražit laptop, al neznam kaj je u današnje vrijeme kvalitetno, da mi traje 4-5 godina, ne popadaju šarafi, raspadne se(mada pazim na te stvari)

 

 

sad imam lenovo 300-n200(dual core 1.4, nvidia 7300, 4 giga ram) i strašno sam zadovoljan s njim al eto, vrijeme ga gazi

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
woo123 kaže...

Tražim prijenosnik, do 6-7 tisuća kuna.

 

što jača konfiguracija za tu lovu, veličina diska nebitna, ram-nebitan(lako ih stavim kasnije)

15,6, sumnjam da za tu lovu mogu dobit 17 dobar.

 

za što mi treba: nacrtat pokoji model u solidworksu, odigrat poneku igricu(pošto sam stariji, obično su i igrice takve, unreal tournament, quake, warsow, wow :S)

 

naravno da znam i sam potražit laptop, al neznam kaj je u današnje vrijeme kvalitetno, da mi traje 4-5 godina, ne popadaju šarafi, raspadne se(mada pazim na te stvari)

 

 

sad imam lenovo 300-n200(dual core 1.4, nvidia 7300, 4 giga ram) i strašno sam zadovoljan s njim al eto, vrijeme ga gazi

Koji brand želiš?

Pogledaj ova dva

HP-dosta dobar za tu cijenu

Dell-jednio nema original Windows 7 što Hp ima,ali zato ima Full HD ekran .

 

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

brand mi nije bitan, bitno mi je da je kvalitetno kućište, al izbjegavam hp i acer.

 

 

isto tako free dos mi je ok

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2012 9:15 (woo123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
woo123 kaže...

brand mi nije bitan, bitno mi je da je kvalitetno kućište, al izbjegavam hp i acer.

 

 

isto tako free dos mi je ok

Onda ti je ovaj dell jako dobar za ti cijenu,možda ima malo jaču grafičku karticu od HP-a.

 

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mauro kaže...
Grga123 kaže...
...Suzio bi mi ugavnom za gejmig(fifa 13, bf3, mafia II, CODMWII...)...Htio bih da se ne grije puno i da ne stvara mnogo buke...

Ovo nece ici. Svaki laptop, pa i onaj napravljen primarno za gaming ce se za vrijeme igranja jako grijati i stvarati buku.

Komponente koje su napravljane da mogu komotno vrtiti igre se poprilicno griju.

 

Za cca. 5000kn meni se ovo nekako cini optimalno:

 

http://www.notebook.hr/product_info.php?products_id=16442

 

 

Dali se isplati dati 600 kn vise za ovaj? mislim da da ali zelim cuti vase moisljenje jer nisam previse upucen {#}

 

itko?

ako sam ti pomogao slobodno stisni tipku HVALA ili TU ispod :)) mail: anto.grgic2@gmail.com ili grgaveliki7@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2012 22:13 (Grga123).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice