Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.715
|
čitano: 13.036.860
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nevals kaže...

Koliku autonomiju baterije mogu očekivati kod Lenovo B590? Da li mogu očekivati 4-5 sati rada u MS Officeu, WiFi i surfanje?

 

Super mi je taj B590 samo me brine što je stara generacija i3 procesora, pa nisam siguran koliko će baterija biti izdržljiva.

Nemozes tolko ocekivat ako bi i surfao. Ako ces vise manje pisat nekakav rad na papiru, tu i tamo kliknut nest na laptopu ili prelistat neki text, nesto pronac na guglu, onda vjerojatno mozes ocekivati tolko da. Stara generacija i3 bi te trebala brinuti samo za to i nista vise.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Any01 kaže...
The_Fichek kaže...

Asus je los jer nemos pristupit apsolutno ni jednoj komponenti ispod poklopca, znaci nemoze se otvorit poklopac normalno neg trebas nosit na servis laptop. To je rekao i roby tako da ne izmisljam ove stvari. U tom rangu imaju 2 puno bolja laptopa, dell 3542 i lenovo z50-70 samo nabava.net nesto ne radi sad. Budem linkao te laptope iz ducana koji ih drze pa cu editat post. Acer za 5000kn je malo bolji za igre, za ostalo su sve ti laptopi tu negdje, s time da je asus najlosiji za igre radi najslabije grafe.

tnx cekam..trazio sam ali sve kaj nađem je 15 ekran

Evo me. Samo da odma kazem nisam mislio na sve asuse sa svojom izjavom nego samo na 17.3" modele jeftinijeg-srednjeg ranga. 15.6" modelima isto tog ranga se moze pristupit hardu i ramima. Evo bas sam sad gledao za malo kvalitetnije odradjeni 15.6" Asus K55A i njemu se isto kao sto rekoh moze pristupit hardu i ramima i jos bateriji, a lagani pristup ventilatoru nema.

 

Posto acera nema, u tom rangu za igre gledaj:

Lenovo z50-70 - gledaj ove od 4640kn nadalje

Dell 3542

Necu reklamirat ducane, nego sam izguglaj ducan i pisi u njihovu trazilicu model. Inace ovaj lenovo z50-70 je isto nesto nedostupan u zadnje vrijeme, ali vrijedi zvati ducane ako bi se odlucio na njega.

 

Iako jedan ima i7, a drugi i5, razlika je ustvari minimalna: klik (da, stavio sam i7-4500U koji je za 0.1Ghz slabiji od i7 u Dellu, jer tog i7-4510u jos nema na cpuboss..) Slicna stvar ako ides to usporedjivat sa acerom: klik2

Grafe su iste i mogu se smjestit izmedju 740m i 750m, blize 750m (gledaj notebookcheck.net i klikci na brojeve fps-eva da vidis s kojim procovima su testirane grafe)

Rama ima 2gb vise u Dellu sto nebi trebao biti dealbreaker. Koristi od 8gb rama ces imati samo u par igara i nekim zahtjevnijim programima tipa adobe premiere paket itd. Inace 2gb rama kosta 200kn, 4gb 300kn.. Treba samo provjerit koliko memory slotova imaju obadva laptopa ako bi isao na nadogradnju.

 

Najveca razlika i ona osjetna je u tome sto Lenovo ima FHD rezu i najjeftiniji je dobar laptop sa tom rezom, dok Dell ima HD rezu. Za kvalitete ekrana je tesko reci kakve su, ali trebalo bi to biti nesto malo bolje od prosjeka koji isto ima TN matrice. Znaci fora sa FHD rezom nije u sitnijim slovima i tim glupostima nego u vecoj ostrini slike, a velicinu slova lako namjestis u windowsima.

Druga razlika je u godinama jamstva. 3 Za dell, 1 za lenovo sa mogucim produljenjem na 2 (klik) ili 3g (klik).

Po meni je prva razlika veca i znacajnija od jamstva jer se produljenje moze produljit, a rezolucija ne.

S obzirom na tu rezoluciju Lenovo je bolja opcija i od Acera za 5000kn (isti acer za 5500kn ima FHD rezu, naravno ja neznam je li tebi bitniji veci ekran i HD reza ili manji ekran i FHD reza..), a Acer ce biti nesto malo bolji u igrama. Koliko bolji gledaj noteobookcheck.net i kalkuliraj padove fps-eva ako su neki brojevi testirani sa i7 M procovima itd., gledaj i game debate za neke posebne igre, a najbolje na youtube-u gejmplejeve ako te zanimaju najtocnije informacije..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 15:17 (The_Fichek).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

The_Fichek, razgovarao sam sa roditeljima. U rujnu imam rođendan pa ću vjerojatno dobiti neke novce pa mogu razmišljati o prijenosniku do nekih 5000 kuna.

Zahtjevi: DVD čitač, najmanje Intel i5 procesor, odvojenu grafu, da je na bateriji dobar (kao i na igrama), svjetleća tipkovnica, da ima što dužu garanciju te da se može lako nadograditi bez gubitka jamstva.

Meni se sviđa onaj Dell 5547 sa ekupi zbog jamstva i sviđaju mi se oni koje si ti naveo (Dell 3542 i Z50-70), samo ne znam da li se Lenovo može nadograditi (prvenstveno RAM-i) a da se ne izgubi jamstvo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zylvio kaže...

Meni se sviđa onaj Dell 5547 sa ekupi zbog jamstva i sviđaju mi se oni koje si ti naveo (Dell 3542 i Z50-70), samo ne znam da li se Lenovo može nadograditi (prvenstveno RAM-i) a da se ne izgubi jamstvo?

Jamstvo se ne gubi nadogradnjom RAM-a ni na jednom od ovih modela.

 

Ako ćeš kupnju odgoditi do rujna, onda nemoj sad ni gledati modele. Možda se do tada pojavi nešto novo ili naleti kakva back-to-school akcija.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 15:54 (Darmarko).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nadogradit mozes bilosta bez gubitka jamstva, mozes i maknut opticki citac i stavit SSD na njegovo mjesto bez gubitka jamstva. To bi tako trebalo biti. Jedino da mjenjas proc, grafu ili ides mjenjat termalnu pastu od proca gubis jamstvo. Tako ja mislim, nije 100% provjerena informacija. Treba sacekat jos malo iskusnije forumase, ali kaj se tice nadogradnje rama definitivne NE gubis jamstvo, pitanje je samo koliko memory slotova imaju lenovo i dell, dok sam za acer v3-772g siguran da ima 4 slota i slobodno mjesto za SSD bez micanja optike, stoga bi to bio i jedini logicni odabir posto ti je obavezan opticki citac. Sada pak nesto sa svjetlecom tipkovnicom, mozda Lenovo z50 ima, al nemam pojma. Mozda i taj acer, neznam.. Inace taj Lenovo u 95% slucajeva dolazi u bijeloj boji, ako te to briga posto ides u detalje.

 

*Pored della 3542 u gornjem postu nema sta gledat Dell 5547 na ekupi. Proc je minimalno slabiji, grafa dost slabija, 2x manje rama, za 450kn manje..

 

*vanjski opticki citac, bezicni ili zicni ti kosta oko 150kn

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 17:31 (The_Fichek).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tražim laptop za prijatelja, max budžet ~2500kn, veličina 15.6", rezolucija 1366x768, bitno mu je samo da može pokrenuti LoL i sve slabije od njega.

 

 

On je pronašao ove pa ga zanimaju mišljenja.

 

http://www.futura-it.hr/katalog/prijenosna-racunala/notebook/lenovo/06405205/

 

http://www.futura-it.hr/katalog/prijenosna-racunala/notebook/toshiba/0410639/

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 16:37 (Looka).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako se zeli igrat na medium postavkama, a ne low bolje mu je ici na neku zasebnu grafu tipa 820m, 740m, 8750m. Laptopa sa tim grafama ima od 3000-3500kn.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Budžet je 2500kn, nema veze što je low, koji bi bio najbolji izbor onda?

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Looka kaže...

Budžet je 2500kn, nema veze što je low, koji bi bio najbolji izbor onda?

Nadji sto je bolje za LoL, radeonka ili nvidija jer su opcije koje cu ti preporucit slicne:

Radeon: 2 najjeftinije opcije sa zasebnom kolko tolko ok 8670m grafom: futura, elipso (5% popusta?)

Nvidia: jedina opcija jeftina

Opcenita usporedba grafi: klik, detalje u fps-evima igrica gledaj na notebookcheck.net, 8670m, 720m Pazi da klikom na brojeve fps-eva gledas s kojim je procovima testirana grafa i to probas iskalkulirat u racunicu.

Oba laptopa bi trebala imati lagan pristup ispod haube, al treba to provjerit jos malo za svaki slucaj.

 

*Tj. ako mu je oke low settings moze ici i na integriranu grafu, npr. tu u AMD procu od lenova ili intelovu HD 4000, 4400. S ovim zasebnim grafama bi dobio nesto veci fps, kolko tocno neznam.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 19:33 (The_Fichek).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
Nevals kaže...

Koliku autonomiju baterije mogu očekivati kod Lenovo B590? Da li mogu očekivati 4-5 sati rada u MS Officeu, WiFi i surfanje?

 

Super mi je taj B590 samo me brine što je stara generacija i3 procesora, pa nisam siguran koliko će baterija biti izdržljiva.

Nemozes tolko ocekivat ako bi i surfao. Ako ces vise manje pisat nekakav rad na papiru, tu i tamo kliknut nest na laptopu ili prelistat neki text, nesto pronac na guglu, onda vjerojatno mozes ocekivati tolko da. Stara generacija i3 bi te trebala brinuti samo za to i nista vise.

Ma ok, kupim si još jednu bateriju i riješen problem autonomije :-)

 

Šteta kaj nema veće baterije za kupiti osim ove standardne koja dolazi uz B590 ali nema veze, kupim dodatnu bateriju i problem riješen.

 

Odlučio sam se definitivno za B590. Hvala ti!

Follow the white rabbit.
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nevals kaže...
The_Fichek kaže...
Nevals kaže...

Koliku autonomiju baterije mogu očekivati kod Lenovo B590? Da li mogu očekivati 4-5 sati rada u MS Officeu, WiFi i surfanje?

 

Super mi je taj B590 samo me brine što je stara generacija i3 procesora, pa nisam siguran koliko će baterija biti izdržljiva.

Nemozes tolko ocekivat ako bi i surfao. Ako ces vise manje pisat nekakav rad na papiru, tu i tamo kliknut nest na laptopu ili prelistat neki text, nesto pronac na guglu, onda vjerojatno mozes ocekivati tolko da. Stara generacija i3 bi te trebala brinuti samo za to i nista vise.

Ma ok, kupim si još jednu bateriju i riješen problem autonomije :-)

 

Šteta kaj nema veće baterije za kupiti osim ove standardne koja dolazi uz B590 ali nema veze, kupim dodatnu bateriju i problem riješen.

 

Odlučio sam se definitivno za B590. Hvala ti!

Ako je namjena ta koju si napisao zbilja se nemoras brinuti da bi imao nekakav sporiji rad sa i3-4030U (klik), fino nabrijanim stedljivim novim i3 stoga razmisli jos jednom o dell 3542 i lenovo z50-70 pa onda i u njih mozes dodatno prikopcat tu dodatnu bateriju za nekakvo rusenje rekorda u trajanju baterije na laptopu {#} Ja bih birao na temelju izgleda i ekrana kojeg bi pokusao nac jos na youtubeu ili u nekom ducanu koji mozda drzi te laptope s windowsima (ima ih, samo b590 ne dolazi s windowsima :/). Tu valja spomenut 3 god jamstva della, samo to, kao neku extra stvar u odnosu na lenovo. Za b590 znam da ima AG ekran, a ostale treba provjerit imaju li AG, tj. anti-glare nebljestav ekran.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
Nevals kaže...
The_Fichek kaže...
Nevals kaže...

Koliku autonomiju baterije mogu očekivati kod Lenovo B590? Da li mogu očekivati 4-5 sati rada u MS Officeu, WiFi i surfanje?

 

Super mi je taj B590 samo me brine što je stara generacija i3 procesora, pa nisam siguran koliko će baterija biti izdržljiva.

Nemozes tolko ocekivat ako bi i surfao. Ako ces vise manje pisat nekakav rad na papiru, tu i tamo kliknut nest na laptopu ili prelistat neki text, nesto pronac na guglu, onda vjerojatno mozes ocekivati tolko da. Stara generacija i3 bi te trebala brinuti samo za to i nista vise.

Ma ok, kupim si još jednu bateriju i riješen problem autonomije :-)

 

Šteta kaj nema veće baterije za kupiti osim ove standardne koja dolazi uz B590 ali nema veze, kupim dodatnu bateriju i problem riješen.

 

Odlučio sam se definitivno za B590. Hvala ti!

Ako je namjena ta koju si napisao zbilja se nemoras brinuti da bi imao nekakav sporiji rad sa i3-4030U (klik), fino nabrijanim stedljivim novim i3 stoga razmisli jos jednom o dell 3542 i lenovo z50-70 pa onda i u njih mozes dodatno prikopcat tu dodatnu bateriju za nekakvo rusenje rekorda u trajanju baterije na laptopu {#} Ja bih birao na temelju izgleda i ekrana kojeg bi pokusao nac jos na youtubeu ili u nekom ducanu koji mozda drzi te laptope s windowsima (ima ih, samo b590 ne dolazi s windowsima :/). Tu valja spomenut 3 god jamstva della, samo to, kao neku extra stvar u odnosu na lenovo. Za b590 znam da ima AG ekran, a ostale treba provjerit imaju li AG, tj. anti-glare nebljestav ekran.

Lenovo z50-70 mi se ne sviđa radi sjajne plastike, a ovaj Dell 2542 je jako zanimljiv, samo ja bi ovog s Intel HD Graphics 4400.

 

Hmmmm sad si mi opet dao za misliti. Dell ima definitivno meni prihvatljiviji proc u odnosu na B590 (novija generacija, štedljiviji itd.). Moram malo sad istražiti kakav je po pitanju grijanja i buke. Što ti kažeš?

 

 

Follow the white rabbit.
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Di ti vidis sjajnu plastiku:

Ima takav koji je cesci kolko sam skuzio i onaj sav srebrni. To je sve matt plastika, kvalitetno odradjena jednako i u b590, z50-70 i u della. Dell, tj. pozadina Della dolazi isto u vise boja. Gledaj videje, ne slike. Ja mislim da ti je definitivno bolje ici na na to posto trazis cim dulji rad baterije, a ti i3-4030u procovi su izmisljeni radi toga. U njima je svima HD 4400 grafa, znaci malo bolja od one u i3-3110m sto ti apsolutno nist nece znacit za surfanje i gledanje HD filmova, mozda za neke starije igre. Neznam jesi se zabunio radi se o dell 3542, ne 2542.

 

*Ak oces jos zasebnu grafu tek tolko da se nadje uz i3 proc jedini Dell tu jos nudi +zasebnu grafu za sitno vece pare: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=dell+3542+i3+820m Znaci za 300kn je dodana okej zasebna grafa mozda za neke 3D stvari, starije igre, neke novije na low detaljima itd. Po meni je na ovo pametno ici jer bi kasnije bilo lakse prodat laptop po dobroj cijeni ako bi to kasnije bila opcija (lukavo je prodat komad hardvera dok ima jos malo jamstva i dok je relativno kolko tolko nov, to je jos jedan razlog zasto bolje ici na haswell nego ivy bridge..)

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 22:51 (The_Fichek).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Di ti vidis sjajnu plastiku:

Ima takav koji je cesci kolko sam skuzio i onaj sav srebrni. To je sve matt plastika, kvalitetno odradjena jednako i u b590, z50-70 i u della. Dell, tj. pozadina Della dolazi isto u vise boja. Gledaj videje, ne slike. Ja mislim da ti je definitivno bolje ici na na to posto trazis cim dulji rad baterije, a ti i3-4030u procovi su izmisljeni radi toga. U njima je svima HD 4400 grafa, znaci malo bolja od one u i3-3110m sto ti apsolutno nist nece znacit za surfanje i gledanje HD filmova, mozda za neke starije igre. Neznam jesi se zabunio radi se o dell 3542, ne 2542.

 

*Ak oces jos zasebnu grafu tek tolko da se nadje uz i3 proc jedini Dell tu jos nudi +zasebnu grafu za sitno vece pare: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=dell+3542+i3+820m Znaci za 300kn je dodana okej zasebna grafa mozda za neke 3D stvari, starije igre, neke novije na low detaljima itd. Po meni je na ovo pametno ici jer bi kasnije bilo lakse prodat laptop po dobroj cijeni ako bi to kasnije bila opcija (lukavo je prodat komad hardvera dok ima jos malo jamstva i dok je relativno kolko tolko nov, to je jos jedan razlog zasto bolje ici na haswell nego ivy bridge..)

Da zabrijao sam oko ovog Della :-)

 

Gledao sam z50-70 i učinilo mi se da je neka sjajna plastika, ali ako je mat kao i kod B590 i crna boja, onda super. Iskreno, rađe bi Lenovo kao marku pa ću onda svakako malo istražiti z50-70.

 

Zasebna grafa mi nije potrebna, tako da ta opcija ispada, hvala na savjetu ;-)

 

*Da li ima uopće z50-70 u nekoj crnoj varijanti?

Follow the white rabbit.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 23:02 (Nevals).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Samo jos jedan dodatni savjet. Lenovo i B i Z serija imaju blizu 200kn produljenje jamstva na 2g, a blizu 550kn produljenje jamstva na 3g, ali to produljenje mozes obaviti dok got ne istekne zadnji mjesec redovnog jamstva. z50-70 bi trebalo biti i u crnoj varijanti, ali ako je rijetka.

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne mogu naći nikakv pošten review ovog Z50-70

 

Jel znaš ti kakav je po pitnaju grijanja i buke? B590 je odičan po tom pitanju pa se nadam da je to neka crta koju inače ima Lenovo?

 

Nisam nikad imao Lenovo pa ne znam.

Follow the white rabbit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tu se nema sta grijat sve da je od same plastike. Nemoj se brinut oko toga. 15W je jako malena potrosnja. Jos ako neces ic na zasebnu grafu nemas se sta brinut. Inace to su sve jedni od najkvalitetnije odradjenih laptopa u nizem cijenovnom rangu, nebi ti ih preporucio inace. Tisina je nesto sto prati obadva branda. Znam da je tesko naci reviewove, zato ti kazem da biras na temelju nekakvih ekrana, boje izgleda i tako. Pretpostavljam da ti se ne svidja kockasto rjeseni uglovi Della, al to je valjda najmanja moguca sitnica na temelju koje bi trebao rjesiti dvojbu..

*Trazi iskustva, tj. reviewove kupaca na amazonu (americkom, britanskom, njemackom) i neweggu. Mozda naletis na kaj pametnog, al velim to je sve uzasno izjednaceno.

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vidim da je netko pričao o nabavci laptopa preko Njemačkog Amazona itd. Kakva su iskustva s time oko garancije, servisa itd i da li znate koje dućane u Sloveniji s informatičkom opremom da šalju ili da eventualno skočim do tamo.. :)

 

Tražim Lenovo y50-70, a netko je stavio link na: http://www.amazon.de/dp/B00KH6PAT8/ref=dra_a_rv_ff_fx_it_P2000_1000?tag=dradisplay0b-21&ascsubtag=4a251a2ef9bbf4ccc35f97aba2c9cbda 

PS. Taj laptop je u nekim dućanima bio od 6 750, pa do dućana koji su držali cifru od 7500kn. Mislite li da je moguće da će doći do povećanja cijene kod ovih jeftinijih? Mislim to je sve do marže i ponude-potražnje, al nemam iskustva s trendovima pa me zanima ako netko zna? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.7.2014 23:51 (jinf).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HP 450 g1

Fichek,

Uzeo sam novi laptop HP ProBook 450 G1 (I3 4000M,8 gb,1 Tb, 8750 M).

Molim tvoje mišljenje.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: HP 450 g1
stiv kaže...

Fichek,

Uzeo sam novi laptop HP ProBook 450 G1 (I3 4000M,8 gb,1 Tb, 8750 M).

Molim tvoje mišljenje.

 

Kako to mislis moje misljenje, a vec si kupio laptop. Prema svemu procitanom i od strane ljudi na forumu i od strane recenzija, hrvatskih i stranih, trebao bi biti kvalitetan i jak laptop u pitanju.

Koliko si ga platio?

15 godina
neaktivan
offline
Re: HP 450 g1

 Sa torbom oko  4000 kn.Sad trebam još instalirati W7.

10 godina
offline
Re: HP 450 g1

To je u redu. Ako ti je drazi brzi boot, tj. puno brze pokretanje windowsa idi na win8, tj. 8.1 ;)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Tu se nema sta grijat sve da je od same plastike. Nemoj se brinut oko toga. 15W je jako malena potrosnja. Jos ako neces ic na zasebnu grafu nemas se sta brinut. Inace to su sve jedni od najkvalitetnije odradjenih laptopa u nizem cijenovnom rangu, nebi ti ih preporucio inace. Tisina je nesto sto prati obadva branda. Znam da je tesko naci reviewove, zato ti kazem da biras na temelju nekakvih ekrana, boje izgleda i tako. Pretpostavljam da ti se ne svidja kockasto rjeseni uglovi Della, al to je valjda najmanja moguca sitnica na temelju koje bi trebao rjesiti dvojbu..

*Trazi iskustva, tj. reviewove kupaca na amazonu (americkom, britanskom, njemackom) i neweggu. Mozda naletis na kaj pametnog, al velim to je sve uzasno izjednaceno.

Čini mi se da Lenovo Z50-70 ima samo u bijeloj boji, a to mi se nikako ne sviđa. A Dell mi nije sjeo nikako. Tako da ako nema Z50-70 u crnoj/tamnoj boji onda odluka pada na B590 iako je Z50-70 ipak malo bolji. Jedina mana Z50-70 je što ima malu bateriju pa mi se čini da s tim štedljivim procom dođeš na isto kao sa manje štedljivim na B590 ali većom baterijom (ispravi me ako griješim) {#}

Follow the white rabbit.
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.7.2014 1:18 (Nevals).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nevals kaže...
The_Fichek kaže...

Tu se nema sta grijat sve da je od same plastike. Nemoj se brinut oko toga. 15W je jako malena potrosnja. Jos ako neces ic na zasebnu grafu nemas se sta brinut. Inace to su sve jedni od najkvalitetnije odradjenih laptopa u nizem cijenovnom rangu, nebi ti ih preporucio inace. Tisina je nesto sto prati obadva branda. Znam da je tesko naci reviewove, zato ti kazem da biras na temelju nekakvih ekrana, boje izgleda i tako. Pretpostavljam da ti se ne svidja kockasto rjeseni uglovi Della, al to je valjda najmanja moguca sitnica na temelju koje bi trebao rjesiti dvojbu..

*Trazi iskustva, tj. reviewove kupaca na amazonu (americkom, britanskom, njemackom) i neweggu. Mozda naletis na kaj pametnog, al velim to je sve uzasno izjednaceno.

Čini mi se da Lenovo Z50-70 ima samo u bijeloj boji, a to mi se nikako ne sviđa. A Dell mi nije sjeo nikako. Tako da ako nema Z50-70 u crnoj/tamnoj boji onda odluka pada na B590 iako je Z50-70 ipak malo bolji. Jedina mana Z50-70 je što ima malu bateriju pa mi se čini da s tim štedljivim procom dođeš na isto kao sa manje štedljivim na B590 ali većom baterijom (ispravi me ako griješim) {#}

Ako gledas 4-cell i 6-cell baterije ispravljam te odmah. Stedljivi proc sa 4-cell baterijom je puno bolji od nestedljivog proca i 6-cell baterije. Inace postoji razlika i izmedju nestedljivog Haswella i Ivy Bridge u trajanju baterije, no to nije toliko znacajno. Sto se tice tih Li-ion baterija ima onih 4-cell koje su bolje od 6-cell, znaci nije sve u kolicini.

 

Btw., zbilja jeste svugdje bijeli Lenovo,hmmm.

Evo ti jos jedna prica o budzet laptopu:

 

Sestra mi je danas uzela crni acer e1-570g sa matt ekranom, fine izrade, rekoh bih za pola klase slabija izrada od mog v5-573g (6000kn). Znaci samo su neke sitnice drugacije, tipa zavrsna obrada koja je vise tipicna za nizi rang, ali ne ostaju packe dok kod moga je zavrsna obrada bruseni aluminij itd. Vrijedi reci da taj acer ima dost dobre tipke na touchpadu, a sam touchpad je malo hrapav i meni se to jedino ne svidja sto se tice izrade. Tipkovnica je super i mrvu povisena u odnosu na moj ultrabook model sto je meni osobno bolje. Inace taj acer je isto dosta tanak i vjerojatno je tako negdje tanak i lenovo i dell o kojima pricam. Ekran cu sutra pogledat, ovako sam pocetni ekran windowsa izgleda okej za TN matricu. Vjerujem da ce bit bolje kad malo maknem plavkasti prikaz. Budem pogledao bude li se stogot grijao kad se zaposli grafa malo ili stavi proc na high performans.

Taj Acer ima stedljivi ivy bridge i3 i grafu, al mozes trazit i onog bez grafe tipa: nabava S obzirom na pare je jako dobra stvar, bilo sa grafom ili bez. Produljenje jamstva na 3g je isto jeftino, 300kn, a pocetno jamstvo je dulje nego kod lenova i traje 2 god. Samo ovdje nebi dobio max. performanse jer je taj stedljivi i3 ipak mrvu slabiji od haswell i3: klik, ali razlika u opcenitim performasama (prvi graf "Performance") je minimalna, sto je najbitnije ako se ne mislis baviti nicim zahtjevnijim di se onda vise gleda single-core performans.

Ovaj kojeg je sestra uzela je sav crni i meni najsexy, dok vidim da modeli bez grafe, najjeftiniji izgledaju isto, ali ovako pofarbani. Po meni bolje izgleda cijeli crni isti acer, tj. NX.MEREX.006 model sa 720m grafom (gledaj na nabavi, pocinje se javljati za 3060kn). Nije da ces se ista naigrat sa tom grafom, ali ju vrijedi imat..

 

Eto ti sad jos jedan izbor ako vec tako pucas na izgled! Na temi Slike vaseg hardvera imas galeriju slika vrloo slicnog acera o kojem pricam: klik Skoro sam se zabunio jer mi se tolko slican ucinio ovome o kojem pricam. Razlika u izradi je samo sto e1-570 o kojem pricam cijelo vrijeme ima malo hrapavi touchpad i razdvojene sigurno bolje tipke (sam sam zrtva spojenih tipki kod acera na touchpadu, nije da je to lose opcenito, ali je lose izvedeno kod acera). Sad kad vidim mozda je i bolje imat malo hrapav touchpad ak su ruke znojne i tak, makar ja mrzim touchpade kakvi got bili. Taj model sa te teme je za malo nizi rang, znaci bas ono entry-level jer taj e1-510 nema opcija sa i3 procom, iako niti taj n3520 nije nimalo los proc: klik2 Znaci opet, ak se ne mislis baviti nicim posebnim super stvar, a trosi super malenih 7.5W Jedino me bas zanima je su li te tipke na touchpadu lose responsive, tj. podrazajne po hrvatski, kao na mom aceru. I da, taj entry e1-510 nema matt ekran kao 570 model kojeg je sestra uzela. Pitam se ima li dell 3542 matt ekran, prema

bi trebao imati glossy ekran kao i kod prosle serije sto je lose. Gledam izradu i mogu ti rec da acer nista ne zaostaje, tj. vjerojatno je u prednosti, ima vise ventilacijskih otvora od ispod, a opet ne previse, vise sarafa, vise je matt, slicno postavljeni konektori. Kolega je nedavno imao prilike drzati taj Dell pa cu ga sutra pitati je li ekran bio matt.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.7.2014 3:43 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa taj Acer po spec i mogućnostima je i više nego dobar, samo nisam siguran. Znam puno ljudi koji su sa Acerom imali problema, a gledam i po YouTube-u i vidim da jednima Touchpad odlazi, drugima ekran titra pa nisam nešto siguran u vezi njega.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zylvio kaže...

Pa taj Acer po spec i mogućnostima je i više nego dobar, samo nisam siguran. Znam puno ljudi koji su sa Acerom imali problema, a gledam i po YouTube-u i vidim da jednima Touchpad odlazi, drugima ekran titra pa nisam nešto siguran u vezi njega.

Nove serije, pogotovo v5 serija je znacajno poboljsana, a kod ULV procova se nemas sta brinut oko grijanja. Daj linkove da vidim te gluposti o kojima pricas. Svakom moze otic touchpad pogotovo onom ko ga siluje svaki dan. I neznam sta mislis pod tim "odlazi" touchpad, nece vise radit ili sta? Titra ekran????? Pa svakom TN monitoru titra ekran, ak mislis na flicker. Pavillion serija HP-a je isto bila na losem glasu, a novija Probook serija je na jakom dobrom glasu. Preporucio sam i dosta onih v3-772g acera, nitko se nije pozalio do sada, a ekipa na temi v5-552g acera je jako zadovoljna. Znam da su to malo vise medium-high end proizvodi iako se nalaze po dobroj cijeni, ali kolko vidim ovaj e1-570g je pola klase slabiji u izradi od tih i mog acera.

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
gamer34 kaže...
Eto na kraju onda ako moze zamolba, da mi samo netko preporuci najbolji laptop u rangu do 3000, 4000 i 5000kn pa da malo vidim sto to tocno dobivam za vecu cijenu. Hvala unaprijed.

 

Netko? 

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
gamer34 kaže...
gamer34 kaže...
Eto na kraju onda ako moze zamolba, da mi samo netko preporuci najbolji laptop u rangu do 3000, 4000 i 5000kn pa da malo vidim sto to tocno dobivam za vecu cijenu. Hvala unaprijed.

 

Netko? 

Nema ti apsolutno nikakvog smisla preporucivat dalje od 4000kn, pa nit dalje od 3000-3100kn ako ti je namjena surfanje i office! U tom rangu do 5000kn su isti svi ti laptopi ko i u jeftnijijem rangu oko 3000kn samo sa boljim specifikacijama, a neznam sto ce ti i5 za tu namjenu ili graficka ak se neces igrat. Onaj Acer je skroz oke, stovise izrada je zacudjujuce dobra, bolja od E1 i valjda u necem losija od V5 ili jednako dobra kao V5 serija koju i ja imam stoga se i zove ocito E5. Komentirao sam nedavno i E1 i V5 seriju tako da apsolutno nikakve brige oko izrade nebi smjelo biti sa tim Acerom kojeg je kolega preporucio.

Ak ne zelis bas onog sa najslabijim procom preporucujem da ides na verziju sa n3530 procom od 2400 i nest kuna nadalje, znaci u odnosu na n2830 ovaj je 4-jezgreni proc, a nesto malo slabiji od stedljivog i3, posto n3530 trosi 2x manje, samo nevjerovatnih 7.5W. Gledaj tu razlike, ak te to sta briga: klik, klik2 Osobno bih isao na takav laptop da mi treba samo za surfanje i office, jos ako ima matt ekran mila majka, samo nemogu nigdje nac taj podatak. Jos u odnosu na onog sa n2830 ovaj je sav crni. Da se ne pitas zasto onda vlastitoj sestri nisam uzeo taj laptop, zato sto su uzimali u Elipso ducanu radi nekog popusta.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.7.2014 14:10 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, molio bih pomoc oko odabira laptopa, budget 3000-3500kn. Sluzio bi za potrebe fakulteta(racunarstvo),net, filmovi i za pokoje igre(koje se mogu pokrenuti za te novce). Dakle da ima sto bolji proc i grafu, 15", odvojivu bateriju, bez win i da ima mogucnost produljenja garancije na 3-4 god.
pronasao sam ovaj koji se cini pristojan za tu cijenu ali me zanima vase misljenje? http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-acer-aspire-e1-522-nx-m81ex-151-quad-a6-5200-8gb-1000gb-radeon-hd-8400-15-6-led-lan-kamera-hdmi-usb-3-0-windows-8-1-crno&option=artikl&id_artikl=014.650.083 
Jedini problem je sto ima win sto mu automatski dize cijenu :S
Molio bih ako imate kakvih prijedloga da napisete.
Zahvaljujem se unaprijed.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nije to vrijedno tih novaca, ima drugih boljih acera u tom rangu ako zelis stedljivi proc kao i Dell ako oces stedljiv proc, a ako zelis cim jacu snagu ima lenovo i HP. Ovo stedljivo i nestedljivo ne mislim na neko masivno stedjenje performansi nego na to da je npr. stedljivi i3 malo slabiji od nestedljivog, a ima 2, 2.5x dulji vijek trajanja baterije dok je laptop istekan.

 

Znaci reci mi zanima li te takav neki stedljivi i3, i5 posto ces ici na fax, mozda zgodnije ne nosit kablove na fax. S njima baterija traje 5-6-7h zavisi sto radis i na kojoj je svjetlini ekran. Mislim da ce i novi stedljivi i3-4030u biti skroz oke za bilokakvo programiranje.

 

Treba li ti graficka kartica, za igranje??

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice