Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.714
|
čitano: 13.030.049
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz svima,

 

Molio bih savjet, znači treba mi laptop koji može par sati izdržat iigranje wot-a (world of tanks), a da ne bude pregrijavanja, ne treba imat os, inače nemam drugih zahtijeva.

 

Tnx

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa u principu nisam gamer nikakav, a što se monitora tiče bio bi na njega uglavnom spojen 27 incni kojeg vec imam, tako da to nije problem...

 

Vidis ovaj Asus g551 stvarno super izgleda (ne mislim na sam izgleda jel), kad bi to trebalo stic na trziste?

 

Hvala na info

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
darkydark kaže...
maslacak kaže...

Pozdrav, novi sam tu, mada ovu temu pratim vec par mjeseci, a forum godinama.

Ugl doslo je vrime da kupim laptop. Iskljucivo laptop.

 

E sad treba mi dobar stroj, da može bez problema vrtiti autocad i slične stvari.

 

Planiram dati do nekih 7-8000 kuna i zapeo mi je za oko Lenovo y5070, malo sam pregledavao testove i ugl ga svi hvale,

pa me zanima ima li itko tu kakva iskustva ili mišljenja o njemu, i dal ima nešto bolje za tu cijenu, bio bih mu jako zahvalan...

 

http://www.lenovostore.hr/index.php?option=com_hikashop&ctrl=product&task=show&cid=1170&name=lenovo-ideapad-y5070-intel-core-i7-4700hq-2-40ghz-8gb-1tb-vanjski-dvdrw-p-n-59-427492-01331570&Itemid=129

 

pozdrav

Ja bi gledao 17" jer i sam isti koristim. Makar sve ovisi kolko cesto misliš nositi. Ovaj Acer bi bio dobra konkurencija ako se ide na 17", inace taj lenovo je jako dobar te bih obvezno uzeo dodatno jamstvo kolko god se moze.

Ak ne patis od cim vece velicine ekrana, a zelis kvalitetniji 15.6" ekran, prvenstveno mislim na IPS matricu idi na Asus n550jk koji ce savrseno izvrsiti tvoju namjenu (da to je unutra najjaci laptop i5, u paru sa i7 sto se tice igrica, skroz dobar za bilokakav autocad), a ima bolju izradu od lenova (nize temperature, sa acerom je tu negdje) i bolju kvalitetu ekrana (IPS > TN matrica lenova i 17.3" acera, no ne pate svi od toga da imaju ekran na razini vec mainstream IPS monitora). Sa viskom novaca kupis 4gb rama (300kn pazi da budu laptop rami, imas temu za to) ak bi se koristio neki autocad ili program koji bi imao koristi od toga. Mozes odmah rjesiti i produljenje jamstva iako se to da sredit dok ne krene zadnji mjesec redovne garancije kako kod asusa tako i kod ostalih brandova.

Ako si zagrizeni gamer i zelis nest bolju 860m grafu (koja je ustvari overclockana 850m), a ne zelis odustat od IPS ekrana bilo bi ti pametno da sacekas novi asus g551 koji ce nadomjestiti taj n550jk model, mozda bude nest skuplji (nebi trebao biti "osjetno" skuplji). Naravno verzija sa i7 ce bit skuplja isto kak je to i sa n550jk, samo trenutno nema n550jk sa i7 na trzistu (vrtio se oko 7200kn) i neznam hoce li doci posto stize novi navedeni model.

Sorry za puno zagrada, al tak mi je bilo najjednostavnije objasnit sve. Lp.

*Kolega "EchoOne" prati situaciju sa Asusima (ima jos jedan model pored g551 koji ce bit skuplji i kojem se sad nemrem sjetit imena) koji bi trebali doci, al mislim da jos nitko nezna kad ce doc u Hrvatsku.

 

Pa u principu nisam gamer nikakav, a što se monitora tiče bio bi na njega uglavnom spojen 27 incni kojeg vec imam, tako da to nije problem...

 

Vidis ovaj Asus g551 stvarno super izgleda (ne mislim na sam izgleda jel), kad bi to trebalo stic na trziste?

 

Hvala na info

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Darmarko kaže...

Toshiba ima 2 godine jamstva.

Znam, ali ukljucio sam u cijenu laptopa i produljenje sa 2 na 4 (400-450kn).

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudovi,

 

imam dilemu i trebao bih vaše stručno mišljenje. Dvoumim se između dva laptopa:

 

HP 450 (i5) - Klikni me

Asus x550VB - Klikni me

 

Prvi ima HD 8750M, drugi GT740 (verzija sa 64bitnom sabirnicom). Nemam u planu ništa toliko zahtjevno igrati. Također planiram stavit još 4 giga RAMa i možda ssd kroz koji mjesec.

Koji se više isplati po vama?

 

Lijep pozdrav

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dakle dječaci ( The_Fichek & darkydark) hvala vam na preporuci. Kako ste mi popljuvali ponudu u ove moje tri varijante nabave prijenosnika (ibor u dotičnim trgovinama točnije) počela sam razmišljati o kupovini negdje drugdje ( doduše generalno sam se već nekako odlučila za onaj hp 470 koji preporučujete ili ako imate neku pametniju varijantu.... 

Nego...Imam još jedno glupavo pitanje... vidim da su to prijenosnici bez OS-a a ja jedine original windowse koje imam su xp iz 2004.

Dakle... kupim prazan lap/desk top i onda?!?! Naime,,,ja sam pravi Amer....OFF-ON ili po mom mišljenju to ne radi....

jel pametnije tako ili kupiti sa win gore ili.....

Još jednom pardon što sam glupa no s druge strane zato ste vi dječaci tu,zar ne?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koliko sam skužio HP obično dolazi bez windowsa (dobiješ neki Free DOS ili nešto slično obično). Imaš dvije opcije koliko ja vidim:

Kupiti originalne windowse nakon što si uzmeš hp 470 ili uzeti neki drugi laptop sa predinstaliranim windowsima.

 

Ovaj ti recimo dolazi sa predinstaliranim windowsima 8 (isto je hp 470)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
maslacak kaže...

Pa u principu nisam gamer nikakav, a što se monitora tiče bio bi na njega uglavnom spojen 27 incni kojeg vec imam, tako da to nije problem...

 

Vidis ovaj Asus g551 stvarno super izgleda (ne mislim na sam izgleda jel), kad bi to trebalo stic na trziste?

 

Hvala na info

danas sam dobio info iz povjerljivog izvora da se ocekuje u prvom tjednu 9. mjeseca kod nas.

konfa je i5 4200H, 1x8GB RAM, 860M 4GB, 750GB+8GB HDD+Cache, DVDRW i cijena +- 6500kn.

nadam se da ce bit dostupan i model sa i7 procesorom, jer inace nis od njega za mene, osim ako ga uzmem negdje vani.

zadnji G550 mi je prodan pred nosom, danas bi ga uzeo inace jer je bio sa i7, a grafa mi ne igra ulogu.. prelose.

jos me kod tog G551 zivcira sto je jack za slusalice sa desne strane, a na G550 je na lijevoj. na valjda 90% slusalica je zica na lijevoj strani i valjda 90% ljudi su desnjaci, znaci koristit ce mis na desnoj strani i zivcirat se stalno jer ce im virit zica tam di bi isli misem. a i opcenito mi je dizajn ljepsi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.8.2014 0:33 (sHOCKRE).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Istina je 470...bolji procesor..više harda...isto amd koja je navodno bolja za AutoCAD 3D no (vjerujem da je teško pratiti) imam do 4000 keša + 1000 (amex bodova) no u ovoj trgovini neizvedivo potrošivih :(
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
synapsys kaže...

Dakle dječaci ( The_Fichek & darkydark) hvala vam na preporuci. Kako ste mi popljuvali ponudu u ove moje tri varijante nabave prijenosnika (ibor u dotičnim trgovinama točnije) počela sam razmišljati o kupovini negdje drugdje ( doduše generalno sam se već nekako odlučila za onaj hp 470 koji preporučujete ili ako imate neku pametniju varijantu.... 

Nego...Imam još jedno glupavo pitanje... vidim da su to prijenosnici bez OS-a a ja jedine original windowse koje imam su xp iz 2004.

Dakle... kupim prazan lap/desk top i onda?!?! Naime,,,ja sam pravi Amer....OFF-ON ili po mom mišljenju to ne radi....

jel pametnije tako ili kupiti sa win gore ili.....

Još jednom pardon što sam glupa no s druge strane zato ste vi dječaci tu,zar ne?

Onda i dalje ostani na HP 470 ,jamstvo produzis u prvih 11 mjeseci kada skupis novce a za OS se javi kolegi Valentin17 on ce ti dati upute kako instalirati i sve ostalo {#}

 

Glupo je sada kupovati win8.1 a druge godine ce izaci win9 po svemu sudeci ce biti jos jeftiniji...

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.8.2014 2:12 (roby27).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
aquyla kaže...

Pozdrav ljudovi,

 

imam dilemu i trebao bih vaše stručno mišljenje. Dvoumim se između dva laptopa:

 

HP 450 (i5) - Klikni me

Asus x550VB - Klikni me

 

Prvi ima HD 8750M, drugi GT740 (verzija sa 64bitnom sabirnicom). Nemam u planu ništa toliko zahtjevno igrati. Također planiram stavit još 4 giga RAMa i možda ssd kroz koji mjesec.

Koji se više isplati po vama?

 

Lijep pozdrav

ProBook jer ima dosta kvalitetniju aluminij izradu i AG ekran. 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
nban kaže...

Pozz svima,

 

Molio bih savjet, znači treba mi laptop koji može par sati izdržat iigranje wot-a (world of tanks), a da ne bude pregrijavanja, ne treba imat os, inače nemam drugih zahtijeva.

 

Tnx

ASUS X550LN 

 

za tutorijal pristupa komponentama dalje od maintenance poklopca mozes mi se obratiti na pm. 

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz ekipa,

 

trebao bi preporuku za laptop koji ima kvalitetan i dobar procesor, bržu memoriju, nebitnu grafiku, veličina ekrana nebitna do 3500kn.

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

tražim laptop koji bi mi većinom služio za office, surfanje internetom i gledanje filmova (mogućnost spajanja sa HD TV-om!). Preferiram DELL ili HP. Cijena: do 4000kn.

 

Unaprijed hvala.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@stiropor - Ja bih se odlucio za i3. Mozes si malo procitati ovdje pa vidjeti rezultate. Po meni u većini stvari i3 ima veći score. To je sto se procesora tice

No ako su ti bitne sve komponente nekako zbog cjelokupnog dojma naginjem na ovaj acer (vise rama, veci hard, mozda malo bolja graficka).

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.8.2014 8:52 (aquyla).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kako bi ove konfiguracije vrtile HD video, na mom P4 kad sam ubacio HD sa kamere jedva ga pokreće, gotovo da se nemože niti koristiti.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Planiram biti dobar buraz i sestri uzeti novi laptop. Pošto su njene potrebe iskljucivo word, fejs i slicne stvari, netreba joj nešto pretjerano jako, glavno da joj ne šteka pri tome što radi. Nebi bilo loše da je estetski koliko toliko lijep i relativno ok kvalitete izrade za tu cijenu, pošto je ipak cura, samo mi treba da joj uzmem laptop pa se pocne žaliti da joj se baš ne sviđa kak zgleda...A cijena oko 2000-2500kn(moja grafička dođe tolko,lol, al nema smisla davati više pošto ona jednostavno nece od toga imati koristi i bio bi bacen novac.... Vidio sam da se dosta preporucuje lenovo b590, iako nemogu reci da mi nešto pretjerano estetski djeluje. Vidio sam neke asusove modele u tom cijenovnom rangu, i zgledaju ok estetski, ali koliko vidim, svi imaju 3-čelijeske baterije u usporedbi s ovima što imaju 4-čelijske, pa neznam koliko je to lošije?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Hello,

tribala bi mi nekakva makinja :D

do 10 000kn
17'' IPS
i5/i7
jaki zvucnici

za programiranje
da je kvalitetan i lijep i da nije acer :)

p.s. u nas i nije bas nekakva ponuda Dell Precision i Latituda?
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
aquyla kaže...

@stiropor - Ja bih se odlucio za i3. Mozes si malo procitati ovdje pa vidjeti rezultate. Po meni u većini stvari i3 ima veći score. To je sto se procesora tice

No ako su ti bitne sve komponente nekako zbog cjelokupnog dojma naginjem na ovaj acer (vise rama, veci hard, mozda malo bolja graficka).

Gledao sam razlike i zapelo mi je za oko, u jednom je 6 ćelijska (Acer) a u drugom 4 ćelijska (Asus), znači li to da je ova sa 6 ćelija višetrajnija tj. više drži?

16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
stiropor kaže...

Gledao sam razlike i zapelo mi je za oko, u jednom je 6 ćelijska (Acer) a u drugom 4 ćelijska (Asus), znači li to da je ova sa 6 ćelija višetrajnija tj. više drži?

Ne nužno, treba gledati i kapacitet (Wh). Recimo imaš 4-ćelijsku bateriju kapaciteta 40Wh i 58Wh, te 3-ćelijsku bateriju kapacieta 43Wh. Nažalost, kod nekih proizvođača je teško pronaći podatak o kapacitetu baterije.

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima.

 

Molio bih za savjet glede kupovine nekog laptopa za ženu do 3500 kn (par sto kn +/-).

 

Bilo bi lijepo da je što lakši, 13 ili 15" ekran i da ima Win instalirane. Koristila bi ga za surfanje, office, filmove i trebao bi moći vrtiti indesign studio.

Također smo razmišljali o Lenovo Mix2 10

http://www.links.hr/?naziv=tablet-racunalo-lenovo-miix-2-59-412774-10-1-ips-multitouch-quadcore-intel-atom-z3740-2gb-ram-64gb-flash-wifi-bt-2x-kamera-windows-8-1-office-home-student-2013&option=artikl&id_artikl=010.126.026

 

i Asus T100TA-DK005H

http://www.links.hr/?naziv=tablet-racunalo-asus-t100ta-dk005h-10-1-ips-multitouch-intel-atom-z3740-quad-2gb-32gb-flash-500-gb-hdd-wifi-bt-microusb-microsd-microhdmi-kamera-window-8-1-office-h-s-2013-sivo&option=artikl&id_artikl=010.116.043

 

kao mogućim kandidatima. S obzirom da dosta putuje bili bi joj odlična opcija s obzirom na portabilnost, ali brine me njihov životni vijek i snaga. Trebala bi nešto što će izdržati barem 4 godine.

Popusti i svladaj. Savini se i budi uspravan. Isprazni se i budi pun. Istroši se i budi nov. Budi cjelovit i sve će ti stvari doći.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.8.2014 18:37 (Vash).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

the_fichek zabušava a upita ko u priči {#}

 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dali je ovo bestbuy laptop za tu lovu? 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11373

 

Ako netko ima ikakav info o kvaliteti ekrana nek javi, jer ne mogu nista pronaci na netu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Cpt Jack kaže...

Dali je ovo bestbuy laptop za tu lovu? 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11373

 

Ako netko ima ikakav info o kvaliteti ekrana nek javi, jer ne mogu nista pronaci na netu.

mislim da ti je https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=22886  i http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/hp-prijenosno-racunalo-probook-470-e9y73ea-173-intel-core-i3-4000m-240-ghz__6240331 bolja opcija zbog jaceg procesora  i graficke (gt 740 je 64-bit, ova radeonka u hp-u je 128-bitna), hp ima i mat ekran a i kvalieta izrade je prilicno dobra.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Cpt Jack kaže...

Dali je ovo bestbuy laptop za tu lovu? 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11373

 

Ako netko ima ikakav info o kvaliteti ekrana nek javi, jer ne mogu nista pronaci na netu.

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=15187

16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
roby27 kaže...

the_fichek zabušava a upita ko u priči {#}

Čudi me da više i odgovara, jer se u zadnje vrijeme stalno ponavljaju gotovo identični upiti, a nitko si ne da truda pročitati zadnjih par stranica...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
TheT kaže...
Hello,

tribala bi mi nekakva makinja :D

do 10 000kn
17'' IPS
i5/i7
jaki zvucnici

za programiranje
da je kvalitetan i lijep i da nije acer :)

p.s. u nas i nije bas nekakva ponuda Dell Precision i Latituda?

Niko osim HP-a u ZBooku 17 vise niko ne nudi 17" IPS. Probaj nekog od uvoznika nazvat i pitat koje su cijene za Dreamcolor Zbook :D

Dell Precision M6600
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 11:04 (darkydark).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sHOCKRE kaže...
maslacak kaže...

Pa u principu nisam gamer nikakav, a što se monitora tiče bio bi na njega uglavnom spojen 27 incni kojeg vec imam, tako da to nije problem...

 

Vidis ovaj Asus g551 stvarno super izgleda (ne mislim na sam izgleda jel), kad bi to trebalo stic na trziste?

 

Hvala na info

danas sam dobio info iz povjerljivog izvora da se ocekuje u prvom tjednu 9. mjeseca kod nas.

konfa je i5 4200H, 1x8GB RAM, 860M 4GB, 750GB+8GB HDD+Cache, DVDRW i cijena +- 6500kn.

nadam se da ce bit dostupan i model sa i7 procesorom, jer inace nis od njega za mene, osim ako ga uzmem negdje vani.

zadnji G550 mi je prodan pred nosom, danas bi ga uzeo inace jer je bio sa i7, a grafa mi ne igra ulogu.. prelose.

jos me kod tog G551 zivcira sto je jack za slusalice sa desne strane, a na G550 je na lijevoj. na valjda 90% slusalica je zica na lijevoj strani i valjda 90% ljudi su desnjaci, znaci koristit ce mis na desnoj strani i zivcirat se stalno jer ce im virit zica tam di bi isli misem. a i opcenito mi je dizajn ljepsi.

Pošto kupujem isti model, ja sam dobio informaciju da dolazi u listopadu a već se pojavio za preorder na asus slovačka, 888 eura za i7 verziju, 860m ddr5 i windowsi 8.1.

Na kineskim stranicama se već pojavljuju bakreni heatsinkovi za g551 jer su likovi iz asusa ostavili aluminijske sinkove iz prethodnih modela. Uglavnom ako se netko dvoji između G551 i y50-70 neka pričeka g551, kupio sam bio y50 i prodao ga nakon mjesec dana. Ekran je najlošiji 15.6 fhd ekran koji sam vidio ali se barem može zamijeniti za ips lg panel (100 dolara), zamjena je izuzetno jednostavna, ima brdo how to videa no problem ostaje cpu throtling i tipkovnica. Uglavnom, previše nedostataka koje kupac sam mora rješavati ako ga smetaju a svi su riješeni u g551.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice