Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.058.405
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ljudi kaj pitate laptop do 4000kn, dajte malo pogledajte barem pol stranice-stranicu teme unazad, sve je napisano, ponavljam se nanovo, a svaki puta u detalje pisem. Od laptopa bijele boje Lenovo z50-70, do onih sa FHD rezolucijom (opet lenovo z50-70, acer 17.3 840m, ima tu i asusa sa FHD ali nisu tolko isplativi po ulozeno/dobiveno), najjaci po performansama Lenovo g510 ili njemu jako blizu za igre laptopi sa stedljivim i5, ali od 8750m/m265 jacom 840m grafickom (stedljivi procesor slab za online i procesorski zahtjevnije igre, za sve ostalo je vise manje super). Nabava.net itekako pomaze ako se izgubite u svim prijedlozima da znate usporedit cijene i specifikacije. Za surfanje i filmove prakticki nema potrebe ici na jace laptope od onih sa n2830 procesorom za 2000kn koje sam naveo prijemalo u postu, jedino za neko osiguranje u buducnosti je bolje ici na neki i3.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.9.2014 20:39 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav !

 

Može li mi netko pronaći laptop u iznosu 5600 kuna. Laptop mi teba za gaiming i ništa drugo. treba imati dosta memorije, biti jak i imati windows 7 po mogućnosti.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Medo2311 kaže...

Pozdrav !

 

Može li mi netko pronaći laptop u iznosu 5600 kuna. Laptop mi teba za gaiming i ništa drugo. treba imati dosta memorije, biti jak i imati windows 7 po mogućnosti.

Sacekaj jer bi trebao doci asus n550jk ponovo, pojavi se tu i tam i nestane u roku par dana cim dodje, stoga prati nabava.net

To ti je 15.6" kvalitetan laptop cisto za gaming sa odlicnim IPS ekranom.

Ak zelis 17.3" u Hrvatskoj nemas sta ici preko v3-772g Acera cak do cca 6500kn. Kako imas veci budzet preporucio bi da gledas isti laptop sa boljom 850m grafickom u Njemackoj na idealo.de (njemacka nabava.net), amazon.de itd. di ga mozes ulovit za nekih 700-800-900 eura.

Ako ti je ok TN ekran kakvog uostalom ima taj Acer, a gledao bi vani laptop, potrazi Lenovo y50, mozda se nadje za 800-900 eura.

 

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav! kupujem laptop i nasao sam ih nekoliko i sad se nemogu odluciti sto je najbolji izbor od ovih 5, pa ako bi mi netko mogao dati neku preporuku:

 

Asus x550vb - i3 3110m 2,4 ghz; 4 gb ram; 750 gb hdd; GF gt740m 2 gb; free dos - 3299kn

 

Lenovo g510 - i3 4000m 2,4 ghz; 4 gb ram; 1tb+8 gb ssd hdd; AMD MR HD 8750 2 gb; free dos - 3630 kn

 

Lenovo z510 / i3 4000m 2,4 ghz; 4 gb ram; 1tb+8 gb ssd hdd; GF gt740m 2 gb; free dos - 4233

 

Asus k550lb - i5 4200u 1,6 ghz; 4 gb ram; 1 tb hdd; GF gt740m 2 gb; free dos - 3699

 

Asus x550ln - i5 4200u 1,6 ghz; 4 gb ram; 1 tb hdd; GF gt840m; win8 - 4329

 

prije svega neznam jeli bolji izbor i3m ili i5u. s drugu stranu, dali razlika u cijeni izmedju dva gornja lenova laptopa od 500 kn opravdava samo razlika u  grafickim karticama, a isto tako i izmedju dva zadnja asusa gdje je razlika u cijeni jos i veca, 700kn? jeli stvarno toliko vise vrijedi 740 od 8750 i 840 od 740?

 

laptop bi najvise sluzio za igrice ali ugl starije naslove kao sto su doom3, HL2, Halo, Mafija isl..

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kucaj na game debate te igre pa vidi kako se ponasaju sa stedljivim i5 + 840m vs i3/i5 M + 740m/8750m/m265

Nadalje gledaj youtube gameplayeve da vidis tocno o cemu je rijec.

U procesori su losiji za online multiplayer igre pogotovo kompetitivne jer u njima nisu pozeljni nikakvi FPS dropovi a to se moze dogodit sa ULV procom cim je temperatura laptopa malo dalja od pozeljne, a i kad to nije tako. U tim igrama je takodjer prije svega bitno pitanje internet veze. Opcenito U procesori su losiji za procesorski zahtjevnije igre, kakve su one najnovije, a kako dolaze sa 840m grafom su bolji odabir za one graficki zahtjevnije igre, kakva je ogromna vecina. Sad treba bit pametan i nac kompromis, a to nije nesto sto se preporuci u roku 5 minuta.

Inace gledas dobre laptope da, samo je taj lenovo z510 neisplativ pored g510 za puno manju cijenu jer su nvidia 740m i 8750m/m265(m265=rebrand nista jaca 8750m) konkurencija i gotovo podjednako dobre, samo sto je malo veci broj igara bolje optimiziran za nvidiju nego radeon kod laptopa. Nadalje, lako primjetis da 8750m grafa redovito dolazi sa M procesorima pa je isplativiji odabir za gejmanje, a 740m ne, sa 840m je druga prica jer je to jaca grafa, a nazalost sa M procesorom 840m za normalne pare uopce ne dolazi.

Ak bi gledao M procesor vrijedi sacekati Lenovo g510 sa i5-4200M i 8750m u Linksu i Portio (web shop Linksa) za 4000kn, taj laptop je svako malo dostupan pa nedostupan jer je ocito puno trazen.

 

Btw. za 4700kn na akciji u HGshopu imas 17.3" Acer v3-772g sa 750m grafom, jacom od 840m, te i5-4200M procesorom. S takvim laptopom nemozes nikako pogrijesit ako je gaming svrha !

 

Znaj i to da su svi ti laptopi najvise za igranje novih igara na medium/eventualno high settings, cak ni taj zadnj acer nije nesto za 1080p gejmanje, za takvo sto treba ici na novu 850m graficku, i takvo sto je najjeftinijie u Njemackoj pa treba gledati istog v3-772g acera samo sa 850m grafickom za 700, 800 eura se nadje. Za taj model neznam oce li uopce doci u Hrvatsku. Eh sad, znaj i to da v3-772g kod nas za 4700kn ima HD rezu, tako da sta ce ti grafa za 1080p kad nemas 1080p mogucu rezoluciju. Ovaj model iz njemacke za te eure se nadje i sa 850m i sa FHD rezom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.9.2014 1:18 (The_Fichek).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kolika je otprilike cijena Asusa N550JK kad se pojavi na nabavi? Jer gledam taj laptop već duže vrijeme a 7,5K mi je skupo za ono što se trenutno nudi na nabavi. Najviše me privlaci kvaliteta izrade, tipkovnica i ekran pa me zanima postoje li alternative tom prijenosniku što se tice ta 3 faktora a da je cijena do 6k kn.

 

edit: Pronašao sam u srbiji

http://www.tehnomanija.rs/laptopovi/asus-laptop-n56jr-s4078d.html

i

http://www.tehnomanija.rs/laptopovi/asus-laptop-n550lf-cn010.html

 

Ovaj N56JR mi se cini predobar laptop za tu lovu. i7/gtx760/aluminijsko kučište/fhd ima cak i bluray?! za manje od 6,5 k kn

 

http://www.notebookcheck.net/Review-Update-Asus-N56JR-S4080H-Notebook.109631.0.html

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.9.2014 2:23 (Stryder).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

cijena mu je do 6k dosada bila, model sa i5m procesorom i IPS ekranom

 

nesto bolje izrade je dell serije 7 ali je dosta neisplativ sudeci po speckama i rezoluciji te tipu ekrana...

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

HP 250 G2 Notebook PC - F7Y00ES - 2899 KN

http://www.notebookshop.com.hr/default.aspx?pid=30652 

Lenovo G510, 59-390423 - 3199 KN

-  http://www.protis.hr/products/details/prijenosno-racunalo-lenovo-g510-59390423/74447 

 

Ljudi, molim Vas, što bi vi od ovoga uzeli ?

Što se od toga najviše isplati ?

1 ASUS
0 ACER
0 HP
3 LENOVO
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.9.2014 8:31 (Hrvojeee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

trebam preporukui prijenosnika do 5500kn.

 

Uvjet je da se moze kupiti u Rijeci.

 

Namjena je uglavnom igre (diablo,wow...)

 

Volio bi dai ma 4 jezgreni i7 i matt ekran.

Velicina ekrana moze biti 15 ili 17"

Uvjeti su jos: graficka u ranku 8750Mi ili jace  ,te 6GB ++

 

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zodiak kaže...

Pozdrav,

 

trebam preporukui prijenosnika do 5500kn.

 

Uvjet je da se moze kupiti u Rijeci.

 

Namjena je uglavnom igre (diablo,wow...)

 

Volio bi dai ma 4 jezgreni i7 i matt ekran.

Velicina ekrana moze biti 15 ili 17"

Uvjeti su jos: graficka u ranku 8750Mi ili jace  ,te 6GB ++

 

 

Hvala!

Ja čekam danas da mi pristigne
LINK

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Sto se 15.6" tice, za pocetak Lenovo iz arhiteha koji je linkan je neisplativ ako su nebitni windowsi jer mu windowsi dizu cijenu. Ako se trazi laptop s windowsima onda je okej, iako bi se mozda moglo naci nest bolje. Ako se trazi laptop s windowsima onda moramo ispocetka sve heh.

Zadnje linkani Asus je dost okej i tu se npr. sigurno ne radi o nikakvom aluminiju, a jednako izgleda kao K750LN. Zadnji Lenovo kojeg sam linkao u citiranom postu bi isto bio skroz okej za namjenu, jedino ako bi se filmovi gledali prek laptopa spojenog na TV nisam 100% siguran bi li to samo tako funkcioniralo kao sa i3-4010U.

Na kraju sam se ipak definitivno odlucila za onaj od 15,6". Sto se tice glossy vs anti glare, prevagnuo je glossy. Bila sam jucer u HG spotu jer oni imaju najvise izlozenih modela, ali nisu htjeli/mogli upaliti neki da vidim razliku (obozavam kada se prodavaci postave s visoka prema kupcu jer on/a, eto, pita neke stvari koje se "podrazumijevaju".  Jos cu danas otici do Linksa, mozda mi se on smiluju. :D Razmislila sam i mislim da bi me vise zivcirale bljedje boje nego odsjaj na koji sam vec navikla. Zaboravila sam napisati da mi nije toliko bitan lak pristup komponentama jer ga nemam namjeru sama cistiti, vec nositi u servis. Ni u ludilu ne zelim Windowse 8.1, promakao mi je taj podatak u linku..lol Sorry na gnjavazi, ali kad kupujem tehnicku robu, volim se dobro raspitati i donijeti informiranu odluku. :)

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=10605

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11339 

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11373 (moze se dobiti za 3700 kn) 

12 godina
odjavljen
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Frend treba za fsb laptop Dakle da pokrece neke programe koji mu trebaju za faks,gaming nista posebno mozda bf3 il tako nesto Do 4-4,5k kn
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Isolta kaže...
The_Fichek kaže...

Sto se 15.6" tice, za pocetak Lenovo iz arhiteha koji je linkan je neisplativ ako su nebitni windowsi jer mu windowsi dizu cijenu. Ako se trazi laptop s windowsima onda je okej, iako bi se mozda moglo naci nest bolje. Ako se trazi laptop s windowsima onda moramo ispocetka sve heh.

Zadnje linkani Asus je dost okej i tu se npr. sigurno ne radi o nikakvom aluminiju, a jednako izgleda kao K750LN. Zadnji Lenovo kojeg sam linkao u citiranom postu bi isto bio skroz okej za namjenu, jedino ako bi se filmovi gledali prek laptopa spojenog na TV nisam 100% siguran bi li to samo tako funkcioniralo kao sa i3-4010U.

Na kraju sam se ipak definitivno odlucila za onaj od 15,6". Sto se tice glossy vs anti glare, prevagnuo je glossy. Bila sam jucer u HG spotu jer oni imaju najvise izlozenih modela, ali nisu htjeli/mogli upaliti neki da vidim razliku (obozavam kada se prodavaci postave s visoka prema kupcu jer on/a, eto, pita neke stvari koje se "podrazumijevaju".  Jos cu danas otici do Linksa, mozda mi se on smiluju. :D Razmislila sam i mislim da bi me vise zivcirale bljedje boje nego odsjaj na koji sam vec navikla. Zaboravila sam napisati da mi nije toliko bitan lak pristup komponentama jer ga nemam namjeru sama cistiti, vec nositi u servis. Ni u ludilu ne zelim Windowse 8.1, promakao mi je taj podatak u linku..lol Sorry na gnjavazi, ali kad kupujem tehnicku robu, volim se dobro raspitati i donijeti informiranu odluku. :)

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=10605

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11339 

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=11373 (moze se dobiti za 3700 kn) 

Nema problema za gnjavazu. Pitanje, sto je sa FHD rezolucijom?

Prvi lenovo od ta 2 linkana je okej, asusi i ne bas jer dajes novce za graficku koju neces koristiti, a U procesor je okej ako te zanima cim dulje koristenje laptopa dok je istekan. Neznam jesmo li o tome uopce pricali, znaci ak imas 2 procesora jedan sa U u oznaci, drugi sa M, taj sa M ce bit sitno jaci za surfanje itd., a dost jaci za procesorski zahtjevne stvari, npr. neke igre, jace programe, itd., dok U procesor ima smanjenu potrosnju, tj. smanjen clock, frekvenciju tih jezgri ("x.xx Ghz") pa se trajanje baterije moze dobro produljit, npr. i do 5h kod tih jeftinijih laptopa. Stoga su i5-4200U/i5-4210U all-around najisplativiji U procesori, a slijede ga jeftiniji i3-4030U/ i3-4010U, dok je i7-4500U neisplativ.

Sto je sa onim Lenovom sa 3558U procesorom za 3300kn sa FHD rezolucijom? Pogledaj malo taj Lenovo z50 na internetu, nadje se ok previewova ili kako to nazvat, nije tolko bitno sta covjek kaze nego kako snimi laptop da se vidi ekran.

Vidio sam da su ostali Lenovo modeli sa FHD rezolucijom osim toga nestali, tako da ti najjeftinijie 15.6" sa FHD ostaje Asus kojeg si prije linkala, a po meni je to malo neisplativo pored Lenovo z50-70 sa jacim i5, a razliku u novcima gotovo pa pokrijes u buducnosti sa cca. 200kn jeftinijim produljenjem jamstva na 3g kod lenova.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gale92 kaže...
Zodiak kaže...

Pozdrav,

 

trebam preporukui prijenosnika do 5500kn.

 

Uvjet je da se moze kupiti u Rijeci.

 

Namjena je uglavnom igre (diablo,wow...)

 

Volio bi dai ma 4 jezgreni i7 i matt ekran.

Velicina ekrana moze biti 15 ili 17"

Uvjeti su jos: graficka u ranku 8750Mi ili jace  ,te 6GB ++

 

 

Hvala!

Ja čekam danas da mi pristigne
LINK

@Zodiak

pazi samo, jer se tu radi o i7 koji identicno funkcionira kao i5, ne radi se o 4 prave jezgre, 8 logickih kak to inace ide kod i7, nego 2 jezgre, a 4 logicke. To je tako kod tog i7-4500U jer ima smanjenu potrosnju, kako bi se produljilo trajanje baterije dok je laptop istekan.

Sa pravim i7 u tom rangu imas samo HP Probook 450, nekad ih je bilo vise u tom rangu, ali su ih potisnuli "popularniji" stedljivi procesori.

Kako bi se ti laptopom sluzio uglavnom za igre preporucujem Acer v3-772g (taj je na akciji, ostale gledaj na nabava.net) jer ima najbolje specifikacije u tom i skupljem rangu. Inace, radi se o kvalitetnom laptopu, takodjer jako dobrim za nadogradnju. Kako zelis igrati WoW, bilosta sta U u oznaci ce ti osakatit performanse, pa cak i taj i7 U, tj. bit ce fps-dropova u masivnim fajtovima di igra jede procesor, tim vise sto se radi o online multiplayer igrici.

Mana tog Acera je sto nema FHD rezoluciju, no to je tako i tako skupocjen uvjet i laptopa u tom rangu sa FHD nema sa M procesorima, a prvi takav ti je Lenovo z710, eh sad isplati li se dati 500-800kn samo za FHD rezu, a dobis i nest slabiju graficku od 750m, neznam bas, stoga sam ti to napomenuo cisto da znas kakva je opcenitija ponuda u tom rangu.

Edit: procitao sam da ti je uvjet matt ekran pa prekrizi tog zadnjeg lenovo, ak se oces postenije naigrat nema ti nazalost FHD rezolucije, a matt ekran imas na aceru i probooku. Samo da nebi bilo zabune, 750m je nemalo jaca od 8750m.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.9.2014 15:10 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zin8 kaže...
Frend treba za fsb laptop Dakle da pokrece neke programe koji mu trebaju za faks,gaming nista posebno mozda bf3 il tako nesto Do 4-4,5k kn

v3-772g

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nestalo ga u HGspotu, dobra akcija bila i brza... E da bar hoće nabaviti jači model (i5/850m), ali ne uvijek zadnja rupa na svirali :/
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma znam da je taj stedljivi i7 s 2 jezgre zato sam i napisao ako ima nesto  s 4.

Ovo trazim za frenda.

Ja sam sebi kupio prije 4 mjeseca hp probook 470 s i7 3636qm (za 5400) pa sam mislio da i sada ima nesto s 4 jezgre za te pare, ali kad sam isao trazit nisam nista nasao.

Te koliko sam vidio za te pare je sada taj acer najbolji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, kupujem laptop sad za faks, tako da cu vjerojatno s njega ucit dosta. Volim odigrat tu i tamo pokoju novu igru, tako da ocekujem od laptopa da bude sposoban to pokretat. Zanima me sta mozete ponudit do 4,6k-4,7k...

Posto cu buljit u njega konstatno, htio bi da je FHD. Naso sam ovaj : http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_216&products_id=11408

Cijenio bi kad predlozili jos koji.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gally123 kaže...

Pozdrav, kupujem laptop sad za faks, tako da cu vjerojatno s njega ucit dosta. Volim odigrat tu i tamo pokoju novu igru, tako da ocekujem od laptopa da bude sposoban to pokretat. Zanima me sta mozete ponudit do 4,6k-4,7k...

Posto cu buljit u njega konstatno, htio bi da je FHD. Naso sam ovaj : http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_216&products_id=11408

Cijenio bi kad predlozili jos koji.

Dobar je odabir ako je FHD uvjet, btw. imas istog u Prosatu za istu cijenu sa +2gb rama: klik

17.3" verzija je 250kn skuplja: klik2

Ako te zanima 15.6" alternativa, a ne smeta te glossy ekran imas jeftinije Lenovo z50-70, nista slabije izrade od Asusa, dapace. z50 serija je uglavnom bijele boje pa nemoj nabrzinu narucivat hehe.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.9.2014 17:51 (The_Fichek).
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa!

Zamolio bi vas za pomoc oko pronalaska slicnog ili identicnog racunala. Naime, racunalo koje sam zelio kupiti je Dell 3737. Bio je i u Bug testu studeni/2013. Mislim da je oznaka 3737-1211 ako se dobro sjecam..uglavnom od dva vrlo slicna ovaj je bio povoljniji cijenom od 6400kn tada. Proc. i-7 4500u (moram provjeriti) i grafa ati 8870m..pohvaljena u recenziji.

Vazno je sto je uz ovaj dosta mocan sustav vrijeme autonomije bilo 5:38 i 5:45h...dakle jedna od najvaznijih stavki mi je vrijeme autonomije. Pokusavao sam pronaci ovaj prijenosnik , ali u hr je to dosta tesko. Zamolio bi vas ako znate ili jos bolje imate osobnih iskustava sa nekim slicnim prijenosnicima...gdje je vrijeme autonomije veliko...moze i vise od navedenog :D ...(ne smeta me velika baterija)..i gdje je sustav uravnotezeno poslozen sa dobrim procom i grafom..

Koja je danas grafa ekvivalent ili slicna ovoj koju sam naveo...dakle 8870M? Moze od oba proizvodaca..(ako sam krivo napisao oznake molim vas korigirajte me).

U kakvom je odnosu sa ovim procom grafa 760m ili 860m ?

Vazan dio jest da mi windows os nije potreban...dakle ako ikako moze bez njega...osim ako je neki prijenosnik dobro poslozen,pa se ne moze izbjeci kupovina os-a.

Ukoliko je vec bilo rijeci o ovom..ispricavam se...vazan je odabir jer se radi o dugorocnoj investiciji. Hitno nije :D

Molim vas komentare. Hvala svima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.9.2014 19:26 (insight).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
insight kaže...

Pozdrav ekipa!

Zamolio bi vas za pomoc oko pronalaska slicnog ili identicnog racunala. Naime, racunalo koje sam zelio kupiti je Dell 3737. Bio je i u Bug testu studeni/2013. Mislim da je oznaka 3737-1211 ako se dobro sjecam..uglavnom od dva vrlo slicna ovaj je bio povoljniji cijenom od 6400kn tada. Proc. i-7 4500u (moram provjeriti) i grafa ati 8870m..pohvaljena u recenziji.

Vazno je sto je uz ovaj dosta mocan sustav vrijeme autonomije bilo 5:38 i 5:45h...dakle jedna od najvaznijih stavki mi je vrijeme autonomije. Pokusavao sam pronaci ovaj prijenosnik , ali u hr je to dosta tesko. Zamolio bi vas ako znate ili jos bolje imate osobnih iskustava sa nekim slicnim prijenosnicima...gdje je vrijeme autonomije veliko...moze i vise od navedenog :D ...(ne smeta me velika baterija)..i gdje je sustav uravnotezeno poslozen sa dobrim procom i grafom..

Koja je danas grafa ekvivalent ili slicna ovoj koju sam naveo...dakle 8870M? Moze od oba proizvodaca..(ako sam krivo napisao oznake molim vas korigirajte me).

U kakvom je odnosu sa ovim procom grafa 760m ili 860m ?

Vazan dio jest da mi windows os nije potreban...dakle ako ikako moze bez njega...osim ako je neki prijenosnik dobro poslozen,pa se ne moze izbjeci kupovina os-a.

Ukoliko je vec bilo rijeci o ovom..ispricavam se...vazan je odabir jer se radi o dugorocnoj investiciji. Hitno nije :D

Molim vas komentare. Hvala svima.

Kao prvo taj Dell ako je bio za 6400kn je bio zapravo neisplativ sta got Bug rekao, jer za te pare nema IPS ekran, takav takav procesor (da, stedljivi i7 je jak kao mainstream i5-4200M), 8870m grafa je sitno jaca od 750m, ali opcenito radi bolje optimizacije igara za laptop nvidiu 750m je za veci broj igara bolji odabir. I 750m i 8870m su daleko od 760m i 860m koje su bolje za cijelu rezoluciju, znaci te su dobre za igranje na 1080p, a 750m i 8870m za medium rezoluciju.

Eh sada, da, tog laptopa ti vise nema... Zamijenila ga je nova serija, 3542, 5748, 5547 modeli. 5547 model je po izradi najbolji, a 5748 je 17.3" verzija sa okej ekranom, dok budzet 3542 model po nekim reviewovima ima jako los ekran, iako se radi o Dellu.

Najbolji takav Dell je onaj sa IPS ekranom, 5547 model za 6500kn - klik Eh sada, tu je ogroman problem sto se nudi daleko preslaba graficka za taj rang jer je m265 rebrand nist jaca 8750m koju imas od 3600kn nadalje.

 

Sad kad sam pojasnio Dell, imaj na pameti da trazis takorec 2 nasuprotna uvjeta. Stedljivi procesor daje dulju autonomiju, upravo ono sto trazis, ali nije tolko dobar za igranje kao M procesor, stoga ti savjetujem da se dobro smislis sto ti je bitnije.

 

Ako ti je okej 15.6" i ako ti je autonomija baterije na prvom mjestu predlazem v5-573g Acer kojeg sam posjedujem. Bilo ih je vise, naime ocekivalo se da dodje novi model po svemu isti samo sa novijom 850m grafickom (ta je isto dobra za 1080p), no Acer.hr je jednom forumasu odgovorio da taj model nece doci. Prednost ovog laptopa je upravo autonomija baterije do 6h sto kazem iz iskustva. Ak se ne varam zadnji put kad sam to usput testirao, ucio sam kod frenda 9h, laptop je bio na stolu cijelo vrijeme, 50% je bio na balanced, 50% na power saver i izdrzao je, naravno nisam kliktao cijelo vrijeme po njemu, ali da znas o cemu se radi. 5-6h dobis bez problema sa konstantnim surfanjem, gleadanjem serija na ajmo rec 60-80% svjetlini ekrana, tako nesto.

Eh sad, ja nisam prakticki se nista igrao na ovom laptopu, ali kad se grafa pali laptop se grije i obavezno ti treba cooler, malo posteniji za 200kn (notepal XL moj odabir, iako ga jos nisam kupio, imao sam jedan drugi i cooler itekako pomaze da smanji temperaturu graficke kod ovog laptopa). To je tako jer se radi o ultrabooku, znaci iznadprosjecno tankom laptopu. Ovaj laptop je isplativiji od Della sa IPS matricom jer je grafa osjetno jaca dok stedljivi i5 nije nimalo daleko od stedljivog i7 po performansama, a neki i5 M je bolji od oba za igrice.

Napomena, taj Acer ima FHD rezoluciju cisto da te ne zbuni opis Centro.hr-a

 

Dolazim do pitanja je li tebi uopce potrebna vrhunska IPS matrica, inace skup uvjet kod laptopa, ako nije, imas v3-772g Acera prakticki boljeg od tih laptopa za igranje, a autonomija baterije je cca 3h mozda nesto vise sto je puno za M proc.

 

Zadnja stvar je sto je ponuda kod nas u tom visem rangu osiromasila. Nema Acera sa 850m grafom koja je zamijenila 750m u inozemstvu, stoga mozes potrazit i v5-573g i v3-772g u Njemackoj (amazon.de, computeruniverse, idealo.de itd.), isto tako potrazi n550jk/n551jk/g551jk/g550jk Asuse kao i Lenovo y50, mozda se potrefi neka akcija vani ako te uopce zanima takva kupnja.

 

Inace za 6000kn je kod nas bio Asus n550jk sa i5-4200H super jakim i5 procesorom i 850m grafom no taj best buy za gejmanje je nestao, ali ce vjerojatno opet doci..

 

Ako bas zelis kupovati kod nas, najveci best buy za gejmanje je trenutno Lenovo y50 i to samo zato jer nema nijednog Asusa konkurencije za sada, model Lenovo y50 za koji pise da ima FHD i IPS u ADM-u za 6000kn zapravo nema IPS ekran i tamo je fejlan opis pa se nemoj zeznut ako ces sam dalje ic trazit..

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.9.2014 21:36 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
cod2playahhh kaže...

zbog toga sto fifa ne moze na i5(dvije jezgre), moram na i7. koji je najbolji laptop sa i7 do 7.5k otprilike?

i5 ustvari ima 4 jezgre, guglaj "hyperthreading" .......

ima dvije jezgre, a cetri threada.

 

EDIT:

sto se tice kupnje vani, navodno Lenovo ima medjunarodno jamstvo - provjerite za svaki slucaj. MSI i Asus imaju sigurno i pokriveni ste u HRV sa servisom, HP neznam, ali Dell Precisioni, Lattitudei koji dolaze s 3g jamstva imaju isto kao i Elitebook serija HP-a.

HP Elitebook 2570p + eksterna graficka kartica, Dell Precision m6600
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.9.2014 22:31 (darkydark).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
darkydark kaže...
The_Fichek kaže...
cod2playahhh kaže...

zbog toga sto fifa ne moze na i5(dvije jezgre), moram na i7. koji je najbolji laptop sa i7 do 7.5k otprilike?

i5 ustvari ima 4 jezgre, guglaj "hyperthreading" .......

ima dvije jezgre, a cetri threada.

Mislio sam na "logicke" jezgre..

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Linkao sam, skrolaj dole samo. Da sam u trazilicu napisao "Probook 470 8750m" onda npr. nebi izbacio onog u SvijetuMedija za 3955kn, koji je drugi najjeftiniji, a prvi najjeftiniji je u Prosatu za 3850kn (veca cijena od SvijetMedija ako ne ides na online placanje). Zatim su cijene od 4100kn nadalje.

 

Preporucujem da i Acera i tog Probooka trazis u ducanima koji ih imaju u izlogu s windowsima (gledaj nabava.net) da vidis kako to izgleda uzivo ili da barem malo pogledas na youtube-u iako se na youtubeu puno teze uoci razlika izmedju FHD i HD, tj. HD+ reze ako onaj ko snima ne priblizi blizu ekran.

 

Razliku izmedju 840m i 8750m najlakse vidis na notebookchecku, no tam nije testiran LoL nego Dota2 kao prva najsrodnija igrica. Tamo isto mozes uocit da se 840m grafa bolje pase sa stedljivim procesorima, ali ako je igra procesorski zahtjevna ili zelis bit siguran od FPS dropova koji su moguci sa stedljivim procesorima jednom kad se laptop malo zagrije, i3-4000m je bolji odabir.

 

Puno hvala na pomoci, na kraju se odlucili za Acera i upravo sam ga narucio. I jos je dodatni bonus da su jucer ili danas spustili cijenu na 3699 pa mislim da stvarno nema boljeg za te novce.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim vas da mi pomognete u odluci.

15 inča, treba mi za faks, uređivanje foto i videa, te poneka igra, uglavnom tražim najjače što se može dobiti za oko 4000 kuna (može i par sto kuna više).

Kako vam se čini ovo: http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.C9C86D59-BC20-4A15-A4DA-574E1FDD0181.aspx ?

Kakva je grafička na tom hp-u za igre? postoji li nešto bolje za te novce? (ili kojih 200,300 kuna više)

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.9.2014 23:16 (Filip339).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A što kažeš na ovaj : http://www.prosat.hr/Default.aspx?pid=26239

Nije FHD, al je 1600x900 ne vjerujem da je razlika vidljiva. Isto je anti-glare sto je odlicno. I odlicno je to sto ima 1x8gb rama. Grafa je navodno u rangu sa 840m, ima istu ocjenu na gpuboss-u. Procesor i baterija bolja. 17 incha i bolja kamerica :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.9.2014 23:42 (Gally123).
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Gally123

Hvala na odgovoru, ali ne bih preko 15,6 inča s obzirom da putujem često s laptopom, a 15 inčami taman stane u ruksak...

Ima li još neki 15 inča slične cijene da je jednako dobar ili bolji?  za par dana ću kupovati pa da razmislim još malo prije nego kupim.

Najviše me inače privlači lenovo, htio sam kupiti g510 s i5 4200m, ali ga više nema u ni jednoj trgovini (4000 ravno je bio...)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
insight kaže...

 8870m grafa je sitno jaca od 750m, ali opcenito radi bolje optimizacije igara za laptop nvidiu 750m je za veci broj igara bolji odabir. I 750m i 8870m su daleko od 760m i 860m koje su bolje za cijelu rezoluciju, znaci te su dobre za igranje na 1080p, a 750m i 8870m za medium rezoluciju.

8870m je podosta jaca od 750m - 8870m je u biti desktop 7770 na nesto nizem clocku. A s obzirom da se u tom cjenovnom rangu vec moze dobiti 850m trebalo bi radije gledati laptope s tom grafickom.

HP Elitebook 2570p + eksterna graficka kartica, Dell Precision m6600
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Filip339 kaže...

Molim vas da mi pomognete u odluci.

15 inča, treba mi za faks, uređivanje foto i videa, te poneka igra, uglavnom tražim najjače što se može dobiti za oko 4000 kuna (može i par sto kuna više).

Kako vam se čini ovo: http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.C9C86D59-BC20-4A15-A4DA-574E1FDD0181.aspx ?

Kakva je grafička na tom hp-u za igre? postoji li nešto bolje za te novce? (ili kojih 200,300 kuna više)

Ako zelis najjace sveukupne CPU+GPU performanse onda je to najbolji odabir. U suprotnom imas laptope sa nesto slabijim procesorom, a nesto jacom grafickom (i5-4210U + 840m), a jedan od tih laptopa ima i FHD rezoluciju pa razmisli, radi se o Lenovo z50-70 (bijela boja..) Opcija sa 840m ti je zgodna ako mislis koristit programe koji imaju koristi od nvidijnih CUDA jezgri..

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.9.2014 1:02 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Koliko je taj i5 4210U slabiji za igre od 4200M? Taj lenovo mi se više sviđa zbog rezolucije i nvidia graficke, al me zanima da li je puno slabiji za igre zbog procesora...?
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice