Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.060.719
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@Mictoff

Definitivni best buy do 3500kn je: http://www.futura-it.hr/katalog/prijenosna-racunala/notebook/acer/nxmpyex007/ Osjetno bolja graficka, sitno bolji procesor, vjerojatno bolja izrada, odnosno kod Acera imas metal gore, kod Pavilliona je vjerojatno isto cvrsta izrada, isplativije jamstvo i produljenje jamstva kod Acera, svjetleca tipkovnica, matt ekran. Lp. I da, trenutno je dostupan samo u Futuri i sestrinskoj firmi MagazinRS ispod 3.5k, prakticki je na laptop na akciji. Lako pronadjes iskustva za te ducane, pogotovo Futuru pa ces se ugodno iznenadit, ako vec nisi cuo za njih.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 2:14 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

Kupio bi laptop do cca. 7000 kn.

Uvjet je i7, 17.3'', FHD IPS ekran, po mogucnosti osvjetljena tipkovnica.

I SSD, nije uvjet, ali da se moze naknadno ugradit. 

Koristio bi se za igrice i ostalo i da moze posluzit par godina.

koje bi bile vase preporuke?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 2:53 (Wraith).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Wraith kaže...

Pozdrav

Kupio bi laptop do cca. 7000 kn.

Uvjet je i7, 17.3'', FHD IPS ekran, po mogucnosti osvjetljena tipkovnica.

I SSD, nije uvjet, ali da se moze naknadno ugradit. 

Koristio bi se za igrice i ostalo i da moze posluzit par godina.

koje bi bile vase preporuke?

 Kad spomeneš cijenu od 7k kuna ispada da možeš dobiti sve navedeno, ali izgleda da ipak ne možeš. Od gamerskih laptopa jedini acer nitro dolazi u 17.3'' veličini, ali bi se trebao protegnut preko 800 kn za to. Na tom linku vidiš modele sa i5h procesorom, a 1. sa i7 ti je 4. po redu u adm-a za 8.8 i nešto k kuna.

Sada ću otvoriti ponovno pitanje potrebe za i7. Naime, svima je jasno da su i7h jači od i5h, ali kod igranja to nećeš puno primijetiti čak ni kod najnovijih i najzahtjevnijih igara. Razlog je u tome što je za sve igre puno bitniji GPU od CPU. 860m u ovim gaming laptopima do 7-8 k kuna jednostavno ne treba tako jak procesor jer ga ne može u potpunosti iskoristiti pa ne možeš vidjeti njen puni potencijal. Da te i7h procesore upariš sa novom 9xxm serijom iz nvidie ili čak najjačim modelima iz prethodne serije poput 880m, tu bi već vidio neki napredak sa i7h. Fichek je dosta puta već linkao neki test usporedbe i7 i i5 na ovim srednje jakim gaming GPU pa potraži malo u prošlim njegovim postovima ili ga pitaj.

Da nastavim vezano za tvoj upit. Acer nitro je nažalost jedini model sa 17.3'' kao što sam već prije spomenuo i bio je prije jeftiniji, pogotovo ovaj 17.3'' sa i5h koji je bio samo nekih 100-200kn skuplji od 15.6'' verzije i cijena mu je bila ispod 7k (kažem za 17.3'' model). 

Ako bi se kojim slučajem odlučio za 15.6'' ips laptop, tu imaš bolju ponudu i više izbora. Sa i5h imaš best buy asus n551, kao i lenovo y50. Prednost y50 je u CPU koji ima 100 MHz veći clock/turbo clock, što je skoro zanemarivo, a prednost n551 su bolje temperature i brži 7200 rpm HDD. Po meni tu prednost ima n551. Ako si baš zagrizao za i7h, best buy 15.6'' je asus g551.

Mislim da svi navedeni modeli imaju osvijeljenu tipkovnicu, a napominjem ti samo da bi možda mogao proći bolje vani, ako si otvoren za tu opciju. Kažem možda jer je nedavno bilo govora o tome kako za ovaj rang u kojem si ti (6-7-8k kuna) vani baš i nema puno boljih ponuda, ali modeli dolaze i odlaze tako da se u međuvremenu možda nešto i pojavilo. Ti svakako malo razmisli o napisanome pa javi ako si neodlučan.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 4:43 (AirLive).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Lenovo z50 sa dost jacom 840M, FHD i takodjer solidno prosjecnom izradom je bolji odabir, makar je procesor nesto slabiji, tj. preporucujem protegnut se na model sa i3, i tu je onda zapravo radi cvrsce izrade i svjetlece tipkovnice bolji odabir i vrijedan 75kn razlike Acer V3-572G-33X6 kojeg mozes uocit na linku, samo pazi, tocno taj model ima FHD, a oni za 3400kn imaju HD.

 Imam slične zahtjeve.

Znači, max. 3000 Kn (2500-3000 Kn), trebam večinom za program za dizajniranje.

Da li uzeti 840m (i slabiji procesor) ili 820m (i3 procesor)?

 

Tnx

 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Odi na stranicu tog programa i vidi kakvi su zahtjevi za hardver pa prema tome odluci.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

kule

Pozdrav, mislim da je najbolja kupnja: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+g710+i5 Prije Probooka 470 G2 Lenovo nudi M, osjetno brzi i5, mozda nesto jacu graficku od Radeon M255 sto i nije tako bitno posto rad nije u 3D Cadu te dulje pocetno jamstvo i jeftinije produljenje jamstva od Probooka. Jednako su cvrsti oba, jednake rezolucije, jos je i niza cijena Lenova, tj. Portio kao web shop Linksa je to fino snizio ispod 4500kn kad sam prije nalazio najjeftinije taj laptop, makar taj model nema 6GB rama, sto je mozda i bolje jer se rami lako nadograde pogotovo kod tog laptopa pa u odnosu na model sa 6GB nebi bilo zezancije sa prodavanjem plocice od 2GB itd. ako bi se islo na upgrade, stoga mislim da je najbolje uzeti upravo taj i odmah upgrade na 8GB pa da sve bude u istom ducanu: klik Iako nema posebne razlike izmedju 1600Mhz i 1333Mhz ja bih isao na 1600Mhz, znaci ovu za 326kn, ali mozda ima i bolji odabir jer se ne kuzim posebno u odabir rama. Hoce li to radit u dual chanellu sa postojecim, trebaju li onda imati iste frekvencije, hoce li 1600Mhz pasti na 1333Mhz ako ovaj drugi modul ima 1333Mhz itd... Ima tema za to, a mozda ekipa iz Portia ili otkud vec mislis, ako mislis kupovati, moze pomoci.

 E,ovog Lenova nema nigdje ni za lijeka.... Jel ima što slično? Neznam uopće što se događa sa laptopima,kao da živimo u Kongu... :/

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sacekaj da opet dodje, isplati se. Nekad je bilo i Probooka sa i5-4200M i 8750M koja je jaca od M260 i 820M, ali ponestalo je tih modela, odnosno izgurali su ih modeli sa U procesorima i slabijim grafama.

 

@Wraith

Kao sto Air rece, jedini Nitro zadovoljava dijagonalu i IPS ekran: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=nitro+vn7-791g

i5 vs i7 uz 850m/860m: http://www.gaminglaptopsjunky.com/i5-vs-i7-midrange-gaming-performance-test-gt-850m/

ddr3 850m vs 860m(= gddr5 850m sa podignutim clockom): http://www.gaminglaptopsjunky.com/gtx-860m-vs-gtx-850m/

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 17:27 (The_Fichek).
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

@Wraith

Kao sto Air rece, jedini Nitro zadovoljava dijagonalu i IPS ekran: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=nitro+vn7-791g

i5 vs i7 uz 850m/860m: http://www.gaminglaptopsjunky.com/i5-vs-i7-midrange-gaming-performance-test-gt-850m/

ddr3 850m vs 860m(= gddr5 850m sa podignutim clockom): http://www.gaminglaptopsjunky.com/gtx-860m-vs-gtx-850m/

 E to su ti testovi. 

15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipi!

Moze preporuka laptopa do 6000kn. Sluzio bi ponajvise za AutoCad i pisanje Word dokumenata, nikakav gaming. Nekakvi zahtjevi bi bili 17.3 varijanta ekrana ali ako imate i 15.6 preporuku super. Naravno uz to i FHD, barem 1TB prostora, 8GB RAM-a(naravno ako se da naći takav laptop za tu cijenu). Također bi bilo bitno da je po što lakši i izdržljiv za svakodnevnu vožnju autom. 

Ako mislite da se da naći za manje novce prihvatljiv prijenosnik ili i Winsi 7 uz njega, super ali nije presudno.

 

Hvala puno na trudu!

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lijep pozdrav svim ljubiteljima tehnologije i njene zabavne industrije 

 

Prodajem Sony Vaio mini laptop sa malom sony vaio kamericom,uz to stavio sam mali mis od logitecha i neiskoristen norton antivirus original redeem online code 

Dobro je ocuvan i slabo koristen,slobodno mi se javite saljem po cijeloj Hrvatskoj a ako ima ikoga iz Rijeke i okolice mozemo se naci u Opatiji ili u Rijeci kako kome odgovara .

 

Sony Vaio mini 8.0inch

Processor : Intel(R) Atom(TM) CPU Z520 @ 1.33 GHz

RAM : 2.00 GB

System type : 32-bit Operating System

-  ima wi-fi i bluetooth

-  jako malo koristen

 

2 Hard Disk particije

 

Windows (C) = 60.5 GB

Recovery (D) = 13.8 GB

 

Dodaci : - mali mis od logitecha 

              - sony vaio camera

              - Norton AntiVirus originial u pakiranju nekoristen

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

doctor_crash

Sto mislis pod AutoCad, otvaranje crteza, rad u 2D ili 3D zahtjevnije stvari????? Moze link verzije programa kojeg tocno mislis koristit i opet naglasi 2D ili 3D jer je to najbitnije.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zadovoljio bi se i sa i5 i 15,6''.
Zagrizao sam bio za g551jk, ali on ima 15,6''.
17,3 '' sam trazio jer su mi savjetovali da uzmem veci ekran zbog FHD IPS-a, jer da oci pate na 15,6''.
Sad ne znam koliko je to istina
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kakva glupost da oci pate na 15,6" IPS FHD ekranu, najbolje da si ti samo odredis dijagonalu i to je to. Za 17,3" mislim da ti se isplati protegnut 350kn van budzeta i ici na Nitroa, a mozes gledati i model sa SSDom za 7600kn, samo taj vise nema Windowse i to je onda kombinacija 500GB + 128GB SSD, dobar SSD no neznam kolko dobar s obzirom na npr. neki SSD za 450-500-550kn. Fora je sto je ugradjen pa se nemoras tlacit sa servisom ili samostalnim ugradjivanjem koje bas i nije lako za razliku od Asusa, makar kod Asusa nemas m.2 nego mini/half/polovicni msata za koji ja nit neznam ikakav SSD na nasem trzistu (mozda bi netko znao na temi SSDa). To ti kazem za JM modele, G551JK nema nikakav dodatni slot nego ide preko optike, znaci max. 2 diska, kod Nitroa i JM max. 3 diska kad bi se izbacivala optika.

 

Zadnja stvar je kolko uopce preferiras igre, 850M ili 860M. Mozes npr. razmislit o Asus X550JK sa i5H i 850M za 4700kn pa kupis posteni eksterni monitor, ako vec nemas jedan.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Wraith kaže...
Zadovoljio bi se i sa i5 i 15,6''.
Zagrizao sam bio za g551jk, ali on ima 15,6''.
17,3 '' sam trazio jer su mi savjetovali da uzmem veci ekran zbog FHD IPS-a, jer da oci pate na 15,6''.
Sad ne znam koliko je to istina

 

 

Sta si onda mrtav na 5"?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hrhttp://500px.com/mihovilm
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

doctor_crash

Sto mislis pod AutoCad, otvaranje crteza, rad u 2D ili 3D zahtjevnije stvari????? Moze link verzije programa kojeg tocno mislis koristit i opet naglasi 2D ili 3D jer je to najbitnije.

 Ne znam sto tocno mislis pod verzija programa? Radi se o AutoCAD-u 2013 koji koristim pretezito za rad na 2D arhitektonskim crtežima. Ne radi se o nekakvom 3D renderu ili cemu vec, ali nebi baš želio otvarati jedan file nekoliko minuta, kako se zna događati sa detaljnijim, većim crtežima na laptopu sto sad imam.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
doctor_crash kaže...
The_Fichek kaže...

doctor_crash

Sto mislis pod AutoCad, otvaranje crteza, rad u 2D ili 3D zahtjevnije stvari????? Moze link verzije programa kojeg tocno mislis koristit i opet naglasi 2D ili 3D jer je to najbitnije.

 Ne znam sto tocno mislis pod verzija programa? Radi se o AutoCAD-u 2013 koji koristim pretezito za rad na 2D arhitektonskim crtežima. Ne radi se o nekakvom 3D renderu ili cemu vec, ali nebi baš želio otvarati jedan file nekoliko minuta, kako se zna događati sa detaljnijim, većim crtežima na laptopu sto sad imam.

Upravo o tome mislim, znaci Cad2013. Da bi se fileovi brze otvarali treba ti brzi hard disk, odnosno SSD. Vidi malo u nekom ducanu kakvi su ti Lenovo z710, Acer E5-771G, Asus X/K750LN, kucaj ih i u nabava.net ili jednostavno vidis ih sve ovako: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=17.3+fhd Mislim da ti nema potrebe da ides van i3 (vidi sys req - klik), ali ako je laptop ispod 5k sa i5, moze proc, npr. taj Acer, iznad 5k mislim da gubis na isplativosti. Sta got kupio umjesto dvd ladice stavljas SSD po svojoj zelji pomocu interne ladice za SSD - klik2, kojih ima i na ebayu za manje novce. Takodjer lako nadogradis rame sta got kupio. Sta got kupio bilo bi pametno da osiguras laptop prilikom voznje u autu, nekakvom torbom pa zavezes ili nesto, kakve got cvrstine bio laptop..

Za kraj, kao jedini ispod 6, tj. 7 tisuca kn da je 17,3" IPS FHD AG imas Nitro Acera, ali iz Njemacke, no po meni je to isplativo za nekog tko zeli IPS na toj dijagonali za cim manje novce: klik3

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.1.2015 12:28 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav! Ovako trebao bih preporuku laptopa do 2500kn,marka acer,asus,lenovo. Uglavnom bi se koristio za internet,office,PDF i sl. Naišao sam na ova dva http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=b50-30 i ovaj http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=X552MD-SX082D koji bi bio bolji izbor ili ipak da se protegnem za nekakav i3 ali vidim da do 2800kn nema baš nekakve ponude? unaprijed hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

treba mi preporuka za laptop do 4000 kn (možda kojih 200 - 300 kn više) koji bi služio za programiranje (Java, JavaScript, HTML, CSS). Tražim već neko vrijeme, ali nekako ne mogu pronaći neko ozbiljnije rješenje.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, kupujem novi laptop i dvojba je isključivo između ova dva prijenosnika(dolje linkovi), evo ovako znači samo me ova 2 zanimaju te niti jedan drugi. Planiram ga koristiti sljedeće 3-4 godine, pa me zanima šta je bolje uzeti od ta dva, jedino što na Asus dobijem 5 godina garancije, a na Toshibu 2 godine. Koji je kvalitetnije napravljen, i koji mi savjetujete od ta dva? Što se tiče specifikacija isti su, samo što u Toshibi je malo jača grafička kartica. Eto ako može vaše mišljenje o ta dva laptopa. Nadam se da će mi netko pomoći.

 

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=15912

 

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=15323

3 Asus X552LAV-SX916D
1 Toshiba Satellite L50-B-11C
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mitch kaže...

 

 

Sta si onda mrtav na 5"?

Problem je kod 15.6 i fhd to što moraš biti relativno blizu ekrana da bi se osjećao ok dok radiš, što nije baš praktično u slučaju da imaš laptop jer si cijeli nakrivljen. Čim se malo udaljiš od ekrana, nakon pola sata rada javlja se umor u očima, što posljedično dovodi do glavobolje.

Ne pričam napamet, kod nas u firmi je to vrlo velik problem i svi radimo na eksternim monitorima.

Fuck me I am famous.
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
guls kaže...

Problem je kod 15.6 i fhd to što moraš biti relativno blizu ekrana da bi se osjećao ok dok radiš, što nije baš praktično u slučaju da imaš laptop jer si cijeli nakrivljen. Čim se malo udaljiš od ekrana, nakon pola sata rada javlja se umor u očima, što posljedično dovodi do glavobolje.

Ne pričam napamet, kod nas u firmi je to vrlo velik problem i svi radimo na eksternim monitorima.

 Možeš namjestiti veličinu ikona, teksta, podesiti postavke u browseru ako nije sinkroniziran sa win. 17.3'' na FHD je bolji od 15.6'' svakako, tj. onima koji su navikli na određenu veličinu ikona i teksta na HD (1366*768). Nekima to ne smeta pa ostave male ikonice radi većeg radnog prostora... Mene npr. smeta pa sam ja sebi stavio na 125%, i isto to namjestio u chrome-u jer on nije bio sinkroniziran sa win, dok mozilla npr. je. Po meni FHD ni na 17.3'' nema istu veličinu ikona kao 15.6'' na HD pa mi izgleda da bi na 17.3'' bilo npr. prirodnije na 110%. Uglavnom razlika je u tome što sa FHD dobijaš oštriju sliku koja ne postaje pikselasta kad povećaš ikone.

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.1.2015 18:40 (AirLive).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Što mislite o ovom 14" laptopu: Toshiba Tecra Z40

 

Zgodan mi je jer ima 3 god tvorničkog jamstva, s mogućom nadoplatom na 5.

RAM se lako kasnije nadogradi na 8, i kasnije može i SSD nutra.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
croatianchemist kaže...

Što mislite o ovom 14" laptopu: Toshiba Tecra Z40

 

Zgodan mi je jer ima 3 god tvorničkog jamstva, s mogućom nadoplatom na 5.

RAM se lako kasnije nadogradi na 8, i kasnije može i SSD nutra.

 za te novce mozes uzeti Asus G551 ili Acer Nitra koji su višestruko bolji u apsolutno svakom pogledu (jači cpu/gpu, više rama, HFD IPS ekran, veći hdd..), osim ako ti 14" nije imperativ..

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zzZZzz kaže...
croatianchemist kaže...

Što mislite o ovom 14" laptopu: Toshiba Tecra Z40

 

Zgodan mi je jer ima 3 god tvorničkog jamstva, s mogućom nadoplatom na 5.

RAM se lako kasnije nadogradi na 8, i kasnije može i SSD nutra.

 za te novce mozes uzeti Asus G551 ili Acer Nitra koji su višestruko bolji u apsolutno svakom pogledu (jači cpu/gpu, više rama, HFD IPS ekran, veći hdd..), osim ako ti 14" nije imperativ..

 Tecra spada u poslovnu klasu i razlika u kvaliteti izrade je nebo i zemlja. Nemozes usporedjivat Tecru, Thinkpad T/W, Precision i Zbook/Elitebook serije s G551, Acer Nitrom i Y50-70.

Dell Precision M6800 i7 4810MQ, 8GB, FirePro M6100, 240 + 500 + 100
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
darkydark kaže...
zzZZzz kaže...
croatianchemist kaže...

Što mislite o ovom 14" laptopu: Toshiba Tecra Z40

 

Zgodan mi je jer ima 3 god tvorničkog jamstva, s mogućom nadoplatom na 5.

RAM se lako kasnije nadogradi na 8, i kasnije može i SSD nutra.

 za te novce mozes uzeti Asus G551 ili Acer Nitra koji su višestruko bolji u apsolutno svakom pogledu (jači cpu/gpu, više rama, HFD IPS ekran, veći hdd..), osim ako ti 14" nije imperativ..

 Tecra spada u poslovnu klasu i razlika u kvaliteti izrade je nebo i zemlja. Nemozes usporedjivat Tecru, Thinkpad T/W, Precision i Zbook/Elitebook serije s G551, Acer Nitrom i Y50-70.


Da je rađen od zlata i titanija i blagoslovljen suzama jednoroga, ne vrijedi tih novaca, performanse su mu na razini laptopa od 2000 kn.

Kao što rekoh, ako 14" nije imperativ, može bolje proći za te novce.

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

 

Kupio bih laptop,cijena do 4500kn.Laptop bi mi sluzio za surfanje i igranje(igre tipa skyrim,borderlands 2,fallout 3).Uvjet je ekran 15.6" , 4 gb rama i grafička sa 2 gb memorije.Hvala unaprijed

ivant
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim preporuku za prijenosnik. Cifra do 6.000,00 kn. Trebao bi biti sveobuhvatan jer ce biti punokrvna zamjena za Desktop. Inace aktivni Gaming i Audio obrada pa svakako sto vise RAM-a. Gledao sam inace Inspiron 5547 i 3542 ali ne znam, ako imate kakve preporuke bio bih veoma zahvalan.

Bolje pet do dvanaest, nego nijednu poslije jedan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Preporuka da se protegnes na Asus g551jk sa i7 jer je 300kn skuplji od onog sa i5, a taj je po meni prvi kompletan laptop na nasem trzistu, znaci prvenstveno tu pricam o IPS matrici ekrana zatim ostalome: Asus g551jk Inspironi ne dolaze sa tzv. punokrvnim nego U procesorima, znaci i7U je 3x slabiji od i7 u tom Asusu. Uostalom i7U je slabiji od i5H, a za audio obradu pretpostavljam treba cim jaci procesor. Razlika je takodjer i u grafickoj, gtx850M je vrlo dobra grafa, u tom rangu oko 6700kn se javljaju laptopi i sa 860M, ali onda vise nema i7. Razlika izmedju 850M i 860M nije drasticna kao npr. 850M vs 840M/Radeon m265. Kao prvu opciju sa 860M preporucio bih: Asus n551jm Cist sumnjam da program kojim bi se sluzio za Audio obradu ne koristi cim veci broj jezgri, no ako je tako i ako program nebi imao koristi od veceg broja jezgri i7 onda idi na tog Asusa, ako ti nije preskup.. Za igre bas i nije bitno i5 ili i7 sa 860M, znaci tu vidi malo sto ti je vise vaznije, a RAMe eventualno kasnije dodaj.

 

Ako je to sve previse, onda idi na Asus x550jk i7 koji se razlikuje od g551jk prvenstveno po ekranu i rezoluciji, zatim izradi koja je doradjenija kod preporucenih, disku, 2gb rama manje. Trenutno je interesantniji model sa i5 jer je 1300kn jeftiniji: x550jk i5 pa bi tu onda lako upgrade 16GB rama i jos bi ostalo viska novca. 17,3" preporucio bih Asus x751lk, s oprezom da je unutra famozni i7U.

 

Sve sami Asusi, ali po meni rasturaju taj srednji segment laptopa za nekog tko zeli se zeli usput i naigrat jer su prakticki jedina ponuda sa 850M grafickama, ostali brandovi nude 840M ili za vece pare 860M (blize 7k, sa i5 kao sto rekoh).

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.2.2015 12:58 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Preporuka da se protegnes na Asus g551jk sa i7 jer je 300kn skuplji od onog sa i5...

 Vidis, proucavam vec nekoliko tjedana trziste i nikako nisam primjetio taj G551JK, definitivno se za 300 kn vise isplati uzeti i7 nego i5, ako nista, to mi je vec godinu dana duze koristenje istoga. Hvala ti, otvorio si mi oci sto se tice prijenosnika. AKo se ikad nades u Sisku imas pivo, ma ako treba i ZG :)

Bolje pet do dvanaest, nego nijednu poslije jedan.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice