Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.715
|
čitano: 13.036.501
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel se isplati uzet acer aspire 7750g i5 2410m za 1000kn. Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Gospodo, 

molim vas preporuku:

Laptop, do 3000kn, 4-6gb RAM, i3 ili i5, odnosno nesto sto ce zadovljit moje potrebe za fluidnošću, prvenstveno ce sluzit za surfanje i tako, nije za gejmanja nikakvih.

Unaprijed hvala!

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
LittleSalvia kaže...

Pozdrav,

 

Tražim novi laptop. Koristit ću ga za klasično: internet, office, skype, filmovi... Trebam da može dulje vrijeme paralelno vrtiti video call na skypeu i sve ovo ostalo bez problema. Trenutno imam Acer Aspire 5738ZG, ali on mi je malo velik i definitivno pretežak pa tražim nešto manje i lakše da ga mogu nositi sa sobom po gradu kad mi treba. Idealno bi bilo 13.3" i oko 1.5 kg (ili barem ispod 2 kg). Kad već dajem novce za novi laptop, bilo bi poželjno da bude bolji od ovog trenutnog, ili bar ne lošiji od njega.

 

Našla sam na netu ovo http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/lenovo-prijenosno-racunalo-ideapad-80q200a0sc-133-intel-core-i5-6200u-230-ghz-280-ghz__21988231

 

Da li je to dobar omjer cijene i kvalitete? Mislite li da će se pregrijavati (traume od trenutnog laptopa)? Imate li možda kakvu drugu preporuku?

 

 Itko?

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

za one koji gledaju HP Pavilion 15-bc009....
ovdje je na akciji.. mislim da povoljnije od ovog nema
http://megastore.hr/proizvod/hp-pavilion-15-bc009nm-y0w35ea/

 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
večer

trebam pomoć oko izbora novog laptopa
trebam gaming laptop, dali postoje na nasem trzistu sa gtx1080 grafom

imali tko kakav pametan savijet
cijena oko 15k
nije problem ni tisucu dvi vise ako je to to
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
jpantalon kaže...
kratos091 kaže...

Pa.. Preporučio bi ga za igranje, zbog dobrog hlađenja. Tipkovnica je ok, ima par stvari koje mi se ne sviđaju (mali enter, nema desni Ctrl) ali nije mi to dealbreaker.
Nije više kod mene... Ali kaže mi ovaj čiji je laptop da vrti Witcher 3 na high bez problema (ne znam sad točno u koliko FPS).

Mislim da je 8GB RAMa sasvim dovoljno.

 

Koliko sam ja gledao reviewse za Pavilion Gaming laptope, hlađenje nije dobro. Zvučnici, iako su potpisani od strane B&O, šume na iznad 80 posto glasnoće. I naravno, klasika kod HP laptopa, nakon kratkog vremena javlja se onaj charging board problem s baterijom gdje se ne može puniti dok je upaljen laptop. Naravno, ništa što sam napisao ne znam iz prve ruke. Imam Y700 već pola godine, meni je odličan. 

 Evo temperature, nakon sat vremena Witchera 3. Ni temperatura procesora, niti grafičke nije prešla 70*C.  Ako to nije dobro hlađenje, ne znam što je...

HTC 8X :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2016 0:33 (kratos091).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi. Planiram kupiti laptop do max 5500 kn. Laptop ce se koristiti samo za Sony Vegas, Photoshop, Dreamweaver surfanje i must have je da ima SSD. Laptop nece sluziti za Gaming. 

 

 

 

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kratos091 kaže...
jpantalon kaže...
kratos091 kaže...

Pa.. Preporučio bi ga za igranje, zbog dobrog hlađenja. Tipkovnica je ok, ima par stvari koje mi se ne sviđaju (mali enter, nema desni Ctrl) ali nije mi to dealbreaker.
Nije više kod mene... Ali kaže mi ovaj čiji je laptop da vrti Witcher 3 na high bez problema (ne znam sad točno u koliko FPS).

Mislim da je 8GB RAMa sasvim dovoljno.

 

Koliko sam ja gledao reviewse za Pavilion Gaming laptope, hlađenje nije dobro. Zvučnici, iako su potpisani od strane B&O, šume na iznad 80 posto glasnoće. I naravno, klasika kod HP laptopa, nakon kratkog vremena javlja se onaj charging board problem s baterijom gdje se ne može puniti dok je upaljen laptop. Naravno, ništa što sam napisao ne znam iz prve ruke. Imam Y700 već pola godine, meni je odličan. 

 Evo temperature, nakon sat vremena Witchera 3. Ni temperatura procesora, niti grafičke nije prešla 70*C.  Ako to nije dobro hlađenje, ne znam što je...

 Hvala obojici, mislim da su i HP i Lenovo solidni za te novce. Ali koliko vidim HP ima nešto bolji hard (7200rpm vs 5400rpm) tako da ću danas poslije posla vjerovatno naručiti ga. 

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma kad skupiš love, ubaciš još M.2 SSD i onda će to biti prava zvijer... Provjeri imaju li ti laptopi te utore, ali trebali bi imati...

HTC 8X :)
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hp nema podrsku za m2 ssd tako da sve skupa mislim da je y700 i dalje bolji izbor od ta 2 laptopa. Imao sam losih iskustva sa hp-om i ne vjerujem im no to je samo moje osobno misljenje.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hm.. A dobro, onda bolje Lenovo. I ima dulju garanciju.. I zvučnike bolje. OK, da.. Ako lova nije problem..

HTC 8X :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2016 11:44 (kratos091).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ugrađujem u novi laptop ssd disk na mjesto optike.

Uz laptop sam dobio cd sa driverima, ako maknem optiku kako cu drivere instalirati?

Windows 7 cu instalirati preko usb-a

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ivan72478 kaže...

ugrađujem u novi laptop ssd disk na mjesto optike.

Uz laptop sam dobio cd sa driverima, ako maknem optiku kako cu drivere instalirati?

Windows 7 cu instalirati preko usb-a

 Pa kopiraj i drivere s cd-a na usb :D

Pucaaaajjjj :)
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

bNeo 

kako se to radi, dobio sam instalacijski cd sa autorun-om?

Hocu li samo prekopirati svaki file sa cd-a na usb i onda napravit boot-abilni usb ili ??

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2016 15:07 (ivan72478).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Provjerim, ako HP zbilja nema M2 a Lenovo ima onda ću morati na Lenovo. Ja sam u prošlosti imao i HP i Lenovo i oba su bila odlična tako da mi je odabir zbilja težak.

8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja sam sebi uzeo lenovo ideapad 700 a mislio sam uzeti hp gaming no nisam bas pretjerano zainteresiran za igrice. Sa hpom nikad ne znam na cemu sam. Oce li mi jedan dan otic baterija (sto je veoma cesto kod hp-a), oce li mi se pregrijavat itd. Sa lenovom sam bar siguran. I takoder m2 ssd je nesto sto je danas odlicna stvar za imat. Ja sam uzeo 256gb ssd samsung pm951 i ima read speed 1GB/s i write speed 500 MB/s. Ne mogu bit sretniji :D

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Misljenje o ovom laptopu?

 

Ili nesto drugo za te pare (cca. 900e)?

Nisam u zadnje vrijeme pratio trziste i modele koji su izlazili pa eto ako je neko voljan pomoci ;)

Inace laptop mi treba za faks i svakodnevno koristenje..

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lijep pozdrav, trebao bih pronaci neki laptop do 4500kn (+-200kn) koji bi se koristio najvise za pregledavanja web sadržaja a ponekad i za montiranje videa. Neki zahtjevi bi bili sto bolji proc, grafa nije toliko bitna, full hd reza, barem 500gb hdd i ako je moguce da dode s njime operacijski sustav (win8.1 ili win10) no to nije bas nuzno. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2016 23:20 (perix231).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Danijeldm kaže...

Hp nema podrsku za m2 ssd tako da sve skupa mislim da je y700 i dalje bolji izbor od ta 2 laptopa. Imao sam losih iskustva sa hp-om i ne vjerujem im no to je samo moje osobno misljenje.

 http://laptopmedia.com/review/hp-pavilion-15-gaming-notebook-review-hps-second-shot-at-gaming-laptops/

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Taj model koji si ti poslao ne izgleda kao model koji je bio naveden par komentara ranije, taj je bio u linksu hp pavilion 15 bc009nm i koliko vidim nisu naveli ssd ni na jednoj stranici za taj model, ali ako si u pravu onda moja greska. :)

7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Dakle koji bi laptop bio best buy za budzet 12000kn. Gledao sam hp omen 17 sa gtx 1060, no nema reviewa nigdje pa me strah malo. I na sidenote, ako uzmem laptop s 1060, mogu li ga spojiti na 144hz monitor. Je li velika razlika 60hz i 144hz pri igranju fps igara?
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 12:07 (gudeljenator).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Ovaj http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=17.3+940m, tj. E5-772G-35AP Acer je po meni best buy all-around za taj rang, posebno ovaj https://www.centro.hr/prijenosno-racunalo-acer-e5-772g-35ap-nx-mv9ex-031-1.aspx jer navodno dobis SSD i na poklon dobis ext. HDD, ali ko ce ga znati je li aktualno. Naspram Lenova dobis FHD rezu i osjetno jacu graficku, a izrada je ja mislim slicna. Imao sam prilike opipat malo stariji model, ne sjecam se je li bio E5-772G ili E5-771G, i po meni je bio pristojno cvrst.

 

a ovaj možda?

 

http://www.centar-tehnike.hr/notebook-acer-aspire-e5-772g-55ut/0851560/product/#.V-uTwvCLSUk

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

All-around za surfanje, nekakvo igranje sa 940M i svasta nesto je po meni nebitno je li i3-5005U, i5-5200U, i5-6200U ili nesto izmedju kao i3-6100U ili slicnih perf. i5-4200U kojeg sam imam. Uz 750M koja je na razini 940M nisam primjetio probleme sa high CPU usage. Istina i bog nisam igrao CPU intenzivne igre, ali tko to igra mora napisati. Uglavnom, po meni ti je bolje uzeti FHD rezoluciju i i3U i ako je moguce SSD, nego malo jaci i5U i HD+ rezu. Ako zelis i5U i FHD onda imas Acer E5-773G-54JA, a ako bas zelis ostati pri HD+ onda HP 17-g108nm.

 

Daydr3am3r kaže...
Dakle koji bi laptop bio best buy za budzet 12000kn. Gledao sam hp omen 17 sa gtx 1060, no nema reviewa nigdje pa me strah malo. I na sidenote, ako uzmem laptop s 1060, mogu li ga spojiti na 144hz monitor. Je li velika razlika 60hz i 144hz pri igranju fps igara?

Naravno da mozes spojiti, kao i svaki laptop. I ja cekam review, strpljen spasen. Mobilna 1060 navodno ima malo slabije performanse od desktop 1060. Bas me zanima hoce li taj laptop moci drzati frekvenciju od 2000Mhz, kako to bez problema moze vecina desktop 1060. Isplati ti se cekati jer je 1060 osjetno bolja od 980M, do nedavno najjace mobilne grafe. Za te pare se moze sloziti jako dobra i lako mobilna konfa + solidan laptop pa ti preporucujem da razmislis i o tome.

 

perix231 kaže...

Lijep pozdrav, trebao bih pronaci neki laptop do 4500kn (+-200kn) koji bi se koristio najvise za pregledavanja web sadržaja a ponekad i za montiranje videa. Neki zahtjevi bi bili sto bolji proc, grafa nije toliko bitna, full hd reza, barem 500gb hdd i ako je moguce da dode s njime operacijski sustav (win8.1 ili win10) no to nije bas nuzno. 

Pozdrav. Mislim da ti se ovaj najbolje uklapa u opis: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=W4N12EApa trazi sa cim vise jamstva (Mikronis) ili cim nizu cijenu pa odmah ili naknadno produljis jamstvo na 3g, do kolko se obicno max. moze produljiti.

 

Intelovac123 kaže...

Misljenje o ovom laptopu?

 

Ili nesto drugo za te pare (cca. 900e)?

Nisam u zadnje vrijeme pratio trziste i modele koji su izlazili pa eto ako je neko voljan pomoci ;)

Inace laptop mi treba za faks i svakodnevno koristenje..

Laptop bi prema sluzbenoj stranici trebao imati IPS ekran, stoga je all-around sa ostalim specs vrlo dobar. Problem je sto je prepreskup. Laptop tih specifikacija u HR kosta 50% manje. Vidim da i imel.ba ima puno bolji laptop za slicnu cijenu: https://www.shop.imel.ba/artikal/laptop-acer-nitro-15-6-vn7-591g-4k-ips-nh-muyex?search=960m%2015.6&description=true&category_id=0&sub_category=true, samo mi se ne svidja malo stari i5-4200H i ne svidja mi se 4K rezolucija koja vjerojatno nabija cijenu, a nije prakticna na 15.6" ekranu. Ne znam vise di mi je popis BiH hardver ducana pa sam malo pretrazi gdje se nudi nesto sa 960M, a mozes i sa 950M koja je i dalje puno jaca od 940MX, ali osjetno slabija od 960M za igranje na FHD rezoluciji (na HD su 950M i 960M slicnih perf.).

 

Vizl kaže...

Provjerim, ako HP zbilja nema M2 a Lenovo ima onda ću morati na Lenovo. Ja sam u prošlosti imao i HP i Lenovo i oba su bila odlična tako da mi je odabir zbilja težak.

Ima M.2 i jos support za najbrze NVMe M.2, evo recenzija malo slabijeg modela sa i3-6100H i 950M: http://laptopmedia.com/review/hp-pavilion-15-2016-review-hp-is-stepping-up-its-game-with-a-good-performanceprice-ratio/

 

DeepDiver kaže...
večer

trebam pomoć oko izbora novog laptopa
trebam gaming laptop, dali postoje na nasem trzistu sa gtx1080 grafom

imali tko kakav pametan savijet
cijena oko 15k
nije problem ni tisucu dvi vise ako je to to

Ne postoji, najjaci je: http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=14004 koji nema recenziju kao ni model sa 1060.. Kod te najnovije generacije Nvidijnih mobilnih grafickih vise nema M na kraju sto je malo zbunjujuce, ali razumljivo posto bi se treblao raditi o identicnim chipovima kao u desktop varijantama, sto dovodi do pitanja hladjenja laptopa i obaveznog istrazivanja prije same kupnje. Kao sto kazem i vecini drugih koji kupuju gaming laptop, razmisli jos o desktop konfi za te novce + laptopu za surfanje i sta vec. PC u 2016 dolazi u svakojakim oblicima, vise se ne radi samo o klasicnoj kanti.

 

LittleSalvia kaže...
LittleSalvia kaže...

Pozdrav,

 

Tražim novi laptop. Koristit ću ga za klasično: internet, office, skype, filmovi... Trebam da može dulje vrijeme paralelno vrtiti video call na skypeu i sve ovo ostalo bez problema. Trenutno imam Acer Aspire 5738ZG, ali on mi je malo velik i definitivno pretežak pa tražim nešto manje i lakše da ga mogu nositi sa sobom po gradu kad mi treba. Idealno bi bilo 13.3" i oko 1.5 kg (ili barem ispod 2 kg). Kad već dajem novce za novi laptop, bilo bi poželjno da bude bolji od ovog trenutnog, ili bar ne lošiji od njega.

 

Našla sam na netu ovo http://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/lenovo-prijenosno-racunalo-ideapad-80q200a0sc-133-intel-core-i5-6200u-230-ghz-280-ghz__21988231

 

Da li je to dobar omjer cijene i kvalitete? Mislite li da će se pregrijavati (traume od trenutnog laptopa)? Imate li možda kakvu drugu preporuku?

 Itko?

Mislim da je to malo previse za laptop koji bi trebao sluziti tako jednostavnoj namjeni pa bih preporucio: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=Lenovo+IdeaPad+500s kao prvi 13.3" sa IPS ekranom, a uz to ima vrlo solidne ostale specs. Uobicajeno je da 13.3" iz nekog razloga ima nabijenu cijenu naspram 15.6", ali to ovdje nije slucaj :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2016 13:16 (The_Fichek).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi.

 

Čisto informativno me zanima mišljenje o ovom laptopu:

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=14001

 

Treba mi za povremeni gaming i da mi traje na dulje staze....

 

Ima li nešto bolje za te novce,ali da je ili HP ili Asus? ;)

 

Hvala.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Intelovac123 kaže...

Misljenje o ovom laptopu?

 

Ili nesto drugo za te pare (cca. 900e)?

Nisam u zadnje vrijeme pratio trziste i modele koji su izlazili pa eto ako je neko voljan pomoci ;)

Inace laptop mi treba za faks i svakodnevno koristenje..

Laptop bi prema sluzbenoj stranici trebao imati IPS ekran, stoga je all-around sa ostalim specs vrlo dobar. Problem je sto je prepreskup. Laptop tih specifikacija u HR kosta 50% manje. Vidim da i imel.ba ima puno bolji laptop za slicnu cijenu: https://www.shop.imel.ba/artikal/laptop-acer-nitro-15-6-vn7-591g-4k-ips-nh-muyex?search=960m%2015.6&description=true&category_id=0&sub_category=true, samo mi se ne svidja malo stari i5-4200H i ne svidja mi se 4K rezolucija koja vjerojatno nabija cijenu, a nije prakticna na 15.6" ekranu. Ne znam vise di mi je popis BiH hardver ducana pa sam malo pretrazi gdje se nudi nesto sa 960M, a mozes i sa 950M koja je i dalje puno jaca od 940MX, ali osjetno slabija od 960M za igranje na FHD rezoluciji (na HD su 950M i 960M slicnih perf.).

 

 A kako ti se ovaj cini?

http://www.adm.hr/product.asp?product=prijenosno-racunalo-dell-5759-173-fhd-touch-i7-6500u-25ghz-16gb-2tb-r5-m335-lynux-srebrni&code=78950ADM

Ima i verzija sa 8gb + 1tb koja je 250e jeftinija kod nas..

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

koliko realno vrijedi ovaj laptop?

http://www.njuskalo.hr/dell-prijenosnici/laptop-dell-from-usa-oglas-20266250

 

procesor je dosta star a sad gma 4500 i 4gb rama u to se ne razmem pa ono

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

400 kn je premalo.... mislim laptop jel... al 900 kn je definitivno previse...

 

 

nekih 500-600 kn

Alienware m17x R4,7970m,32gb ram,1x256gb ssd,2x500gb ssd
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

kule

960M graficku u laptopu mozes dobiti za do 3 tisuce manje, tako da taj laptop nema smisla: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=960m+17.3

Ako ces HP Omen gledaj modele sa 1060 ili 1070. U rangu oko 10K je nezgodno jer ovi ispod 10K se brzo prodaju i nisu dostupni dulje vrijeme pa malo ispod 10K imas Acer VN7-792G sa 965M i blize 11K ASUS G752VT sa 970M, a to je vrlo blizu HP Omena sa 1060 koja jede i 980M grafu, kamoli 970M.

 

DesertRat

Bolje nekaj sa 3825U ili i3U..

 

Intelovac123

Jako lose. Mislio sam da kupujes neki gaming laptop, a ne touch. Odluci koji su prioriteti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2016 13:16 (The_Fichek).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice