Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.056.403
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gamer21 kaže...

Bok svima.Cura treba laptop za faks (excel pp itd)  ,filmovi ,surfanje itd.Al ne zeli me slusati bas i uzeti neki sa najmanje i3. Ja sam joj mislio predloziti onaj acer sa ips  940m i nezz kojim i3 sto dode oko 3500 i uzeti sa 5 g garancije. Molim vas napisite joj ovdje da se nece usreciti sa pentiumom. Takoder molim vas znam da ima i3 4005u i 5005u ili sto vec pa vas molim razliku od 200kn ili koliko vec da li se isplati dati?<fichek je isto dobrodosao komentirati :) >

 Evo.

Garancija od 5 god se svakako isplati.

Za te potrebe je sasvim dovoljan onaj dolje laptop, uštedi 200e.

Vale 77 kaže...
Vale 77 kaže...

Pozdrav,

zanima me ima li netko ko ima iskustva sa fujitsu siemens laptopima. Posebno me zanima Fujitsu LIFEBOOK A514 pase mi po cijeni i po hardwareu.. malo sam skeptican oko marke pa me zanimaju iskustva ako netko ima. svakako ako netko za tu cijenu misli da mogu proci bolje volio bi znati :D

 Evo ti bolje jeftinije opcije, po meni najbolje za te novce daleko.

root
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

zanimala bi me preporuka za laptop do 3000kn (poželjno i manje). Koristio bi ga moj sin 11.g. za nekakve školske radove (word, excell)  i surfanje. Volila bi da ima windows i office.

Prijatelj mi sugerira ASUS P2520LA (koji nema Windows-e), a ja se mislim između ova dva:

 

Lenovo 100-151IBD (80qq013LSC) - Emmezeta

ASUS X540LA-XX004T - Links

 

Molila bi vas za preporuku koji je od ova tri bolji i ako imate neki svoj prijedlog.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Vale 77 kaže...
Vale 77 kaže...

Pozdrav,

zanima me ima li netko ko ima iskustva sa fujitsu siemens laptopima. Posebno me zanima Fujitsu LIFEBOOK A514 pase mi po cijeni i po hardwareu.. malo sam skeptican oko marke pa me zanimaju iskustva ako netko ima. svakako ako netko za tu cijenu misli da mogu proci bolje volio bi znati :D

Nitko ništa? :)

prosječan laptop za ured, ničime se ne ističe, nema nekih velikih nedostataka... sasvim OK za tu cijenu ako ti se sviđa

 

evo tu imaš detaljnu recenziju:

 

http://www.notebookcheck.net/Fujitsu-LifeBook-A514-Notebook-Review.147411.0.html

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2016 11:38 (tits4bits).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kako ide ugradnja SSDa u laptop koji dolazi bez optickog citaca? 
Pricam o HDD plus SSD opciji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Aquila_hr kaže...

Kako ide ugradnja SSDa u laptop koji dolazi bez optickog citaca? 
Pricam o HDD plus SSD opciji.

 Pa lijepo...tamo u taj prostor ugradis ssd...on ima sata konektor u toj rupi...naravni ako tako kazu specke.

 

Obicno ako dolazi bez dvda, kao mac...onda u taj prostoe ne mozes nista ugradit jer je vec hdd unutra, a ostalo popune vecom batkom ili ti u novije vrijeme ostave M.2 pcie na mbo da stavis ssd jos ako oces

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2016 14:09 (Mitch).
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mišljenje o OVOM laptopu?

 

Nebi služio za igre, nego uglavnom posao, puno paralelno otvorenih radnih prozora i tabova, i excel, word, jos neki programi itd.

Bitno da je jako brz i bez štekanja. ASUS mi se čini kao odličan omjer uloženo-dobiveno, ili ima neka bolja opcija za ovaj iznos otprilike?

Ekran 17 incha je dosta bitan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mitch kaže...
Aquila_hr kaže...

Kako ide ugradnja SSDa u laptop koji dolazi bez optickog citaca? 
Pricam o HDD plus SSD opciji.

 Pa lijepo...tamo u taj prostor ugradis ssd...on ima sata konektor u toj rupi...naravni ako tako kazu specke.

 

Obicno ako dolazi bez dvda, kao mac...onda u taj prostoe ne mozes nista ugradit jer je vec hdd unutra, a ostalo popune vecom batkom ili ti u novije vrijeme ostave M.2 pcie na mbo da stavis ssd jos ako oces

 nekad bude i samo plasticni cover preko prarznog slota za optiku.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebao bih lap do 3000 kuna uglavnom za internet, office, glazbu i tako laganini. Trebao bi imati pržilicu, kameru i mik te hdmi za spojit na tv. Poželjna trgovina Links

Hvalaaaa :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2016 18:19 (Kreten_Toms).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Odi u njihov dućan, ako možeš, malo pogledaj što imaju sa i3 na dijagonali i rezoluciji ekrana kojoj želiš i to je to. Nema nekog biranja u tom rangu..

Možeš si razmisliti i o tome da kupiš još nešto jeftiniji laptop sa 3825U jer je to praktično i3U pod drugim imenom.

Znači u nabava.net ukucaš "i3" ili "3825U" pa "dijagonala" pa rezolucija "1920" ili "fhd", ako želiš tu rezoluciju, ali vrlo malo laptopa ispod 3K ima FHD rezu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2016 21:21 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kreten_Toms kaže...

Trebao bih lap do 3000 kuna uglavnom za internet, office, glazbu i tako laganini. Trebao bi imati pržilicu, kameru i mik te hdmi za spojit na tv. Poželjna trgovina Links

Hvalaaaa :)

 https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-es1-571-35ff-nx-gceex-094-core-i3-5005u-4gb-128gb-ssd-hd-graphics-15-6-led-fhd-g-lan-kamera-hdmi-usb-3-0-linux-crno-014650210

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
nixass kaže...
Tean kaže...
Mitch kaže...
Tean kaže...

Mišlejenja o ovom laptoru?

 

https://www.techtradecenter.si/yoga-510-i5-7200u-8/256-15-6-fhd-w10-c

 

Jel nešto posebno loše u njemu?

 

Bitno mi je da je touchscreen, sviđa mi se što ima SSD (da ga ne moram naknadno ugrađivati)

 

Moram naravno provjeriti da li slovenska tipkovnica ima sva potreba slova (ć,đ..)

 Hardver je ok...pogledaj si review da vidiš izradu i to da li ti paše.

 Kvragu, sad mi smeta jer ima samo 8gb i navodno je to max koliko prihvača.

 

Sad je to ok, treba mi za uredski rad, međutim, za 5 godina moglo bi bitti sporo.

javi i meni ako nadjes laptop koji za 5 godina nece bit "preslab", pogotovo za tu lovu.

Pa očito ovisi o kakvom radu govorimo na računalu. Ako uzmemo u obzir prosječnog korisnika, bez igranja, pokoji film, i tu i tamo photoshop.

 

Kakva bi po vašem mišljenju trebala biti konfiguracija da još uvijek bude zadovoljavajuća brzina nakon tog vremena?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2016 1:53 (Tean).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
IvoP123 kaže...

Imate li kakvu preporuku za laptop do 4000-5000 kn?

Laptop bi se uglavom koristio za faks (office, surfanje), nista zahtjevno. Igre nula bodova.

Performanse nisu presudne. Bitnije mi je da je ok kvaliteta izrade, da nije pretezak, da ima solidnu bateriju i po mogucnosti kvalitetan ekran. Dijagonala 14 ili 15.

Hvala!

 

 Netko?

lenovo mozda? https://www.mikronis.hr/lenovo-thinkpad-edge-e560-intel-core-i3-6100u-2-30ghz-4gb-500gb-freedos-15-6-full-hd-intel-hd-graphics-5200-p-n-20evs00100.aspx

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mitch kaže...
Aquila_hr kaže...

Kako ide ugradnja SSDa u laptop koji dolazi bez optickog citaca? 
Pricam o HDD plus SSD opciji.

 Pa lijepo...tamo u taj prostor ugradis ssd...on ima sata konektor u toj rupi...naravni ako tako kazu specke.

 

Obicno ako dolazi bez dvda, kao mac...onda u taj prostoe ne mozes nista ugradit jer je vec hdd unutra, a ostalo popune vecom batkom ili ti u novije vrijeme ostave M.2 pcie na mbo da stavis ssd jos ako oces

 

nixass kaže...
Mitch kaže...
Aquila_hr kaže...

Kako ide ugradnja SSDa u laptop koji dolazi bez optickog citaca? 
Pricam o HDD plus SSD opciji.

 Pa lijepo...tamo u taj prostor ugradis ssd...on ima sata konektor u toj rupi...naravni ako tako kazu specke.

 

Obicno ako dolazi bez dvda, kao mac...onda u taj prostoe ne mozes nista ugradit jer je vec hdd unutra, a ostalo popune vecom batkom ili ti u novije vrijeme ostave M.2 pcie na mbo da stavis ssd jos ako oces

 nekad bude i samo plasticni cover preko prarznog slota za optiku.

 

Jel ima neki nacin da provjerim koja je situacija sa odredjenim laptopom?
https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-f5-571g-33uf-nx-ga5ex-009-core-i3-5005u-4gb-1000gb-geforce-940m-15-6-led-fhd-hdmi-usb-3-0-kamera-linux-crveno-014650196

Ovaj npr mi se cini solidan, al nema optike
Kupujem curi laptop, na svome sam izvdaio optiku i stavio ladicu sa ssdom
kad nema optike, ne znam kako da izvadim optiku lol

Sdd nebi nuzno odmah montirao unutra, vec nakon nekog vremena
budget je do 3400 maksimalno, a ovaj laptop mi se cini solidan i isplativ za te pare, pa kasnije mozda staviti ssd...

ili kupiti neki jeftiniji i staviti ssd da cijena ispadne ista skoro je bolje rjesenje?

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://laptopmedia.com/highlights/inside-acer-aspire-f5-f15-disassembly-upgrade-guide-and-internal-photos/

 

 

Unfortunately, Aspire F5 doesn’t have an M.2 slot for additional fast storage, but there is a DVD that should come in handy once in a (very) blue moon, right? Or, you could buy a caddy and use your HDD in place of the optical drive and an SSD in you 2.5” slot.

 

 

Znači samo pikneš caddy za ovaj hard koji dobiješ unutra i staviš ga u DVD slot, a u 2.5" pikni neki ssd

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mitch kaže...

http://laptopmedia.com/highlights/inside-acer-aspire-f5-f15-disassembly-upgrade-guide-and-internal-photos/

 

 

Unfortunately, Aspire F5 doesn’t have an M.2 slot for additional fast storage, but there is a DVD that should come in handy once in a (very) blue moon, right? Or, you could buy a caddy and use your HDD in place of the optical drive and an SSD in you 2.5” slot.

 

 

Znači samo pikneš caddy za ovaj hard koji dobiješ unutra i staviš ga u DVD slot, a u 2.5" pikni neki ssd

 Pa što, znači ima cd/dvd čitač?
Jer, na opisu proizvoda u linksa piše ovako:

..................
itd itd
Optical Drive TypeNo
itd itd

...............

Šta bi to tribalo značit, ima ili nema jbt lol

Ako je po tome tvome linku što si zalipio, onda odlicno, napravim kako sam i na svome laptopu napravio, al buni me ovaj dio u opisu.... Još nigdje slike pristojne nema di se vidi postoji li ili ne postoji optika.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pa i da ima izvadis je

7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zanima me da li mogu u Dell Inspiron 17 3737 ugraditi SSD?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trazim neki laptop do 2k max, sluzit ce iskljucivo za poslovne stvari i multimediju, po mogucnosti ako ima Windows predinstaliran. Trgovina nije bitna,

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2016 18:01 (Rodić).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Erda kaže...
Icefox kaže...

Pozdrav svima, želim javiti prve dojmove o Lenovu Y700 model 15ISK sa 8gb rama kojeg sam danas prvi put upalio.
Ugradio sam kingstone m.2 sata3 120gb ssd. Instalirao najnovije drivere i bios sa lenovo stranice.

Ono što se prvo primjeti je kvaliteta izrade, aluminijsko kučište izgleda fenomenalno, čak i nije toliko težak kao što dosta recenzija govori. Ekran je ok, malo nervira loš scaleing kod nekih programa al navikneš se. Poklopac ekrana čvrst i ne savija se, pozadinsko osvjetljenje je dovoljno i za vanjsku upotrebu.. Zvuk me ugodno iznenadio, primjetio sam da nakon svakog restarta i prvog sviranja (video ili glazba svejedno) iz zvučnika se nakratko i tiho začuje kao ''pucanj'' koji mi ne zvuči normalno. Tipkovnica ima čvrstu podlogu, nema neugodnog uvijanja ni pod jačim pritiskom, tipke imaju manji hod pa će mi trebati navikavanje, a dva stupnja osvjetljenja su dovoljna i u mraku se tipke jasno vide. 

Toliko za sada, ako nešto još primjetim što nije rečeno u recenzijama javim vam.
LP

 Možeš li staviti AS SSD ili neki drugi benchmark, da vidimo kako funkcionira taj m.2 sata3 120gb ssd?

 Evo rezultata testa ssd-a. Javite dali je ok ili ste očekivali bolje.

Još nekoliko dojmova nakon duljeg korištenja Lenovo Y700 15ISK:
Problem sa zvučnicima nije potpuno nestao, kad je laptop uključen u struju rade normalno, ali kad je na bateriji opet se čuje taj zvuk... Na neki kažu da je problem u driverima, neki da je greška u konstrukciji (kabel koji spaja zvucnike prolazi  ispod coolera i moguce je da se osteti na alu listiće coolera i tu nastaje kratki spoj, navodno se da popraviti tako da se taj kabel zalijepi izolir trakom).

Tipka enter na numerickom dijelu tipkovnice šuška kad se pritisne sa strane, zvuči malo nekvalitetno.

S ostalim sam zadovoljan, trackpad je dosta dobar, baterija je zadovoljavajuća (oko 4h surfanja, napuni se za 2 i pol u normalnom modu i sat u fast modu), aplikacija Lenovo Settings je dostupna na Store-u i vrhunska je (sve ''skrivene'' postavke su lako dostupne i pregledne, vrlo funkcionalno).

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi. Planiram kupiti laptop do max 5500 kn. Laptop ce se koristiti samo za Sony Vegas, Photoshop, Dreamweaver surfanje i must have je da ima SSD. Laptop nece sluziti za Gaming. 

 

 

 

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može par sugestija za kupnju laptopa od 3000-3500 kn,  služio bi uglavnom za surfanje, gledanje filmova, korištenje office alata i slično?

Ono što je bitno je da dijagonala ekrana bude 15,6 incha, ne veći od toga...

Može i nešto manje od 3000 ako znate za neki best buy laptop za tu cijenu :D

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovaj je dosta isplativ ako ti ekran od 14" nije mali, zato je dosta lagan 1,54kg http://www.test-shop.pc1.hr/artikli/prikazi/63503

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 21:09 (chris2212).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
pistonsfan kaže...

Može par sugestija za kupnju laptopa od 3000-3500 kn,  služio bi uglavnom za surfanje, gledanje filmova, korištenje office alata i slično?

Ono što je bitno je da dijagonala ekrana bude 15,6 incha, ne veći od toga...

Može i nešto manje od 3000 ako znate za neki best buy laptop za tu cijenu :D

 Nitko ne čita ni stranicu unazad, kamoli više a prijedloga kao u priči.

klik

root
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav ljudi..
Znam da ste prezatrpani zahtjevima i vjerujte mi da znam o laptopima ista, probao bih ga sam naci ali neznam ni trunku.. Zato bih vas pitao za komadicak, tj. cosak vaseg vremena.. Treba mi za fakultet uglavnom, autocad, catia i ostali softweri, internet, mozda koji game ne previse zahtjevnih igrica.. Do nekih 3000 +- 300kn, dijagonale ako moguce sto vece, nece se bas previse prenosit.. Nema veze da li je 5 ili 10 kila.. I da li bi bilo dobro uzeti sa njuskala mozda neki i na sta bih morao paziti kada bih tako kupovao.. Hvala.na pomoci svima
Nema labavo...xDD
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zoharbizo kaže...

 Nitko ne čita ni stranicu unazad, kamoli više a prijedloga kao u priči.

klik

 

Ovaj laptop je oke, ali je za lika koji nema pojma o SSD-u i neda mi se objasnjavat zasto ima samo 128GB  (i dalje se preserava pred prijateljima s 1TB HDD-om tak da mu je 128 degradirajuce).

 

Uglavnom, molim vas preporuku za laptop oko 3 soma, +-100 kn. 

 

Nece se koristiti za zahtjevne radnje kao sto su igre, 3D modeliranje i slicno.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
NeroX kaže...
Pozdrav ljudi..
Znam da ste prezatrpani zahtjevima i vjerujte mi da znam o laptopima ista, probao bih ga sam naci ali neznam ni trunku.. Zato bih vas pitao za komadicak, tj. cosak vaseg vremena.. Treba mi za fakultet uglavnom, autocad, catia i ostali softweri, internet, mozda koji game ne previse zahtjevnih igrica.. Do nekih 3000 +- 300kn, dijagonale ako moguce sto vece, nece se bas previse prenosit.. Nema veze da li je 5 ili 10 kila.. I da li bi bilo dobro uzeti sa njuskala mozda neki i na sta bih morao paziti kada bih tako kupovao.. Hvala.na pomoci svima

Lenovo Ideapad 300 sa i3 6100U + 4gb RAM tako da imaš 8 ukupno

 

http://www.nabava.net/search.php?q=80Q700DQSC

 

ili neki od ovih

 

http://www.nabava.net/search.php?q=15.6+5005u+fhd

 

http://www.nabava.net/search.php?q=15.6+5005u+8gb

13 godina
neaktivan
offline
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
NeroX kaže...
Pozdrav ljudi..
Znam da ste prezatrpani zahtjevima i vjerujte mi da znam o laptopima ista, probao bih ga sam naci ali neznam ni trunku.. Zato bih vas pitao za komadicak, tj. cosak vaseg vremena.. Treba mi za fakultet uglavnom, autocad, catia i ostali softweri, internet, mozda koji game ne previse zahtjevnih igrica.. Do nekih 3000 +- 300kn, dijagonale ako moguce sto vece, nece se bas previse prenosit.. Nema veze da li je 5 ili 10 kila.. I da li bi bilo dobro uzeti sa njuskala mozda neki i na sta bih morao paziti kada bih tako kupovao.. Hvala.na pomoci svima

 FHD, i3 5005U, 8GB DDR3, 256GB SSD

Evo i jedan bez SSD-a, 1TB disk, 17,3" HD screen ako preferiraš veličinu naspram rezolucije, tu je i malo jači CPU(viši takt) i osjetno jači GPU, 940M.

i5 940M 15,6 FHD

i3 940M FHD 15,6

Imaš osjetljiv budžet, tako da ako negdje dobiješ negdje izgubiš.

Eto par opcija, pa biraj kako želiš.

Edge kaže...

 

Ovaj laptop je oke, ali je za lika koji nema pojma o SSD-u i neda mi se objasnjavat zasto ima samo 128GB  (i dalje se preserava pred prijateljima s 1TB HDD-om tak da mu je 128 degradirajuce).

 

Uglavnom, molim vas preporuku za laptop oko 3 soma, +-100 kn. 

 

Nece se koristiti za zahtjevne radnje kao sto su igre, 3D modeliranje i slicno.

 Za te novce ništa bolje od onoga iznad a za svrhu ništa bolje od onoga za 2200 kuna, samo baca novce taj frend.

S obzirom da frend želi peni* od 1TB onda ovaj.

Ili ovaj bez grafike, sa intelovom integriranom.

root
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 22:17 (zoharbizo).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ni jedan šta si mu predložio nije u Full HD-u a da ima 1Tb drive, maksimalan ekran od 15,6" i cijenu do 3300kn u jednom pakovanju. Spominjem Full HD jer ako već neće igrat na njemu nego koristit za filmove, surfanje, youtube da mu je ipak bolja slika, za ne puno veću cijenu. Po njegovim zahtjevima je najbolji onaj iz Linksa za 2850kn.

 
2 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice