Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.710
|
čitano: 13.028.301
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

trebam laptop do jedno 900 eura za frenda iz slovenije.

jel zna neko neke dobre stranice za sloveniju pa da usporedimo di je bolje kupit laptop.U hrv il slo

 

Evo frend gleda preko ove stranice 

https://www.mimovrste.com/

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 16:49 (karlo125).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
giga_games kaže...

Ok, i što si kupio umjesto toga i kako si zadovoljan?

 Kupio sam na kraju Lenovo 700-15ISK, i veoma san zadovoljan, minusi su mu po meni losija kvaliteta izrade (gumena plastika) i baterija sve ostalo odlicno..

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sLim95 kaže...
giga_games kaže...

Ok, i što si kupio umjesto toga i kako si zadovoljan?

 Kupio sam na kraju Lenovo 700-15ISK, i veoma san zadovoljan, minusi su mu po meni losija kvaliteta izrade (gumena plastika) i baterija sve ostalo odlicno..

 

Kako si zadovoljan sa brzinom diska? Dvoumim se između tog sa hard diskom i onog sa SSD-om
Razlika u cijeni je svega parsto kuna.

 

 A što misliš o ovom Lenovu ?
Stvar je samo u proceseru. A jeftiniji 1000 kn od ovog gore sa SSD-om. Kolika je zapravo razlika između ta dva procesora? 

Što ti misliš? Koji se najviše onda isplati uzeti? Neka preporuka na što da obratim pozornost?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 19:00 (pavelic44).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
pavelic44 kaže...
sLim95 kaže...
giga_games kaže...

Ok, i što si kupio umjesto toga i kako si zadovoljan?

 Kupio sam na kraju Lenovo 700-15ISK, i veoma san zadovoljan, minusi su mu po meni losija kvaliteta izrade (gumena plastika) i baterija sve ostalo odlicno..

 

Kako si zadovoljan sa brzinom diska? Dvoumim se između tog sa hard diskom i onog sa SSD-om
Razlika u cijeni je svega parsto kuna.

 

 A što misliš o ovom Lenovu ?
Stvar je samo u proceseru. A jeftiniji 1000 kn od ovog gore sa SSD-om. Kolika je zapravo razlika između ta dva procesora? 

Što ti misliš? Koji se najviše onda isplati uzeti? Neka preporuka na što da obratim pozornost?

 

 S obzirom da je to hard disk, zadovoljan sam..No ipak je laptop jos nov i nema puno podataka na hardu.. I meni je ssd bio velika zelja, ali naletio na akciju dobru za ovaj laptop pa uzeo jer ima M.2 slot slobodan za ssd. Poslijem editam post sa slikom brzine harda.
A slusaj zavisi sve sta ti je bitnije na laptopu, meni je ekran bio bitniji pa sam uzeo lenova na koji jos mogu ugradit ssd, a ekran se ne moze mijenjati. Iako, pitanje je uopce koliko je golim okom razlika u ekranu...
U single core aplikacijama neces osjetit neku razliku u ta dva procesora, dok u multri thread programima i7 je jaci nekih 20-30%, oba su to odlicna procesora jer imaju 4 fizicke jezgre, samo sta i7 ima hyperthreading. Taj lenovo je jedan lijepo zaokruzen laptop i prednost je sto ima ssd ugraden vec, a i negdje sam citao da bijela verzija ovog modela ima aluminijsko kuciste (ili bar onaj dio oko touchpada) ali to nije provjerena informacija 100%.
Koji se najvise isplati moras sam vidit, ovisno o tome za sta ces laptop koristit..
Pogledaj si i ovog, dolazi s 3god jamstva: https://www.centro.hr/hp-pavilion-gaming-15-bc006nm-intel-core-i5-6300hq-2-30ghz-8gb-128gb-ssd-1tb-freedos-15-6-ips-fullhd-nvidia-geforce-gtx960m-2gb-p-n-y0v79ea.aspx

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Žena od prijatelja želi kupiti novi laptop za sebe, uglavnom word, excel, ali i da se djeca (cca od 8 godina) mogu igrati na njemu. Kaže da ne bi tila neki škart tako da može poslužiti i za u budućnosti pa me pita kakav je OVAJ

Da li je to možda overkill za te potrebe? Možda bi i OVAJ JEFTINIJI bio ok?

Vaši prijedlozi su i više nego dobrodošli, ali bitno je jedino da bude dobavljiv u Splitu (Instar, Links itd.)

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Trebam preporuku laptopa do 5800 kn. Namjena je posao (asistentica na faksu), znači ne treba hardverski biti ništa posebno, samo treba fluidno raditi. Eventualno bi se pogledala koja serija/ film na njemu, ali nikakve igre niti zahtjevan softver. 

 

Neke stvari koje su bitne: 256 GB SSD (+bar 500 GB HDD), IPS ekran (što bolji), FHD, 15.6''. 

 

Što bi bio neki best buy imajuci u vidu sve navedeno?

 

Thx

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
TiMi79 kaže...

Žena od prijatelja želi kupiti novi laptop za sebe, uglavnom word, excel, ali i da se djeca (cca od 8 godina) mogu igrati na njemu. Kaže da ne bi tila neki škart tako da može poslužiti i za u budućnosti pa me pita kakav je OVAJ

Da li je to možda overkill za te potrebe? Možda bi i OVAJ JEFTINIJI bio ok?

Vaši prijedlozi su i više nego dobrodošli, ali bitno je jedino da bude dobavljiv u Splitu (Instar, Links itd.)

klik

Na duge staze zvijer, SSD kasnije ako bude tko od volje, definitivno najbolje za te novce u ST. 

U Linksu ako će na kartice, jeftinije 300HRK.

Za gotovinu ista cijena u oba dućana.

Minneyar kaže...

Pozdrav,

 

Trebam preporuku laptopa do 5800 kn. Namjena je posao (asistentica na faksu), znači ne treba hardverski biti ništa posebno, samo treba fluidno raditi. Eventualno bi se pogledala koja serija/ film na njemu, ali nikakve igre niti zahtjevan softver. 

 

Neke stvari koje su bitne: 256 GB SSD (+bar 500 GB HDD), IPS ekran (što bolji), FHD, 15.6''. 

 

Što bi bio neki best buy imajuci u vidu sve navedeno?

 

Thx

 klik

Najbolja allround opcija za te novce, veći FHD ekran, SSD doduše 128GB ali sasvim dovoljno plus veći disk, odličan CPU i dovoljno radne memoriju plus super GPU i 2 godine garancije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2017 22:23 (zoharbizo).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

vec sam nedavno pisao u temi no sad trebam malo vecu pomoc, i to za tri laptopa. jedan moram nac za bratica, jedan za sestru i jedan za frenda pa cu za svaki napisat cjenovni rang i za sto ce se koristit.

 

1. za sestru do 2700 kn, treba joj za skolu, pogledat serije i internet, nece nikad igrat nista na njemu no trazim nesto sto ce durat dosta vremena.

 

2. za bratica do 2400 kn, on ce koristit za faks, znaci office paket, pogledat nekad tekme na streamu i hd filmove, mozda odigrat football managera ali nista zahtjevno od igara.

 

3. za frenda do 3900 kn, ide na arhitekturu pa mu treba nesto sto moze pokretat zahtjevnije programe, kaze da ne misli nista igrat, isto gledanje filmova.

 

ekrani svi da budu 15.6", za sestru i bratica bolje veci hdd nego ssd. eto zahvaljujem unaprijed, ako sam nesto izostavio pitajte pa cu odgovorit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Poz ekipa,

 

Trebaju mi prijedlozi za laptop. Zelim kupiti laptop kojim cu biti zadovoljan iducih 5 godina, te nisam u mogucnosti izdvojiti više od 5500 kn (mogao bih rastegnuti malo u slucaju znatno bolje kvalitete). Laptop koristim uglavnom poslovno (office paket, eviews), surfanje i filmove/serije, ali zelio bih da s istim mogu odrađivati i slozenije zadatke (igre ne igram).

 

Glavno mi je da je laptop brz i kvalitetan, idealno bi bilo da ima procesor sa 4 jezgre i da je intel i5 ili i7, odličan ekran za oči (zbog svakodnevog dugog rada)mozda RAM-a 6GB+, odvojena graficka, bar 500GB HDD (+ mogucnost nadogradnje SDD)...nije da se bas previse razumijem u ove stvari tako da su preporuke dobrodošle.

Zelio bi original win 10 na laptopu, ali zanima me sto vi mislite je li to bacanje novca, te je li bolje uzeti s odmah ugradenim win 10 ili ga naknadno ugradivati?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2017 23:50 (Ganicus).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz ljudi, ako bi mi mogli jedan laptop nac za frenda, 8000kn max, da je intel, ako moze i ssd s tim da ima grafu vrh, ako ima ssd a grafa sranje onda bolje s boljom grafom. Hvala svima!

14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, razmisljam o kupnji novog laptopa, a za oko mi je zapeo ovaj, na "papiru" sve izgleda odlicno, ali zanima me da li mi neko iz iskustva moze reci kako se je pokazala ova AMD-ova kombinacija?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav

gledam neko vrijeme šta i kako za kupnju, pa recite jel ima nešto bolje, omjer novca i kvalitete

 

u korištenju će sjedit, ali bit će prenošenja, pa sam gledao 15,6, ssd bi volio, bit će svakako office i internet, filmovi itd, igrice baš i ne, ali moglo bi biti i autocada malo, kad nisam pored stolnog kompa, i da potraje naravno :)

ugl zapeo mi za oko ovaj dell

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=14419

 

EDIT:

kakv je ovaj lenovo u usporedbi, što se tiče kvalitete

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-510-80sv00ggsc-core-i5-7200u-dvdrw-8gb-256gb-ssd-geforce-940mx-4gb-15-6-ips-fhd-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-dos-srebrno-014620215

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 14:44 (ajant).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima, tražim laptop u svrhu developmenta (visual studio, SSMS, eclipse...). Imam pozitivna iskustva s korištenjem DELL i HP laptopa, pa bi preferirao njih. Obavezno je da imaju windows OS, preferabilno da je win10.

Ostali zahtjevi:

 

  1. Barem i5 procesor
  2. 8GB RAMA
  3. 500GB HDD je prihvatljivo, poželjno je da bude 1 TB
  4. Normalna grafička da mogu i neku jaču igru pokrenuti.

Raspoloživi proračun je oko 5500.
Zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, trebao bih preporuku laptopa do 6000 kn za rad u wordu, excelu, surfanje, multimediju i eventualno povremeno igranje ali nicega prezahtjevnog. Dakle fokus na SSD-u za ugodan i brz rad. 15,6 inca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mar123 kaže...

vec sam nedavno pisao u temi no sad trebam malo vecu pomoc, i to za tri laptopa. jedan moram nac za bratica, jedan za sestru i jedan za frenda pa cu za svaki napisat cjenovni rang i za sto ce se koristit.

 

1. za sestru do 2700 kn, treba joj za skolu, pogledat serije i internet, nece nikad igrat nista na njemu no trazim nesto sto ce durat dosta vremena.

 

2. za bratica do 2400 kn, on ce koristit za faks, znaci office paket, pogledat nekad tekme na streamu i hd filmove, mozda odigrat football managera ali nista zahtjevno od igara.

 

3. za frenda do 3900 kn, ide na arhitekturu pa mu treba nesto sto moze pokretat zahtjevnije programe, kaze da ne misli nista igrat, isto gledanje filmova.

 

ekrani svi da budu 15.6", za sestru i bratica bolje veci hdd nego ssd. eto zahvaljujem unaprijed, ako sam nesto izostavio pitajte pa cu odgovorit.

1. HP 250 G5

2. Lenovo Ideapad 100

3. Acer Aspire E5-571G ili ako nema tih 180HRK ovo

Ganicus kaže...

Poz ekipa,

 

Trebaju mi prijedlozi za laptop. Zelim kupiti laptop kojim cu biti zadovoljan iducih 5 godina, te nisam u mogucnosti izdvojiti više od 5500 kn (mogao bih rastegnuti malo u slucaju znatno bolje kvalitete). Laptop koristim uglavnom poslovno (office paket, eviews), surfanje i filmove/serije, ali zelio bih da s istim mogu odrađivati i slozenije zadatke (igre ne igram).

 

Glavno mi je da je laptop brz i kvalitetan, idealno bi bilo da ima procesor sa 4 jezgre i da je intel i5 ili i7, odličan ekran za oči (zbog svakodnevog dugog rada)mozda RAM-a 6GB+, odvojena graficka, bar 500GB HDD (+ mogucnost nadogradnje SDD)...nije da se bas previse razumijem u ove stvari tako da su preporuke dobrodošle.

Zelio bi original win 10 na laptopu, ali zanima me sto vi mislite je li to bacanje novca, te je li bolje uzeti s odmah ugradenim win 10 ili ga naknadno ugradivati?

 

Acer, za OS se javi na PP.

ivanoman kaže...

Pozz ljudi, ako bi mi mogli jedan laptop nac za frenda, 8000kn max, da je intel, ako moze i ssd s tim da ima grafu vrh, ako ima ssd a grafa sranje onda bolje s boljom grafom. Hvala svima!

 Pavilion HP G15

Zhaba kaže...

Pozdrav, razmisljam o kupnji novog laptopa, a za oko mi je zapeo ovaj, na "papiru" sve izgleda odlicno, ali zanima me da li mi neko iz iskustva moze reci kako se je pokazala ova AMD-ova kombinacija?

 Ovaj, kombinacija nije loša ali se ovo daleko više isplati.

ajant kaže...

pozdrav

gledam neko vrijeme šta i kako za kupnju, pa recite jel ima nešto bolje, omjer novca i kvalitete

 

u korištenju će sjedit, ali bit će prenošenja, pa sam gledao 15,6, ssd bi volio, bit će svakako office i internet, filmovi itd, igrice baš i ne, ali moglo bi biti i autocada malo, kad nisam pored stolnog kompa, i da potraje naravno :)

ugl zapeo mi za oko ovaj dell

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=14419

 

EDIT:

kakv je ovaj lenovo u usporedbi, što se tiče kvalitete

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-510-80sv00ggsc-core-i5-7200u-dvdrw-8gb-256gb-ssd-geforce-940mx-4gb-15-6-ips-fhd-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-dos-srebrno-014620215

 Ovaj.

jingizu kaže...

Pozdrav svima, tražim laptop u svrhu developmenta (visual studio, SSMS, eclipse...). Imam pozitivna iskustva s korištenjem DELL i HP laptopa, pa bi preferirao njih. Obavezno je da imaju windows OS, preferabilno da je win10.

Ostali zahtjevi:

 

  1. Barem i5 procesor
  2. 8GB RAMA
  3. 500GB HDD je prihvatljivo, poželjno je da bude 1 TB
  4. Normalna grafička da mogu i neku jaču igru pokrenuti.

Raspoloživi proračun je oko 5500.
Zahvaljujem

 Ovaj.

 Nijedan, ovaj.

Jakic007 kaže...

Pozdrav, trebao bih preporuku laptopa do 6000 kn za rad u wordu, excelu, surfanje, multimediju i eventualno povremeno igranje ali nicega prezahtjevnog. Dakle fokus na SSD-u za ugodan i brz rad. 15,6 inca.

 Izvoli.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2017 0:00 (zoharbizo).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav!

Trebao bih laptop do 7000kn. Svrha laptopa je rad u CAD softwarima (autocad, solidworks) te lagano igranje (cs:go, dota 2, wow idt.) I multimedija.

Preferirao bi 17.3", ssd ako je moguce te naravno, grafa koja moze podnjeti rad u malo zahtjevnijim 3D CAD programima. Tezina nije bitna.

Hvala puno, pozdrav! :)
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav društvo, namjeravam kupiti laptop koji ću koristiti za internet browsing, gledanje filmova, serija, poneki sportski stream, youtube i nista vise. Znaci ne treba mi nista posebno jako, biću u Chrome 95% vremena.

Nasao sam ovaj laptop http://genelec.ba/hp-15-ba000nm-e8n81ea-156-amd-a6-7310-4gb500gb-dvd-rw-no-os-p2 cijena je 2300 kuna, mozete mi rec je li dovoljno jak za ovo sto mi treba?

pozz

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Firnajza kaže...
Pozdrav!

Trebao bih laptop do 7000kn. Svrha laptopa je rad u CAD softwarima (autocad, solidworks) te lagano igranje (cs:go, dota 2, wow idt.) I multimedija.

Preferirao bi 17.3", ssd ako je moguce te naravno, grafa koja moze podnjeti rad u malo zahtjevnijim 3D CAD programima. Tezina nije bitna.

Hvala puno, pozdrav! :)

 Lenovo, nemaš HDD nego 256GB SSD i nema DVDRW. Ovaj kao alternativa radi HDDa.

ExaminatorZ1000 kaže...

Pozdrav društvo, namjeravam kupiti laptop koji ću koristiti za internet browsing, gledanje filmova, serija, poneki sportski stream, youtube i nista vise. Znaci ne treba mi nista posebno jako, biću u Chrome 95% vremena.

Nasao sam ovaj laptop http://genelec.ba/hp-15-ba000nm-e8n81ea-156-amd-a6-7310-4gb500gb-dvd-rw-no-os-p2 cijena je 2300 kuna, mozete mi rec je li dovoljno jak za ovo sto mi treba?

pozz

 Ovaj.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2017 13:03 (zoharbizo).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

trebam savjet, koji je od ovih bolji izbor (i zasto da/ne ako je moguce znati)
asus x540

imali su i verziju sa HD+96 gb SSD za kojih 200 kn vise, mozda je moguce opet nabaviti

ili
acer aspire e5

 

ili nesto drugo u Linksu u tom cjenovnom rangu. bitan mi je kvalitetan ekran i zvuk... i rado bih da bateriju mogu sama izdvojiti no vidim da u vecini novijih modela to nije bas mogucnost.


 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zEE-kAY kaže...

trebam savjet, koji je od ovih bolji izbor (i zasto da/ne ako je moguce znati)
asus x540

imali su i verziju sa HD+96 gb SSD za kojih 200 kn vise, mozda je moguce opet nabaviti

ili
acer aspire e5

 

ili nesto drugo u Linksu u tom cjenovnom rangu. bitan mi je kvalitetan ekran i zvuk... i rado bih da bateriju mogu sama izdvojiti no vidim da u vecini novijih modela to nije bas mogucnost.


http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=14108

Ako nemožeš taj onda taj aspire e5, drugi koji si navela.

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Prijateljica trazi laptop do 10000kn+- 1000kn

Treba joj za faks surfanje i da joj momak moze pes novi igrat.

Treba joj da bude lagan znaci neki ultrabook (ne zeli mac).

Ja sam nesto gleda asus zenbook flip UX360UA.

Dajte jos neku preporuku.

Hvala

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa, ja sam u istom problemu oko odabira laptopa. Prolistao sam posljednjih 20ak srtranica, ali sada još manje znam koji laptop odabrati. Ako je tko voljan pomoći i dati neki savjet, bio bih mu zahvalan.
Specifikacije koje bi trebale biti zadovoljene su:
Ekran: 17,3"
Grafička: minimalno GTX 960 (da budem iskren, jedino što kužim u vezi grafičkih je da je što je veći broj, bolja je grafička, i usput bi me zanimalo, čisto onako informativno, koja je razlika između kartice GTX 1050 i GTX 1060? Tj. što to može GTX 1060, a da 1050 ne može..ili su to jednostavno noviji modeli kartice?
Po mogućnosti SSD, ali ako ga nema, bilo bi dobro da se barem može nadogadit umjesto CD-ROM-a ili da se može nadograditi, bilo kako

ostalo je valjda što ide uz to, RAM u skladu sa karticom i cijenom.
A spremn sam u laptop uložiti do 10 000 KN, preko toga ako bi bila baš bomba ponuda.
A laptop mi treba najviše za rad u 3D programima tipa Cinema studio 4D, za renderiranje slika i videa, za photoshop i eventualno neke komplicirane grafike u CorelDraw-u.
Težina laptopa, debljina, zvučnici, izgled i baterija-uopće nisu bitni!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tovar_du kaže...

Pozdrav ekipa, ja sam u istom problemu oko odabira laptopa. Prolistao sam posljednjih 20ak srtranica, ali sada još manje znam koji laptop odabrati. Ako je tko voljan pomoći i dati neki savjet, bio bih mu zahvalan.
Specifikacije koje bi trebale biti zadovoljene su:
Ekran: 17,3"
Grafička: minimalno GTX 960 (da budem iskren, jedino što kužim u vezi grafičkih je da je što je veći broj, bolja je grafička, i usput bi me zanimalo, čisto onako informativno, koja je razlika između kartice GTX 1050 i GTX 1060? Tj. što to može GTX 1060, a da 1050 ne može..ili su to jednostavno noviji modeli kartice?
Po mogućnosti SSD, ali ako ga nema, bilo bi dobro da se barem može nadogadit umjesto CD-ROM-a ili da se može nadograditi, bilo kako

ostalo je valjda što ide uz to, RAM u skladu sa karticom i cijenom.
A spremn sam u laptop uložiti do 10 000 KN, preko toga ako bi bila baš bomba ponuda.
A laptop mi treba najviše za rad u 3D programima tipa Cinema studio 4D, za renderiranje slika i videa, za photoshop i eventualno neke komplicirane grafike u CorelDraw-u.
Težina laptopa, debljina, zvučnici, izgled i baterija-uopće nisu bitni!

 Ovaj.

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kelam kaže...

Prijateljica trazi laptop do 10000kn+- 1000kn

Treba joj za faks surfanje i da joj momak moze pes novi igrat.

Treba joj da bude lagan znaci neki ultrabook (ne zeli mac).

Ja sam nesto gleda asus zenbook flip UX360UA.

Dajte jos neku preporuku.

Hvala

 http://www.instar-informatika.hr/ultrabook-asus-ux303ub-r4021t-133-fhd-intel-core-i7-6500u-up-to-31ghz-8gb-ddr3-256gb-ssd-nvidia-gefo/0452698/product/

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zoharbizo kaže...
zEE-kAY kaže...

trebam savjet, koji je od ovih bolji izbor (i zasto da/ne ako je moguce znati)
asus x540

imali su i verziju sa HD+96 gb SSD za kojih 200 kn vise, mozda je moguce opet nabaviti

ili
acer aspire e5

 

ili nesto drugo u Linksu u tom cjenovnom rangu. bitan mi je kvalitetan ekran i zvuk... i rado bih da bateriju mogu sama izdvojiti no vidim da u vecini novijih modela to nije bas mogucnost.


http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=14108

Ako nemožeš taj onda taj aspire e5, drugi koji si navela.

 ok hvala... jel moze samo jos iz kojeg razloga? kuzim za graficku i procesor... no cula sam da je tipkovnica npr jako losa na tom acer-u i da je to veliki minus...

9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav cura kupuje laptop do 2600kn čisto za gledanje filmova, fakultet, office i sl... Bitno da nije linux znači ili freedos pa da joj ja stavim windowse ili da već ima windowse, bilo bi dobro da je FHD i da ima ssd 128GB...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BeLLicus kaže...

Pozdrav cura kupuje laptop do 2600kn čisto za gledanje filmova, fakultet, office i sl... Bitno da nije linux znači ili freedos pa da joj ja stavim windowse ili da već ima windowse, bilo bi dobro da je FHD i da ima ssd 128GB...

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_216&products_id=14154

jer jedino što ja znam je ovaj Acer koji ima i SSD i FHD, ali i Linux: https://fenix.hr/catalog/product/view/id/30631/

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BeLLicus kaže...

Pozdrav cura kupuje laptop do 2600kn čisto za gledanje filmova, fakultet, office i sl... Bitno da nije linux znači ili freedos pa da joj ja stavim windowse ili da već ima windowse, bilo bi dobro da je FHD i da ima ssd 128GB...

 

softwaremaniac kaže...
BeLLicus kaže...

Pozdrav cura kupuje laptop do 2600kn čisto za gledanje filmova, fakultet, office i sl... Bitno da nije linux znači ili freedos pa da joj ja stavim windowse ili da već ima windowse, bilo bi dobro da je FHD i da ima ssd 128GB...

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_103_216&products_id=14154

jer jedino što ja znam je ovaj Acer koji ima i SSD i FHD, ali i Linux: https://fenix.hr/catalog/product/view/id/30631/

 

Otkad je predinstalirani Linux prepreka za stavit Windowse?

Nije to crna magija koja se baci na laptop pa on ne radi kak spada dalje...

Možda neki razlog postoji a da ja nisam upučen pa bi volio da me se ispavi ukoliko griješim, tko zna što ti linux likovi stavljaju u kod danas...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice