Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.715
|
čitano: 13.036.903
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zoharbizo kaže...
Teran kaže...

Ljudeki moze preporuka za neki laptop do 5500 kn a da se moze i nesto na njemu konkretnoga i igrati (naravno za te novce i ne na HIGH ) , unaprije hvala

 Protegni se, dobiješ i7 i 4 godine jamstva za 330HRK više.

 

 Da super ali to je ako placas u gotovini a ovako ako karticom na rate onda je puno vise , imas mozda jos nesto ?

We are amidst strange beings, in a strange land.
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na preporuci. Vidim da si i meni preporučio isti kao i dečku iznad.

Ima li neki dućan koji nije online shop da ga se može doć vidit i kupit? Našao sam u Link-u ASUS K550VX-DM028D. Ne povećava se znatno cijena pri kupnji na rate, ali nema 4 godine garancije već samo dvije (jedna na bateriju). Vjerojatno se dodatna garancija plaća dodatno (tako neki imaju).

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tjsudac kaže...

Hvala na preporuci. Vidim da si i meni preporučio isti kao i dečku iznad.

Ima li neki dućan koji nije online shop da ga se može doć vidit i kupit? Našao sam u Link-u ASUS K550VX-DM028D. Ne povećava se znatno cijena pri kupnji na rate, ali nema 4 godine garancije već samo dvije (jedna na bateriju). Vjerojatno se dodatna garancija plaća dodatno (tako neki imaju).

 Pogledaj u Linksu :)

Cijena na rate i gotovinu im je ista, uvoznik u RH daje dodatnu garanciju pa provjeri s Linksom, mislim da taj model svugdje ima 4 godine garancije.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

OK, to bi mi bilo najidealnije budući imam jednu Links trgovinu par minuta od doma. Provjerit ću vezano za garanciju.

Znači, za te novce, definitivno taj i nijedan drugi?

 

Hvala još jednom.

Lijep pozdrav!

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zoharbizo kaže...

 Hvala ti, samo još jedno pitanje a kakvi su po kvaliteti Lenovo ?

We are amidst strange beings, in a strange land.
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Odlični su!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zoharbizo kaže...

Odlični su!!

 Super, Hvala ti

We are amidst strange beings, in a strange land.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bok, zanima me mišljenje o ovom laptopu: https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-15-ay005nm-y0a45ea-core-i5-6200u-dvdrw-8gb-1000gb-radeon-r7-m430-15-6-hd-fhd-lan-bt-hdmi-kamera-usb-3-0-dos-crno-014610264
Kupujem neki za everyday use do 5000-5500 kn, a obzirom da se ne mogu odlučiti kojeg, tražim pomoć na sve strane.
Hvala svima na odgovoru! ☺
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zmajoo kaže...
Bok, zanima me mišljenje o ovom laptopu: https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-15-ay005nm-y0a45ea-core-i5-6200u-dvdrw-8gb-1000gb-radeon-r7-m430-15-6-hd-fhd-lan-bt-hdmi-kamera-usb-3-0-dos-crno-014610264
Kupujem neki za everyday use do 5000-5500 kn, a obzirom da se ne mogu odlučiti kojeg, tražim pomoć na sve strane.
Hvala svima na odgovoru! ☺

 Gotovina ili rate?

Gotovina 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=14108

7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Svejedno mi.
Npr. u Linksu, na žalost,nema popusta na gotovinu tako da razmišljala da uzmem tamo na rate.
A po čemu ovaj kojeg ti predložio bolji od HP-a. (Seka mi ima godinama HP i još uvijek radi ok)
Do danas mislila ovog uzet https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-dell-inspiron-5767-core-i5-7200u-dvdrw-8gb-1000gb-radeon-r7-m445-4gb-17-3-led-fhd-kamera-bt-hdmi-usb-3-0-linux-crno-014640206, ali čemu 17 incha?
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Snažniji CPU i grafika.

FHD ekran kao i taj ali manja dijagonala.

Ovaj je jeftiniji i snažniji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2017 22:18 (zoharbizo).
 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav svima.
Kupujem laptop za internet, neke programe poput audocada, worda i sl. Pronasao sam ova 3 laptopa pa me zanima dal je bolje uzeti amd-ov procesor s 4 jezgre ili npr. ovaj i7 s dvije? Ili ukoliko vi imate neki bolji laptop za te novce da mi preporucite. Unaprijed hvala.
https://www.centro.hr/acer-aspire-e5-553g-amd-a10-9600p-2-40ghz-16gb-1tb-dvdrw-dl-linux-15-6-full-hd-amd-radeon-r7-m440-2gb-p-n-nx-geqex-018.aspx https://www.hgshop.hr/proizvod/prijenosno-racunalo-acer-aspire-v3-574g-i7-5557u/4gb/1tb/intelhd/15-6-/linux-nx-g1kex-023/216186 https://www.centro.hr/asus-x751lb-17-3-1600x900-core-i5-5200u-2-70ghz-8gb-ddr3-1000gb-7200rpm-dvd-sm-nvidia-940m-1.aspx
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Taj drugi je u tvom postu je najbolji za te novce.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa trebam savjet za kupnju laptopa da mogu normalno gejmati...da li je ovo dobar izbor sto se tice omjera cijene i dobivenog... inace laptop kupujem u Njemackoj.

Cijena je negdje oko 5200kn ..

 

http://www.mediamarkt.de/de/product/_acer-aspire-e-15-e5-575g-54b2-2212847.html

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2017 10:16 (dasoo988).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Najbolji izbor u tom dućanu, kupi.

 
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
softwaremaniac kaže...

 

Slažem se sa žoharom no nisam siguran u kojoj mjeri se baviš AutoCad-om te koliko će ti integruša pokriti taj dio.

 

http://www.prosat.hr/default.aspx?pid=51100

 

Mislim da ne bi lošije prošao da uzmeš nešto slabiji i3, mada su oba dvojezgrena sa hyperthreadingom. Ovdje imaš SSD, solidnu zasebnu grafičku i duplo više RAM-a.

Nema pozadinsko osvijetljenje kao taj Acer sa i7 procesorom al mislim da je mrvicu bolji kad se uzmu tvoje potrebe u obzir.

Žohar, što misliš? :) 

 

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Taj tvoj nije puno slabiji procesorski ali bi radi 1x8 GB keksa i još jednoga utora te 940M koja je ipak jača i bolje podržana za autocad odabrao ASUS model koji je sam našao.

Bscim pogled još ima li što :)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2017 19:12 (zoharbizo).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
bones1802 kaže...

http://www.ekupi.hr/HP-15-ay009nm-Y0V95EA-prijenosno-racunalo-923873.aspx

jel ima ko kakva iskustva s ovim lapom? izgleda zanimljivo..

hvala..

 To je najbolji laptop do 3k sigurno...čišćenje jer je i3 5*** serije.

 

 

256 M2 (500+ MB RW speed), 15.6" FHD LED (TN doduše, ali FHD pa ćemo zažmirit)...solidan i3 i taman dovoljno rama.

8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dali je itko kupovao Asus GL552VW ili G551VW  sa i7 6700hq gtx 960 2gb na nabavi prikazuju da su oko 5850kn u super neta ali nema ih na stanju ima jedan za 6000kn u futuri it. Dali vrijede išta ti laptopi i jel pouzdana trgovina super net,jel kupovao netko kod njih?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kupio sam Acer E5 575g. Vidim sad kad sam skinuo poklopac odozada da ima utor za m.2 ssd. Laptop nema dvd rom, pa da vas pitam jel mi bolje ici na tradicionalni ssd ili mogu odmah na ovaj m.2 ssd da ne kompliciram s ladicom?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

definitivno nemas sto komplicirati s ladicom, M.2 je ista stvar, drugi konektor, tako da bez brige, razlike nema nikakve, osim sto nemas nikakve zezancije sa caddy-ima ili slicno...

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok,

 

trebam preporuku za laptop do cca. 4500 kn. Treba mi laptop koji normalno radi bez štekanja u normalnim svakodnevnim zadatcima, koji može 1080p video bez problema, zastajkivanja ili artefakata, puštat, dodatno koristio bih ga za programiranje i obradu slike ponekad. Nije da se planiram igrat na njemu, ali bilo bi zgodno da može igre iz 2016 na najmanjim postavkama igrat.

 

- 15'' FullHD ili 17'' 1600x900

- min. 8GB RAM

- mora biti ne prebučan! Kupio sam Lenovo IdeaPad 310 80TV00NYSC i jednostavno mi je prebučan ventilator i kada nije pod nikakvim opterećenjem, a pod opeterećnjem pogotovo. Trenutno sam na jednom "usisavač"-razina buke laptopu i tražim nešto tiho, nešto što se u tihom okruženje jedvice čuje ili nečuje. Znam da takvih ima i to jeftinih, ali taj model (neki Samsungov jeftilen) za koji znam, više nije u prodaji. Pišem dosta na laptopu i užasno me dekoncentrira šum ventilatora.

 

- pomogućnosti da nije HP, dosadašnje iskustvo, par dana po isteku garancije (2y) otišla matična, a na drugom hard disk. A od puno ljudi čujem da su i Acer loši, a koliko vidim i jako se zagrijavaju...

 

 

tnx

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.ekupi.hr/Acer-E5-575G-392F-NXGDZEX008-prijenosno-racunalo-988086.aspx

3600kn uz kod laptopi24

4 godine garancije

 

ili ovaj (nema 8gb rama, obicni 15,6 lcd)

ali zato ima grafičku cetverojezgreni pentium  procesor 1tb disk za 2000kn

https://www.links.hr/hr/discounted-products/prijenosna-racunala-laptopi-i-oprema-01

akcija vrijedi jos danas

Mechanical Engineer★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 7:41 (Gamerx:)xxx).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Mitch kaže...
bones1802 kaže...

http://www.ekupi.hr/HP-15-ay009nm-Y0V95EA-prijenosno-racunalo-923873.aspx

jel ima ko kakva iskustva s ovim lapom? izgleda zanimljivo..

hvala..

 To je najbolji laptop do 3k sigurno...čišćenje jer je i3 5*** serije.

 

 

256 M2 (500+ MB RW speed), 15.6" FHD LED (TN doduše, ali FHD pa ćemo zažmirit)...solidan i3 i taman dovoljno rama.

 Ako neće gejmati super izbor, za te novce može naći 920M/5005U/1TB disk ili 128GB SSD.

Malihaer kaže...

Dali je itko kupovao Asus GL552VW ili G551VW  sa i7 6700hq gtx 960 2gb na nabavi prikazuju da su oko 5850kn u super neta ali nema ih na stanju ima jedan za 6000kn u futuri it. Dali vrijede išta ti laptopi i jel pouzdana trgovina super net,jel kupovao netko kod njih?

 Trgovina je pouzdana ali gledaj i7 6700HQ i 950M 4GB GDDR5 model...

950M GDDR5 je isto štp i 960 sa malo nižim boost clockom.

1080P monitor, 8GB DDR4 svakako.

Marko5552 kaže...
Kupio sam Acer E5 575g. Vidim sad kad sam skinuo poklopac odozada da ima utor za m.2 ssd. Laptop nema dvd rom, pa da vas pitam jel mi bolje ici na tradicionalni ssd ili mogu odmah na ovaj m.2 ssd da ne kompliciram s ladicom?

 M2 ssd stavi obavezno, ista stvar kad već imaš slot. 

buglaptop kaže...

Bok,

 

trebam preporuku za laptop do cca. 4500 kn. Treba mi laptop koji normalno radi bez štekanja u normalnim svakodnevnim zadatcima, koji može 1080p video bez problema, zastajkivanja ili artefakata, puštat, dodatno koristio bih ga za programiranje i obradu slike ponekad. Nije da se planiram igrat na njemu, ali bilo bi zgodno da može igre iz 2016 na najmanjim postavkama igrat.

 

- 15'' FullHD ili 17'' 1600x900

- min. 8GB RAM

- mora biti ne prebučan! Kupio sam Lenovo IdeaPad 310 80TV00NYSC i jednostavno mi je prebučan ventilator i kada nije pod nikakvim opterećenjem, a pod opeterećnjem pogotovo. Trenutno sam na jednom "usisavač"-razina buke laptopu i tražim nešto tiho, nešto što se u tihom okruženje jedvice čuje ili nečuje. Znam da takvih ima i to jeftinih, ali taj model (neki Samsungov jeftilen) za koji znam, više nije u prodaji. Pišem dosta na laptopu i užasno me dekoncentrira šum ventilatora.

 

- pomogućnosti da nije HP, dosadašnje iskustvo, par dana po isteku garancije (2y) otišla matična, a na drugom hard disk. A od puno ljudi čujem da su i Acer loši, a koliko vidim i jako se zagrijavaju...

 

 

tnx

Klik

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zoharbizo kaže...

Taj tvoj nije puno slabiji procesorski ali bi radi 1x8 GB keksa i još jednoga utora te 940M koja je ipak jača i bolje podržana za autocad odabrao ASUS model koji je sam našao.

Bscim pogled još ima li što :)

 

 

 

Ali ako se uzme u obzir da se na ovaj acerov model s i7 procesorom moze staviti 8gb rama ja mislim da je ipak acer bolji izbor?

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 15:21 (DoMiNiK1310).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Malihaer kaže...

Dali je itko kupovao Asus GL552VW ili G551VW  sa i7 6700hq gtx 960 2gb na nabavi prikazuju da su oko 5850kn u super neta ali nema ih na stanju ima jedan za 6000kn u futuri it. Dali vrijede išta ti laptopi i jel pouzdana trgovina super net,jel kupovao netko kod njih?

 obrati paznju na arhiteh stranice, daju popust od nekih 400 do 600 kn za gejmerske modele za kesh u njihivom ducanu, a ta cijena nije ona koju nabava net prikazuje

u pon-uto ja kupujem ili taj gl552vw ili lenovo y700

Marko5552 kaže...
Kupio sam Acer E5 575g. Vidim sad kad sam skinuo poklopac odozada da ima utor za m.2 ssd. Laptop nema dvd rom, pa da vas pitam jel mi bolje ici na tradicionalni ssd ili mogu odmah na ovaj m.2 ssd da ne kompliciram s ladicom?

 mislim da si malo pomijesal kruske i jabuke

tradicionalni ssd 2.5" mozes stavit umjesto hdd-a, samo pazi jel obican ili 7mm debljine taj koji je unutra

m2 moras vidit koji je model da ne kupis krivi, treba pisat u specifikacijama, i obavezno pitaj dal tim gubis garanciju - ocigledno ti to nije vazno kad si ga vec otvoril

ak imas love, i nisi nista instaliral na hdd-u, mozes imat i m2 ssd i 2.5" ssd

posto nema dvd, nemas kaj radit s ladicom jer se ona samo koristi da se na mjesto dvd-a koji je 3.5" stavi ladica i u nju hdd ili ssd koji je 2.5"

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
DoMiNiK1310 kaže...
zoharbizo kaže...

Taj tvoj nije puno slabiji procesorski ali bi radi 1x8 GB keksa i još jednoga utora te 940M koja je ipak jača i bolje podržana za autocad odabrao ASUS model koji je sam našao.

Bscim pogled još ima li što :)

 

 

 

Ali ako se uzme u obzir da se na ovaj acerov model s i7 procesorom moze staviti 8gb rama ja mislim da je ipak acer bolji izbor?

 Koji Acer sa i7 i 8GB radne za 3900HRK?

Ne vidim nigdje takav...

Tu gore ti je naveden link za Lenovo, bestbuy za te novce.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav
Neka mi netko pomogne 😁
Treba mi laptop za malo novaca,do 3000 kn (a moze i manje).
Ne snalazim se uopće.Treba mi za posao(Word,power point,pogledati neki film,malome za igrice...)
Po mogućnosti da ima utor za CD i WiFi i instalirane windowse
Od silnih ponuda na ekupi ne znam kao laik sto da odaberem
Puno hvala
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice