Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.060.869
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Izvadio osam jučer jedan šaraf iz znatiželje. Bio je napola ofarban i to po dužini.

Je li moguće da su oni to već rastavljali u trgovini i vadili nešto, kao npr SSD, jer taj laptop uglavnom dolazi sa SSD-om, a ja nisam zahtjevao SSD jer mi je cijena bila taman u okviru buđeta.

Hvala ti na suradnji!

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

To što je ofarbano je ljepilo za učvršćivanje vijaka (pr. Loctite). Sumnjam da su oni u trgovini nešto mijenjali jer proizvođači znaju često nuditi jeftinije varijante s HDD-om.

8 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Planiram uzet ovaj laptop Prijenosno računalo ACER E5-575G-37WV, NX.GL9EX.013, 15.6" FHD, i3-6006U 2.00GHz, 4GB DDR4, 256GB SSD, GTX 940M 4GB, DVD, linux, sad mene zanima posto nisam bas previse u opticaju sa laptopima jel ja mogu sebi na njega umjesto linuxa sa kojim dolazi po defaulu stavit win 10 pro 64bit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Lucidius kaže...

 sad mene zanima posto nisam bas previse u opticaju sa laptopima jel ja mogu sebi na njega umjesto linuxa sa kojim dolazi po defaulu stavit win 10 pro 64bit?

Bez problema, pokreneš instalaciju windowsa, obrišeš sve particije, kreiraš nove po želji i na jednu staviš Windows OS.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo mene opet s pitanjima, malo sam neodlučan 

Prvo sam planirao uzeti Lenovo Y700 (http://www.prosat.hr/Default.aspx?pid=49587).

Sad vidim da se je pojavio i Lenovo Legion Y520 (http://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-legion-y520-80wk009qsc-156-fhd-ips-intel-core-i5-7300hq-up-to-350ghz-16gb-ddr4-256gb-ssd-nvidia-gtx1050-4gb-no-odd-dos-2-god-presales-isporuka-0403-/LEN-3708/product/)

 

Što kažete? Jel može neka usporedba? Pervenstveno za procesor i grafičku. Kvaliteta izrade?

U prvi sam mislio odmah uzeti SSD i onda s vremenom još RAMe. Kod drugog je i5, ali opet novije generacije. Drugi se tek pojavio pa nema baš još nekih recenzija i usporedba.

Laptop većinom za igre, ali i povremeno programe tipa AutoCAD, Catia, SolidWorks.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kiwi_91 kaže...
...

 

 

Reef

 

Ako ne možeš na ovog za 2600 kn (- bon od 125 kn = 2475 kn; i3-5005u, SSD 128, Full HD) onda bih osobno min. gledao ovog za 2360 kn (-125 kn = 2235 kn; A8-7410, HDD 1 TB).

 Prvi nije ni dostupan, ako nema ništa jeftinije...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Reef kaže...

 Prvi nije ni dostupan, ako nema ništa jeftinije...

ima ih, ako ne u Mikronisu onda drugdje

 

sa 256GB SSDom

 

https://www.nabava.net/search.php?q=80SR00LCSC

 

sa 1TB HDDom

 

https://www.nabava.net/search.php?q=80SR00LBSC

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 20:50 (tits4bits).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tits4bits kaže...
Reef kaže...

 Prvi nije ni dostupan, ako nema ništa jeftinije...

ima ih, ako ne u Mikronisu onda drugdje

 

sa 256GB SSDom

 

https://www.nabava.net/search.php?q=80SR00LCSC

 

sa 1TB HDDom

 

https://www.nabava.net/search.php?q=80SR00LBSC

 Hmmm, treba mi preporuka nečega od oko 2000 kuna za office i filmove tako da ovo "malo" izlazi iz gabarita.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Reef kaže...

 Hmmm, treba mi preporuka nečega od oko 2000 kuna za office i filmove tako da ovo "malo" izlazi iz gabarita.

sry, krivo sam gledao na koji post se referiraš

 

za office i filmove FHD rezolucija sa dvojezgrenim 3556U 1.7GHz Pentium processorom

 

https://www.hgshop.hr/proizvod/prijenosno-racunalo-acer-aspire-es1-571-p1g5-3556u/4gb/1tb/intel-hd/15-6-fhd/linux-crno-nx-gceex-060/212232

 

https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-acer-aspire-es1-571-p6cd-nxgceex038-156-fhd-3556u-17ghz-4gb-500gb-lnx/77660?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

sa HD rezolucijom i dvojezgrenim 1.9 GHz Pentium procesorom

 

https://www.nabava.net/search.php?q=15.6+3825u

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 21:26 (tits4bits).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Reef

 

Problem je što su jeftiniji modeli u toj eKupi ponudi s 5 god. jamstva sve s procesorima koji imaju jako ograničene performanse (Intel N serija i AMD E serija). Kolega je preporučio ovaj HP-ov model za 1900 kn i on mi se čini kao najbolji izbor, ali ima samo 1 god. jamstva.

 

Na eKupi ponudi stvarno ne bih išao ispod onog modela s AMD A8 za 2235 kn, ali ako baš ne možeš dati toliko onda eventualno Acer s N3450 (1 TB HDD, 4 GB RAM) za 1835 kn (s bonom "ekupi125"), a možda bi mogao konkurirati i ovaj s N3450, 8 GB RAM, SSD 128 GB, Full HD za 2175 kn (s bonom). Taj zadnji ima lošiji procesor od ovog modela s AMD-om, ali možda bi SSD i 8 GB RAM-a to moglo kompenzirati. Isto ima ekran veće razlučivosti, ali ne znam koliko je to u ovom slučaju prednost jer je grafika dosta slaba...

 

Okvirne performanse procesora ti mogu dati Passmark vrijednosti:

A8-7410 - Single Thread: 922; Multi Thread: 2675

N3450 - Single Thread: 747; Multi Thread: 1691

3825u - Single Thread: 1068; Multi Thread: 2618

Za usporedbu jedan od najslabijih trenutno dostupnih Intel-ovih desktop procesora Celeron G3900 (280 kn): Single Thread: 1866; Multi Thread: 3550.

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kiwi_91 kaže...
ali ima samo 1 god. jamstva.

krivo piše, po EU/RH zakonima jamstvo za građane (privatne osobe) je 24. mjeseca, i za robu kupljenu preko webshopa 14 dana rok za povrat ako se predomisli uz povrat pune cijene ako ambalaža i proizvod nisu oštećeni, osim za one rabljene pa obnovljene reThink ili kako već, na njih je 12 mjeseci

 

EDIT: tj. za tvrtke (pravne osobe) koje uzimaju robu na R1 račun jamstvo je po zakonu 12 mjeseci

 

http://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/index_hr.htm

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.2.2017 22:38 (tits4bits).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Izvadio sa filter. 

Izgleda da nema razlike u temperaturti.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sad ne znam je li to zbog malo drugačijeg provođenja testiranja, ali prošli put vidim da je Furmark test bio uključen 4 min, a sada 10 min te se pri tome procesor zadržao na 3 GHz, tj. nije imao pad frekvencije na 2,6 GHz kao prošli put. Možda je tome pridonijelo skidanje filtera...Jesi probao pokrenuti igru?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Primjetio sam PUNO veći protok zraka otkako nema filtera i fala bogu ima 2 ventilatora, nije jedan. Uvjerio sam se kad sam otvorio. Ruku kad stavim iza, osjetim da puše čak i kad je laptop na "idle". Prije je jedva puhalo dok sam igrao, valda bolje cirkulira zrak.

E da, igrao sam jučer GTA jedno 2 i pol sata fino glatko ajmo reći sa tu i tamo pokojim padom framesa, a onda...evo slika govori više od riječi.

Stvarno ne znam više šta da radim. Htio sam ga baiti kroz prozor sinoć kad je počeo štekati. Neka se ohladi malo na betonu.

 

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moze neka preporuka za laptop, koristio bi ga iskljucivo za programiranje (treba vrtiti Eclipse i Visual studio bez problema)+moze ali nije neophodno:dobra baterija i manji ekran.Do 3000 kn :)

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mučim se već par dana, uzeo bih laptop koji bi imao u stanu na faksu, imam PS4 i ne treba mi toliko za igre nego više za filmove, i sl. no svakako da mogu igrat Football Manager i možda još neku noviju igru barem na low settings. do 3 200 kn. Našao sam ovaj, ali nisam zadovoljan, mislim da se može bolji za tu cijenu. HDD ne mora biti nužno 1 TB, ali ne bi baš išao ispod 500 GB. Već danas bi naručio...

 

https://www.jeftinije.hr/Proizvod/4170562/racunalna-oprema/prijenosna-racunala/prijenosnici/acer-prijenosno-racunalo-aspire-e5-551-nxmldex034

 

mislim da j ovaj možda bolji:

 

http://www.ekupi.hr/Lenovo-Z50-75-80EC00MQSC-5-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1089325.aspx

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 14:37 (He1senberg).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kakvo je vaše mišljenje o Aceru Aspire V17 Nitro VN7-792G ??

 

Dvoumim se između toga i nekih Lenovo modela. 

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Krelac ac kaže...

Primjetio sam PUNO veći protok zraka otkako nema filtera i fala bogu ima 2 ventilatora, nije jedan. Uvjerio sam se kad sam otvorio. Ruku kad stavim iza, osjetim da puše čak i kad je laptop na "idle". Prije je jedva puhalo dok sam igrao, valda bolje cirkulira zrak.

E da, igrao sam jučer GTA jedno 2 i pol sata fino glatko ajmo reći sa tu i tamo pokojim padom framesa, a onda...evo slika govori više od riječi.

Stvarno ne znam više šta da radim. Htio sam ga baiti kroz prozor sinoć kad je počeo štekati. Neka se ohladi malo na betonu.

 

 Nije sve tako jednostavno. Cilj je dobit neki sweet spot izmedju prljanja i protoka zraka. Rastavi laptop nakon tjedan dana pa ces vidjet zasto taj filter tu stoji.

Slazem se da je pregust, al ne bih rekao da je najbolje rjesenje apsolutno ga sklonit. 

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može li se u 4.500 kn ugurati 15,6" zaslon, Win 10, Intel i3 i 256 SSD? :)

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lenovo 110 i3-6100u, 8 GB DDR3, 256 GB SSD, 15,6 Full HD, R5 M430 2 GB (3419 - "ekupi125" = cca. 3300 kn; 5 god. eKupi jamstva) + uzmeš Win10 Home za 850-900 kn. 

 

Ako Win10 nije neophodan, onda možeš dobiti Lenovo 510 i5-7200u, 8 GB DDR4, 15,6 Full HD IPS, 940MX 4GB (4589 - "ekupi125" = 4465 kn; 5 god. eKupi jamstva).

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebao bih da kupim laptop do 300 evra, slabo se razumijem pa ako mi neko moze pomoci, predloziti nekakav u toj cijeni. Od igrica, na njemu bi igrao samo top eleven, tako da je bitno da se on moze instalirati :), a pored toga FB, jutujub i forumi, ta 4 taba bi mi vjerovatno cesto zaedno bila otvorena :). Cuo sam da je bolje uzeti ssd nego hdd, ne znam je li to tacno..., eto ako mi neko moze predloziti nekakav, iskljucivo nov. Hvala.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,

 

zanima me mišljenje nekog tko se više razumije u laptope i optimalnog je razmišljanja :D Naime, planiram si već neko vrijeme uzeti Lenovo IdeaPad 700 s i5 6300HQ i GF 950MX grafom. 

 

Laptop bi mi prvenstveno trebao služiti za posao koji uključuje dosta multitaskinga kao npr. gledanje HD streamova (više istovremeno) i dosta browsinga kao i light image editinga. Od igrica, primarna je Football Manager 2017 i sljedeći serijali, dok mi ne bi bilo na odmet da tu i tamo zaigramo nešto relativno aktualno. 

 

Sad, zanima me je li ovo najbolji mogući pick za sve gore navedeno ako uzmemo u obzir činjenicu da mi je budžet tu negdje oko pet tisuća kuna. Također, zanima me je li problem ako laptop bude većinu vremena spojen na punjač (koliko to šteti bateriji) i sl. 

 

Obzirom da će mi ponekat trebat duži radni vijek baterije, planiram si kao backup za posao na terenu uzeti neki od ovih kineskih ultrabooka tipa EZJumper 2/3 ili Chuwi 14.1 Lapbook. Prvenstveno me tu zanima masivna baterija i mogućnost samo browsanja/pisanja članaka negdje vani/na stadionu/u kafiću i slično, pošto Lenovo 700 bez baterije može samo 2 do 3 sata, a to bi mi nekad bilo premalo, ovisno gdje bi bio i zato uzimam dodatno to kinesko. Relativno sposobno, a jeftino. 

 

Hvala unaprijed i ako ima netko ideju za bolju kombinaciju, slobodno. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

kiwi_91 

 

Dal ovaj ekupi125 bon vrijedi općenito na sve ili samo na određene laptope? I dal je to sad neka promo akcija il?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Za svu kupnju iznad 1500 kn vrijedi taj bon, a za niže iznose imaš druge popuste (na slici).

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
armadaboy kaže...
Prvenstveno me tu zanima masivna baterija i mogućnost samo browsanja/pisanja članaka negdje vani/na stadionu/u kafiću i slično, pošto Lenovo 700 bez baterije može samo 2 do 3 sata, a to bi mi nekad bilo premalo, ovisno gdje bi bio i zato uzimam dodatno to kinesko. Relativno sposobno, a jeftino.

 

 

Web browsing

In order to simulate real-life conditions, we used our own script to automatically browse through over 70 websites.

Slightly below average runtime – 293 minutes (4 hours and 53 minutes).

 

Video playback

For every test like this, we use the same video in HD.

Even lower result here – 265 minutes (4 hours and 25 minutes).

 

http://laptopmedia.com/review/lenovo-ideapad-700-15-review-the-chinese-powerhouse-gives-asus-a-run-for-its-money-with-the-new-slim-and-powerful-multimedia-notebook/#battery

 

http://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-700-15ISK-80RU00S7SCnbsp5-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1061982.aspx

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2017 16:32 (tits4bits).
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Taj lenovo ideaped 700 sa ssd-om 256gb nije uopće loša cijena, samo me zanima jel se dobije eksterni čitač jer se uz crni model dobije od 1Tb dobije. I koliko bi došao još jedan ssd u taj laptop od 256 jer jedan je malo,ako itko zna ili je kupovao pa stavljao da kaže cijenu. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tits4bits kaže...
armadaboy kaže...
Prvenstveno me tu zanima masivna baterija i mogućnost samo browsanja/pisanja članaka negdje vani/na stadionu/u kafiću i slično, pošto Lenovo 700 bez baterije može samo 2 do 3 sata, a to bi mi nekad bilo premalo, ovisno gdje bi bio i zato uzimam dodatno to kinesko. Relativno sposobno, a jeftino.

 

 

Web browsing

In order to simulate real-life conditions, we used our own script to automatically browse through over 70 websites.

Slightly below average runtime – 293 minutes (4 hours and 53 minutes).

 

Video playback

For every test like this, we use the same video in HD.

Even lower result here – 265 minutes (4 hours and 25 minutes).

 

http://laptopmedia.com/review/lenovo-ideapad-700-15-review-the-chinese-powerhouse-gives-asus-a-run-for-its-money-with-the-new-slim-and-powerful-multimedia-notebook/#battery

 

http://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-700-15ISK-80RU00S7SCnbsp5-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1061982.aspx

 

 

Razlika između crnog i bijelog je onda samo u boji?

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2017 17:53 (armadaboy).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa!

 

Trazim si laptop izmedu 3000 i 3500KN. Vecinom bi se koristio za

programiranje, ali i surfanje te multimediju. Znaci, grafika mi uopce nije

bitna, vazniji su mi dobar procesor, RAM i pozeljno SSD. Naisao sam na

ovaj Acer model. Zanima me sto mislite o njemu, ima li tko kakva iskustva sa

njim ili slicnim Acer laptopima te ako mozete preporuciti i neke druge laptope 

koji udovoljavaju navedednim zahtjevima. Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kiwi_91 kaže...

Krelac ac

 

Meni se čini da je onda razlog prekomjerno zagrijavanje procesora pa eventualno probaj skinuti onaj filter što ti je kolega rekao. Mislim da se ne gubi jamstvo jer ne vidim da postoji ikakva naljepnica. Jedino ako nisu stavili šarafe koji ukazuju na neovlašteno otvaranje kao što je slučaj kod novih Apple MacBook-ova, no sumnjam u to.

Hlađenje za prijenosnik bi moglo također poslužiti.

 

 

Hazar

 

Ako možeš otići malo iznad (4050 kn), onda mi se najbolje čini Lenovo Ideapad 510 s FHD IPS-om, i3-6100u (približno jednake performanse i5-5200u, a možda i bolje u određenim uvjetima jer je novija generacija s većom baznom frekvencijom), SSD 256 GB, 8 GB RAM memorije, Nvidia 940MX. Verzija s HDD-om je 3900 kn, ali mislim da je za uredske potrebe daleko bolji SSD.

 

Nešto jeftinije s TN ekranom bih išao na Lenovo Ideapad 110 (i3-6100u, 256 GB SSD, 8 GB RAM, R5 M430 2 GB; 5 god. eKupi jamstva, 3850 kn - 125 kn bon ("ekupi125") = 3725 kn).

Veći ekran ima HP 17 (i3-5005u, 12 GB RAM, 256 GB SSD, R5 M430 2 GB, 17,3" 1600x900, 5 god. eKupi jamstva, 4000 kn - 125 = 3875 kn)

 

Hvala

 


https://megastore.hr/proizvod/acer-aspire-v3-574-76ag-fhd-nx-g1kex-023-prednarudzba/

 

A što misliš o ovom?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice