Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.038.843
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Legion je super model.

Nudi li se išta slično, ali u 17" verziji? Imam dugo vremena 15,6" full hd i slobodno mogu ustvrditi da mi je ubio oči.

 

Naravno cjenovno do 1000€ max.

Fuck me I am famous.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.3.2017 14:01 (guls).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav ekipa. Došlo je vrijeme za kupovini novog laptopa do otprilike 6500-7000 kuna. Prvenstvena namjena bi bila programiranje, a i bitno mi je da ima dugu bateriju. Gledao sam modele ultrabookova, ali svi koje sam našao su nudili SSD od 256 GB što mi je definitivno malo za sve programe. Što preporučate? Unaprijed hvala ;)
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
guls kaže...

Legion je super model.

Nudi li se išta slično, ali u 17" verziji? Imam dugo vremena 15,6" full hd i slobodno mogu ustvrditi da mi je ubio oči.

 

Naravno cjenovno do 1000€ max.

 https://www.ekupi.hr/HP-Pavilion-Gaming-17-ab208nm-1NC28EA-5-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1098357.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

PSN Roman_991
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, trebao bi preporuku za laptop do 4000 kn. Zapela su mi za oko ova 2, ali ako ima netko neki bolji prijedlog... laptop bi koristio za net, muziku, office tu i tamo neku igricu

 

https://www.hgshop.hr/proizvod/prijenosno-racunalo-acer-aspire-e5-553g-t4kv-a10-9600p-16gb-1tb-r7-m440-2gb-15-6-linux-nx-geqex-018/215859

 

https://www.hgshop.hr/proizvod/prijenosno-racunalo-hp-15-ba006nm-a10-9600p-12gb-1tb-r7-m440-4gb-15-6-freedos-1bv18ea/217854

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav.

Zanima me kako radi turbo na laptop procesorima. Jel lap mora biti na punjaču? Ili kombinirano, baterija + punjač?

Zanima me npr N3060 Intel jer bi laptop bio samo za surfanje u dvorištu na terasi.

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Vidim da je u elipso akcija - 15%, mene zanima je li se isplati tamo do 3000kn sto bolji laptop uzeti ili za te pare dobijem negdje nesto bolje?? Laptop mi sluzi za gledanje filmova, serija te surfanjem internetom! Nikakvi linux.. Hvala
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

može preporuka cca 10k

Bitno mi je da ima SSD min 256GB, + još jedan HDD

17" što bolji display, ako bi još bio 2k ili 4k super, da boje pokaziva dobro, kad isprintam sliku - da dobijem istu sliku.. Crna da je crna itd

Koristio bi ga pretežito za web design, obrada slika, rendanje. 

alati koje koristim: notepad++ Ps Af Ai...

PC imam, ali sad cu biti i dosta na putu poslovno pa mi treba laptop

neznam kakva je situacija sa ryzen i laptopima, bi li se isplatilo cekati ako budu dosli ryzeni za laptope?

Igre me ne zanimaju

Izrada kucista isto da je sto bolja. Ostale điđe miđe tipa osvjteljenje tipki i te stvari mi nisu bitne

 Hr trgovina obavezno

Dobra vila mi je ispunila dvi zelje, treci put nisan moga
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

prvi ima odvojenu graficku (amd), drugi ima samo integriranu intel hd grafu.

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zzZZzz kaže...

prvi ima odvojenu graficku (amd), drugi ima samo integriranu intel hd grafu.

 može malo detaljnije tj. jednostavnije, ne kužim se u te grafičke... što je bolje???

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Miki_16 kaže...
zzZZzz kaže...

prvi ima odvojenu graficku (amd), drugi ima samo integriranu intel hd grafu.

 može malo detaljnije tj. jednostavnije, ne kužim se u te grafičke... što je bolje???

Ako ti laptop sluzi za office, surfanje, filmove, neke starije igre ili web igrice (tipa candy crush i ostale facebook igre) i ostale jednostavne zadatke, svejedno ti je koju imas, dakle, moze ti posluziti i integrirana koja je slabija.

Ako zelis igrati igre ili ga koristiti za rad u 3d CAD softwareu, onda je bolje imati odvojenu graficku, koja je nacelno jaca.

U ovom slucaju, obje su prilicno slabasne, dok malu prednost ima m430.

 

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zzZZzz kaže...
Miki_16 kaže...
zzZZzz kaže...

prvi ima odvojenu graficku (amd), drugi ima samo integriranu intel hd grafu.

 može malo detaljnije tj. jednostavnije, ne kužim se u te grafičke... što je bolje???

Ako ti laptop sluzi za office, surfanje, filmove, neke starije igre ili web igrice (tipa candy crush i ostale facebook igre) i ostale jednostavne zadatke, svejedno ti je koju imas, dakle, moze ti posluziti i integrirana koja je slabija.

Ako zelis igrati igre ili ga koristiti za rad u 3d CAD softwareu, onda je bolje imati odvojenu graficku, koja je nacelno jaca.

U ovom slucaju, obje su prilicno slabasne, dok malu prednost ima m430.

 

 Nisam pametna sto da radim! Trazim laptop do 3300kn max. a koristim inace laptop za gledanje filmova i serija, surfanje po internetu, te word za pisanje rasporeda..

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Miki_16 kaže...

 

 

 Nisam pametna sto da radim! Trazim laptop do 3300kn max. a koristim inace laptop za gledanje filmova i serija, surfanje po internetu, te word za pisanje rasporeda..

 bilo koji od tih ce ti sasvim dobro posluziti za tu svrhu.

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, razmisljam uzet jedan od ova dva laptopa pa me zanima koji mi se vise isplati. Laptop bi se koristio za editiranje videa/slika, te za igranje igrica. 

 

https://www.ekupi.hr/Asus-GL552VW-CN211D-90NB09I1-M03160nbsp5-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1068503.aspx

https://www.ekupi.hr/Asus-F756UX-i78G1T128GGTX950M173DOS-F756UX-T4249D-5-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1098885.aspx

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zvonimir110 kaže...

Pozdrav, razmisljam uzet jedan od ova dva laptopa pa me zanima koji mi se vise isplati. Laptop bi se koristio za editiranje videa/slika, te za igranje igrica. 

 

https://www.ekupi.hr/Asus-GL552VW-CN211D-90NB09I1-M03160nbsp5-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1068503.aspx

https://www.ekupi.hr/Asus-F756UX-i78G1T128GGTX950M173DOS-F756UX-T4249D-5-god-jamstva-prijenosno-racunalo-1098885.aspx

Od ta 2, prvi bi ti bio bolji izbor ali nema ssd, a to mozes naknadno ugraditi umjesto dvd-a.

Ovaj drugi ima ssd, ali slabiju grafu i TN ekran.

 

Uzmi u obzir Lenovo Y520 koji ti za manje novaca nudi i ips ekran i ssd i znatno jacu graficku. Imas malo detaljniji opis laptopa par stranica untatrag.

 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

I ja mislim da je Lenovo bolji izbor, ali ako si skloniji Asusu kao brendu ili ti njegov izgled igra veliku ulogu, treba ti značajka integriranog optičkog pogona (ako ti nije praktično uzeti eksterni), ima i on određenih prednosti u vidu bržeg procesora u multithreadu (8T vs 4T) i bržeg diska (7200 vs 5400). Multithread može biti koristan za enkodiranje (ukoliko ne koristiš isključivo CUDA za to...) i u ponekim igrama može donijeti prednost, iako vrlo vjerojatno nedovoljno da nadoknadi razliku između 960M i 1050. Brži disk doprinosi bržem učitavanju u igrama te naravno prebacivanje datoteka je brže. Realno za cjenovnu razliku između Lenovoa i Asusa možeš uzeti neki HDD sa 7200 RPM-a i staviti u Lenovo tako da to možda i nije tolika prednost.

SSD u Asus ne mora nužno umjesto DVD-a, ima on i M.2 priključak.

 

Vidim da se za 7000 kn može nabaviti Y520 s i7-7700HQ, ali bez SSD-a i 5 god. eKupi jamstva (probaj im poslati mail hoće li dobiti taj model...) pa možeš i njega uzeti u obzir.

 

I prednost Kaby Lake procesora (i5-7300HQ i i7-7700HQ) je u manjoj potrošnji i boljem integriranom grafičkom čipu (HD630 vs HD530) što ti može biti korisno ako ćeš često koristiti samo iGPU odnosno ako će ti biti uključena funkcija Nvidia Optimus (ukoliko ju Lenovo uopće podržava).

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.4.2017 21:39 (kiwi_91).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

kiwi

 

kaj se tice hdd 7200 u 2,5" formatu nije nista realno brzi od 5400 radi manjeg fizickog mjesta za sklopovlje glave, vec je bilo govora o tome tako da ne treba svemu vjerovati.

 

za i7 treba provjeriti dali je hlađenje dovoljno efikasno u lenovu da nebi dolazilo do throtlanja. 

 

kako stvari stoje asus nema kaj gledat pored tog lenova

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Gledao sam recenziju na Tomshardware baš tog Hitachi-a što je u Asusu i tamo su dobili nešto bolje rezultate.

 

Na recenziji Y520 su imali throttle s i7-7700HQ (doduše tamo je GTX1050Ti), ali kažu da je stanje bolje nego na prijašnjim generacijama laptopa.

 

Da, Lenovo je bolje, ali nije baš da je Asus tako lošiji. Još jedna njegova prednost (relevantna jer će se koristiti za uređivanje slika) što pokriva veći raspon sRGB (91% vs 52%) i ekran je svjetliji (311 vs 268 cd/m2). Recenzija

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kiwi_91 kaže...

Gledao sam recenziju na Tomshardware baš tog Hitachi-a što je u Asusu i tamo su dobili nešto bolje rezultate.

 

Na recenziji Y520 su imali throttle s i7-7700HQ (doduše tamo je GTX1050Ti), ali kažu da je stanje bolje nego na prijašnjim generacijama laptopa.

 

Da, Lenovo je bolje, ali nije baš da je Asus tako lošiji. Još jedna njegova prednost (relevantna jer će se koristiti za uređivanje slika) što pokriva veći raspon sRGB (91% vs 52%) i ekran je svjetliji (311 vs 268 cd/m2). Recenzija

Iskreno, za obradu fotografija bih ti preporucio spajanje na dekstop monitor, laptopi obicno imaju slabiju pokrivenost sRGB, istina Asusov je bolji u tome, Lenova treba kalibrirati.

Što se throtlanja tiče, i da uzmeš tu verziju sa i7 i 1050TI (koje mislim da kod nas jos nema), tesko da bi doveo laptop u to stanje, jer se throtlanje dogodilo na burn testovima gdje su i cpu i gpu bili na maxu sat vremena. Teško da će ti neka igra ili program dovesti laptop u to stanje.
Ova verzija koju sam ti preporučio nije imala takvih problema, osobno ga posjedujem.

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa, frendu treba laptop do 3000 kn, nista posebno, da ga sto dulje ima tj. da je future proof ako je moguce, da je dobre kvalitete, uglavnom, za prosjecnu osobu se trazi.

 

Hvala.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Miki_16 kaže...
zzZZzz kaže...

prvi ima odvojenu graficku (amd), drugi ima samo integriranu intel hd grafu.

 može malo detaljnije tj. jednostavnije, ne kužim se u te grafičke... što je bolje???

 Kontam da je za tvoje osnovne potrebe bolje imati integriranu grafičku u čipu (procesoru) - mislim da ona traje koliko i procesor a procesori se jako jako rijetko kvare.

Odvojena grafička je, u tvom slučaju, samo još jedna komponenta više kod koje je veća šansa da se pokvari...

Nisam ja ništa prčko.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
KiX777 kaže...

Pozdrav ekipa, frendu treba laptop do 3000 kn, nista posebno, da ga sto dulje ima tj. da je future proof ako je moguce, da je dobre kvalitete, uglavnom, za prosjecnu osobu se trazi.

 

Hvala.

 
Recimo: https://www.centro.hr/hp-15-ay000nm-intel-core-i3-5005u-2-0ghz-4gb-500gb-freedos-15-6-fullhd-amd-radeon-r5-m430-2gb-p-n-e8p30ea.aspx
Uglavnom ja bi gledao sa i3 procom, ili pentium quad core

8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kakvo je mišljenje o reThink Lenovo ThinkPad laptopima koje nudi MRS tj. pcshop.hr (možda ima još netko)?

 

Uzeo bi jedan GOLD stanje, jeftiniji su 20-30%, a razlike nema, osim njemačke tipkovnice, iako su i hr znakovi gore i sve radi bez problema, barem kod frenda koji je uzeo jeda takav prije 4 mjeseca.

MM
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav.

Trebao bi laptop za sestru, filmovi, word, internet, znaci ne zahtjevan korisnik, do 3000kn +/-200kn, za gotovinu, a da sto dulje valja.

Hvala

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

bok!

 

kupujm novi laptop, iščitala sam postove na temi od jeseni naovamo, malo komparirala po netu (koliko se kužim), postavila limit do 6000 kuna.

ono što mi je bitno je da je brz, da nije preglasan i da se ne pregrijava do ibera, da mu je baterija u kategoriji izdržljivijih i da nemam idućih 5 godina veće brige oko njega :D

 

bitno mi je da je brz, da nije preglasan, da se ne pregrijava do ibera i da idućih 5 godina nemam većih briga oko njega.

 

i došla sam do zaključka da bih uzela Lenovo IdeaPad 700-15ISK, 80RU00S8SC, Intel Core i7 6700HQ, RAM 8GB DDR4, 256GB SSD, nVidia GF GTX950M 4GB

 

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=14229&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

prvotno sam mislila uzeti isto 700-15ISK, bez ssd-a, nego 1  TB 5400rpm i i5 6300HQ i odmah ugraditi ssd. ali mi se čini da bi ugradnjom nekog poštenog ssd-a cijena došla do iste ovoga koji bih uzela.

 

moja pitanja su jel ovaj 80RU00S8SC dobra opcija za ovo što tražim, jel ovaj ssd koji ima dovoljan ( plus vidjela sam na ssd temi da ima više vrsta slotova za ssd - m2 nvme i sata - jel to meni bitno?) i trebam li odmah uzeti i hdd disk (jasno mi je da će mi zatrebati s vremenom, ali mi je malo previše odjednom sve to iskeširati)?

 

odradila sam sama što sam znala, hvala na odgovorima!

 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

KiX777

 

Ako igre nisu uopće u planu, onda bih preporučio HP 15 (3000 kn; 1 god. jamstva) koji je jednak kao i predloženi samo nema posebni GPU, ali zato ima SSD s 256 GB i 4 GB više rama, ili Lenovo Ideapad 110 (od 2960 kn; 2 god. jamstva) s boljim procesorom i3-6100u, SSD 256 GB, isto 8 GB RAM, ali s lošijom HD rezolucijom i nema optički pogon (DVD...).

Prethodno predložena HP varijanta s R5 M430 je bolja za povremeni gaming (PES, Fifa i druge manje zahtjevne igre) od ova dva modela.

 

 

LLAMABOY

 

Cjenovni rang je sličan kao i kod prethodnog kolege pa pogledaj neki od ta tri modela, iako bih osobno išao na Lenovo.

 

 

studentica sara

 

Postoji taj Lenovo (5800 kn provjeri prethodno jer je ta cijena inače samo s 1TB pa su možda krivi opis stavili; 2 god. jamstva) u konfiguraciji sa 128 GB SSD i 1TB pa bih osobno prije išao na njega nego na ovaj što si ti stavila.

 

Kao dobru alternativu vidim Acer V5-591 (od 5600 kn (jefitniji su 'refurbished'); 2/5 god. jamstva) kod kojeg se može ugraditi M.2 SSD od 120/128 GB (od 440 kn) pa bi bio gotovo pa jednak Lenovo-u uz to što ima bolju bateriju, duže jamstvo (ako se uzme na eKupi - 5650 kn). Nedostatak Acera je što ima TN ekran, ali je kvalitetniji pa tako ima bolji kut gledanja od drugih TN panela i podržava puni sRGB spektar pa bi čak bio bolji izbor od Lenovo-a ako se baviš obradom fotografija.

 

Treća alternativa je HP Pavilion Gaming 15 (od 5500 kn; 1 god. jamstva) sa slabijim procesorom i5-6300HQ, ali jačim GPU-om GTX960M (GDDR5). Ima najslabiju bateriju, najkraće jamstvo i vjerojatno je najbučniji od navedenih, ali s GTX960M je najbolji za gaming i najjeftiniji je.

 

Recenzije sva tri modela:

Lenovo

Acer

HP (varijanta s i7-6700HQ i GTX 950M (moguće donijeti određene zaključke o kvaliteti ekrana, bateriji, buci...)

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.4.2017 16:45 (kiwi_91).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav gledam laptop lenovo y520 pa me zanima ima di uzet u splitu duze od 2god garancije? I posto vec imam ssd od pc sta trenutno prodajem jel se moze staviti na ovaj laptop sta u sebi ima 1tb tj jel moze oboje bit u laptopu hdd i ssd... ili ako imate neki laptop za preporucit do te cifre igram samo diablo i cs go  na low grafici posto oci ispadnu od efekata

nista prezahtjevne igre :)

Lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, dvoumim se između ova 2 laptopa https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-510-15isk-80sr00lbsc-156-fhd-intel-core-i3-6100u-230ghz-8gb-ddr4-1tb-hdd-nvidia-geforce-940mx-4gb-dvd-dos-2-god-akcija/len-nb-80sr00lbsc/product/ https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-510-80sr00lcsc-156-ips-fhd-intel-core-i3-6100u-230ghz-8gb-ddr4-256gb-ssd-nvidia-geforce-940mx-4gb-dvd-dos-2-god-best-buy-/LEN-3530/product/ zanima me koja je bolja opcija- da nadogradim ssd 0d 120gb na ovaj prvi(gubi li se time garancija), ili da idem na ovaj sa 256gb. Također, ako imate neku preporuku za laptop sa ips ekranom do 4500, max 5000kn, ovaj 510 model mi se čini kao dosta dobar omjer cijene i kvalitete, pa ako netko od vas ima ovaj laptop, molio bih da mi kažete svoje dojmove. lp

 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

houska

 

Ne znam ima li negdje u Splitu, ali na eKupi daju 5 god. jamstva. Link

 

 

gljivica

 

Ovaj vikend ima akcija na eKupi gdje se za 5000 kn može dobiti odlični HP i Lenovo. Još je i raspoloživ Acer sa 17'' monitorom koji nije IPS, ali je kvalitetniji TN (pokriva 99% sRGB-a i dobri kutevi gledanja za TN (link) pa bi tako mogao biti bolji od navedenih za uređivanje fotografija. Acer ima i lošiji procesor, ali zato mu je autonomija bolja. Svi ovi modeli dolaze s HDD-om, ali imaju M.2 utor za SSD tako da je relativno jednostavno ugraditi ga (ne gubi se jamstvo).

 

Ako je to previše novca, onda bih osobno išao na lenovo 510 s i5 procesorom i 256 GB od 4787 kn s 5 god. eKupi jamstva. Koliko mi je poznato Ideapad 510 nema M.2 utor za SSD tako da bi kod onog modela s HDD-om trebalo staviti SSD na mjesto HDD-a, a HDD onda prebaciti u ladicu gdje je trenutno optički pogon. Kod varijante sa SSD-om se isto tako može dodati HDD na mjesto optičkog pogona.

 

Zavisno o potrebama bih ovako gledao sve ove modele:

HP (1. izbor zbog bržeg diska - 7200 rpm-a) i Lenovo od 5000 kn bi bili najbolji za gaming.

Acer je najbolji za uređivanje fotografija uz casual gaming, a Lenovo 510 je najbolji ako od početka želiš proći nešto jeftinije sa SSD-om.

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kiwi_91 kaže...

KiX777

 

Ako igre nisu uopće u planu, onda bih preporučio HP 15 (3000 kn; 1 god. jamstva) koji je jednak kao i predloženi samo nema posebni GPU, ali zato ima SSD s 256 GB i 4 GB više rama, ili Lenovo Ideapad 110 (od 2960 kn; 2 god. jamstva) s boljim procesorom i3-6100u, SSD 256 GB, isto 8 GB RAM, ali s lošijom HD rezolucijom i nema optički pogon (DVD...).

Prethodno predložena HP varijanta s R5 M430 je bolja za povremeni gaming (PES, Fifa i druge manje zahtjevne igre) od ova dva modela.

 

 

LLAMABOY

 

Cjenovni rang je sličan kao i kod prethodnog kolege pa pogledaj neki od ta tri modela, iako bih osobno išao na Lenovo.

 

Ima neka druga opcija, ali sa hdd-om od 500gb/1tb. Bojim se da ce joj tih 240 gb biti malo

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice