Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.058.959
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mirko111222 kaže...

Svakako je i3 cijena u rangu i5 6200u bez grafičke koju ne trebam tako da će bolje služiti i5 na duže staze ja mislim. Al vidit ću još malo pa odlučit.

cijena je zbog FDH IPS ekrana i 256GB SSDa

 

ako želiš lošiji ekran i manji SSD, ili manje RAMa, u zamjenu i i5 procesor onda imaš izbor već od 3.500kn

 

https://www.nabava.net/search.php?q=15.6+6200u+ssd

https://www.nabava.net/search.php?q=15.6+7200u+ssd

 

imaš i  laptop sa i7 procesorom, IPS ekranom, ali bez SSDa, i sa 4GB RAM

 

https://www.nabava.net/search.php?q=15.6+5557U

 

 

ja sam ti predložio best-buy za tu cijenu, znači laptop sa sveukupno najboljim komponentama trenutno u ponudi,
laptop koji ima solidan procesor, 8GB RAM, kvalitetniji IPS ekran, 256GB SSD

 

osim njega imaš 400kn povoljniju inačicu istog laptopa bez SSDa, sa 1TB HDDom

 

https://www.nabava.net/search.php?q=80SR00LBSC

 

sa i5 7200U, FHD IPS, bez SSDa imaš za 500kn više

 

https://www.nabava.net/search.php?q=80SV00GESC

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.6.2017 15:12 (tits4bits).
16 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dragi forumaši, kupujem laptop do 1000 eura, dijagonala ekrana mi nije presudna, više je bolje, već mi je bitno da vrti zahtjevne grafičke programe tipa 3ds Max, Lumion, Photoshop, software za proračunavanje statike tipa Robot. Igrice me ne zanimaju, ali bitno mi je da se ne pregrijava ili minimalno zagrijava kod najžešćeg opterećenja ovih programa. Molio bih ako je moguće da po komponentama bude bar za klasu više od mog stolnog i7 4790, R9 280 grafulja, ssd 120 GB, 16GB rama (navodim ovo jer ova mi konfiguracija povremeno zaštekava na renderiranju u navedenim programima :D). Mogao bi se protegnuti do 10 000 kn ako je potrebno, ali radije bi si uštedio pokoju tisućicu ako je moguće ;)

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BMT kaže...

 To nisu recenzije za model koji si predložio.

Nego što su? Evo baš me zanima koliko si neinteligentan.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tits4bits kaže...
BMT kaže...

 To nisu recenzije za model koji si predložio.

Nego što su? Evo baš me zanima koliko si neinteligentan.

 prvi link na nabavi ti je za acer. pa ono nemoj dirat tuđu intelegenciju.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Tiđo kaže...

Dragi forumaši, kupujem laptop do 1000 eura, dijagonala ekrana mi nije presudna, više je bolje, već mi je bitno da vrti zahtjevne grafičke programe tipa 3ds Max, Lumion, Photoshop, software za proračunavanje statike tipa Robot. Igrice me ne zanimaju, ali bitno mi je da se ne pregrijava ili minimalno zagrijava kod najžešćeg opterećenja ovih programa. Molio bih ako je moguće da po komponentama bude bar za klasu više od mog stolnog i7 4790, R9 280 grafulja, ssd 120 GB, 16GB rama (navodim ovo jer ova mi konfiguracija povremeno zaštekava na renderiranju u navedenim programima :D). Mogao bi se protegnuti do 10 000 kn ako je potrebno, ali radije bi si uštedio pokoju tisućicu ako je moguće ;)

Svi laptopi za tu cijenu pa i daleko više su slabiji od tvoje desktop konfiguracije.
Radije uloži u novo stolno računalo i bolje hlađenje.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
udarnik60 kaže...

 prvi link na nabavi ti je za acer. pa ono nemoj dirat tuđu intelegenciju.

 može citat linka i screenshot?

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.6.2017 15:08 (tits4bits).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Ovaj link na nabavi ti je prvi link Acer laptop

tits4bits kaže...
udarnik60 kaže...

 prvi link na nabavi ti je za acer. pa ono nemoj dirat tuđu intelegenciju.

 može citat linka i screenshot?

 screenshot

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

može ne editiran screenshot, jer se iz te minijaturne slike ne vidi adresa niti što piše u tekstu, kao ovaj npr. SLIKA

 

meni se takav rezultat ne pojavljuje što je vidljivo iz slike, (ti očito imaš uključene postavke - rezultati poredani po: Cijeni, skuplji prvo)

 

nadalje vidiš da je izvedena opća pretraga za 15.6 6100u fhd ssd 940mx, tj. za monitor veličine 15.6 + procesor i3 6100U + FHD rezolucija + SSD + grafička kartica 940mx

 

to je dakle izvršena pretraga za opće komponente u laptopu, ne za specifični laptop

 

u tekstu iznad tog linka sam jasno naveo i podebljao slova da se preporuka odnosi na Lenovo Ideapad 510 sa tim konkretnim komponentama, to je podebljano

 

ako je teško shvatiti da se linkane recenzije za Lenovo IdeaPad 510 odnose na boldani tekst u kojem se sugerira kupnja Lenovo Ideapad 510, a ne nasumične sugestije koje nabava.net izbacuje kod pretrage, onda očito netko ima intelektualnih poteškoća

 

pretpostavljam da frend i ti imate IQ negdje oko 90, jer na toj razini osobe imaju poteškoća sa shvaćanjem pročitanog teksta

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.6.2017 17:33 (tits4bits).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nešto jeftino, do 2200kn za office i filmove. Elipso ili SD.

All truly great thoughts are conceived by walking.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
x18x05x kaže...

Nešto jeftino, do 2200kn za office i filmove. Elipso ili SD.

 

FHD rezolucija, Pentium 3556U 1.7Ghz, 1TB HDD više prostora za pohranu

 

https://www.elipso.hr/informatika/laptopi/ACER-NX.GCEEX.060/

 

manja HD rezolucija, Pentium 3825U 1.9GHz, 128GB SSD malo prostora za pohranu

 

https://www.elipso.hr/informatika/laptopi/LENOVO-80QQ00GGSC/

 

 

oba Pentium procesora su solidna, u rangu i3 4. generacije, bolji su od Celerona koji se nalaze u ostali modelima

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tits4bits kaže...
x18x05x kaže...

Nešto jeftino, do 2200kn za office i filmove. Elipso ili SD.

 

FHD rezolucija, Pentium 3556U 1.7Ghz, 1TB HDD više prostora za pohranu

 

https://www.elipso.hr/informatika/laptopi/ACER-NX.GCEEX.060/

 

manja HD rezolucija, Pentium 3825U 1.9GHz, 128GB SSD malo prostora za pohranu

 

https://www.elipso.hr/informatika/laptopi/LENOVO-80QQ00GGSC/

 

 

oba Pentium procesora su solidna, u rangu i3 4. generacije, bolji su od Celerona koji se nalaze u ostali modelima

 Koliko je ovaj dobar? Bitno mi je da ima FHD i ssd. Već imam dva ext hdd-a.

 

Ovaj prvi Acer je samo izložbeni primjerak, nebi to.

All truly great thoughts are conceived by walking.
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tits4bits kaže...
BMT kaže...

 To nisu recenzije za model koji si predložio.

Nego što su? Evo baš me zanima koliko si neinteligentan.

 Ti si očito jako, ali ipak ću ti probati objasniti.

 

Ti jesi dao linkove na recenzije Lenova Ideapada 510, ali na recenzije modela koji komponentama ne odgovaraju onome što si ti predložio već oba imaju Core i5 procesore, barem jedan ima hard disk itd. To je kao da nekom kažeš "evo na kupi Clija dizelaša", a daš mu link na recenziju RS-a.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na prijedlozima, gledat ću nešto sa i5 bez grafe ipak. Hvala svakako na pomoći.

Gamer
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebala bi mi preporuka laptopa do oko 6000kn. Namjena je za studenstki život, znači - filmovi, surfanje, pisanje radova i tu i tamo koja igra. Htio bih da ima 15.6" IPS zaslon i po mogućnosti SSD (ili ako postoji verzija jednostavne ugradnje SSDa pa da njega posebno uzmem). Ostalo neka bude najbolje za te novce. Laptop ne bi mijenjao sljedećih 4-5 godina sigurno pa ako je moguće da ima čim dulje jamstvo. Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BMT kaže...
...

 Ti si očito jako, ali ipak ću ti probati objasniti.

 

Ti jesi dao linkove na recenzije Lenova Ideapada 510, ali na recenzije modela koji komponentama ne odgovaraju onome što si ti predložio već oba imaju Core i5 procesore, barem jedan ima hard disk itd. To je kao da nekom kažeš "evo na kupi Clija dizelaša", a daš mu link na recenziju RS-a.

 Jesi ti svjestan koliko postoji različitih varijanti svakog laptopa? Npr. za taj Ideapad 510, dal znaš u koliko kombinacija ga se može dobiti??? Suludo je očekivati da češ naći recenziju za apsolutno svaki mogući laptop u konfiguraciji koja baš tebi odgovara.

I btw. na tim recenzijama se gleda kvaliteta izrade, kakav je ekran, konfiguracija tipkovnice i touchpada, gdje su zvučnici, kolko se ekran trese kad tipkas....

Performanse komponenti nema smisla gledat u recenzijama jer se zna koliko koji proc i grafa mogu

 

Tako da slažem se s kolegom u vezi pitanja inteligencije.

7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovaj ASUS zbog rezolucije, SSD-a, procesora i dodatne grafike:

https://www.elipso.hr/informatika/laptopi/ASUS-X541SC_DM093T/

 

 

 

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Grozni_Zabac kaže...
BMT kaže...
...

 Ti si očito jako, ali ipak ću ti probati objasniti.

 

Ti jesi dao linkove na recenzije Lenova Ideapada 510, ali na recenzije modela koji komponentama ne odgovaraju onome što si ti predložio već oba imaju Core i5 procesore, barem jedan ima hard disk itd. To je kao da nekom kažeš "evo na kupi Clija dizelaša", a daš mu link na recenziju RS-a.

 Jesi ti svjestan koliko postoji različitih varijanti svakog laptopa? Npr. za taj Ideapad 510, dal znaš u koliko kombinacija ga se može dobiti??? Suludo je očekivati da češ naći recenziju za apsolutno svaki mogući laptop u konfiguraciji koja baš tebi odgovara.

I btw. na tim recenzijama se gleda kvaliteta izrade, kakav je ekran, konfiguracija tipkovnice i touchpada, gdje su zvučnici, kolko se ekran trese kad tipkas....

Performanse komponenti nema smisla gledat u recenzijama jer se zna koliko koji proc i grafa mogu

 

Tako da slažem se s kolegom u vezi pitanja inteligencije.

 Upravo zato što postoji jako puno varijanti istog modela se i treba paziti da recenzija odgovara komponentama. Što vrijedi gledati recenziju varijante koja ne odgovara? O čemu ta recenzija govori? Pa valjda se računalo bira ne po dizajnu (što se iščitava iz oznake modela), nego onoga što je pod haubom.

Ekrani ne moraju biti isti u istog modela, touchpad je većini posve nebitna stvar jer koriste miša, zvučnici na laptopima (ako laptop ne košta najmanje 1000 €) su šrot - za to recenzija ne treba...

 

Ali dobro, samo vi sudite o fići po recenziji za ferari. Istina, auto je i jedno i drugo.

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BMT kaže...

 Upravo zato što postoji jako puno varijanti istog modela se i treba paziti da recenzija odgovara komponentama. Što vrijedi gledati recenziju varijante koja ne odgovara? O čemu ta recenzija govori? Pa valjda se računalo bira ne po dizajnu (što se iščitava iz oznake modela), nego onoga što je pod haubom.

Ekrani ne moraju biti isti u istog modela, touchpad je većini posve nebitna stvar jer koriste miša, zvučnici na laptopima (ako laptop ne košta najmanje 1000 €) su šrot - za to recenzija ne treba...

 

Ali dobro, samo vi sudite o fići po recenziji za ferari. Istina, auto je i jedno i drugo.

1.  U istom cijenovnom rangu "pod haubom" su generalno iste stvari. Varijacije su u tome dal ima ili nema SSD, koliko RAM-a se stavi i eventualno na malo jačim varijantama to dal je touch ekran ili ne.

Tako da recenzijom jednog modela se dobije uvid kakav je to laptop. Performance CPU i GPU su već odavno poznate, jer ima jako mali broj procesora i grafičkih koje se ugrađuju u laptope istog cijenovnog ranga. U 98% slučajeva su to uvijek iste komponente

 

2. Upravo zato se i rade recenzije. Tu se mogu pronaći recenzije različitih ekrana, pozicija zvučnika...  Na recenzije se pošalju top modeli i to je to. Eventualno se pošalju drugačiji modeli ako je ekran već spomenuti touch ili druge rezolucije. Po pitanju CPU-a, GPU-a i RAM-a se uvijek na recenzije šalju top modeli

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BMT kaže...

Ali dobro, samo vi sudite o fići po recenziji za ferari. Istina, auto je i jedno i drugo.

 

koja je razlika između:

 

i3 6100U čiji je osnovni takt 2.3GHz, Socket BGA, TDP 15 Watt, L1 Cache 128 KB, L2 Cache 512 KB, L3 Cache 3072 KB, Cores/threads 2/4, Manufacturing Technology 14nm, Die Size 99mm2, Intel HD Graphics 520 (300 - 1000 MHz), $281

 

i5 6200U čiji je osnovni takt 2.3GHz, Socket BGA, TDP 15 Watt, L1 Cache 128 KB, L2 Cache 512 KB, L3 Cache 3072 KB, Cores/threads 2/4, Manufacturing Technology 14nm, Die Size 99mm2, Intel HD Graphics 520 (300 - 1000 MHz), $281

 

 

za rad u officeu, surfanje internetom i gledanje filmova?

 

ako je kako ti tvrdiš i3 fićo a i5 ferrari

 

 

i zašto uopće komentiraš ako si bedak koji nema pojma o ničemu... :D

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2017 20:17 (tits4bits).
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
FanBoy kaže...

Trebala bi mi preporuka laptopa do oko 6000kn. Namjena je za studenstki život, znači - filmovi, surfanje, pisanje radova i tu i tamo koja igra. Htio bih da ima 15.6" IPS zaslon i po mogućnosti SSD (ili ako postoji verzija jednostavne ugradnje SSDa pa da njega posebno uzmem). Ostalo neka bude najbolje za te novce. Laptop ne bi mijenjao sljedećih 4-5 godina sigurno pa ako je moguće da ima čim dulje jamstvo. Hvala!

 Evo jedan HP, zvijer za 5k kn sa 5 godina garancije, samo nema SSD.

 

A za 700kn više 17,3" ekran i grafa sa više VRAMa, ali 2 godine garancije i bez SSDa

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tits4bits kaže...

ako je kako ti tvrdiš i3 fićo a i5 ferrari

 

 

 

 To ja nigdje nisam tvrdio. Ja sam samo općenito karikirao. A ono što si ti napisao, možda i namjerno, ne navodi razliku između stvarnog vršnog takta ova dva procesora koji je u slučaju i5 2,8 GHz.

 

Tu razliku se vjerojatno ne osjeti u uobičajenom radu, što nije ni bitno (za poantu). Postojanje ili nepostojanje SSD-a se itekako osjeti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2017 21:57 (BMT).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Grozni_Zabac kaže...
BMT kaže...

 Upravo zato što postoji jako puno varijanti istog modela se i treba paziti da recenzija odgovara komponentama. Što vrijedi gledati recenziju varijante koja ne odgovara? O čemu ta recenzija govori? Pa valjda se računalo bira ne po dizajnu (što se iščitava iz oznake modela), nego onoga što je pod haubom.

Ekrani ne moraju biti isti u istog modela, touchpad je većini posve nebitna stvar jer koriste miša, zvučnici na laptopima (ako laptop ne košta najmanje 1000 €) su šrot - za to recenzija ne treba...

 

Ali dobro, samo vi sudite o fići po recenziji za ferari. Istina, auto je i jedno i drugo.

1.  U istom cijenovnom rangu "pod haubom" su generalno iste stvari. Varijacije su u tome dal ima ili nema SSD, koliko RAM-a se stavi i eventualno na malo jačim varijantama to dal je touch ekran ili ne.

Tako da recenzijom jednog modela se dobije uvid kakav je to laptop. Performance CPU i GPU su već odavno poznate, jer ima jako mali broj procesora i grafičkih koje se ugrađuju u laptope istog cijenovnog ranga. U 98% slučajeva su to uvijek iste komponente

 

2. Upravo zato se i rade recenzije. Tu se mogu pronaći recenzije različitih ekrana, pozicija zvučnika...  Na recenzije se pošalju top modeli i to je to. Eventualno se pošalju drugačiji modeli ako je ekran već spomenuti touch ili druge rezolucije. Po pitanju CPU-a, GPU-a i RAM-a se uvijek na recenzije šalju top modeli

Kad bi tako bilo, onda recenzije ne bi služile ničemu. Eto, novinari Buga sad znaju da uzimaju novac nizašto. Zli Luđak bi upotrijebio uvredljivu riječ - uhljebi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2017 21:57 (BMT).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BMT kaže...

Kad bi tako bilo, onda recenzije ne bi služile ničemu. Eto, novinari Buga sad znaju da uzimaju novac nizašto. Zli Luđak bi upotrijebio uvredljivu riječ - uhljebi.

 Napisao sam odmah čemu služe recenzije laptopa. Procjeni dizajna, pozicija komponenti i vrste ekrana. Za recenzije performansi procesora i grafičkih koji se ugrađuju u njih ne treba se tražiti recenzija tog određenog laptopa nego bilo kojeg koji ima te komponente. Varijacije će postojati unutar par posto zbog različitih vrsta hlađneja od laptopa do laptopa. To je npr. isto jedna od stvari koja se gleda na recenzijama. Hlađenje, a ne komponente koje se hlade.

 

Nisu ovo desktop komponente da ima X varijacija npr. GTX 960M grafe, pa je sad bitna recenzija točno određenog modela da se ustanovi jel to OK ili ne. 

 

Ugl, idemo malo u off topic.

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Slažem se.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može preporuka za laptop do 2000kn(bez windowsa) 15,6 ekran . Služio bi povremeno za internet , word i tako ništa zahtjevno.

Jedino je bitno , čim duža garancija i trajanje baterije .

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, uskoro idem u inozemstvo pa mi trebao notebook.
Zaključio sam da bi htio manji (13.3) i da nije preskup (do cca 5000 kn).
Ne mora biti kupljen kod nas.
Najbolje što sam ja našao je Xiaomi Air 13.3 - i5 7200u, 8 gb rama, nvidia mx150, 128 gb ssd - 5000 kn.
Imate li vi kakvu preporuku?

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2017 0:58 (lovacmaki).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
lovacmaki kaže...

Pozdrav, uskoro idem u inozemstvo pa mi trebao notebook.
Zaključio sam da bi htio manji (13.3) i da nije preskup (do cca 5000 kn).
Ne mora biti kupljen kod nas.
Najbolje što sam ja našao je Xiaomi Air 13.3 - i5 7200u, 8 gb rama, nvidia mx150, 128 gb ssd - 5000 kn.
Imate li vi kakvu preporuku?

Recimo ovo, imaš FHD IPS ekran, RAM i CPU isti, ali veći SSD no ima samo integriranu Intelovu grafiku.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2017 21:02 (softwaremaniac).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi, trebam vašu pomoć...


Naime u postupku sam nabavke laptopa koji bi koristio uglavnom za igranje...

 

trebao bi vašu preporuku do 4500kn...

ono što sam našao je: https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-e5-575g-51db-nx-gdzex-076-core-i5-7200u-dvdrw-8gb-1000gb-geforce-gtx-950m-15-6-led-fhd-kamera-hdmi-lan-usb-3-1-c-linux-crno-015050114

 

pa me zanima dal ima nešto bolje za tu cijenu? 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice