Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.056.565
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

molio bih savjet za laptop do max 6.000,00kn,za igranje,da ima orginal windowse?

Hvala svima

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Moj savjet je, da ako si student, uzmes sa faksa licencu za laptop, jer se neces naigrati za 6000kn sa windowsima.

 

Ovo je moj odabir inace:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/acer-prijenosno-racunalo-aspire-7-a715-71g-58rl-nxgp8ex023-156__55175331

 

 

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Znači tražim laptop za povremeno igrat ETS2 , WoT , LOL i sličnijih igara , crtanje u AutoCAD i pomalo solidworksa . Budget mi je maksimalno 5100 kn .Obavezno full HD. Zapeo mi je za oko ovaj laptop pa jel ima nesto bolje ili ? 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa i neces se naigrati, osim ako planiras igrati prastare igre - sto ne planiras:

https://www.notebookcheck.com/AMD-Radeon-520-GPU-Benchmarks-und-Spezifikationen.213816.0.html

 

ACER Aspire E5-575G-53LF, NX.GDZEX.111
i5, 8GB, 256GB SSD i GTX 950m
https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/acer-prijenosno-racunalo-aspire-e5-575g-53lf-nxgdzex111-156__55285831

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/acer-prijenosno-racunalo-nxgdzex111-156-intel-core-i5-7200u-250-ghz-310-ghz__55867411

 

Bolje ovaj ACER.

 

https://www.notebookcheck.com/NVIDIA-GeForce-GTX-950M.134808.0.html

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

još nisam došla do rješenja, sad sam između lenova i HP-a (isto i5, 256 ssd, ali ima 8gb ram-a)

privlači me lenovo jer znam da su dobri laptopi, jedino ću memoriju morat nadogradit

valja li ovaj lenovo?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
TTTT kaže...

Treba mi neki ultrabook, 13-14", uglavnom se bude koristio za internet i prezentacije, najbitnija stavka je baterija, nek traje bar 5-6 sati. Najradije bi uzeo della xps 13, ali ne daje mi se 12k kn jer realno ga ne bi ni 20% iskoristio. 

 

Nitko? Mozda HP Envy 13? Iskustva sa HPom mi nisu bas dobra, ali ovaj je ipak malo skuplji, pa je mozda i bolji?!

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav. Molio bi nekog kolegu s foruma koji se dobro kuzi u laptope da mi se javi u inbox da mi pomogne u vezi kupnje laptopa jer imam par pitanja. Hvala lijepa. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pitaj tu, vise sanse da dobijes savjet od vise ljudi nego od jedne osobe.

10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

molim preporuku laptopa do 4200 kn. ne treba mi laptop za igre, nego za office, internet i gledanje videa.

što uzeti i3 ili i5?

poželjan ssd ali sa dodatnim praznim sata slotom za potencijalni hdd.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Te osnovne radnje ce ti i celeron odradit bez da se oznoji. N3050 cpu ili neki noviji, slican, uglavnom, najjeftiniji intel laptop koji nadjes. Jedino igre zahtijevaju jaci hardver po pitanju grafe, odnosno workstation stvari tipa renderiranje jaci cpu. Za te osnove je i najjeftiniji moderni laptop dovoljan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pardon. Workstation trazi broj jezgri, igre grafu, a desktop trazi ssd. Tebe samo ssd zanima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Gorstak79.... nemoj nikome preporučivati Nxxxx seriju procesora (SoC)... to radi dobro samo akoo si svjestan koliko je to slabo čudo i ne daviš laptop multitaskingom ikakve vrste..

 

a dokle god ima i3 6.  generacije laptopa s SSDom za cca 3000 kn, nabavljati N seriju je pucanje u koljeno....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 2
6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Hmm, imao sam n3050m plocu, ne u laptopu nego normalnu. Sve sto sam htio raditi je vrtjelo bez frke. Filmove, serije, znao sam imati dvadesetak tabova otvorenih u chromeu, youtube, ama bas sve. Tu negdje je u rangu sa core 2 duo serijom procesora, samo sto ne trosi nis struje nit se zagrijava. Ako zelis lec u krevet i pogledat film s laptopom u krilu, idealan. 3150 ima cetiri jezgre a 3700 vise nije celeron nego pentium, a cijela ta serija je stara braswel arhitektura, sad ima i modernijih soc-ova, jos boljih. Ali nije za igre i rendanje. Lap od 2000 kn s nekim soc-om se i radi za takve svrhe, inace da je preslab, ne bi se niti prodavao.
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

može preporuka laptopa od 17" za office, filmove, muziku? Igre nebitne. Idealno sa SSD-om i HDD-om, ali može i s jednim uz slot za drugi. 6000 kn max, ali po mogućnosti manje. I išao bih na 5 god. jamstva, uključeno ili uz nadoplatu.

 

Ovaj bi bio taman da ima FHD: http://www.prosat.hr/default.aspx?pid=56127&utm

 

Gledao sam i neke Acere, ali nisam siguran može li se za njih nadoplatit jamstvo na 5?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stric_Jura kaže...

Gorstak79.... nemoj nikome preporučivati Nxxxx seriju procesora (SoC)... to radi dobro samo akoo si svjestan koliko je to slabo čudo i ne daviš laptop multitaskingom ikakve vrste..

 

a dokle god ima i3 6.  generacije laptopa s SSDom za cca 3000 kn, nabavljati N seriju je pucanje u koljeno....

 Potpis na ovo, baka mi ima laptop sa Nxxx procom i to je da si kosu počupaš kad nesto moram njoj sređivat oko laptopa, što dalje od tog smeća

7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ACER Aspire 5 A517-51G-546G, NX.GSXEX.007
https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/acer-prijenosno-racunalo-aspire-5-a517-51g-546g-nxgsxex007-173__53940751

Ispod FullHD ne gledaj laptope.

Uzmi ovaj i prijenosni disk, ili ga ugraditi, jer mjesto za to postoji i lako je dostupno, i miran si.

 

Taj ce te dugo i dobro sluziti.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sta ce mu takav lap za office muziku i filmove?

 

Za 4k uzme lap i vise nego dobar za tak nesto

7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A sto ce mu 1600 x 900 laptop u 2018.?

 

1366x768 i 1600x900 je trebalo izumrijeti jos 2013.

Mobiteli od 60€ imaju bolju rezoluciju.

 

Zapravo, evo jos bolji:

ACER Aspire 5 A517-51G-58ST, NX.GSXEX.005
https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/acer-prijenosno-racunalo-aspire-5-a517-51g-58st-nxgsxex005-173__53828651

 

250kn vise, ali ima i HDD.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2017 14:29 (Čitatelj).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa da, radije bih išao na nešto jeftinije, 6k je maksimum maksimuma. A ti Aceri su znači ok?

 

Mislim da bi i ovako nešto bilo ok (+ još jedan keks RAM-a): https://www.adm.hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-a517-51-33b6-173-fhd-i3-6006u-20ghz-4gb-ddr4-256gb-ssd-intel-hd-linu/96191ADM/product/?utm

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Naravno da bi bilo ok, uzmi si jos keks rama i eventualno dodatno jamstvo ako je jeftino.

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Prije malver nego da je lap spor.
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
TTTT kaže...

 

Nitko? Mozda HP Envy 13? Iskustva sa HPom mi nisu bas dobra, ali ovaj je ipak malo skuplji, pa je mozda i bolji?!


Koji cjenovni rang? Ja sam tražio par stranica prije, izbor na kraju pao na 14" HP Elitebook 840 G4, prvenstveno zbog konektora za docking (službeni laptop) i još par sitnica (npr. stari VGA priključak i sl.). Prije toga koristio Probook seriju, sve pohvale izuzev ekrana koji je prastari TN panel. Ovaj Elitebook je nešto bolji ali još uvijek daleko od očekivanog za taj cjenovni rang. Ja ga koristim 90% uz monitor pa mi nije toliko važno. P.S. gledao sam i OVAJ Lenovo (bolji ekran, procesor, grafička, TB3 priključak) ali na kraju su ipak u firmi uzeli HP.

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav,


imam stariji laptop, služi samo za internet, filmove, office i tako dalje, uglavnom, jednostavno korištenje. Malo sam se interesirao o njegovoj nadogradnji. Pa ako može reći tko par riječi koliko bi to popravilo preformanse laptopa i po vašim mišljenjima isplati li se.

Laptop je HP 250 G4, e sad, točno koji model, nek bog zna.

Ali otprilike ovako:

procesor je 1.6 ghz up to 2.16ghz (brust tehnologija)
RAM je 4 GB (nisam siguran, ali mislim da ide do 8 GB, kako to provjeriti?)
Memorija grafičke kartice je 2 GB (također nisam siguran, ali mislim da ide do 8 GB, kako provjeriti?)

Koliko bi sam laptop poboljšalo i koliko bi se isplatilo, te koliko bi koštalo napraviti izmjene u vidu proširavanja ram memorije i video memorije (ako je moguće) do njegovih maksimuma?
Napominjem, i dalje bi ostao jednostavni korisnik kojemu ne treba puno, ali čisto da su preformanse malo bolje, da je računalo možda brže, da ne blokira (!?) i tako dalje.

Hvala na sugestijama
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vidim da je rasprave o procesoru, istrazivajuci, sveo sam izbor na par laptopa koji su mi cijenom prihvatljivi (cca 2500 kn), imaju SSD, i full HD su, i sad skuzio sam da u tom cijenovnom rangu se sve vrti oko procesora N4200, a već par stotina kuna više se pocinje pojavljivati i i3-6006U, pa me zanima dal se isplati dati tih par stotina vise za i3-6006U, prema onome sto kaze pretraga, npr cpu world , svaki ima neke prednosti i mane, koje meni direktno nista ne govore, jer to da ima vecu frekvenciju ne znaci nuzno da je sveukupno brzi (barem ja tako to sebi predstavljam), a opet da ima vise jezgara isto ne znaci da je sveukupno brzi. A i ne kuzim sta znaci to da radi na 1.1/2.4 Ghz ?

 

Sad me zanima, za kakve stvari je i3 bolji od n4200, jer ste prije iznjeli prilicno oprecna misljenja ?

 

Nazalost u tom cijenovnom rangu, morao sam se odreci eksterne graficke i 8 giga rama, s tim da RAM jos mogu dodati, a ionako ne igram igrice, a ako i odigram onda je to COD2 ili tak nest iz 2004., pa mi ni ne treba bolja graficka.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2017 21:31 (Diplomirani pješak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav. Otac treba laptop 17' i sa win 10. Cijena bi bila nekih 4500-4800. Islo bi max do 5100 ako bas mora. Po mogucnosti hg spot/links ali moze i iz ostalih trgovina, gdje ima najpovoljnije.

 

Ne treba za neke previse zahtjevne radnje, najbitnije da je ekran 17' i da ima win 10, pozeljno neki i3/i5? i po mogucnosti SSD ali to nije toliko bitno. Hvala.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 13:46 (jopaa991).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Diplomirani pješak kaže...

Vidim da je rasprave o procesoru, istrazivajuci, sveo sam izbor na par laptopa koji su mi cijenom prihvatljivi (cca 2500 kn), imaju SSD, i full HD su, i sad skuzio sam da u tom cijenovnom rangu se sve vrti oko procesora N4200, a već par stotina kuna više se pocinje pojavljivati i i3-6006U, pa me zanima dal se isplati dati tih par stotina vise za i3-6006U, prema onome sto kaze pretraga, npr cpu world , svaki ima neke prednosti i mane, koje meni direktno nista ne govore, jer to da ima vecu frekvenciju ne znaci nuzno da je sveukupno brzi (barem ja tako to sebi predstavljam), a opet da ima vise jezgara isto ne znaci da je sveukupno brzi. A i ne kuzim sta znaci to da radi na 1.1/2.4 Ghz ?

 

Sad me zanima, za kakve stvari je i3 bolji od n4200, jer ste prije iznjeli prilicno oprecna misljenja ?

 

Nazalost u tom cijenovnom rangu, morao sam se odreci eksterne graficke i 8 giga rama, s tim da RAM jos mogu dodati, a ionako ne igram igrice, a ako i odigram onda je to COD2 ili tak nest iz 2004., pa mi ni ne treba bolja graficka.

 razlika je velika jer je Core potpuno drugacija arhitektura od Apollo Lakea koji je namijenjen za nezahtjevne laptope i tablete, nuc sisteme i razne intel boxove zbog malog TDP-a

 

znaci gledaj si Core intel bilo skylake ili kabylake ako se mozes protegnut sa novcima

 

For the first time in a couple of years, Intel completely reworked the CPU architecture of the Atom series. The manufacturer advertises performance gains of roughly 30 percent, but does not reveal any specifics about the individual changes. The new Goldmont architecture should therefore be roughly on par with AMD's Beema/Carrizo-L APUs in terms of per-MHz performance, but it still far behind the more expensive Core CPUs (like Skylake / Kaby Lake).

jopaa991 kaže...

Pozdrav. Otac treba laptop 17' i sa win 10. Cijena bi bila nekih 4500-4800. Islo bi max do 5100 ako bas mora. Po mogucnosti hg spot/links ali moze i iz ostalih trgovina, gdje ima najpovoljnije.

 

Ne treba za neke previse zahtjevne radnje, najbitnije da je ekran 17' i da ima win 10, pozeljno neki i3/i5? i po mogucnosti SSD ali to nije toliko bitno. Hvala.

 

 

 https://www.adm.hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-a517-51-33b6-173-fhd-i3-6006u-20ghz-4gb-ddr4-256gb-ssd-intel-hd-linu/96191ADM/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

a win ne morate kupovat, skinete sa linka ISO file i instalirate

 

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10/

 

samo kupite OEM key preko ebaya i aktivirate i to je najpovoljniji nacin za dobit free windowse, ovo davat preko 900kn je van pameti za to se kupi nesto drugo od hardvera

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Trebao bih za ujaka laptop prvenstveno za solid works,i potrebe surfanja za firmu
budget mu je od 3000-3500
ili da gleda nesto rabljeno,samo neznam koje tocno modele,hvala unaprijed.
Battlelog: LtMoNkK
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
krivo napisano,budget 5000-6000
nemogu editirat na mobu
Battlelog: LtMoNkK
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sta kazete na ovaj: EKUPI

 

Dakle 14", FHD, i3-6006u, 256 GB SSD, 4 RAM, Acer, za 2700 kn, dal ima sta 14 incno bolje za te pare, ili nesto 15.6 takvih specifikacija za istu il manju cijenu? Svi 15,6 sa i3 i ssd su iznad 2700.

Extra wurst
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice