Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.039.749
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima! Prije godinu i pol ovdje sam dobila veoma korisne savjete pri odabiru laptopa. Odabir je pao na Lenovo G 70-80 s integriranom grafičkom i i3 procesorom. Strojček savršeno funkcionira i nemam ga namjeru u dogledno vrijeme mijenjati.

Ponovno se obraćam u prijateljičino ime. Ona želi kupiti laptop koji bi koristila za surfanje internetom i gledanje filmova i serija. Željela bi laptop s 15.6 inčnim ekranom i CD/DVD uređajem.

Igrice ne bi igrala, eventualno bi povremeno slušala glazbu. Zapravo, primarno joj je gledanje filmova i serija. Mislim da su to veoma skromni prohtjevi i pretpostavljam da bi joj bio dovoljan laptop s integriranom grafičkom karticom, ali ono što joj ne znam savjetovati je procesor. Pentium, Celeron, i3, AMD...?

Nije sklona platiti više za stroj čije performanse neće iskoristiti, ali ne bi željela niti kupiti nekakav jeftilen laptop koji bi za pola godine bio neupotrebljiv. Mislim da je spremna ići u okviru cifre od 2000 do 3000 kn, ako je moguće. Dobrodošao je svaki savjet u obliku konkretnog modela ili samo smjernica (npr. koje komponente) o tome na što obratiti pažnju prilikom odabira.

Unaprijed hvala na savjetu!

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, trebam savjet za sljedeću situaciju ako može :)

 

Naime prodajem ovaj pc .

I javi mi se tip i kaže je li može zamjena samo pc-a za

1) Av receiver Panasonic se-bx500

2) Laptop toshiba hdd 640gb,6gb ram,15,6",amd series 7600,intel i5-2410m,kaže baterije traje do sat ipo + torba za laptop

 

Eh problem je što ja neznam hoće taj laptop bit dovoljno jak (ja bi još dodao ssd eventualno) za razvojno programiranje na

faksu ili eventualno neki manji gaming , bitno mi je samo da računalo normalno radi bez lagganja

 

Druga stvar je što se uopće nerazumijem u Av receiver , on tvrdi da mu žao što mi daje al mu je izuzetno sad potreban pc

pa eto daje ga. neznam ni može li se to prodati, kako to iskoristiti, kakva je cijena toga, istraživao sam ali ništa za taj

pojedini model pojačala , tvrdi da je stanje odlično i da je općenito pojačalo vrhunsko

 

Što da radim, hvala unaprijed!

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,

 

ako možete pomoći bio bih vam zahvalan.

 

Prelistao sam zadnjih 30ak stranica i naišao sam, donekle, na odgovor na moje pitanje, ali ipak nisam 100% siguran.

 

Treba mi laptop na kojem bi tu i tamo zaigrao neku igricu, trenutno PUBG, mada nisam neki veliki gamer, ali eto, ipak bi volio da mogu ponekad... Tako da bi trebao biti i gamerski, recimo 1050ti 4gb ili 1060 6gb.

 

Mada bi glavnina posla koji bi radio na njemu bila obrada fotografija. Lightroom i malo Photoshopa, možda i nešto obrade videa, Premiere. Dakle bitna je boja i kvaliteta ekrana. Tu i nailazim na problem jer se laptop sa 100% sRGBom i cca od 74% pa nadalje, Adobe Rgb-om ne može naći u nekom rasponu od 6.5 - 9000 kn, koliko bi ja mogao potrošiti ... 

 

Najidealniji koji sam pronašao bi bio MSI GS73VR STEALTH Pro, ili nešto drugo u tom rangu, ima izbora, ali mi je 13500kn za laptop ipak previše.

 

Gledao sam razne kombinacije, uglavnom, nešto ovakvo bi bilo ok:

 

i7 7700HQ ili i5 7300HQ - mislim da bi bio bolji i7, kada se radi u lightroomu,photoshopu (dosta RAW fotki) ili video, ispravite me ako griješim

8GB Rama, bilo bi super i 16, ali mogu uvijek nadograditi

HDD + SSD, možda 1 TB + 128,256

ili samo 256 SSD

1050ti 4GB ili 1060 6 GB

IPS display - 15.6 ili 17.3

 

Svjestan sam da tražim nemoguće što se tiče displaya za ove novce (mislim na sRGB i Adobe RGB) i da bi trebao potrošiti više, ali spreman sam na kompromis što se tiče displaya jer mi je u trenutnoj situaciji jako bitna mobilnost, a opet da display nije totalna kanta...

 

Gledao sam razne Omene, Lenovo Legione, Asus Strixe, Asus Vivobook Pro, Acer Nitro, Dell Inspiron Gaming... Uglavnom sve što se u nas nudi i više nisam pametan što bi bilo dobro uzeti da sam miran iduće barem 4 godine.

 

Ajmo reći da je neki raspon novaca od 6500 do 9000kn, mada bi htjeo proći što jefitinije :)

 

Hvala vam na preporukama i odgovorima :)

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz, je li ovo best buy laptop za svoju cijenu? Treba mi za faks, dosta radim u cad programima. Dodao bih još ssd na to ako se uopće može, imam kingstonov obični od 128gb

 

https://www.adm.hr/product.asp?product=prijenosno-racunalo-acer-aspire-a715-71g-78sn-156-fhd-i7-7700hq-280ghz-8gb-ddr4-1tb-hdd-gtx1050-linux-nxgp8ex006&code=96038ADM

 

EDIT našao sam i na ekupi sa 5g garancije za 5999kn, je li to onda best buy i može li se ubaciti taj "desktop" ssd u njega, hvala!

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2017 1:23 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
nani_cropes kaže...

Čitatelj meni je dovoljan čak i5 7200U (sedma generacija umjesto osme) i Intel HD grafika uz one već spomenute SSD 256GB, 8GB RAM.

 

Kako ti se čine
Acer Aspire 5 A515-51-582E cca 4400kn

i HP 250 2EV88ES cca 4550kn


Ili pošto Acer Aspire 5 A515-51G-58HH NX.GT1EX.017 cca 4950kn nema trenutno kod nas, da li znaš gdje bi ga mogao nabaviti u iduća dva tjedna?

EDIT: dodana anketa

 

Onda tog Aspirea 5 slobodno. Pogledaj si i na nabavi Acere Swift 3 sa raznim procesorima.

 

kukunka kaže...

Pozdrav svima! Prije godinu i pol ovdje sam dobila veoma korisne savjete pri odabiru laptopa. Odabir je pao na Lenovo G 70-80 s integriranom grafičkom i i3 procesorom. Strojček savršeno funkcionira i nemam ga namjeru u dogledno vrijeme mijenjati.

Ponovno se obraćam u prijateljičino ime. Ona želi kupiti laptop koji bi koristila za surfanje internetom i gledanje filmova i serija. Željela bi laptop s 15.6 inčnim ekranom i CD/DVD uređajem.

Igrice ne bi igrala, eventualno bi povremeno slušala glazbu. Zapravo, primarno joj je gledanje filmova i serija. Mislim da su to veoma skromni prohtjevi i pretpostavljam da bi joj bio dovoljan laptop s integriranom grafičkom karticom, ali ono što joj ne znam savjetovati je procesor. Pentium, Celeron, i3, AMD...?

Nije sklona platiti više za stroj čije performanse neće iskoristiti, ali ne bi željela niti kupiti nekakav jeftilen laptop koji bi za pola godine bio neupotrebljiv. Mislim da je spremna ići u okviru cifre od 2000 do 3000 kn, ako je moguće. Dobrodošao je svaki savjet u obliku konkretnog modela ili samo smjernica (npr. koje komponente) o tome na što obratiti pažnju prilikom odabira.

Unaprijed hvala na savjetu!

 

DELL Inspiron 3567
i3 / 4GB RAM / 1TB HDD / FullHD / DVD-RW

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/dell-prijenosno-racunalo-inspiron-3567-156-intel-core-i3-6006u-20-ghz__54013931

Fin uredjaj. Nema SSD, ali s obzirom da bi ona gledala puno filmova, vjerujem da joj je bitniji prostor od brzine diska. A kasnije moze ugraditi SSD i staviti HDD u ladicu, da bude prijenosni.

 

nino13 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

ako možete pomoći bio bih vam zahvalan.

 

Prelistao sam zadnjih 30ak stranica i naišao sam, donekle, na odgovor na moje pitanje, ali ipak nisam 100% siguran.

 

Treba mi laptop na kojem bi tu i tamo zaigrao neku igricu, trenutno PUBG, mada nisam neki veliki gamer, ali eto, ipak bi volio da mogu ponekad... Tako da bi trebao biti i gamerski, recimo 1050ti 4gb ili 1060 6gb.

 

Mada bi glavnina posla koji bi radio na njemu bila obrada fotografija. Lightroom i malo Photoshopa, možda i nešto obrade videa, Premiere. Dakle bitna je boja i kvaliteta ekrana. Tu i nailazim na problem jer se laptop sa 100% sRGBom i cca od 74% pa nadalje, Adobe Rgb-om ne može naći u nekom rasponu od 6.5 - 9000 kn, koliko bi ja mogao potrošiti ... 

 

Najidealniji koji sam pronašao bi bio MSI GS73VR STEALTH Pro, ili nešto drugo u tom rangu, ima izbora, ali mi je 13500kn za laptop ipak previše.

 

Gledao sam razne kombinacije, uglavnom, nešto ovakvo bi bilo ok:

 

i7 7700HQ ili i5 7300HQ - mislim da bi bio bolji i7, kada se radi u lightroomu,photoshopu (dosta RAW fotki) ili video, ispravite me ako griješim

8GB Rama, bilo bi super i 16, ali mogu uvijek nadograditi

HDD + SSD, možda 1 TB + 128,256

ili samo 256 SSD

1050ti 4GB ili 1060 6 GB

IPS display - 15.6 ili 17.3

 

Svjestan sam da tražim nemoguće što se tiče displaya za ove novce (mislim na sRGB i Adobe RGB) i da bi trebao potrošiti više, ali spreman sam na kompromis što se tiče displaya jer mi je u trenutnoj situaciji jako bitna mobilnost, a opet da display nije totalna kanta...

 

Gledao sam razne Omene, Lenovo Legione, Asus Strixe, Asus Vivobook Pro, Acer Nitro, Dell Inspiron Gaming... Uglavnom sve što se u nas nudi i više nisam pametan što bi bilo dobro uzeti da sam miran iduće barem 4 godine.

 

Ajmo reći da je neki raspon novaca od 6500 do 9000kn, mada bi htjeo proći što jefitinije :)

 

Hvala vam na preporukama i odgovorima :)

 

 

 

 

Da, GS73VR 7RG je idealan stroj, makar malo glasniji u igrama, i procesor je prilicno vruc (oko 90°C), ali grafika ne prelazi 75°C.

Dakle tebi treba laptop do 9000kn/1200€?

 

Ovaj ACER bi ti bio idealan:

https://geizhals.eu/acer-aspire-v15-nitro-be-vn7-593g-75jf-nh-q23eg-012-a1741523.html?hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu

https://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-V15-Nitro-BE-VN7-593G-7700HQ-GTX-1060-Laptop-Review.207344.0.html

 

Ali ne salju u HR, dakle mora ti ga netko u Austriji ili Njemackoj naruciti.

 

Ali ima i alternativa. Pitanje je samo zelis li izdvojiti jos 100-150€ vise.

 

EDIT: u OTTO-u imas 10% popusta ako kliknes sa Geizhals.de:

https://geizhals.at/msi-gv62-7re-7re-1625de-0016j9-1625-a1713467.html

 

laptop ispadne 1259.10€, ali mora ti ga vrlo vjerojatno netko iz Austrije ili Njemacke naruciti.

Ima IPS display, jer to trazis. Makar je meni IPS u principu manje bitan, jer uvjek sjednim pravilno prema laptopu.

 

Takodjer, ako zelis 17", ali ti IPS ne pravi veliki problem (moj laptop je TN, ali veoma dobar panel), onda ovaj:

https://geizhals.at/msi-gf72vr-7rf-7rf-690de-00179b-690-a1737958.html?hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu

 

Uglavnom, laptopa za tebe ima, ali moras malo potegnuti duze u dzep. Ili ustedjeti jos malo i pricekati jos koji mjesec :)

 

Mo je kostao 2300€, ustedio 3 mjeseca, i umjesto Omena za 1600€ uzeo MSI, i prezadovoljan sam. Makar Omen ima G-Sync i IPS,

ne podrzava nVidia Optimus, tako da Intelova grafika ne radi nikad, tj. uvjek je nVidia, dakle baterija pati.

 

Radije sam birao 120Hz display i Optimus. (Makar zbog drivera nekad Optimus "kaka", pa se igre vrte na Intelovoj,

onda reinstaliras nVidijine drivere i poklikas opet da se pokrece sa nVidiom)

 

maks0806 kaže...

Pozz, je li ovo best buy laptop za svoju cijenu? Treba mi za faks, dosta radim u cad programima. Dodao bih još ssd na to ako se uopće može, imam kingstonov obični od 128gb

 

https://www.adm.hr/product.asp?product=prijenosno-racunalo-acer-aspire-a715-71g-78sn-156-fhd-i7-7700hq-280ghz-8gb-ddr4-1tb-hdd-gtx1050-linux-nxgp8ex006&code=96038ADM

 

EDIT našao sam i na ekupi sa 5g garancije za 5999kn, je li to onda best buy i može li se ubaciti taj "desktop" ssd u njega, hvala!

 

Da

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/acer-prijenosno-racunalo-aspire-7-a715-71g-78sn-nxgp8ex006-156__53827611

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2017 8:03 (Čitatelj).
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Thx, ali ssd imam, a grafa mi stvarno ne igra ulogu, sok 900kn svakako igraju :) 

Hearthstone: Maks0806#2960
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

gle vjerojatno imaš SATA SSD, znači mičeš DVD (i kupuješ ladicu) - 150 kn 

 

 

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stric_Jura kaže...

gle vjerojatno imaš SATA SSD, znači mičeš DVD (i kupuješ ladicu) - 150 kn 

 

 

 Pa ionako nema dvd drive, a imam ladičicu onu malu, čak i da ne paše jeftinije me izađe :) 

Hearthstone: Maks0806#2960
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok svima, trebao bih preporuku. Želje su sljedeće:

 

1. Ultrabook, 13 inča.

2. Upotreba: surfanje, filmovi/serije, skidanje, nešto obrade slika, jednostavne co-op igre.

3. Hardverski zahtjevi: dobar ekran, SSD od minimalno 256GB, HDMI, solidna tipkovnica.

4. Htio bih da bude pouzdan i da se može nositi s osnovnim zahtjevima barem pet godina. Vi ćete bolje ocijeniti za ostali hardver što bi bilo potrebno da se to ostvari.

5. Dobra korisnička podrška u slučaju bilo kakvih kvarova.

6. Budžet u biti nije ograničen, ali traži se nekakav best buy koji odgovara željama.

7. Može biti i na njemačkom amazonu, bitno mi je samo da ima QWERTY tipkovnicu.

8. Ne bih Apple, ostalo sve dolazi u obzir.

 

Puno hvala svima unaprijed!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

 

Treba mi preporuka prijenosnika za posao, e-mailovi, upload slika na stranice za iznajmljivace, internet oglasavanje itd.. Znaci pravi poslovni laptop, i obavezno ekran 13 incha... Spreman sam izdvojit 4000kn,ali ako mi za 500kn vise nesto donosi puno vise toga spreman sam nadodati. 

Liverpool is not just a football club,its way of a life.
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
marlowe kaže...

Bok svima, trebao bih preporuku. Želje su sljedeće:

 

1. Ultrabook, 13 inča.

2. Upotreba: surfanje, filmovi/serije, skidanje, nešto obrade slika, jednostavne co-op igre.

3. Hardverski zahtjevi: dobar ekran, SSD od minimalno 256GB, HDMI, solidna tipkovnica.

4. Htio bih da bude pouzdan i da se može nositi s osnovnim zahtjevima barem pet godina. Vi ćete bolje ocijeniti za ostali hardver što bi bilo potrebno da se to ostvari.

5. Dobra korisnička podrška u slučaju bilo kakvih kvarova.

6. Budžet u biti nije ograničen, ali traži se nekakav best buy koji odgovara željama.

7. Može biti i na njemačkom amazonu, bitno mi je samo da ima QWERTY tipkovnicu.

8. Ne bih Apple, ostalo sve dolazi u obzir.

 

Puno hvala svima unaprijed!

 

1. Ok, moze do 14?

2. Moze

3. To nije problem niti upitno

4. Pouzdan je onoliko, koliko ga dobro odrzavas

5. Sluzbeni servis za vrijeme jamstva, poslije jamstva mozes i dalje u sluzbeni, uz placanje, dakle podrska svakog proizvodjaca je savrsena

6. Best buy ti je recimo MSI GS43 serija

https://geizhals.at/msi-gs43vr-7re-phantom-pro-7re-062-0014a3-062-a1558326.html

https://geizhals.at/msi-gs43vr-7re-phantom-pro-7re-064de-0014a3-064-a1570320.html

Alternativa ti je Gigabyte, ali je skuplji i ima manje efikasno hladjenje:

https://geizhals.at/gigabyte-aero-14-schwarz-p64wv7-de325tb-a1558826.html

I naravno RAZER, ali on ima samo godinu dana jamstva i ima jako slabu podrsku, al to ne zelis. Al opet je RAZER i to ti ekipa voli:

https://geizhals.at/razer-blade-rz09-01953g72-r3g1-a1603653.html

7. Mislis QWERTZ tipkovnicu sa ISO standardom? QWERTZY je americka.

8. Onda nemoj Apple

 

Bash kaže...

Pozdrav svima,

 

Treba mi preporuka prijenosnika za posao, e-mailovi, upload slika na stranice za iznajmljivace, internet oglasavanje itd.. Znaci pravi poslovni laptop, i obavezno ekran 13 incha... Spreman sam izdvojit 4000kn,ali ako mi za 500kn vise nesto donosi puno vise toga spreman sam nadodati. 

 

HP Pavilion 2NQ59EA
https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/hp-prijenosno-racunalo-pavilion-2nq59ea-14-intel-core-i3-7100u-240-ghz__54155791

14", ako nije problem? Razlika zanemariva od 13.3".

i3, SSD, 4GB RAM, 3 godine jamstva. Veoma lijep uredjaj sa dobrom baterijom.

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na savjetu

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Čitatelj kaže...
DELL Inspiron 3567

i3 / 4GB RAM / 1TB HDD / FullHD / DVD-RW

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/dell-prijenosno-racunalo-inspiron-3567-156-intel-core-i3-6006u-20-ghz__54013931

Fin uredjaj. Nema SSD, ali s obzirom da bi ona gledala puno filmova, vjerujem da joj je bitniji prostor od brzine diska. A kasnije moze ugraditi SSD i staviti HDD u ladicu, da bude prijenosni.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Čitatelj kaže...
marlowe kaže...

Bok svima, trebao bih preporuku. Želje su sljedeće:

 

1. Ultrabook, 13 inča.

2. Upotreba: surfanje, filmovi/serije, skidanje, nešto obrade slika, jednostavne co-op igre.

3. Hardverski zahtjevi: dobar ekran, SSD od minimalno 256GB, HDMI, solidna tipkovnica.

4. Htio bih da bude pouzdan i da se može nositi s osnovnim zahtjevima barem pet godina. Vi ćete bolje ocijeniti za ostali hardver što bi bilo potrebno da se to ostvari.

5. Dobra korisnička podrška u slučaju bilo kakvih kvarova.

6. Budžet u biti nije ograničen, ali traži se nekakav best buy koji odgovara željama.

7. Može biti i na njemačkom amazonu, bitno mi je samo da ima QWERTY tipkovnicu.

8. Ne bih Apple, ostalo sve dolazi u obzir.

 

Puno hvala svima unaprijed!

 

1. Ok, moze do 14?

2. Moze

3. To nije problem niti upitno

4. Pouzdan je onoliko, koliko ga dobro odrzavas

5. Sluzbeni servis za vrijeme jamstva, poslije jamstva mozes i dalje u sluzbeni, uz placanje, dakle podrska svakog proizvodjaca je savrsena

6. Best buy ti je recimo MSI GS43 serija

https://geizhals.at/msi-gs43vr-7re-phantom-pro-7re-062-0014a3-062-a1558326.html

https://geizhals.at/msi-gs43vr-7re-phantom-pro-7re-064de-0014a3-064-a1570320.html

Alternativa ti je Gigabyte, ali je skuplji i ima manje efikasno hladjenje:

https://geizhals.at/gigabyte-aero-14-schwarz-p64wv7-de325tb-a1558826.html

I naravno RAZER, ali on ima samo godinu dana jamstva i ima jako slabu podrsku, al to ne zelis. Al opet je RAZER i to ti ekipa voli:

https://geizhals.at/razer-blade-rz09-01953g72-r3g1-a1603653.html

7. Mislis QWERTZ tipkovnicu sa ISO standardom? QWERTZY je americka.

8. Onda nemoj Apple

Super, hvala! Samo još potpitanje, koji bi recimo bio best buy u kategoriji ne-gaming ultrabookova? 13 ili 14 inča prolazi.
Što se tiče tipkovnice, živim u Belgiji, gdje se koristi AZERTY. To mi je strašno neprirodno, dok s engleskom QWERTY ili našom QWERTZ lako radim. Zato sam to istaknuo :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2017 16:07 (marlowe).
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
marlowe kaže...
Super, hvala! Samo još potpitanje, koji bi recimo bio best buy u kategoriji ne-gaming ultrabookova? 13 ili 14 inča prolazi.
Što se tiče tipkovnice, živim u Belgiji, gdje se koristi AZERTY. To mi je strašno neprirodno, dok s engleskom QWERTY ili našom QWERTZ lako radim. Zato sam to istaknuo :)

 

Nisi odredio cijenu. Best buy definira nekakav cjenovni razred.

 

 

Po specifikacijama su isti - ali ti je Acer nedostupan, a Lenovo raspoloziv za kupnju.

6 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

evo pristojan laptop

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2017 22:53 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na pomoći i odgovoru.

 

Da, tako sam zamislio do 9000kn. Prvo sam htjeo sastaviti mini ITX ali mi ta opcija ipak ne odgovara zbog mobilnosti. Kada sam danas malo zbrajao komponente za miniITX, došao sam do iznosa 10500kn. Tako da bi ipak laptop gledao do tog iznosa.

 

Ovaj Acer je super, ali gledam 85% sRGB, 56% AdobeRGB 1998, pa ne znam koliko bi mi to bila dobra opcija jer mi je ipak obrada fotografije glavna, mada hoću i gejmati ponekad...

 

Za prvi MSI ne mogu naći podatke za display:

 

https://geizhals.at/msi-gv62-7re-7re-1625de-0016j9-1625-a1713467.html

 

Ali za ovaj drugi, koji ti imaš:

 

https://geizhals.at/msi-gf72vr-7rf-7rf-690de-00179b-690-a1737958.html?hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu

 

 

sam našao:

 

https://www.notebookcheck.net/MSI-GF72VR-7RF-7700HQ-GTX-1060-120-Hz-Laptop-Review.256052.0.html

 

 Color space is also surprisingly large at 92% of sRGB and 76% of AdobeRGB. These measurements best those of the IPS displays found in competing notebooks and sit among the best gaming notebook displays. This display should meet the needs of most professionals.

 

Uvijek sam išao za tim da je IPS bolji za fotografiju, i ja uvijek sjedim pravilno prema laptopu, a i monitoru na stolu... Bilo bi mi draže da ima više herca. Sada mislim da nije ni bitno je li IPS ili TN, ako TN ima bolje specifikacije tj. visoke sRGB i AdobeRGB postotke. Bolje dobar TN nego loši IPS koji se očito nalazi u svim modelima do 10000kn.

 

Mada bi ovaj bio još bolji (nema ga u nas, možda je ovo stariji model).

 

https://www.notebookcheck.net/MSI-GE72-7RE-Apache-Pro-Notebook-Review.189684.0.html

 

100 % sRGB and 76 % AdobeRGB coverage are also pros for photo and video experts.

 

Našao sam ovaj u nas:

 

https://www.adm.hr/product.asp?product=prijenosno-racunalo-msi-gp72vr-7rf-261nl-173fhd-i7-7700hq-280-ghz-8gb-ddr4-1000gb-hdd-128gb-ssd-gtx1060-3gb-win-10-9s7-179b93-261&code=87851ADM

 

Ako je to ovaj, bilo bi super:

 

https://www.notebookcheck.net/MSI-GP72VR-7RFX-i7-7700HQ-GTX-1060-Laptop-Review.257316.0.html#toc-display

 

sRGB measurements reveal 100% coverage of the sRGB spectrum, but only 77% of AdobeRGB. That’s still pretty good, though, and subjectively-speaking, colors look great with a bit of calibration.

 

Što misliš o ovome modelu, ako se radi o 120hz displayu (moram zazvati trgovinu i provjeriti)? Hvala, nadam se da ne gnjavim previše. Htjeo bi kupiti kvalitetan laptop, da se ne razočaram sa ekranom i da na kraju ne budem mogao raditi fotografiju na njemu... Jedino što ima 1060 sa 3GB rama, bilo bi mi draže da je 6gb...

 

Možda bi nekako mogao i organizirati da mi netko kupi u Njemačkoj i donese...

 

 

 

 

 

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Cekaj sad malo, prvo je bilo bitno da je Ultrabook, dakle 13.3-14", a sad vec imas 17" na listi.

 

Evo ti dostupne 14" laptope od MSI-a:

https://geizhals.at/?cmp=1493512&cmp=1492997&cmp=1558326&cmp=1570320

 

Nova generacija ima IPS, starija TN, pa si pogledaj koji ti paneli vise pasu.

 

Imas i Clevo laptope sa GTX 1060 u 14" varijanti:

https://geizhals.at/?cmp=1559453&cmp=1559452&cmp=1559448&cmp=1559390&cmp=1559450&cmp=1630125&cmp=1629872&cmp=1629846

 

Ovo su ti 120Hz IPS displayi:

https://geizhals.at/?cmp=1701177&cmp=1674960&cmp=1733218&cmp=1733209&cmp=1654675&cmp=1733192&cmp=1739318&cmp=1654689&cmp=1685454&cmp=1646106

 

Ovu su ti 120HZ displayi koji nisu IPS:

https://geizhals.at/?cat=nb&xf=11293_7+3594+-+GTX+1060+(6GB)+(Mobile)%7E12128_14%7E12128_15%7E69_120Hz-Display%7E9_1920x1080

 

Mislim ima izbora, ali si sam trebas suziti izbor sto tocno zelis.

 

Naravno da podataka o RGB faktoru nema, jer bi takva lista bila neprecizna, jer jedno tvrdi proizvodjac, na mjerenjima zna biti nesto drugacije.

 

Po ovoj Listi, ACER je veoma visoko:

https://www.notebookcheck.net/The-Best-Notebook-Displays-As-Reviewed-By-Notebookcheck.120541.0.html

 

https://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-V17-Nitro-BE-7700HQ-GTX-1060-4k-Laptop-Review.227556.0.html

 

https://geizhals.at/acer-aspire-v17-nitro-be-vn7-793g-738j-nh-q1leg-014-a1559469.html

 

To ti je taj. Ima 4K display i zato ti je osobno jos zanimljiviji. Ali je i 17".

 

A ovdje imas 4K laptope sa GTX 1060:

https://geizhals.at/?cat=nb&xf=11295_21608+-+NVIDIA+GeForce+GTX+1060+(6GB)+(Mobile)%7E9_3840x2160

 

Stvarno postoji laptop za svakog, ali negdje moras "odrezati", jer perfektni na zalost ne postoji.

 

Moj recimo nema IPS (sto meni i nije nekakav problem), ali je zvuk u blagu ruku receno uzasan.

Zasto? Zato sto plastika ima bolju akustiku od aluminija. A cijelo aluminijsko kuciste znaci los zvuk.

Glasan, ali bez boje, bass 0%, dakle sve kao da gledas vijesti 70ih.

 

Problem je sto ne moze biti i ultra malen i ultra jak i ultra dobar display.

 

SurfaceBook i SurfaceTab imaju mozda i najbolje displaye. Ali su uglavnom slabi graficki i imaju drugaciji omjer stranica (3:2).

https://geizhals.at/?cat=nb&xf=525_Microsoft

 

 

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ja planiram danas po ovo:

Aspire 5 A515-51G, procesor Intel Core i3-7100U (3 MB L3 cache, 2.4 GHz), radna memorija 4GB DDR4, tvrdi disk 256GB SSD, ekran 15,6" fullHD 1920x1080 IPS LED, grafička kartica nVidia GeForce MX150 2GB DDR5, USB Type-C, USB 3.0, HDMI, Webcam, WiFi,BT, 4-cell (7h), Black, 2.2 kg

 

 

nadam se da me neće razočarati ...

cifra je 3999 kn ... i jos cu uzeti nekakvo osiguranje (produljeno jamstvo) za dodatne 3 godine...

 

 

najvise me je strah kako ce izgledati ekran ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ma znam da je i5 dosta bolja opcija .... ali recimo da je ovome glavna namjena office + koja igrica (LoL, CS GO..) ....

 

imam stolni kompjuter za transkodiranje videa i neke teze zadatke :)

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U prosloj generaciji izmedju i3/i5/i7 nije bilo razlike u jezgrama, samo u taktu i turbo taktu.

 

Sad u novoj generaciji, i5 ima 4 jezgre, za razliku od prosle generaciji gdje su od celerona do i7 svi imali 2 jezgre (poneki Pentiumi su imali 4 jezgre, ali sa jako niskim taktom i bez turboa).

 

 

6 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

zapravo soc celeroni, tipa n3150 i n3700 imaju cetiri jezgre

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

opet ti ko Max po diviziji...

 

nemoj ljudima to forsat (ok za one koji nisu u ITu potkovani), to se trži po trgovačkim centrima uz zelenjavu za juhu...

 

N3xxx/N4xxx se ugrađuju u mlince....

 

OK, radit će, ali ga svaki niskonaponski i3 ( i oni 5. gen) zapiša uzduž i poprijeko

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
6 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

molila bih pomoć oko odabira laptopa; nezahtjevna sam korisnica.
Potreban mi je za izradu lijepih ppt-a, surfanje i gledanje filmova. Ne igram igrice.

Mali naglasak bih stavila na dizajn, možda osvjetljenje tipkovnice, iako uvijek na kraju prevagne kvaliteta nad estetikom.

Nisu potrebni Widowsi, radije bih tu razliku u cijeni usmjerila na bolju konfiguraciju.
Cijena oko 4000, max 4500 kuna.

https://www.nabava.net/search.php?q=dell+inspirion+3567

https://www.ekupi.hr/Lenovo-V110-15IAP-80TG011FSC-prijenosno-racunalo-1243301.aspx

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/lenovo-prijenosno-racunalo-ideapad-v510-80wq00jqsc-intel-core-i3-6006u-500gb-128gb-ssd__37734351

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/lenovo-prijenosno-racunalo-ideapad-80xl00e9sc-156-intel-core-i5-7200u-250-ghz-310-ghz__45677951

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/lenovo-prijenosno-racunalo-ideapad-300-300-15isk-80q700dtsc-156__21713831

Koji od ovih se čini najboljim odabirom? Ili neki drugi?

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 20:46 (trystana).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kolega bi trebao prijenosnik do 2500 kuna za svakodnevni rad i ponesto igranja. Naravno da za takvu lovu ne ocekujemo cuda, zato racunamo na rabljeno, pa ako tko ima ideju... prednost zadarska zupanija
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Razlika na testovima između i3 6006u i pentium 4405U je minimalna, a razlika u cijeni s istim ostalim specifikacijama je 400kn (256 gb ssd, FHD ekran), dal je taj pentium toliko los u usporedbi s i3 6006u po vasem misljenju?

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 20:10 (Diplomirani pješak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

taj pentač je dobar jer je iz skylake platforme za razliku od n*** modela

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice