Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.055.839
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

Pa ne fali mu nista, al rok isporuke je za 16 tjedana, ako ti se da cekati.

 

Radije za 50€ vise uzmes ovaj MSI, i kasnije se vrlo lako doda u njega M.2 PCI-e SSD:

https://geizhals.at/msi-gl72m-7rdx-7rdx-894-001799-894-a1694849.html?hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu

 

Kolja333 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

Naletio sam na ovaj forum i zanimalo me vaše mišljenje jer se ja ne mogu odlučiti. Imam budžet oko 7.000 kuna

 

Naime, dvoumim se između 2 laptopa; Lenovo Legion Y520 (15", i5-7300hq, gtx 1050ti 4 GB ddr5, 8 GB ddr4 ram) i Acer Aspire A717-71G-52CQ (17", ista konfiguracija), u planu imam poslje, po potrebi, nadograditi i rame i ubaciti SSD.

 

*Naravno, preferiram veći ekran, boja samog laptopa nije bitna (i da je rozi, uzeo bi ga), backlit boja tipkovnice isto nije bitna (preferirao bi da se po potrebi može isključiti, smanjiti ili do kraja povećati).

 

Hvala unaprijed,

LP

 

Uzmes u startu 900kn skuplji, al imas i SSD i HDD, i ne moras se brinuti o nadogradnji, plus bonus je i7 procesor:

ACER Aspire 7 A715-71G-76N9, NX.GP9EX.006
https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/acer-prijenosno-racunalo-aspire-7-a715-71g-76n9-nxgp9ex006-156__53827651#ponude

 

A ako mora biti do 7000kn, uzeo bi ovaj:

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-pavilion-17-ab305nm-2zg37ea-core-i5-7300hq-dvdrw-8gb-ssd-256gb-geforce-gtx-1050ti-4gb-17-3-fhd-ips-g-lan-bt-kamera-hdmi-usb-3-1-dos-crno-ruksak-h5m90aa-015010084

 

17" IPS, ima SSD, mozes dodati u njega HDD ili uzeti vanjski.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.1.2018 13:25 (Čitatelj).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

 

Kolegica trazi nekakav laptop do 4000-4500kn koji bi bio koristen primarno za surfanje, filmove i nekakvu video obradu koliko je to moguce.

 

Ako netko trenutno zna nekakve dobre laptope u HR (online da se mogu kupiti ili u ducanu u ZGu) bilo bi super.

 

Hvala! :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.1.2018 18:03 (Wedran Dev).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Imam nedoumice glede eKupi jamstva preko osiguravajuce kuce Uniqa.

 

eKupi nudi 5 godina jamstva pa pretpostavljam da su 2 godine jamstvo od strane proizvođača, a ostale 3 godine od strane Uniqa. Koliko mi se čini u uvjetima, to je valjano jamstvo. U odnosu na klasično jamstvo proizvođača, razlika je samo u tome što se troškovi popravka moraju platiti, a kasnije se refundiraju od strane Uniqae. Da li ima još kakvih razlika u odnosu na klasično jamstvo od strane proizvođača?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Isto kao i jamstvo na bilo sta nakon isteka jamstva. Nece bitbpopravljano u sluzbenom nego u najpovoljnijem servisu. Po meni radije pogoedao dali postoji mogucnost nadoplate sa 2 na 3 ili 4g sluzbenog jamstva, a nakon 4g se ionako gleda vrijednost laptopa, pa je moguce da dobijes samo odstetu u toj vrijednosti. Ne znam, mozda se varam, ali po meni je osiguranje dvostruki mac. Procitaj jamstvene uvjete osiguranja pa ce ti biti sve jasnije, makar iz mojeg iskustva je Uniqa jedno od boljih osiguravackih kuca, te s njima imam bolja iskustva nego sa Alianzom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislin se između ova tri, oko 5000kn. Ovo ili nešto četvrto?

 

Acer Aspire 5 - 5.156,84 Kn

Dell Vostro 3568 - 4.970,00 Kn

Lenovo Ideapad 320 - 5.262,11 Kn

lol
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Acer definitivno

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, kaj se nudi do 5000 kn a da ima ssd, osvjetljenu tipkovnicu i bez operativnog sustava?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kupio jučer HP Pavilion 17-ab305nm

Prvi dojmovi su solidni.

Ekran odličan, ventilator stalno radi--nije glasan ali se ipak čuje.

Zvučnici su vrhunski.

Tipkovnica mi nikako nije sjela, funkcijske tipske su skraćene, kao i strelice i često stisnem ono što nisam namjeravao :)

Bult-in SSD je solidnih performansi, očekivao sam i više.

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Erda kaže...

Kupio jučer HP Pavilion 17-ab305nm

Prvi dojmovi su solidni.

Ekran odličan, ventilator stalno radi--nije glasan ali se ipak čuje.

Zvučnici su vrhunski.

Tipkovnica mi nikako nije sjela, funkcijske tipske su skraćene, kao i strelice i često stisnem ono što nisam namjeravao :)

Bult-in SSD je solidnih performansi, očekivao sam i više.

Navikao sam se na tipkovnicu, ali istina, mogla je biti veća u odnosu na veličinu laptopa.

btw laptop je dosta glasan dok se igraju zahtjevne igre

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav.trazim novi ili polovni laptop do 5500 kuna

Namjena je ucenje, filmovi serije i mozda koja igra.

Od zelja mozda da ima pozadinsko osvijetljenje tipki ali nije potrebno

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@nani_cropes  vidim da si kupio ACER Aspire A515-51G-54Z3 NX.GT1EX.019, da li ima pozadinsko osvijetljenje tipkovnice? unaprijed hvala, lp

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2018 21:33 (sasac).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz,treba mi preporuka laptopa za surfanje i filmove ,da ima ssd i da je 17˝ .Budzet je oko 2500kn.Ja sam gledao  ali ne mogu nista pronaci.

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
pilip88 kaže...

Pozz,treba mi preporuka laptopa za surfanje i filmove ,da ima ssd i da je 17˝ .Budzet je oko 2500kn.Ja sam gledao  ali ne mogu nista pronaci.

 Jer ne postoji takav laptop za tu lovu

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sasac kaže...

@nani_cropes  vidim da si kupio ACER Aspire A515-51G-54Z3 NX.GT1EX.019, da li ima pozadinsko osvijetljenje tipkovnice? unaprijed hvala, lp

 Odgovorio sam ti na PM ali da napišem i za druge ovdje, tipkovnica mu nema pozadinsko osvjetljenje. Ako ga koristiš vecinom doma kao ja onda najbolje spojiti drugu tipkovnicu.

★★★★★☆
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ED63 kaže...

za sto ti treba laprop i za koju lovu?

...

 to nije do acera, moze se dogodit na svakom, ionak svi imaju istu elektroniku skoro pa iz iste tvornice

 

Prvo tenks na savjetima. Pazi ovo, iz dva razlicita shopa sam narucila taj isti acer i oba su imali istu gresku.
Treba mi laptop do 5000, za pokretanje nekih zahtjevnijih word processing programa, filmove, glazbu, internet i krecem s laganim programiranjem.
Mislim da cu sacekati, iako vec duze cekam neki dobar, al dobro, snasla sam se za zamjenski.
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
nani_cropes kaže...
sasac kaže...

@nani_cropes  vidim da si kupio ACER Aspire A515-51G-54Z3 NX.GT1EX.019, da li ima pozadinsko osvijetljenje tipkovnice? unaprijed hvala, lp

 Odgovorio sam ti na PM ali da napišem i za druge ovdje, tipkovnica mu nema pozadinsko osvjetljenje. Ako ga koristiš vecinom doma kao ja onda najbolje spojiti drugu tipkovnicu.

 

 

a da li ima IPS ekran?

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lijep pozdrav. Trebam preporuku laptopa u rangu 250-300 funti jz ducana 

https://www.pcworld.co.uk/gbuk/index.html

 

Nema nekih zahtjeva, ne mora biti gaming, bolje da ima dobar cpu. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa,

 

Gledam si uzet laptop koji može solidno vrtit novije naslove (PUBG, Squad, Overwatch...), a da je u nekakvom razumnom cijenovnom rangu (max 8000). 

 

Ovaj sam našao: https://megastore.hr/proizvod/laptop-lenovo-legion-y520-15ikbn-80wk010fsc-15-6-fhd-i5-7300hq-8gb-1tb-gtx1050ti-noodd-2y/

 

A privlači me i ovaj, samo malo je iznad budgeta i ne znam jel se isplati 1200 ekstra: http://www.arhiteh.hr/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=1_114_277&products_id=15470

 

Ugl strah me ak uzmem ovog s gtx 1050ti da neće uskoro moć novije igre vrtit, a ne planiram idućih 5 godina novi laptop uzimati.

 

Nisam neki frik koji mora sve na ultra detaljima, može i medium komotno.

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok, planiram uzeti laptop do nekih 9000kn. Namjena gaming, internet filmovi, itd. Dvoumim se izmedu dva modela pa bi molio savjet pri odluci. Prvi model je https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-legion-y520-880yy0066sc-156-fhd-ips-intel-core-i7-7700hq-up-to-380ghz-8gb-ddr4-2tb-hdd-nvidia-gtx1060-6gb-no-odd-dos-2-god-akcija/06407639/product/, a drugi model je https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-legion-y720-80vr00ausc-156-fhd-ips-intel-core-i5-7300hq-up-to-350ghz-8gb-ddr4-1tb-hdd-nvidia-gerforce-gtx1060-6gb-no-odd-dos-2-god-akcija/80VR00AUSC/product/. Proucio sam dosta clanaka po netu i yt, zanima me koji je bolji sto se tice dugotrajnosti i sto je bolji upgrade za buducnost. Takoder zanima me da li je na drugom modelu i5 bottlneck za punokrvnu gtx 1060. Hvala

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koliko ih budes odrzavao, i imao srece, tolko ce ti i trajati.

 

Nadogradnja je ogranicena, dakle samo RAM i SSD je moguce mijenjati.

 

Ja bi isao na ovog:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/lenovo-prijenosno-racunalo-ideapad-legion-y520-80yy0066sc-156__48597631

 

I ovaj SSD:

https://www.nabava.net/ssd-disk__19430/western-digital-ssd-black-wds256g1x0c-256gb-m2__46704951

 

I to je to za 9000kn.

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Taj sam i odlucio uzeti to mi svatko kaze, i planirao sam naknadno ssd stavit i jos 8 rama, placam na rate tako da oba dodu isto, samo me zanimalo sta odabrat jer ni sam ne znam vise sto vise istrazujem to mi je teze odluciti, hvala na pomoci

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa uzmi oboje u eKupi (9200kn) na rate, i nek ti odmah ugrade (eKupi je MSAN-ov shop, a oni su diler, pa to mogu odmah rijesiti).

 

Instar ti je 600kn skuplji u startu.

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A gledao sam i preko ekupi al ne znam kakvi su oni sto se tice servisa znam da je instar super sto se servisa tice. I kakav je ovaj ssd jel dobar moze li se ista bolje nabaviti za tu lovu?

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 16:38 (Galaxy s3).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
margeta2005 kaže...

Gledam si uzet laptop koji može solidno vrtit novije naslove (PUBG, Squad, Overwatch...), a da je u nekakvom razumnom cijenovnom rangu (max 8000).

Ugl strah me ak uzmem ovog s gtx 1050ti da neće uskoro moć novije igre vrtit, a ne planiram idućih 5 godina novi laptop uzimati.

Nisam neki frik koji mora sve na ultra detaljima, može i medium komotno.

 nisam ni ja neki strucnjak za nove igre al bi primarno bilo uzet sto jacu grafu za te pare

nazalost kod nas se dogadja da nemozes dobit isti model sa jacom grafom za malo vise love nego za puno vise love jer je utrpano unutra hrpa nepotrebnog kaj dize cijenu

to je posebno vidljivo po pocetnim cijenama za 1050ti, pa 1060 i onda 1070 karticu, i meni je to suludo, daleko smo mi od civilizacije

 

uglavnom mogu ti rec da odlicno razmisljas, i uzet lap sa 1060 znaci daleko bolju investiciju za 5 god nego gledat rame i ssd kaj gledaju skoro svi tu sa foruma

ja sam svoj uzimo da ima isto tako dobru grafu - gtx 960 sa 4gb gddr5 i i7, ostalo je nebitno u pocetku

sad jos kupim dobar monitor i onda cu sve radit ne na lapu koji je full hd nego na monitoru koji je hd+ (1366x768) i eto ubrzanja grafike za nekih x-y %

 

mislim da je vec sada prek usb-c moguce prikopcat kutiju sa vanjskom grafom na lapove kaj to podrzavaju i eto future-proof koncepta, samo je onda bitan proc i slotovi za ram

iduci kad cu kupovat, nema sanse da ga kupim kod nas, ili narucujem izvana po narudzbi ili idem drito tam da mi sloze kaj ja hocu - mali, jaki, brzi lap bez nepotrebnih govanjaca sa strane koja dizu cijenu, kak se moze nac kod nas

to je sindrom otkad je laptopa u hrv, dolazi roba za istocnu europu

P.S. kolega je dva posta iznad dobro predlozio legion sa 1060

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tko putuje u DE ili ima nekog gore, može ovako nešto uzet za 949 eura:

 

https://www.notebooksbilliger.de/notebooks/acer+notebooks/gaming/products_id/344278

 

Acer Predator Helios 300 (G3-572-79KL) Gaming Intel Core i7-7700HQ 8GB DDR4 1000GB HDD GTX 1060 Full-HD IPS Linux

 

Košta 999 eura a uz kod ACER50 se spusti na 949. Garancija bi trebala pokrivat zemlje EU.. neka me netko ispravi ako se varam

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Galaxy s3 kaže...

Bok, planiram uzeti laptop do nekih 9000kn. Namjena gaming, internet filmovi, itd. Dvoumim se izmedu dva modela pa bi molio savjet pri odluci. Prvi model je https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-legion-y520-880yy0066sc-156-fhd-ips-intel-core-i7-7700hq-up-to-380ghz-8gb-ddr4-2tb-hdd-nvidia-gtx1060-6gb-no-odd-dos-2-god-akcija/06407639/product/, a drugi model je https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-legion-y720-80vr00ausc-156-fhd-ips-intel-core-i5-7300hq-up-to-350ghz-8gb-ddr4-1tb-hdd-nvidia-gerforce-gtx1060-6gb-no-odd-dos-2-god-akcija/80VR00AUSC/product/. Proucio sam dosta clanaka po netu i yt, zanima me koji je bolji sto se tice dugotrajnosti i sto je bolji upgrade za buducnost. Takoder zanima me da li je na drugom modelu i5 bottlneck za punokrvnu gtx 1060. Hvala

i5 ti nece bottleneckat 1060, ali ja bi preporucio mozda sacekati koji mjesec sa kupovinom jer je pouda u hr trenutno ocajna a cijene prenapuhane.

Dati 9k kn i ne dobiti ssd ili hdd, pa da sam moras raditi nadogradnju je sramota za nase trgovine.

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma znam sve u Americi za 9000 dobijem legion y720 sa i7 i gtx 1060 16 gb rama i 512 ssd, o cemu mi imamo pricat ovo je sramota u HR

 
1 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Čitatelj kaže...

Pa uzmi oboje u eKupi (9200kn) na rate, i nek ti odmah ugrade (eKupi je MSAN-ov shop, a oni su diler, pa to mogu odmah rijesiti).

 

 Jesi ti siguran u to da će mu oni ugraditi? Uostalom, za Lenovo im je Zel-cos ovlašteni servis.

https://www.ekupi.hr/Servis-225884.aspx

 

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trazim laptop po mogucnosti i5/ssd/ips/8gb do 5000kn. Imate nesto? 

Liverpool is not just a football club,its way of a life.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice