Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.061.569
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
acmilan2 kaže...
Jambone6D kaže...

Pozdrav, zamolio bih preporuku za laptop. Inženjer sam građevine i trebao bi mi za CAD programe i simulaciju fluida. Što se tiče cijene fleksibilan sam ali naravno najviše bih volio neki best buy. Jedino bih volio da ima 16 gb Rama zbog toga što mi trenutni desktop sa 8 gb štuca pri radu na većim projektima.

 Stavi koji ti je max budzet ili neki tebi optimalni pa cemo ti pokusati predloziti ili ja ili kolege vec nesto sto ce ti se dopasti.

Koje su ti sad specifikacije desktopa da ti stuca?

 Možda do nekih 10 000 kuna. Trenutni desktop jei7-3770 (3.4GHz) 8 gb RAM (1333 MHz) i gtx 950.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 21:06 (Jambone6D).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pretpostavljam i da zelis veci ekran, a ne 15,6", jel tako?

 

Evo, ovdje ti je popis tih laptopa koji zadovoljavaju tvoje kriterije - i7 procesor, vecina 7700HQ modeli, grafike su ti sve gtx 1050, 1050Ti i 1060 i gtx970M i 980M i svi modeli vise od 8GB RAM memorije. Pogledaj si samo kakvi su HDD-i i SSD-i, kombinacije kako ti pasu (preporucam da si svakako uzmes i neku verziju sa SSD-om zbog same brzine svega) i svi su 17,3".

 

Sretno!

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 21:21 (acmilan2).
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Hvala ti na preporuci. Nisam znao za ovu stranicu. Možeš li mi malo pojasniti kako ide procedura kad preko koje od tih stranih trgovina kupujem? Recimo da želim sa Cyberporta naručiti ima li kakvih dodatnih plaćanja poreza ili samo dostava?
Drugo pitanje, zanima me kakav je Acer kao brand? Znam da ima dobar omjer uloženo-dobiveno, ali kakva je kvaliteta i kvare li se često njihovi laptopi?
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na preporukama. I zaboravio sam napisat ali malo veći ekran je isto među nekim željama. Hvala što si se sjetio

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima li trenutno koja bolja ponuda od ove (vezano na moja prethodna 2 posta u ovoj temi)?

 

Prijenosno računalo HP Pavilion 17-ab305nm 2ZG37EA / Core i5 7300HQ, DVDRW, 8GB, SSD 256GB, GeForce GTX 1050Ti 4GB, 17.3" FHD IPS, G-LAN, BT, kamera, HDMI, USB 3.1, DOS, crno + Ruksak

po cijeni od 6299 kn, trenutno na akciji u linksu, snižen sa 7000.


sutra kupujem laptop, molim vas da mi netko odgovori do tada jer je hića za laptop pa da ne propustim možda neku bolju ponudu od ove. hvala unaprijed
 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
parve69 kaže...

Ima li trenutno koja bolja ponuda od ove (vezano na moja prethodna 2 posta u ovoj temi)?

 

Prijenosno računalo HP Pavilion 17-ab305nm 2ZG37EA / Core i5 7300HQ, DVDRW, 8GB, SSD 256GB, GeForce GTX 1050Ti 4GB, 17.3" FHD IPS, G-LAN, BT, kamera, HDMI, USB 3.1, DOS, crno + Ruksak

po cijeni od 6299 kn, trenutno na akciji u linksu, snižen sa 7000.


sutra kupujem laptop, molim vas da mi netko odgovori do tada jer je hića za laptop pa da ne propustim možda neku bolju ponudu od ove. hvala unaprijed
 

 Zaobiđi ga u što širem luku ako misliš igrati igrice

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ok, cijenim odgovor, ali možeš li argumentirati zašto (barem u nekoliko riječi)? igram samo fortnite, možda nešto slično u budućnosti. i imaš li ti možda onda neku preporuku u tom budžetu do 6000 kn? acmilan2 mi je dao link s preporukama, jedan od njih je bio taj laptop

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 22:58 (parve69).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
parve69 kaže...

ok, cijenim odgovor, ali možeš li argumentirati zašto (barem u nekoliko riječi)? igram samo fortnite, možda nešto slično u budućnosti. i imaš li ti možda onda neku preporuku u tom budžetu do 6000 kn? acmilan2 mi je dao link s preporukama, jedan od njih je bio taj laptop

 Thermal throttlea jer su gaming komponente u office kućištu sa jednim malim ventilatorčićem i temperature cpu idu do 90 stupnjeva NAKON undervolta. Sada po ljeti pogotovo katastrofa

Na popustu im je još od 12og mjeseca, ne mogu ga se riješiti, tko god da ti ga je preporučio samo je pročitao specke. Ako misliš gameati samo fortnite, idi na bilokoji i5 8250u+MX 150 laptop. Npr acer aspire 5. Uštedjeti ćeš 200 eura i dobiti ono što kupuješ. Za gaming gledaj omen modele koji imaju adekvatno hlađenje

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 23:03 (maks0806).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
  1. ponovno hvala na odgovoru, imaš li možda onda neku preporuku sličnih specifiakcija/cijene?
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-omen-15-ce006nm-2lc60ea-core-i5-7300hq-8gb-1000gb-128gb-ssd-geforce-gtx-1050-4gb-15-6-ips-fhd-hdmi-g-lan-bt-usb-3-1-dos-crno-015010059
Imaš ovaj za istu lovu sa dodatnih 1tb HDD i sa gtx 1050 s kojom ćeš se više naigrati nego u pavilionu sa 1050ti. Ne želiš da ti cpu bottlenecka gpu u far cry 3 sa laptopom koji ima i5 7300 i gtx 1050ti

Koliki ti je max budžet?
Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

uvjet mi je 17.3" ekran, budžet je 6000, ali može se protegnuti do 6 i pol.

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
parve69 kaže...

uvjet mi je 17.3" ekran, budžet je 6000, ali može se protegnuti do 6 i pol.

 https://www.nabava.net/prijenosna-racunala?se=1030623%2C323365%2C672619%2C1003899%2C1093175%2C7912%2C1030629%2C1112923%2C1011729%2C66078%2C90878&q=&cod=&cdo=6500&r=1

 

Odaberi kombinaciju koja ti najviše odgovara i to je to :)

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 23:27 (maks0806).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

znam da sam pain in the ass, al daj molim te reci kojeg od ovih bi ti uzeo da sebi uzimaš :) taj ću uzeti i točka

 

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
parve69 kaže...

znam da sam pain in the ass, al daj molim te reci kojeg od ovih bi ti uzeo da sebi uzimaš :) taj ću uzeti i točka

 

 https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-acer-aspire-7-a717-71g-755c-nxgpgex016-173-fhd-i7-7700hq-do-38ghz-8gb-1tb-gtx1050ti-4gb-lnx/85950?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Njega i odmah ubaciti ssd u njega da si miran 

Hearthstone: Maks0806#2960
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
parve69 kaže...

ok, cijenim odgovor, ali možeš li argumentirati zašto (barem u nekoliko riječi)? igram samo fortnite, možda nešto slično u budućnosti. i imaš li ti možda onda neku preporuku u tom budžetu do 6000 kn? acmilan2 mi je dao link s preporukama, jedan od njih je bio taj laptop

 Ja sam stavio ovaj link, nisam ja nista silio ili rekao bas toga... Tu sam stavio nesto sto si mozes priustiti i da si siguran da ce ti valjati.

Tek toliko da se razumijemo 

Kovačić
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Johanan kaže...
Hvala ti na preporuci. Nisam znao za ovu stranicu. Možeš li mi malo pojasniti kako ide procedura kad preko koje od tih stranih trgovina kupujem? Recimo da želim sa Cyberporta naručiti ima li kakvih dodatnih plaćanja poreza ili samo dostava?
Drugo pitanje, zanima me kakav je Acer kao brand? Znam da ima dobar omjer uloženo-dobiveno, ali kakva je kvaliteta i kvare li se često njihovi laptopi?

 Napisao sam ti da stvarno ne znam na koji nacin to funkcionira. Pretpostavljam da nema PDV-a ni carine jer narucujes iz zemalja EU. Nisam narucivao sa tih stranica.

Acer kao brand je ok, ovisi o modelima, bilo ih je koji su se voljeli kvariti i kojima su kucista bila losa, grijali su se i sl., ali za ove cijene smatram da su dosta kvalitetni, i dalje su na plastici, ali bas zbog toga imaju manju cijenu od ostalih proizvodjaca. Acere ne gledati ispod cca 5000kn, to mi je jednom i kolega rekao. E sad dalje, na tebi je, probaj se raspitati za recenzije nekakve

Kovačić
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
parve69 kaže...

 Pa to opet ovisi koliko para mislis dati za njega haha 

Samo gledaj da bude M.2 SSD jer ako uzmes sata 2.5", onda ce ti netko izvaditi van ovaj od 1TB. 

Ako uzmes kod njih laptop, probas pitat odmah da li ti mogu ugraditi i SSD unutra, onda pogledaj ovdje njihove cijene, najjeftiniji ti je od 120GB WD Green za 400kn.

Ako ti ne mogu oni ugraditi, moras nosit nekom ovlastenom serviseru da ti ugrade da ne izgubis garanciju na laptop, to ce te stajati cca 150-200kn (sat vremena njihovog servisa), iako je to posla mozda 10-ak minuta da rastavi, stavi unutra i opet sastavi.

 

Sretno!

Kovačić
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma većinu ovih rastavljivih modela možeš otvoriti i ubaciti ram/hdd/ssd bez gubitka garancije, ali pri kupovini tog acera samo reci da ti odmah stave ssd od 128gb čisto da imaš za windowse i često korištene aplikacije

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

koliko se isplati kupiti sada laptop sa npr i7 7700HQ procesorom, a novi i7 8750H kucaju na vrata..i koliko vidim za jednake ostale specifikacije, cijena je slicna za ova dva procesora, a kazu da je ogromna prednost 6 jezgri naspram 4??

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovisno za što, ali da, ofc bolje novije sa više jezgara

Hearthstone: Maks0806#2960
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, planiram kupiti laptop do negdje max 8000kn ( ako bas mora mogu nekako nagurat na 8500 ). laptop bi htio da je 15,6 ekran i da je shop negdje u hrvatskoj. Ja sam mislio otici na nekakvu varijantu da ima 1060graficku, i5 ili i7, pa da externno ubacim neki m2 disk. dosta mi je memorije oko 250gb ssd, sad vise manje ponudjeni laptopi ili nude jedno, drugo ili trece. Ima li neko nekakav savjet? Unaprijed hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pero2085 kaže...

Pozdrav, planiram kupiti laptop do negdje max 8000kn ( ako bas mora mogu nekako nagurat na 8500 ). laptop bi htio da je 15,6 ekran i da je shop negdje u hrvatskoj. Ja sam mislio otici na nekakvu varijantu da ima 1060graficku, i5 ili i7, pa da externno ubacim neki m2 disk. dosta mi je memorije oko 250gb ssd, sad vise manje ponudjeni laptopi ili nude jedno, drugo ili trece. Ima li neko nekakav savjet? Unaprijed hvala.

 https://www.nabava.net/search.php?q=ACER+Aspire+7+A717-71G-709S

8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dali je taj ssd M2 ili standarni?

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Standardni ali šta će ti M2 uopće isti drek ti je to.

 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa kupio sam na kompu m2 disk, razlika je nenormalna u odnosu na prosli ssd samsungov. Komp se upali se 2sec. Pa pretpostavljao da je razlika u svemu veca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mislioc kaže...
Pero2085 kaže...

Pozdrav, planiram kupiti laptop do negdje max 8000kn ( ako bas mora mogu nekako nagurat na 8500 ). laptop bi htio da je 15,6 ekran i da je shop negdje u hrvatskoj. Ja sam mislio otici na nekakvu varijantu da ima 1060graficku, i5 ili i7, pa da externno ubacim neki m2 disk. dosta mi je memorije oko 250gb ssd, sad vise manje ponudjeni laptopi ili nude jedno, drugo ili trece. Ima li neko nekakav savjet? Unaprijed hvala.

 https://www.nabava.net/search.php?q=ACER+Aspire+7+A717-71G-709S

 ajde kad si vec oznacio ovaj acer aspire 7, ajd nek svi koji imaju info o ovom laptopu iznesu sada ta ista misljenja...ja ovaj laptop gledam vec neko vrijeme ali nemogu dobiti dojam koliko je dobar jer na internetu slabo postoji recenzija o ovom modelu...prije svega me zanima hlađenje, jer sam cuo da ima opasnih problema sa pregrijavanjem? upravo sam se iz tog razloga okrenuo Dell-u i njihovom novom G7 uređaju koji bi trebao uskoro u nase dućane doci...

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Što se tiče laptopa i pregrijavanja skoro svaki ako ne svaki se grije i dosta je bučan ako igraš igre na njemu. Čaki ni moj asus koji sam prodao g752 s možda i jednim od najboljih hladnjaka na laptopima nije bio imun na to. I on bi znao do 78c bez beda potegnut uz dosta veliku razinu buke a imao je 4.3kg od toga valjda 1kg teško hlađenje na njemu. Tako da što se tiče temperatura niti jedan nije baš bajan pogotovo ovi nazovimo ih lakši  prijenosnici. Taj acer bi trebao biti ok pošto je to gtx 1060maxQ unutra koja se malo manje grije od obične 1060 i slabija je nekih 10 do 15 posto. Gledaj što se tiče temp ovaj je sigurno bolji https://www.hgshop.hr/prijenosno-racunalo-acer-predator-herlios-300-i7-8750h-8gb-256gb-ssd-gtx1050-ti-4gb-17-3-fhd-linux-nh-q3eex-007/proizvod/234250 ali je 1050ti koja je po meni kao stvorena za prijenosnike. S time da je ova i7-ca nova 6jegri i 12threadova što je zbilja moćno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2018 16:20 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, planiram kupiti laptop do negdje max 8000kn ( ako bas mora mogu nekako nagurat na 8500 ). laptop bi htio da je 15,6 ekran i da je shop negdje u hrvatskoj. Ja sam mislio otici na nekakvu varijantu da ima 1060graficku, i5 ili i7, pa da externno ubacim neki m2 disk. dosta mi je memorije oko 250gb ssd, sad vise manje ponudjeni laptopi ili nude jedno, drugo ili trece. Ima li neko nekakav savjet? Unaprijed hvala.

 

Edit: mogu nagurat budget do nekih 9500-9700

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mislioc kaže...

Što se tiče laptopa i pregrijavanja skoro svaki ako ne svaki se grije i dosta je bučan ako igraš igre na njemu. Čaki ni moj asus koji sam prodao g752 s možda i jednim od najboljih hladnjaka na laptopima nije bio imun na to. I on bi znao do 78c bez beda potegnut uz dosta veliku razinu buke a imao je 4.3kg od toga valjda 1kg teško hlađenje na njemu. Tako da što se tiče temperatura niti jedan nije baš bajan pogotovo ovi nazovimo ih lakši  prijenosnici. Taj acer bi trebao biti ok pošto je to gtx 1060maxQ unutra koja se malo manje grije od obične 1060 i slabija je nekih 10 do 15 posto. Gledaj što se tiče temp ovaj je sigurno bolji https://www.hgshop.hr/prijenosno-racunalo-acer-predator-herlios-300-i7-8750h-8gb-256gb-ssd-gtx1050-ti-4gb-17-3-fhd-linux-nh-q3eex-007/proizvod/234250 ali je 1050ti koja je po meni kao stvorena za prijenosnike. S time da je ova i7-ca nova 6jegri i 12threadova što je zbilja moćno.

 17 inca je, a meni dolazi u obzir samo 15, jer su 17-ke nezgrapne...ovaj helios 300 nije los laptop, ali previse izgleda gejmerski...sta velis za G7 od dell-a...ta delova linija (ne konkretno G linija, ali je ona nasljednik inspiron 7000 serije) se koliko vidim pokazala kao izvrsna, a hlađenje u tim laptopima hvale na sve strane, za razliku od acerovih uređaja koji cesto imaju problema sa istim...btw ranije si naveo da se svi griju, ali nije kod svih ista razina problema sa time...npr za ovaj aspire 7 postoje neki podaci da mu se temperatura kucista oko tipkovnice zna popeti lagano do 55° , dok npr ovaj isti del uredno odrzava temperaturu vanjskoj dijela kucista ispod 45°...a temperature procesora i jezgre su navodno nize u prosjeku za 5-8°

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2018 17:59 (tomko).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice