Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.714
|
čitano: 13.034.575
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Za te pare boljeg nema. Uzmi bit će ti žao ako tražiš povoljan i vrlo dobar laptop
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mislioc kaže...
Za te pare boljeg nema. Uzmi bit će ti žao ako tražiš povoljan i vrlo dobar laptop

 Naruceno, sutra preuzimam pa kazem dojmove 

 

everyday i'm shuffling...
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Javi svakako, i ako nije bed vidi koliko je izdvojeno vrama za igpu

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tomko kaže...
Striko2009 kaže...

https://www.ultrabookreview.com/20758-lenovos-legion-y530-y730/

 

ako je u US dostupan vec za 900tinjak doloresa, kod nas ce kroz mjesec/dva/tri za cca milju i po doloresa :) 

 neće...doći će kroz mjesec-dva i koštat će otprilike 150 dolara više nego što košta u USA...takva je situacija i sa DELL G3, pa nema razloga da bude drugačije i za Y530...dakle oko 1100 dolara za osnovni model što je manje od 8 000 kn

 

Rijeci ti se pozlatile 

 

Zivi bili pa vidjeli 

I believe Wi can Fi...
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
roby27 kaže...
bzvz92 kaže...

pozdrav svima...trebao bi mi nekakav uredski laptop (znači uglavnom bi se koristio office,za internet i nešto malo multimedije eventualno) za oko 3000kn (par sto kn gore dolje je prihvatljivo)...dijagonala 15incha ili više i da po mogućnosti dođe sa windowsima.

U kojim uopće dućanima u Zagrebu je to dobro gledati/pratiti cijene budući da ih ima mali milijun? :) hvala!

 prije bi isao na ovo, jaca vega grafika i ddr4 ram a i jaci proc

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-3-nx-gy9ex-019-ryzen-3-2200u-4gb-ssd-256gb-radeon-vega-3-15-6-led-fhd-linux-crno-014650322?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 na zalost nisam uspio uzeti na ovoj akciji i nije to toliko hitno pa nisam gledao preko vikenda...

 

koliko bi sa windowsima bila cijena nekog takvog laptopa?

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Luka123 kaže...

 Naruceno, sutra preuzimam pa kazem dojmove 

 

 Kad ces moc nadogradi si ram jer Vega uzima jedan dio Vrama od sistemske memorije a i dual chanel je bolje za proc i grafiku.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
bzvz92 kaže...

 na zalost nisam uspio uzeti na ovoj akciji i nije to toliko hitno pa nisam gledao preko vikenda...

 

koliko bi sa windowsima bila cijena nekog takvog laptopa?

 nemam pojma, windowsi su prakticki đabe danas za instalirat tako da bolje ti je gledat laptop bez windowsa jer ces dobit jaci hardver..

6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kako praktički džabe, a da je original?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jesi li firma da ti treba original?

Imaš keyeva za 6$

Ako poznaješ studenta imaš i besplatno. 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da, za pravne subjekte i pitam...

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
roby27 kaže...
Luka123 kaže...

 Naruceno, sutra preuzimam pa kazem dojmove 

 

 Kad ces moc nadogradi si ram jer Vega uzima jedan dio Vrama od sistemske memorije a i dual chanel je bolje za proc i grafiku.

 
Ovako, problem je bio u RAM-u, to mi je plan bio od pocetka. Nasao sam koji je model rama i sve, ali kako laptop ima garanciju ugradnju memorije mora obaviti ovlasteni servis.
Ukoliko ga sam diram gubim garanciju, tj doslovno me jedna vida dijeli od ugradnje ram-a. Servis se nalazi u ZG ili Split, MR Servis.
Malo sam bia ljut, da mi momak iz ducana nemoze jednu vidu odvidat i staviti ram, morat cu sutra ujutro zvati taj servis i pitati koliko kosta to sve. U ZG mi ga nije tesko odnesti, ali zbog jedne vide, sarafa kako vi kazete, nemogu ugraditi ram. Također isti keks rama nije dostupan u nijednom shopu, tako da vjerujem da oni to imaju u servisu. Jer naravno zelim dual channel, ako je moguće.

Sto se tice laptopa samoga. Kvaliteta same izgrade mi je losa, no preziviti cu. Pod kvalitetom mislim da plastiku i touchpad.
Touchpad se pritiskom jacim uvlaci, iskrivljuje, nesvijetli lampica recimo za caps lock, tako da sam morao 2 puta unositi pass za wifi, kad sam formatirao laptop na win10.
Nisam još vidio da se može baterija izvaditi kao recimo na lenovu kojeg sam dosada imao 3 komada. I recimo HP kojeg koristim na poslu, još istražim to polje.
Laptop koliko sam vidio ima quickcharge. Baterija se jako brzo napunila. Pa sam stoga i promjenio power plan.

Vega koristi 512MB memorije za GPU, cpuz benchmark mi je bio oko 350+ i dolje 1000+ stavim kasnije screen. Doslovno sam formatirao to jutros i otisao na posao u smjenu.

Iz nekog razloga mi se također nije instalirao nikakav software vezan za GPU, imam u settingsu desni click display settings i to. Ali nigdje napredne opcije kao recimo na intelovim integriranim grafuljama, mozda moram skinuti neki pack sa interneta još nisam pročitao upute, niti sam dobio kakav instalacijski DVD/CD za neki Acer Suit, kao što lenovo ima.

Sve u svemu zasad zadovoljan, restart traje doslovno 5 sec, a paljenje isto.

Još javim dojmove i kako je prošao razgovor sa servisom.

everyday i'm shuffling...
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Uzela sam si jucer za prvu ruku acer aspire one d250,ali mi bas i nece otvarati neke programe,zanima me dal ce primit da dignem w7 64 bitni,pa da mogu normlanije radit a ne da iskace stalno error?

 

 

I da,narucih si alienware,ali ako netko ima na ponudi da prodaje moze se takoder javiti

15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Padobranski upad: Nedavno su se u temi spominjali i Xiaomi laptopi, kako vidim, Mobileshop (na nabavi) i Hgspot (fb oglasi) ih zasad jedini imaju u ponudi 

Jel ima netko da je već koristio njihove laptope pa da javi dojmove?

Why so serious?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
maks0806 kaže...

Jesi li firma da ti treba original?

Imaš keyeva za 6$

Ako poznaješ studenta imaš i besplatno. 

 ma za firmu da, recimo :)

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa, moze li preporuka za laptop, primarno ce biti koristen za posao i multimediju, a posao ukljucuje AutoCad, photoshop, ponekad laksi 3D rendering.

 

Zakljucio sam da mi treba minimalno:

procesor: i5-8XXX ili i7-7XXX

RAM: minimalno 8GB

Graficka: bilo bi dobro da nije samo integrirana da moze pripomoc nekad ako zatreba, nije bitno da je posebno jaka

Disk: barem 128 GB SSD jer danas svi kazu da je SSD cudo :) + 1TB HDD

Ekran od 15.6 inca ce biti dostatan.

 

Cjena do 6000 kn, dali se moze po toj cijeni nabavit kod nas nekakav laptop koji ispunjava sve ove kriterije, mozda mislite da su kriteriji previsoki za navedenu potrebu ili pre niski, mozda bi i5-7XXX bio dostatan?

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2018 20:53 (int.eNt).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Zanima me vaša iskustva s Lenovo laptopima, dosad sam koristio Toshiba s kojom sam bio jako zadovoljan.

Sada si razmišljam kupiti ovaj model https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-520-81bf0015sc-core-i5-8250u-dvdrw-8gb-2000gb-geforce-mx150-15-6-led-fhd-dos-sivo-014620299,

ili mi je možda bolje čekati novu seriju.

BF3:fluffy_inside
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2018 21:54 (Wolf88).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Wolf88 kaže...

Zanima me vaša iskustva s Lenovo laptopima, dosad sam koristio Toshiba s kojom sam bio jako zadovoljan.

Sada si razmišljam kupiti ovaj model https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-520-81bf0015sc-core-i5-8250u-dvdrw-8gb-2000gb-geforce-mx150-15-6-led-fhd-dos-sivo-014620299,

ili mi je možda bolje čekati novu seriju.

 To i je nova serija ove klase, dobar je, ali ovisno za što ti treba laptop

Hearthstone: Maks0806#2960
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

to je dobra kombinacija u laptopu, jedino ako zelis brzi rad potrazi isti ali sa SSD ili ako ovaj ima opciju ugradnje m.2 onda je to jos bolja kombinacija.

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Luka123 kaže...

 
Ovako, problem je bio u RAM-u, to mi je plan bio od pocetka. Nasao sam koji je model rama i sve, ali kako laptop ima garanciju ugradnju memorije mora obaviti ovlasteni servis.
Ukoliko ga sam diram gubim garanciju, tj doslovno me jedna vida dijeli od ugradnje ram-a. Servis se nalazi u ZG ili Split, MR Servis.
Malo sam bia ljut, da mi momak iz ducana nemoze jednu vidu odvidat i staviti ram, morat cu sutra ujutro zvati taj servis i pitati koliko kosta to sve. U ZG mi ga nije tesko odnesti, ali zbog jedne vide, sarafa kako vi kazete, nemogu ugraditi ram. Također isti keks rama nije dostupan u nijednom shopu, tako da vjerujem da oni to imaju u servisu. Jer naravno zelim dual channel, ako je moguće.

Kako sam do sad izbjegavao Acerove modele, išao baš pogledati što piše u manualu (HP i Lenovo modeli koje sam do sad koristio nisu to nigdje uvjetovali, već je u user manualu je opisan postupak ugradnje memorije i diskova) i našao ovo

https://www.acer.com/ac/en/US/content/support-product/7209?b=1

Houses the computer’s memory.You may upgrade your computer’smmemory. Acer recommends asking an approved service center to do this.

 

E sad oni to preporučuju, pitanje je uzrokuje li to gubitak jamstva ako radiš sam?

BTW, support mi se čini katastrofa za naći manual od željenog modela.

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nije problem mi ni ugradnje ako mogu sam. Ali znaci nema kupiti istu memoriju na nabavi, niti sam je nasao na net-u, koji mi je izbacivao samo starnicesod acera sa tim memorijama. Stavim screenshot modela memorije.

Ali iskreno laptop korstim za youtube filmove, twitch etc. Imam gaming pc. Kad ode garancija ugradim sam memoriju. A slati u ZG ili ST nema mi smisla, zbog postarine + naplatiti će mi ugradnju i još keks memorije.

everyday i'm shuffling...
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdarv!

Ima li itko iskustva s apliciranjem tekućeg metala na CPU i GPU laptopa?

Molio bih mišljenja i savjete.

Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
maks0806 kaže...
Wolf88 kaže...

Zanima me vaša iskustva s Lenovo laptopima, dosad sam koristio Toshiba s kojom sam bio jako zadovoljan.

Sada si razmišljam kupiti ovaj model https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-520-81bf0015sc-core-i5-8250u-dvdrw-8gb-2000gb-geforce-mx150-15-6-led-fhd-dos-sivo-014620299,

ili mi je možda bolje čekati novu seriju.

 To i je nova serija ove klase, dobar je, ali ovisno za što ti treba laptop

 Treba mi za posao i za multimediju

Striko2009 kaže...

to je dobra kombinacija u laptopu, jedino ako zelis brzi rad potrazi isti ali sa SSD ili ako ovaj ima opciju ugradnje m.2 onda je to jos bolja kombinacija.

 nažalost nema m.2, ali mogu izbaciti dvd rom i staviti ladicu za SSD.

BF3:fluffy_inside
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Luka123 kaže...

Nije problem mi ni ugradnje ako mogu sam. Ali znaci nema kupiti istu memoriju na nabavi, niti sam je nasao na net-u, koji mi je izbacivao samo starnicesod acera sa tim memorijama. Stavim screenshot modela memorije.

Ali iskreno laptop korstim za youtube filmove, twitch etc. Imam gaming pc. Kad ode garancija ugradim sam memoriju. A slati u ZG ili ST nema mi smisla, zbog postarine + naplatiti će mi ugradnju i još keks memorije.

 Ma to links sere i izmislja toplu vodu, ako imas servisni poklopac sam mozes sve nadograđivati, u servis se salje samo ako se mora totalno raskapat donja strana ili vadit gornja tipkovnica da bi se doslo do ploce, znaci ako je servisni poklopac onda mozes sam sve ugrađivati jer tome i poklopac služi da se dođe do osnovnih komponenti za zamjenu/nadogradnju, seru kvake ko i obično.

 

Ako te brine da ce se vidjet ostecen vijak jer sad sve stavljaju crne vijke bas radi toga, stavi na odvijač neku tanku plasticnu foliju i onda odvrni vijak.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Krelac ac kaže...

Pozdarv!

Ima li itko iskustva s apliciranjem tekućeg metala na CPU i GPU laptopa?

Molio bih mišljenja i savjete.

Hvala!

 ho ho a koji je model u pitanju? tekuci metal se obično stavlja ako mislis delid-at stoga nemoj se upustat u takav pothvat jer mozes sjebat ako ti se razlije a kod laptopa je to puno teze izvest

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Poz

 

Preporuka laptopa za sina, igra se samo Fortnite i Heartstone i vrti po youtubeu video. 3500-4000kn. Placanje u gotovini

Not funny dude
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.7.2018 18:29 (TKScump).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Već dugo tražim nešto što mi se sviđa bez puo uspjeha, pa me zanimaju i vaše ideje. Tražim neki prijenosni laptop, idealna veličina bi mi bila 14", ali 13-15 je OK i ispod 2kg. Bitno mi je da je ekran nije taman, bilo bi poželjno da je touchscreen, mogućnost upgradea na 16+GB RAMa (ili odmah 16) i što bolja baterija. Od ostalih specifikacija i5 8. gen/Ryzen 5 i integriran GPU bi mi bili dovoljni uz 250GB SSD. Potrošio bi oko 1000€ (bilo gdje u EU, ne mora nužno u hr), max 1300.

 

Za sad sam gledao Asus Zenbook Flip 14, Lenovo Yoga 920 (trenutno na dosta dobrom popustu) i HP Envy 13 x360, ali početno imaju 8GB RAMa bez mogućnosti upgradea, a modeli sa 16GB su mi daleko izvan budžeta (jer obično uz to ide brži CPU i veći SSD).

 

Vjerojatno previše tražim za te novce, ali htio sam vidjeti ima li netko od vas neku bolju ideju prije nego kupim nešto s 8GB za idućih nekoliko godina.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
TKScump kaže...

 Poz

 

Preporuka laptopa za sina, igra se samo Fortnite i Heartstone i vrti po youtubeu video. 3500-4000kn. Placanje u gotovini

 https://www.ekupi.hr/ACER-Aspire-5-A515-51G-392U-NXGPEEX018-prijenosno-racunalo-1285714.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Model sa jačim cpu od ovog bi bio oko 4500kn, pa ako ne želiš njuškalo rabljeno, ovo ti je dobra opcija zbog poprilično snažne grafičke

Hearthstone: Maks0806#2960
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Radije bi se potega koju kunu i uzea sa boljin procesoron, al cu i pogledat na njuskalu i pratit malo akcije po ducanima

 

a kolko vidin ekipa prodaje rabljene laptope sa kojin misecon ili bez garancije po cijenama laptopa u ducanu tako da..

Not funny dude
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.7.2018 9:43 (TKScump).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz ekipa!

Može li preporuka laptopa do oko 4000kn? Office, youtube, filmovi. Hvala najlipša!

lol
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
maks0806 kaže...
TKScump kaže...

 Poz

 

Preporuka laptopa za sina, igra se samo Fortnite i Heartstone i vrti po youtubeu video. 3500-4000kn. Placanje u gotovini

 https://www.ekupi.hr/ACER-Aspire-5-A515-51G-392U-NXGPEEX018-prijenosno-racunalo-1285714.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Model sa jačim cpu od ovog bi bio oko 4500kn, pa ako ne želiš njuškalo rabljeno, ovo ti je dobra opcija zbog poprilično snažne grafičke

 https://www.hgshop.hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-5-i5-7200u-4gb-1tb-gfmx150-2gb-15-6-linux-crni-nx-gpcex-022/proizvod/227023

 

uzeo ovo na kraju i čini mi se ok

Not funny dude
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice