Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.714
|
čitano: 13.030.313
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

ovo ti je nekakav best buy za ovih 4100kn sta mozes traziti, i5-8250u 4 jezgre 8 threadova, 8gb ddr4 rama, 256gb ssd, fhd ekran

 

https://www.hgshop.hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-330-15-6-platinum-grey-i5-8250u-8gb-256gb-ssd-intelhd-15-6-fhd-freedos-81de021wsc/proizvod/242327

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

E to su oni detalji o kojima ja pojma nemam dok mi netko ne skrene paznju na njih....

nije nuzno da bude ultra lagan, ali svakako dobro je da je lakši. nije nuzno sad da baterija milion sati. ipak je on meni vise doma nego po selu...

sad imam Probook star 10 godina, koji je 17" i jako tezak. sve na prema njemu biti ce milina :D ekran ne znam, ali znam da mi je bilo receno full hd barem ili ips.

Najprije sam htjela 17 opet al ajde, spustila sam se radi prenosivosti. iako on meni nije precesto na terenu.

sto se tice portova, voljela bi da ima barem 3 i usb-c. kad vec kupujem novo da nije zastarjelo. 

 

dizajn nije bitan, al ono - ipak sam zensko hahaha. 

 

ovaj imam 10 godina. mogu dati i nesto vise na rate kartica, samo nek izdrzi i da je brz.

draza mi je opcija malo vise memorije u startu nego vanjski diskovi. imam ja eksterni al to mi je back up, a ne za stalno koristenje.

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
FHD je svaki ekran s 1920x1080 pixela rezolucijom s time što IPS oznaka daje takvom ekranu bolji kontrast, boje su izraženije poželjno je imati ako se baviš photo editingom i sl poslovima gdje su ti je potrebna što bolja razlučivost nijansi boja.
Ovo sa USB Type C portom je dodatno zakompliciralo stvar, trebat će malo duže tražiti.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne bavim se fotografijom, al nosim naočale jer slabo vidim i jako mi utječe ekran na vid iako nemam dioptriju. Ako to ima veze...

Ma ok, nije prioritet. Imam i dalje kabel sa obadva usb nastavka skupa :D 

6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

uzeo sam napokon laptop, preko akcije ekupi za vikend. Uzeo sam laptop bez windowsa tako da sad trebam stavit windowse pa me zanima ovo sto sam negdje naletio da se windowsi mogu preko ebaya za par dolara uzet. Jel to neko probao, kakva su iskustva, jel mogu nahebat zbog tog itd? :D  i ako je neko uzeo, moze link odakle je uzeo pa da i ja od tamo uzmem 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako ti laptop nije za firmu, nemaš brige. U slučaju da je kupljen preko.firme moraš imat windowse od ovlaštenog distributera u HR.

Pingu ;)
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trazim laptop za curu, znaci internet, office i malo programiranja. Do cca 3000kn.

U igri su sljedeca 3 modela:

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-15-5sy85ea-ryzen-5-2500u-4gb-256gb-ssd-radeon-rx-vega-8-15-6-led-hd-dos-srebrno-014600091 + 4gb rama

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-250-4qw62es-core-i3-7020u-dvdrw-8gb-256gb-ssd-hd-graphics-15-6-led-fhd-dos-sivo-014600007

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-15-5sv47ea-ryzen-3-2200u-8gb-256gb-ssd-radeon-rx-vega-3-15-6-led-hd-dos-bijelo-014600090

 

Znam da su na papiru ryzeni bolji, ali me zanima koliko je to stvarno u praksi. Najbitnije je da sve ide glatko i bez nekih komplikacija (amd i driveri i tako to..)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
tictactoe kaže...

uzeo sam napokon laptop, preko akcije ekupi za vikend. Uzeo sam laptop bez windowsa tako da sad trebam stavit windowse pa me zanima ovo sto sam negdje naletio da se windowsi mogu preko ebaya za par dolara uzet. Jel to neko probao, kakva su iskustva, jel mogu nahebat zbog tog itd? :D  i ako je neko uzeo, moze link odakle je uzeo pa da i ja od tamo uzmem 

 Jučer ja kupio i instalirao. Platio 7 dolara. Sve tip top. Također uzeo Office 2019 za 2 dolara s mogučnosti instaliranja na 5 računala. Također sve radi odlično.

7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, zanima me da li je ovo najbolje sto se moze naci za nekih 1000e, za neki gaming, autocad, visual, solid, matlab?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

da se pridruzim ovom topicu...zainteresiran sam za HP 15 5SY85EA model + keksic 4gb, isto kao kolega gore...ima li kakve druge preporuke, da sve skupa ispadne ispod 3500kn? iskljucivo u linksu

multimedija, net, gledanje streamova i sl. bez igranja

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja si isto taj model gledam. Koja je razlika između LED HD i FHD (neki modeli imaju i LED FHD kolko vidim)? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.3.2019 22:15 (Swaglord).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovaj ima zaslon: 15.6" LED Full HD 1920 x 1080 AntiGlare. HD i FHD razlika je u pixelima.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gdje piše HD?
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Vapor kaže...

https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-5-NXH5PEX003-prijenosno-racunalo-1370696.aspx

 

Još večeras imate late night shopping akciju između 20h i 8h ujutro. Sa 5000 na 4000, sinoc ga uzea, za tu cijenu nema bolje.

 Nema IPS ekran ni osvjetljenu tipkovnicu kako se navodi na reviewovima na netu. Ekran je zadovoljavajuć, jedino je tipkovnica malo glasnija(šuška cila) i ima dosta flexa kad se pritiska, al navikne se na nju nakon par sati. Battery life je odličan, ide easy preko 5h browsanja i officea. Ugl za 4k kn odličan izbor.

Pingu ;)
5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nema IPS ekran, nema backlight keyboard, nema USB 3.1, nema SSD PCI (?), baterija ne drži 10 h... ima i5 i dobru grafičku koja nije toliko bitna ako ne igraš igrice.
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

.

Pingu ;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2019 0:48 (Vapor).
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako ga nisi uzeo za gaming recimo ovaj lap plus 4GB RAM došlo bi te 3.249 kn, a dobio bi osim neznatno slabijeg procesora (11%) i slabije grafičke i neke prednosti koje ovaj tvoj nema kao što je npr. baterija autonomije do 10 h, 3.1 USB (x 2), brzi PCI, a ne SATA SSD...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2019 1:14 (buld).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
buld kaže...
Gdje piše HD?

 U naslovu, LED HD?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Swaglord kaže...
buld kaže...
Gdje piše HD?

 U naslovu, LED HD?

U specifikacijama na linksu (nikad ne gledam naslov kao mjerodavan, uvijek čitam specifikacije ispod slike) jednom piše samo LED, a drugom FHD LED. Okani se linksa, čitaj specifikacije iz Micronisa, barem kad je HP u pitanju. A ne bi ti bilo loše otić i na službenu stranicu proizvođača nego razbijat glavu zašto Linksu u opisu proizvoda fali ovo ili ono.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2019 10:08 (buld).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 7:50 (BoTiA).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

narucen 0041 + 4gb rama

prodajem svoj stolni pc

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
RuskeGTT kaže...

narucen 0041 + 4gb rama

prodajem svoj stolni pc

 Kolega vidim da smo bili u istoj nedoumici, ja jos vazem.

Mozes mi rec zasto si odabrao 0041?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zato što je best buy?
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pa iskreno nisam puno ni trazio ni dal je best buy ili ne, samo sam jednostavno otvorio links i stavio do 3500kn, selektirao ryzen, 8gb i pretraga obavila svoje...gledam nekih 10tak dana, pa neki dan jos uletio pocetak akcije 10%, pa se nisam dvoumio...niti trazio sta kod drugih proizvodaca laptopa dobijem, jer sam shvatio da nemogu manje platit :D

 

za moje potrebe (net, multimedija, muzika) je vise nego dobar...nisam htio 4gb, posto mi u chromu redovno po 30-40 tabova otvoreno, a to zauzima par gb...dvoumio sam se dal uzet 1000+128 verziju sa ryzenom 3/vega3, pa posto sam osposobio externi hdd od 2tb (resetirao pwd kojeg me pitao kad bi ga spojio na neki drugi komp, a da nije moj stolni), rekao sam uzet cu 0041 jer ima veci ssd i ne treba mi hdd + ima ryzen5/vega8...

 

jos kad sam vidio autonomiju 10h sam ostao PAF, pa ja zivim jos u doba kad laptopi imaju autonomiju 2-3h...ili cak sam bio u doticaju s nekima koji stoje spojeni na kabel stalno, jer bat ne radi...tako da mi to jos jedan plus

 

plus sta sam vidio da je ryzen 5 2500u 15% bolji od mog fx8300...i to nisam mogao vjerovati nikako...al eto usporedbe kazu tako

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 17:35 (RuskeGTT).
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Gledao sam na američkom, britanskom, njemačkom i talijanskom amazonu pa u slovenskim, britanskim, američkim i njemačkim online dućnima tehničke robe cijene laptopa plus prošao sam sve naše online dućane i ovo sniženje HP 0041 plus 4GBRAM-a iz ekupi za 190 kn je vjerojatno best buy planete Zemlje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2019 18:02 (buld).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

molim preporuku za najjeftiniju opciju za laptop za rad u uredu. Dakle mora imati originalni windows, i poželjno bar 2 godine garancije.. Znači za office, surfanje a da je rad na njemu ugodan i fluidan. Hvala

http://dogadaji.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trazi nesto sa core i5 i SSD.

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Znam da je teško , ali dali se može dobiti "gaming" laptop za do 5000 kuna? Trebao bi imati ssd i da bude 15.6". Hvala

Pro audio equipment
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Swaglord kaže...

Ja si isto taj model gledam. Koja je razlika između LED HD i FHD (neki modeli imaju i LED FHD kolko vidim)? 

led je vrsta pozadinskog osvjetljenja ekrana

hd, hd+, fhd su rezolucije ekrana

spominju se kada proizvodjac opisuje proizvod, pa tete iz marketinga neznaju kaj da sve napisu u opisu proizvoda pa pisu takve stvari

ako matrica monitora nije IPS (ako je onda je to jako dobro istaknuto jer je nekad dizala cijenu laptopa do soma kuna, , danas puno manje) onda znaju napisat glupost da je LED

a onda neuki prodavaci u ducanima to znaju ponavljat kao papige neukim kupcima, najcesce mamekima i tatekima kaj kupuju djeci

ja sam na svoje usi cuo da mi je prodavac reko da je monitor LCD, a kad sam pitao koja je matrica, rekao je LED (neznam vise koji ducan, al sam se okrenuo i izasao van)

 

enivej, sve su to kratice koje bolje prodaju proizvod, kao i dinamicki kontrast, vrijeme odziva, kutovi gledanja, svjetlina ekrana, nabacane brojke da impresioniraju kupce koji pojma nemaju

 

danas je skoro svaki monitor i led i fhd, narocito na 15" lapu, moze eventualno biti i 4k reza

bitno ti je gledat da je ips a ne tn matrica, da za gejmanje ima 120 ili 144 Hz frekvenciju osvjezavanja ekrana

eventualno bolji ekrani imaju vise svjetline, do 300 nits, sto vise to bolje

i neki ljudi preferiraju razliciti finish ekrana, gloss (sjajni, sve se reflektira s povrsine, posebno ako je svjetlo iza ledja korisnika) ili AG - anti glare, tj. matt, ekran koji nema tako jaki odraz

buld kaže...

Ovaj ima zaslon: 15.6" LED Full HD 1920 x 1080 AntiGlare. HD i FHD razlika je u pixelima.

 hd je 1280 x 720 pixela

 

evo jos jedan link sa vrlo korisnim stvarima o monitorima: PWM, plavo svjetlo i profili za kalibraciju ekrana

Top Laptop PWM Ranking (Rated by negative impact on eyesight)

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice