Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.056.840
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima dosta rabljenih na njuskalu , a sto se tice novih gledaj acer nitro 5 sa i5 8300h i gtx 1050 oko 5500kn.

12 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
buld kaže...

Gledao sam na američkom, britanskom, njemačkom i talijanskom amazonu pa u slovenskim, britanskim, američkim i njemačkim online dućnima tehničke robe cijene laptopa plus prošao sam sve naše online dućane i ovo sniženje HP 0041 plus 4GBRAM-a iz ekupi za 190 kn je vjerojatno best buy planete Zemlje.

 Sta se tice ugradnje tih dodatnih 4gb, pretpostvljam da cu morat slat u ovlasteni servis da mi ugrade kako nebi izgubio jamstvo?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
sLim95 kaže...
buld kaže...

Gledao sam na američkom, britanskom, njemačkom i talijanskom amazonu pa u slovenskim, britanskim, američkim i njemačkim online dućnima tehničke robe cijene laptopa plus prošao sam sve naše online dućane i ovo sniženje HP 0041 plus 4GBRAM-a iz ekupi za 190 kn je vjerojatno best buy planete Zemlje.

 Sta se tice ugradnje tih dodatnih 4gb, pretpostvljam da cu morat slat u ovlasteni servis da mi ugrade kako nebi izgubio jamstvo?

 Ako kupuješ u Linksu, kažeš im što želiš i oni, pazi ovo, vrate laptop kojeg su dobili iz ZG (sa skladišta) u HP servis koji je jedini u HR u ZG i opet čekaš da ti oni u servisu ugrade RAM (naravno ne onaj za 190 kn koji se sasvim OK nego puno skuplji - pod sloganom "ugradnja je besplatna") i onda ti šalju laptop nazad u trgovinu u tvom gradu.

 

U MIcronisu je manje komplicirano, pošto je to sjedište HP, a valjda je tamo negdje u blizini i ovlašteni servis pa im samo kod narudžbe napomeneš da želiš ugradnju rama što oni odrađuju odmah i to ti ne naplaćuju, ali ti zato uvale 4GB ram od 450 kn i pošalju laptop na tvoju kućnu adresu.

 

Ja sam nazvao lokalnog servisera i rekao mi je da se lap da otvoriti, a da se na njemu ne vide tragovi da je otvaran kako ne bi izgubio jamstvo, to se kaže čovjek radi "preko naljepnice". Ima logike jer ga sigurno na isti način otvaraju i dograđuju u ovlaštenom servisu. Imam frenda koji radi u srednjoj školi kao profesor elektrotehnike a hobi mu je popravlajnje i sastavljanje računala pa sam odlučio ako se i ja odlučim nosim ga frendu na free otvaranje "s naljepnicom" dakako i ugradnju svog 4GB RAM-a za 190 kn. Od te kombinacije nema jeftinije.

 

Zato je najbolja opcija naručiti i lap i keks iz ekupi. Nema poštarine, najniža cijena, a za ugradnju se snađite preko frenda ili nekog servisera lokalno.

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ne, možeš sam ako znaš što radiš. Dok to što si napravio nije utjecalo na ispravnost proizvoda, te ne ideš skidati kontrolne naljepnice sa vijaka, ok si
Hearthstone: Maks0806#2960
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Doduše ima i treća opcija, naravno samo za one kojima nije hitno, da pričekaju do ljeta ili jeseni kada bi trebali stići mobilni AMD Ryzen 3.rd gen. CPU koji će učiniti da Intelovi procesori izgledaju kao da su iz kamenog doba. Ovo je lista, cijena i potrošnja energije za Ryzen 3.rd gen CPU za stolna računala. Izbor laptopa sa dobrm procesorima će biti veći pa nećemo biti osuđeni isključivo na kupnju HP-a s kompliciranim uvjetima jamstva i problematičnim pristupom ugradnji RAM-a gdje se skida cijeli poklopac na dnu lapa uz delikatno razdvajanje plastike na rubovima uz granicu s tipkovnicom. Kod Acera je to puno jednostavnije, samo digneš mali poklopac na dnu ubodeš RAM i vratiš poklopćić.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2019 19:01 (buld).
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lijep pozdrav svima skupa, forumaši. Potreban mi je laptop na kojem ću moći raditi u Office programima, za surfanje i tu i tamo pogledati koji film. Dakle, klasika. Uvjeti su da laptop obavezno ima predinstalirane Windowse i da ima ladicu za pokrenuti CD/DVD te da je cijena između 2500 kn - maksimalno 3000 kn. Hvala na pomoći.

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel može neka preporuka običnog laptopa ili radne stanice, ako ima potrebe za jačim komponentama, prvenstveno za 2D i 3D modeliranje i sl. (AutoCAD, Solid-Works/Edge/CAM i sl.), ali da radi bez nekih štucanja štekanja i sl..

Bitno mi je da nije neka grdosija od laptopa, nešto stvarno mobilno i zgodno bi bilo idealno tipa Dell Precision (15.6'').

A lova, ne nešto previše..5-10k kuna, ak se da naći ovakvo nešto u tom rangu..

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2019 13:14 (Zin8).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
jurica_m kaže...

Lijep pozdrav svima skupa, forumaši. Potreban mi je laptop na kojem ću moći raditi u Office programima, za surfanje i tu i tamo pogledati koji film. Dakle, klasika. Uvjeti su da laptop obavezno ima predinstalirane Windowse i da ima ladicu za pokrenuti CD/DVD te da je cijena između 2500 kn - maksimalno 3000 kn. Hvala na pomoći.

 kombinacija sa predinstaliranim windowsima dosta diže cijenu, tj za istu cjenu imaš lošije komponente (nemaš full HD rezoluciju, imaš malo slabiji procesor, nemas SSD) ... CD/DVD je također rijedak slučaj u novijim laptopima.

 

evo ti jedan prijedlog (oboje sa 4 GB RAMa, za ozbiljniji rad trebalo bi jos 4 dokupiti):

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-250-4qw64es-core-i3-7020u-dvdrw-4gb-1000gb-hd-graphics-15-6-led-fhd-windows-10-sivo-014600033

ali fali mu SSD koji bi obavezno trebalo nadograditi...

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-vivobook-x540ma-dm141t-156-fhd-intel-pentium-silver-n5000-up-to-270ghz-4gb-ddr4-256gb-/ASU-0408/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

ali fali mu ODD kojeg bi mozda mogao koristiti kao odvojenu jedinicu

 

 

 

 

 

 

 

15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislim se uzeti ovaj laptop. Veliko zagrijavanje i tamniji ekran "krase" ovu seriju. Netko sa rl iskustvom sa ovim laptopom? 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-7-nh-gxcex-024-core-i5-8300h-8gb-512gb-ssd-geforce-gtx-1050ti-4gb-15-6-ips-fhd-linux-crno-015000100

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Preporuka oko 4000kn? Namjena multmedija i surfanje, SSD neobvezan jer mi je ostao od staroga 2.5", znaci fokus proc,RAM i što bolji 15.6" display

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa, nisam htio otvarati novu temu za ovo pa ugl

Prije 2 dana sam kpristio laptop i prolio sok po tipkovnici nisam ispocetka shvatio pa je bio tako 15ak min. Kad sam vidio odmah sam iskljucio punjac i samo lagano s krpom soaka. Stavio ga u rizu i jutro krenio ga ukljuciti ali ne daje nikakve signale. Je li on sad dead dead ili je moguce da je samo tipkovnica otisla. Laptop je Asus GL552VW . 

 

Hvala momci.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dost nezgodno, vidim da je tipka za paljenje na samoj tipkovnici pa postoji mala šansa da je to do tipkovnice, ali ne vjerujem. Pali li lampicu kada se puni? 

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
INCOGNITO99 kaže...

Preporuka oko 4000kn? Namjena multmedija i surfanje, SSD neobvezan jer mi je ostao od staroga 2.5", znaci fokus proc,RAM i što bolji 15.6" display

 Bump: može li se ugurati IPS ekran u taj cjenovni rang?

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
15 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

https://www.ekupi.hr/Lenovo-IdeaPad-330s-Platinum-Grey-81FB0084SC-prijenosno-racunalo-1372602.aspx

 

Lenovo IdeaPad 330s 81FB0084SC, procesor AMD Ryzen 3 2200U (4M Cache, up to 3.40 GHz), radna memorija 8GB (4+4 onboard) 2400Mhz, tvrdi disk SSD 256GB SATA, bez optičkog uređaja, ekran 15.6" FullHD IPS (1920x1080) AntiGlare, grafička kartica AMD Radeon Vega 3, operativni sustav Free DOS, WiFi 1x1AC + BT4.1, tipkovnica s pozadinskim osvjetljenjem, web kamera 720P

 

a ako ti ekran nije toliko bitan, ovo je bolji izbor (jači procesor, odvojena grafika):

https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-5-NXH5PEX003-prijenosno-racunalo-1370696.aspx

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2019 7:35 (BoTiA).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

trebao bih za frenda best buy do 10 000kn moze i manje ako nece bit velika razlika, 15 ili 13 incha, bitno je da je lako prenosiv, koristit ce se za povremeno 3d modeliranje i vrtit matlab simulacije... neki mozda ultrabook, nesto ala mac dizajna

FUS RO DAH!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Oprostite što ovako upadam u temu. Koji bi mi od ova 2 laptopa preporučili. Klinka bi povremeno igrala Fortnite i sl. i gledanje filmova i sl.

 https://www.ekupi.hr/Asus-TUF-Gaming-FX505GD-BQ111-prijenosno-racunalo-1401692.aspx

https://www.ekupi.hr/Lenovo-Legion-Y530-81FV00W4SC-prijenosno-racunalo-1361607.aspx

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Znači želim prodati laptop ACER ASPIRE V 15 TOUCH (VN-572TG-50WA)

CPU: Intel Core i5 - 6200U 2.3 GHz (with Turbo Boost 2.8 GHz)

GPU: NVIDIA GeForce GTX 950M 4GB 

RAM: 8 GB DDR4

SSD: 256GB

 

Koja je otprilike procjena?
I koji mi laptop možete predložiti da kupim ako bi nakon prodaje ovoga uložio jos 2000 kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav, kupio sam danas laptop i nisam uopće gledao na HDD i ispalo da ima samo 256gb SSD.. Laptop je Acer Aspire 3 A315-41. Je li moguće ugraditi HDD?
Da odmah pitam, uzeo sam ga na rate u Linksu, jel mogu napravit reklamaciju laptopa?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
shelltrix kaže...
... jel mogu napravit reklamaciju laptopa?

 Imaš 14 dana za reklamaciju

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

koju vrstu ekrana ima 0041?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
shelltrix kaže...
Pozdrav, kupio sam danas laptop i nisam uopće gledao na HDD i ispalo da ima samo 256gb SSD.. Laptop je Acer Aspire 3 A315-41. Je li moguće ugraditi HDD?
Da odmah pitam, uzeo sam ga na rate u Linksu, jel mogu napravit reklamaciju laptopa?

 oprosti ali to nije za reklamaciju...sta si vi ljudi (kupci, opcenito, ne ti) umisljate? krivo izaberete i onda biste dali na reklamaciju, a sami ste ujebali...zato se lijepo kad se kupuje jedna takva stvar (komp, auto, bicikla, stajaznam, nesto vrijedno, koje ce sluziti pun k godina, a ne 2-3x) se pogledaju sve moguce recenzije, iskustva, karakteristike, usporeduje se sve i svasta, pa onda se nade ono sta ti treba...

 

da ne ispadne da samo napadam, mozes dati na ugradnju sta god zelis, posalju ti u zg (dakle cekat ces!) i ako se ne varam ugradnju naplate 200kn, sad neznam dal po komponenti ili sve skupa + naravno cijena toga sta zelis ubaciti

7 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

@RuskeGTT Ne umisljam nista, mislis da se meni da reklamirat. Pitao sam jel moguce ugradit HDD u navedeni laptop da ne moram reklamirat, ako nije moguce morat cu reklamirat, sta cu s 250gb . Jel ima mjesta u laptopu za HDD jos, to je
moje pitanje a ne dal mogu reklamirat.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 21:41 (shelltrix).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
shelltrix kaže...

@RuskeGTT Ne umisljam nista, mislis da se meni da reklamirat. Pitao sam jel moguce ugradit HDD u navedeni laptop da ne moram reklamirat, ako nije moguce morat cu reklamirat, sta cu s 250gb . Jel ima mjesta u laptopu za HDD jos, to je
moje pitanje a ne dal mogu reklamirat.

Po zakonu o zaštiti potrošača ti njima ne moraš iznositi razlog povrata. Nisi zadovoljan i točka. Traži neki drugi u tom cjenovnom rangu.

Odi u trgovinu i to isto tamo pitaj ili guglaj. 

OK, ne može se ugraditi, hvala vam lijepa ali ja ne bi to.

 

EDIT:

Imaš 14 dana od datuma na računu nakon toga možeš se j...t.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2019 6:00 (dar01).
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ne treba brkati pojmove reklamacija - povrat robe.

U ovom slučaju osnove za reklamaciju nema jer je laptop ispravan i radi kako bi trebao.

Pravo na Povrat robe, ovaj od 14 dana, ima pravo samo ukoliko je laptop kupio preko webshopa. Ako je kupio u poslovnici, treba provjeriti s trgovinom kakva im je politika jer tu ih zakon ne tjera na ništa.

Brzim guglanjem modela vidim da nema optički pogon pa to otpada kao opcija zamjene pogona hdd-om.
Treba vidjeti ima li taj laptop m.2 slot.

Ako nema, jedina opcija je vađenje trenutnog diska i ugradnja većeg.
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

opet rabis izraz reklamacija...ponavljam, ovo nije temelj za reklamaciju...laptop radi dobro (nisi nigdje naveo da ne radi), ali si ti pogrijesio jer nisi uzeo dovoljno prostora...

moj savjet? uzmi externi 1 ili 2tb...jer racunaj da ako kupis hard + das ugraditi ga, skuplje ce te izac...ili ako kupis veci ssd i opet das ugraditi, ispast ce te puno, a imat ces malo prostora

 

nemoj mi slucajno rec izraz reklamacija, jer ti nece proc. reci samo da si slucajno krivo izabrao, ako si unutar 14 dana, valjda ce ti ga uzet i onda mozes drugi laptop uzet, ali po meni najbolje da uzmes externi i bok...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovaj je najbolji za 3999kn na akciji jos danas valjda sa i5 8265U, 8gb ram i 256gb ssd i mx150 2gb grafom.

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok, ekipa... Brz i jednostavan savjet bi molio, naletio sam na ponudu:

 

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-330s-81fb0030sc-156-fhd-ips-amd-ryzen-3-2200u-up-to-34ghz-8gb-ddr4-1tb-hdd-128gb-pci-e-ssd-amd-radeon-540-2gb-no-odd-win-10-2-god-best-buy/len-nb-81fb0030sc/product/

 

Isplati li se uzeti? Važno mi je da su Windowsi, zesebna grafička, i poveći disk. Molim Vas prednosti, mane, preporuku u istom cjenovnom rangu... TNX

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 11:21 (vatrogasac).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

Tribala bi mi preporuka za laptop do 3500 +-200kn da se moze normalno radit u visual studiu nikakav gaming

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav,

trenutno imam i5 5200u, 6gb dd3 1600mhz, 1600x900 zaslon u laptopu. U stvari sam još zadovoljan s njime, ali vrijeme je za promjenu, koliko bih morao izdvojiti da dobijem bolje ili na istoj razini performanse postojećeg laptopa? Grafička me ne zanima, ne planiram pokretati igre niti uređivati video zapise. Važno mi je samo da ima SSD i što bolji ekran.

 

Gledao sam malo zadnjih nekoliko stranica i svidio mi se ovaj HP:

https://www.ekupi.hr/HP-15-db0041nm-5SY85EA-prijenosno-racunalo-1374583.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2019 11:39 (laptopz).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice