Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.710
|
čitano: 13.027.897
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na brzom odgovoru!

 

Ne bih se htio zezati sa dodatnom ugradnjom RAM-a.

 

Ovaj s Mall.hr se čini zanimljiv i dosta jači od ovog "mog" HP-a, ali HP mi je upao u oko zbog kombinacije SSD+HDD.

Sad sam u dilemi :)

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipo, trebala bi mi preporuka laptopa za posao, bitno je da je ekran na touch, i da ima odlicne performance. Velicina ekrana 15 ili 17. 

Liverpool is not just a football club,its way of a life.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

A igrice tipa apex, fortnite nista previse zahtjevno zato mi je i dovoljna 1050 graficka.

Iskljucivo bi uzeo novog samo zbog garancije a jedini me zanima dal ima jos nekih laptop u rangu do 6 k a da su specifikacije u ranfu lenovo legion y530. Odlican mi je taj laptop al jedino me brine baterija.

 

8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobar dan,
Zanjima me jel ovo dobar laptop za ovaj price range (do nekih 8000kn):
https://geizhals.de/acer-aspire-nitro-5-an515-52-746z-nh-q3xeg-002-a1825777.html?t=alle&plz=&va=b&vl=de&hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu&v=e
Konfiguracija mi se cini ok, jedino ako nema neke druge nedostatke kao ekran i to u koje se ne razumijem bas.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok!

Evo tražim laptop do nekih 6300kn - prioritet dobar ekran, tipkovnica, preferabilno da ima windowse, ostalo više manje nebitno.

Ovaj Lenovo išta dobar?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Onda gledaj laptop sa IPS ekranom, po mogućnosti i5 8300H il i7 8750H. 2700U je ok, al nezz dal bi htio za 1k € lap bez posebne grafe. Vjerojatno bi ovako nešto htio imat, ak ti gaming nije bitan grafa nije toliko ni bitna unutra. Inače 8300H je dosta jači od ryzena, best buy proc u laptopu. Ne zaboravi upisati kod za popust ak već kupuješ preko mall.hr, a pogledaj i ostale dućane dal postoji isto ili bolje za slične novce.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
DiRT kaže...

Onda gledaj laptop sa IPS ekranom, po mogućnosti i5 8300H il i7 8750H. 2700U je ok, al nezz dal bi htio za 1k € lap bez posebne grafe. Vjerojatno bi ovako nešto htio imat, ak ti gaming nije bitan grafa nije toliko ni bitna unutra. Inače 8300H je dosta jači od ryzena, best buy proc u laptopu. Ne zaboravi upisati kod za popust ak već kupuješ preko mall.hr, a pogledaj i ostale dućane dal postoji isto ili bolje za slične novce.

 Lenovo je IPS ako sam dobro vidio. Taj Lenovo mi je van budžeta. Sličan model u ADM-a s manjim SSD-om i bez Winsa - link?
Evo, isti model u Linksa, dosta jeftinije + ima hard od 1000Gb. Nije mi jasan taj odnosa cijena za Y530. Ima li neke

skrivene razlike u modelima?

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 10:09 (pandza94).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nije loše, al opet ovisi o tebi dal želiš takav izgled i iza priključke. Meni je taj laptop uživo lijep, neki su se žalili zbog priključaka iza pa im smetaju, al šta ti leže u krevetu i imaju uštekane stvari iza pa im smeta u krilu, ne kužim...

 

Win 10 Pro nije tolko ni bitan jer nepotrebno diže cijenu lapa, uzme se na netu key za 3-20$ ovisno o verziji.

 

EDIT: Ovaj iz linksa se čini najbolji po tom, ssd+hdd, 8gb, grafa posebna, jedino treba vidjet jel IPS ekran, a ja mislim da je taj model dolazio samo sa IPS ekranom, a ima ih i sa 144Hz, al su skuplji.

 

EDIT2: Piše IPS u naslovu ovog iz linksa. Valjda je to to, nije loš buy.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 10:14 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
DiRT kaže...

Nije loše, al opet ovisi o tebi dal želiš takav izgled i iza priključke. Meni je taj laptop uživo lijep, neki su se žalili zbog priključaka iza pa im smetaju, al šta ti leže u krevetu i imaju uštekane stvari iza pa im smeta u krilu, ne kužim...

 

Win 10 Pro nije tolko ni bitan jer nepotrebno diže cijenu lapa, uzme se na netu key za 3-20$ ovisno o verziji.

 Sve dok nije kričavi crveni poput Nitro i TUF serije, sve je dobro. Čak mi se Legion svidio proradi izgleda.

Priključci najmanji problem, još bolje da su iza. Hvala na preporuci!

12 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
pandza94 kaže...

 Lenovo je IPS ako sam dobro vidio. Taj Lenovo mi je van budžeta. Sličan model u ADM-a s manjim SSD-om i bez Winsa - link?
Evo, isti model u Linksa, dosta jeftinije + ima hard od 1000Gb. Nije mi jasan taj odnosa cijena za Y530. Ima li neke

skrivene razlike u modelima?

Navodno nemaju svi 144Hz ekran, bilo nešto o tome u bugovom testu.

8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

tražim Bang for the buck Laptop, išo bi do 3 soma ali htio bi uštediti što više para, ako su razlike velike išo bi do 3500 max  a  koristio bi ga samo za Microsoft word, internet, i neke lagane programe(the Brain, audacity)

Važno mi je samo da je dobar čist ekran,dobra baterija, dobra tipkovnica i da je prijenosan i čvrst /12, (idealno 13) , 14 incha   a moze i do 15 ako je laptop bolji

1500-3000 kunića, trebam nešto na popustu uhvatit  kad ce crni petak?:P

Hvala vam ljudi Lp

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 12:38 (youngšverbulja).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

0041 u tom cijenovnom rangu + 4gb rama, to smo vec apsolvirali

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
kupovina laptopa

Nisam dugo u ovome pa me zanima.kupio bi laptop do 500€ moze ko je nuzda i 100 vise i to je to.E sada gledao sam i3 8 gen,pa i nije velika razlika između i5 samo i5 nude i(7gen,8gen).mada sam mislio i3 8gen.Sa amd nemam pojma kako stoji nisam u toku uopce.Pa neki savijet bi dobro dosao.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz, frend kupuje laptop za 4-5k

Koristia bi ga i za igranje(nemam pojma cega ali sam mu odma reka da se ne nada najnovijim pogotovo ne na high). 

Ugl nisam vec neko vrijeme gledao nista vezano za laptope pa me zanima vase misljenje u vezi ovoga. 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-asus-x560ud-ej180-core-i5-8250u-8gb-1000gb-geforce-gtx-1050-4gb-15-6-led-hd-linux-crno-015000028

 

Ako nije nesto koji po vama u toj cijeni onda

Tnx unaprid

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

Kupujem laptop pa bih molio da mi netko tko se razumije da prijedlog što kupiti.

Laptop bi se koristio najviše za surfanje i gledanje filmova, igrice se nebi igrale, tako da mi netreba neznam kakva graficka kartica.

Najbitnije mi je da je laptop brz kad koristim vise aplikacija odjednom, i da sto duze ostane takav, a ne da za godinu-dvije krene štekat.

Bitno mi je da ima FullHD ekran, sa što boljom kvalitetom slike, dobru kvalitetu zvuka, SSD, 8gb ram, dobru bateriju.

Veličina ekrana 15,6, eventualno 14.

 

Unaprijed hvala!

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lenovo 330S gledaj. Tako nešto bi ti bilo ok. A opet ovisi koliko misliš dat za laptop.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Mislio sam dati do nekih 5000-6000 kn, pa da uzmem nesto kvalitetnije i da sam miran neko vrijeme.

Neznam jedino jel ima smisla za moje potrebe uzimat laptop za tu cijenu? Ili bi mi ovaj lenovo npr. bio ok?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
DiRT kaže...

Lenovo 330S gledaj. Tako nešto bi ti bilo ok. A opet ovisi koliko misliš dat za laptop.

 450:1 kontrast i 58% sRGB gamut... to bi bio užas za gledanje filmova. 

Za neki ugodan doživljaj cilja se na bar >800:1 i >90% sRGB, nažalost većina laptopa do cca 5000-6000kn je jako loša po tom pitanju.

 

Ovaj Acer ima nekaj bolji kontrast sa oko 1000:1 ali je problem s reprodukcijom boja i dalje tu.

Takodjer, ne preporucam mobilni Ryzen radi velikih problema s driverima, slicnima kao sto je bilo sa Intel CPU + AMD GPU prije na noteboocima, tj. nema podrske od AMDa vec samo OEMa.

 

Ovaj Asus ima vrlo pogodan ekran, ali je 17.3", ima dosta slabiji dual-core CPU i trebalo bi nadogradit ram na 8GB.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2019 8:23 (8ax).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ja sam nedavno i preporučio taj Acer sa i5 8265U, 8gb rama, mx150 2gb i ssd 256gb, ali je bio 3999kn na ekupi što je najbolja cijena. Šef na poslu je zadovoljan, jedino ak se radi nešto zahtjevno onda kratko traje baterija, al nebitno je to jer je laptop stvarno moćan za te novce. A da uzimam laptop uzo bi i5 8300H, al sad je prošla akcija za Y530 za 5100kn sa i5 8300h, ssd 256gb, 8gb rama, gtx1050 2gb (sa 4gb je 5600-5700kn cca).

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2019 8:39 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
8ax kaže...
.

Takodjer, ne preporucam mobilni Ryzen radi velikih problema s driverima, slicnima kao sto je bilo sa Intel CPU + AMD GPU prije na noteboocima, tj. nema podrske od AMDa vec samo OEMa.

 

 da li mozes dati malo vise podataka za ovu tvrdnju, o kakvim točno problemima se radi?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
@BoTiA

Cini se da sam u krivu, problem je rijesen prije nekih mjesec dana.

https://www.techspot.com/article/1802-amd-ryzen-mobile-drivers/
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

najjace mi ovi koji traze laptop za surfanje i filmove, a spremni su platit 6000kn...pa jbt laptop od 2000kn moze to...ne kuzim zasto bacati lovu, umjesto da ju se potrosi na nesto drugo

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

trebala bih preporuku za laptop u cjenovnom rangu između 6000 i 7000kn. 
Sluzit ce za multitaskanje tekucih stvari ali i za obradu kracih videa (PremierePro).
Dakle bitno je da ima dobru graficku, dosta memorije i dobar procesor..
Bilo bi idealno da je laganiji, ali nije uvjet.
Znam da ima i jeftinijih laptopa ali zelim uloziti u nesto sto ce eventualno potrajati neki dulji period, ne nuzno kao
prethodni laptop koji sam kupila 2009 (op.a), HP ProBook 4510s koji jos uvijek je u upotrebi ali barem 3-4 godine odlicnih performansi.

Nemam na zalost vremena sama istrazivati sto je trenutno best buy za moje potrebe u ovom cjenovnom rangu pa ljubazno molim za preporuke. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz grupi...

Evo,nakon 7 godina došlo vrijeme da se moj Sager(vidi pod  moj PC) lagano zamijeni novom pilom..

Nakon dugog gruntanja i kombiniranja oko naslijednika netko je tu spomenuo Končar lapove i malo sam se zainteresirao i pogledao konfiguracije...

Poslao im par mailova..(moram ih sve pohvaliti na susretljivosti i brzini,posebno gospodina Nožicu...)

 

Dogovorili konfiguraciju...u biti to je cisti Clevo/Sager koliko sam vidiio iz njihovih slika..oni  samo sklapaju komponente

http://www.koncar-inem.hr/racunala-koncar/ponuda/informaticka-oprema/uredska-racunala/prijenosna_racunala/prijenosno-racunalo-ni1619c7-pro

 

Prvi dojmovi za sad su odlični..lagan i brz..moram instalirat par igrica da vidim kako se ponasa,osim ako mi ga kcer ne zaplijeni za fax(vidim da joj se svidja...)

Uzeo lap na firmu...tak da je ispalo super...

Moj PC  
5 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zasto nitko ne preporuci ovaj laptop
Huawei Matebook D Ryzen 5 2500U 35,56 cm (14 Zoll Full-HD) Notebook (256GB SSD, 8GB RAM, AMD Radeon Vega 8 Graphics, Windows 10 Home) grau https://www.amazon.de/dp/B07N7YYHKL/ref=cm_sw_r_cp_api_i_hmgWCbDQ5A3RB

Po meni je ovo best buy za 600€ . Ryzen sa dobrom integrusom ili intel s i5. 256gb ssd 8gb ram. Ekran na Touch. Osvjetljenje tipkovnice i win 10.

Postoji razlog zasto ga se malo spominje u HR ILI?
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

molim mišljenja za odabir prijenosnika. Koristio bih ga kod kuće, tj. treba mi zamjena za desktop pc i zbog toga mislim da je bolje ići na 17". Koristim pc uglavnom za surfanje, multimedija, pokoja igra (MOBA), ono svestrano što bi se reklo. Ne treba biti gaming jer ne planiram ozbiljno igrati.

 

Našao sam ova 2 modela koja mi se čine ok. 

 

Asus VivoBook Pro 17.3" FHD IPS, Intel Core i5 8265U, 8GB DDR4, 256GB M.2 SSD, NVIDIA GeForce MX150 2GB

 

Lenovo Ideapad 330, 17.3", i5-8300H/8GB/256GB SSD/GTX1050 4GB

 

Lenovo mi na papiru izgleda jači, no da li je i sveukupno bolji izbor? Nisam siguran. Izabrao sam samo SSD jer nemam potrebe za velikim kapacitetom, a ako jednog dana bude potrebe nabavit će se nekakav HDD naknadno.

1 Asus
2 Lenovo
1 nešto treće. Što?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Berkut kaže...

Pozz grupi...

Evo,nakon 7 godina došlo vrijeme da se moj Sager(vidi pod  moj PC) lagano zamijeni novom pilom..

Nakon dugog gruntanja i kombiniranja oko naslijednika netko je tu spomenuo Končar lapove i malo sam se zainteresirao i pogledao konfiguracije...

Poslao im par mailova..(moram ih sve pohvaliti na susretljivosti i brzini,posebno gospodina Nožicu...)

 

Dogovorili konfiguraciju...u biti to je cisti Clevo/Sager koliko sam vidiio iz njihovih slika..oni  samo sklapaju komponente

http://www.koncar-inem.hr/racunala-koncar/ponuda/informaticka-oprema/uredska-racunala/prijenosna_racunala/prijenosno-racunalo-ni1619c7-pro

 

Prvi dojmovi za sad su odlični..lagan i brz..moram instalirat par igrica da vidim kako se ponasa,osim ako mi ga kcer ne zaplijeni za fax(vidim da joj se svidja...)

Uzeo lap na firmu...tak da je ispalo super...

Zvuci dosta dobro, 100kn jeftiniji od drugog najjeftinijeg 2070 laptopa (Omen 15) a dolazi sa 16GB RAMa i 500GB SSDom, i naravno rgb tipkovnicom.

Kolko vidim, ima i model sa 8/256GB za 11990kn kaj je stvarno super cijena.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2019 2:22 (8ax).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

da li je moguce da na cca mjesec dana starom laptopu se smanjila autonomija baterije sa 4h45min na 4h? barem tako veli program batterybar 3.6.6

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-5-NXH5PEX003-prijenosno-racunalo-1370696.aspx

 

Uzeo sam ovaj laptop, plus dodatno jamstvo 3 godine, no s obzirom da sam dobio laptop od firme, nemam potrebe za ovim tako da ako nekog interesira, javite se, laptop je nov, samo su stavljeni windowsi na njega i to je to, ide ispod cijene :) 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice