Acer Aspire V Nitro

poruka: 177
|
čitano: 46.827
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Danas mi stigo Nitrac, 17" model..

i7, 860M... Black edition...

Ako koga sto zanima, znam da je bilo interesa za ovaj model pa mozete slobodno nabaciti koja pitanja ili zahtjeve sto da testiram :)

 

Edit: stigle su pisana i video recenzija :)

http://mob.hr/acer-aspire-v-17-nitro-recenzija/

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.11.2014 17:13 (EchoOne).
 
4 0 hvala 1
9 godina
protjeran
offline
Acer Aspire V Nitro

E ovako,prije svega izradu,cvrstocu,kvalitetu tipkovnice,robusnost opcenito..Zazirem od Acera upravo radi navedenih boljki na tim dijelovima..da li se ekran uvija,i tako..to ti je ground-testiranje..enivej,puno srece sa lapom ti zelim..{#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Acer Aspire V Nitro

more pics, user experience and etc

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.10.2014 16:04 (Bulldozer).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
duhonja kaže...

E ovako,prije svega izradu,cvrstocu,kvalitetu tipkovnice,robusnost opcenito..Zazirem od Acera upravo radi navedenih boljki na tim dijelovima..da li se ekran uvija,i tako..to ti je ground-testiranje..enivej,puno srece sa lapom ti zelim..{#}

Što se uvijanja tiče, zaslon se da savinut ukoliko ga primiš sa svake strane sa 2 ruke isto kao i dio di je tipkovnica ako baš stisneš. Tako da što se toga tiče, ima uvijanja... S pozitivne strane mogu reći kako izuzev toga laptop baš izgleda odlično, i korišteni materijali (plastika uglavnom) su vrlo ugodni na dodir... baš sve je lijepo složeno i koliko primjećujem nema kvrckanja nikakvog koliko god uvijao i stiskao...

Tipkovnica je odlična, stvarno dobar, ugodan, jasan i mekan klik. Meni se iznimno svidila... 

Bulldozer kaže...

more pics, user experience and etc

Bit će sutra još dikoja slička, pada lagano mrak a Bogu hvala nemam neki fotić pa bi slike bile ko sa tosterom uglavnom :)

12 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Ima kakvih vijesti o lapu? Moze kratki review, ili jos dojmova?

Planiram ga kupiti oko bozica pa je svaka informacija korisna! Hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

I ja sam kao i kolega koji je otvorio ovu temu kupio Acer Aspire v17 Nitro te budem stavio nekakav review ovdje nakon sto ga budem koristio par dana da dojam bude potpun.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
TCO 006 kaže...

Ima kakvih vijesti o lapu? Moze kratki review, ili jos dojmova?

Planiram ga kupiti oko bozica pa je svaka informacija korisna! Hvala :)

E bit ce mozda sutra, do ponedjeljka najdalje.. Ma nesto osto bez interneta doma pa se sve oduzilo testiranje. Sutra ce ga ukopcat nazad nadam se pa cu slozit sve :)

14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Jel ide sedmica na njega?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

Sluzbena podrska je samo za win8 nadalje..

12 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
Oldy kaže...

Jel ide sedmica na njega?

Mislim da ce bit problema sa driverima za sedmicu...

12 godina
protjeran
offline
Acer Aspire V Nitro

neće. drp.su riješava sve muke. provjereno ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

ja imam 15" verziju nekih mjesec i pol.. doso je sa 8GB RAMa i 1TB HDD, stavio sam 16GB RAMa i 1TB SSD umjesto toga i Intel 7260 AC WLAN karticu. otvaranje je zeznuto, treba otsarafit sve sarafa s donje strane i onda dignut kompletnu gornju stranu sa tipkovnicom van (drzi se sa kukicama po rubovima pa treba nes tanko gurnut i dizat sve okolo) i onda jos 3 flat kabela istekat. nakon tog jos i otsarafit maticnu i izvadit ju xd. tak da nije za svakog, vecini bi preporucio odnjet u servis za takve stvari.

tih, hladan, lagan, tanak. baterija dura nekih 4 i pol sata nezahtjevnog koristenja. napravio sam i clean install win 8 jer su me zivcirale gluposti kaj su natrpali, nije mi se dalo to cistit, brze i jednostavnije mi je instalirat friske win koji se automatski aktiviraju i tak.

opcenit fizicki dojam (izrada, tipkovnica, touchpad, ekran) okej, nemam nekih pretjeranih zamjerki, ali vidno losiji od proslog laptopa kojeg sam imao (macbook air).

 
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

hehe a joj di je acer po izradi od macbook air-a {#} nemres to uspoređivat nikak 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

nema se sta usporedjivati kada su 2 totalno drugacije kategorije po svrsi

13 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

kakve veze ima svrha sa fizickim dojmom? nigdje nisam usporedivao svrhu..

uglavnom, nije da je lose, macbook me razmazio. nisam ocekivao izradu ko na macbooku, al ono, tesko je s konja na magarca :)

u svakom slucaju je puno bolji od ostalih acera, ipak je premium klasa. i bolji od lenova y50 koji mu je konkurent.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.11.2014 2:05 (sHOCKRE).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

S obzirom na komponente i na to sto radi njih netreba imati poseban sustav hladjenja i s obzirom da je manji (50% manji ako gledam 11" verziju?) Mac bi logicno trebao biti jeftiniji, ali nije. Nije radi skupocjene izrade, dizajna i zato sto je odredjena takva cijena.

 

Acer je sa druge strane veci i hardverski dosta jaci, ima IPS veci skupocjeniji ekran, skupocjenije hladjenje, stoga ostatak izrade za takav 1k eura laptop nemoze biti toliko high-end kao kod npr. Mac-a.

 

Nisam dojam nigdje spomenuo niti sam se zapravo referirao na tebe, vise sam se nadovezao na robyev komentar..

 

Znaci s obzirom na ovo sto sam sad naveo, ta 2 laptopa se po meni nemogu smjestit u isti koš u nikakvom kontekstu.. Skraceno, prva stvar je velicina, druga stvar je hladjenje, tj. potrosnja: max. TDP 15W vs max. TDP 107W (i7+860m)

 

Ovim postom se opet nisam referirao na tebe, nego random usporedio mac i acer, neznam zasto, ali jesam.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.11.2014 3:04 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

ma macbook air je ultrabook segment, sto je manji i laksi to znaci da je prenosiviji i zato je i cijena velika, tu je i unibody kuciste od magnezij legure i metala, nije to gaming laptop ali svejedno na takvom macbook-u sve radi out of the box perfektno zato sam rekao da nije za usporedbu acer vs macbook. 

14 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
Bulldozer kaže...

neće. drp.su riješava sve muke. provjereno ;)

  drp.su??? Tko ili što je drp.su?

 

btw 'bo vas macbook..... Ne može se ni alienware usporediti ali ne znači da nije bolji od macbooka. :p

14 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
Runiks kaže...

I ja sam kao i kolega koji je otvorio ovu temu kupio Acer Aspire v17 Nitro te budem stavio nekakav review ovdje nakon sto ga budem koristio par dana da dojam bude potpun.

  Kupio i ja prekjučer.

 

 

Koliko me hebe dvoklik koji baš i ne radi sound je dobar makar realtek nema equlizere ali Yt sasvim dobro zvuči.

 

Bem ti synaptics što se neće instalirati?

 

Eto WEI prije nego što odem sa 8 na 8.1 jer nisam imao 8.1 pa moram preko store-a.

 

Gaming 6.9 za 860M GDDR5 a na probooku mi je 6.7 za 7640G+8750M GDDR3. Malo mi čudno da je samo 0.2 ili nije?

 

.............Kako strokirati i7 pusti wei da ocjenjuje i puštaj YT i ende nema dalje gasi YT.... LOL

 

Meni i dalje nije jasno ovo 6.9 za 860M GDDR5? Ili da to ocjenjivanje zaj... Zanemarim?

WEI WEI
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.11.2014 8:19 (Oldy).
14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Nema veze ovo za ocjenjivanje. Palo mi je napamet zašto je tako.

 

Na probooku je 1366x768 a acer je full hd zato 6.7 odnosno 6.9. :p

 

I dvoklik proradio izgleda na 8.1 na osmici neće raditi normalno da ga j.... :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.11.2014 8:51 (Oldy).
 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

Meni na v5 isto nisu radili synaptics, probaj sa starijim driverima ak nisi zadovoljan. Kaj se zvuka tice unutar realtek drivera bi trebao biti folder sa dolbyem, v4 ak ima 4 zvucnika ili v2 ak ima 2 zvucnika, kad to rjesis unutar dolbya imas equalizer, a cim to rjesis zvuk ce bit drasticno bolji. Barem je tak bilo na ovom mom isto novijem Aceru..

14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Nije synaptics moj je  HID compliant mouse ali ima ih i sa synaptics. Sada na 8.1 sve radi na touchpadu.

 

A što se tiče realteka nema dolby skroz jednostavno nema čak ni ono pećina, kupatilo, arena....

 

ali sound je ok i može biti dosta glasan mislim čak da bi sa equalizerima dolazilo samo do više distorzije zato ih ni nema i bez njih je dovoljno dobro. (edit: za lap naravno)

 

4 su zvučnika kod mene na v17. Koliko kužim na uho ovaj par naprijed su visoki a ovaj par zvučnika iza su dublji.

Realtek Realtek
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.11.2014 13:16 (Oldy).
 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

ja na svom 15" imam dolby

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Edit: Ma ima samo mi nije dalo instalirati bez realtek drivera.... Hahahaha facepalm

 

Ne ali ozbiljno dobro se i ovako čuje. Za sada mrdam te equalizere ali se ništa ne događa..... Ima i dolby digital plus.... Idem i to instalirati...

 

Ne ozbiljno turn on je ali koliko god ja mičem te equalizere ništa se ne događa na zvuku sa youtuba.....

 

Zvuk je iovako surround..... Ovaj dolby me vraća u mlade dane sa kazića dolby b/c hehe.

Dolby Dolby
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.11.2014 13:49 (Oldy).
 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

Tak je i kod mene, nist se ne dogadja kako got namjestim equalizer dolbya, ali zvuk je dost bolji sa instaliranim dolbyem nego bez njega.

14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Idem dirati ono za što čujem da dovoljno dobro radi i zaj... stvar.

 

Nekoliko sati sviram i nikakvih prekida u zvuku nema sada svakih minutu-dvije kratki prekid pa nastavi svirati.....

 

Deinstalirao dolbyje sa kojima ionako nisam ništa dobio, očistio dodatno, restartao i opet su tu ti povremeni kratki prekidi u zvuku.

 

Eto moj naklon. Idem sada realteka probati reinstalirati fakat sam sada izgubio živce. Idem dirati a nije bilo potrebe jer da na ovo idem dizati baseve recimo ionako bi rasturio zvuk tj. napravio distorziju jer se dobro čuje ne trebaju equlizeri. sada samo imam problem za koji sam sada sam sebi kriv. Ne diraj što radi po milijunti puta....

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

moj je dolby digital plus, tvoj je dolby advanced audio v2.

meni se mijenja zvuk kad mrdam po EQ i ogromna je razlika kad je upaljen i kad je ugasen.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Reinstalirao realtek driver sada ću vidjeti....

 

Bez Realtek drivera je "tanak" zvuk. sa njim dobje tu punoću i širinu i to je to dalje ništa ne treba.

 

Takva je situacija kod mene.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

Shokre ak meni velis, imam i ja realtek, digital plus i advanced v4 (ima 4 zvucnika), nije tolko daleko v5-573g od nitro serije, jedino kaj vi imate jaci hardver i jace hladjenje. Mozda sam i ja nest krivo instalirao, kako got bilo neda mi se davit, vjerojatno cu zeznut isto kak i Oldy, a zvuk mi je ovak super i osjeti se surround.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.11.2014 15:33 (The_Fichek).
14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Izgleda da acer dustdefender app dolazi samo sa predinstaliranim winsima kao i ostale acer điđe miđe.

 

Jel je netko od nekuda može iskopati pa staviti negdje na download. Ne mogu je nigdje naći.... Hvala. :)

 

 

acer dustdefender acer dustdefender
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.11.2014 5:50 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice