Lenovo Ideapad 330 se ne želi spojiti na internet

poruka: 5
|
čitano: 1.658
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Lenovo Ideapad 330 se ne može spojiti na internet.

Uzeo sam ovaj laptop (ryzen 5, 4gb ram), na njega instalirao windows 7 i kada se sve učita kreću problemi.

Touchpad ne radi uopće.

Ne može se spojiti na internet, baca grešku: "windows did not detect any networking hardware". Ne pronalazi wifi, a ne pomažu mu ni spajanje kabla od interneta koji inače koristim za računalo. Pored toga, kada uđe u windowse usb portovi prestaju raditi. Miš ne reagira a koristio sam ga tijekom instalacije windowsa.

 

Nadam se da će mi netko uspjeti pomoći.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Lenovo Ideapad 330 se ne može spojiti na inter

-driveri + tko zna kakav skiseljeni yogurt.. skini origigi-čisti, w7-8-10.. ili linux distru kao ubuntu-mint..

-da bi bilo što radilo, moraš imati odgovarajući driver, ne samo želju..  ako imaš drivere (chipset, lan-wlan, audio, vga.. itd.) tad možeš koristiti željeni os na hw-u, inače ne.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Lenovo Ideapad 330 se ne želi spojiti na internet

Win 10 ili Linux. Win 7 ima slabiju podršku drivera za novi hardver

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Lenovo Ideapad 330 se ne želi spojiti na internet

Imam slican problem, laptop je nov a poceo je u zadnje vrijeme jako sporo otvarati stranice i cesto mi izbaci gresku kao problem sa konekcijom a nije jer na mobitelu konekcija odlicna bez prekida. Koji konkretno driver moze praviti problem ili je nesto drugo u pitanju?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Lenovo Ideapad 330 se ne želi spojiti na internet

procesor je iz 2017. (kaby jezero) i tu bi w7 morali raditi k'o urica kad to ne bio lenovo. oni imaju svoje drivere za sve i svašta (+ bloatware gratis). tu imaš sve dostupne drivere za w7 (x64 je default ali odaberi u padajućim izbornicima) i opleti. ne oslanjaj se samo na windows drivere jer, kao što već i nisi, nećeš daleko dogurati. eh, sad, budući da se s njega ne možeš pričepiti na net, skini sve (ili prvo za mrežu - oba: wireless i lan) pa onda ostalo direkt, kad proradi) na USB stick pa otud onda .... bla. i onda ima sve da proradi, mamulimu. izvolim držati ti fige te nešt tu čarobirati da sve prođe začuđujuće bez problema. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice