Lenovo Yoga 500

poruka: 5
|
čitano: 5.349
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Lenovo Yoga 500

Pozdrav forumaši,

 

planiram uzeti novi laptop, no ne klasični, već razmišljam o kupnji 2-u-1 laptopa iliti hibrida između laptopa i tableta. Prije svega htio bih čuti vaša mišljenja o takvoj vrsti laptopa, iskustva ako se netko njime služi.

 

Njegova bi namjena prije svega bila za fakultet, čitanje PDF dokumenata, surfanje te tu i tamo instalacija nekakvog IDE-a poput Android Studia ili Visual Basic Studia. 

 

Već sam izdvojio nekoliko modela, od kojih mi se najbolji izbor čini Lenovo Yoga 500

 

Specifikacije su sljedeće:

 

  • 39.6cm (15.6") ekran, glare, osjetljiv na dodir, 1920x1080
  • Intel Core i5-5200U 2x 2.20GHz
  • 8GB RAM
  • 256GB SSD

Intel HD Graphics 550 Shared Memory

 

Što mislite o navedenom modelu te kakva su vaša mišljenja o hibridnim laptopima?

 

 

ZOTAC: Its Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Lenovo Yoga 500

Nitko nema iskustva s hibridnim laptopima!? 

ZOTAC: Its Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Lenovo Yoga 500

Valjda je to još nova tehnologija u RH. Nekako mi je čudno da nitko ne posjeduje hibridni laptop/tablet, ili barem neko mišljenje o njima.

ZOTAC: Its Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Lenovo Yoga 500

Evo nabasao sam na ovu temu -- imam originalni IdeaPad Yoga (i5-3337U, 8 GB RAM, 128 GB SSD, 13,3" ekran 1600x900 rezolucije). Na Lenovo-om site-u više nema podataka o njemu, ali evo ga ovdje:

https://en.wikipedia.org/wiki/Lenovo_IdeaPad_Yoga_13

 

Kupio sam ga 2013. jer sam tražio nešto malo i lagano i zadovoljavao me specifikacijama makar je bio dosta skup (oko 7000 HRK). Koristim ga svakodnevno i dalje. Mišljenje mi je još uvijek da je to najbolji prijenosnik koji sam ikad imao, a imao sam i 17" HP-ova i raznih 15" Lenovo-a i Acera, a i prilike raditi na 17" Alienwareu iz 2014. Naravno ovome zadnjemu nije ni blizu po snazi ali je puno praktičniji (zapravo je Ultrabook).

 

Ako tražiš zamjenu za desktop nemoj ga kupovati, ali super je za gledanje filmova (saviješ ekran i pozicioniraš ga kako želiš) i čak ni ovaj stariji model ne trokira a noviji su još više hardverski optimizirani (FullHD H.265 bez problema uz malo zagrijavanja). Jednostavne igre dobro rade na njemu ali ipak ima slabašni GPU. Rijetko ga koristim kao tablet, tj. za čitanje PDFova u portrait mode-u ali može to bez problema ako želiš, samo je nezgrapan za držati u rukama makar je samo 13,3". 128 GB prostora mi je malo tijesno ali ima SD card reader pa sam unutra ubacio 128 GB SD karticu koja je puno pomogla. Od ozbiljnih stvari, redovno sam vrtio na njemu proračune u Wolframovoj Mathematici, i to je radio sporije nego stolno računalo ali zadovoljavajuće. Nemoj ići ispod 256 GB i radije uzmi SSD nego HDD ako ga misliš često prenositi i pomicati ili koristiti kao tablet. Baterija uz lagano korištenje danas drži oko 4 sata; cjelovečernji film od 2 sata ostavlja oko 30% baterije.

Na kraju, za prenošenje ipak razmisli o 14" modelu jer mi je kontra svake logike ovakav hibrid kupovati s 15" ekranima. Možda možeš negdje isprobati 14" i 15" model držati u savinutom tablet modu i vidjeti razliku.

 

I za kraj, kad ga već kupuješ, probaj naći neki s novijom generacijom procesora (iX-6XXX ili noviji) jer su iX-5XXX već stari više od dvije godine i baterija sigurno bolje drži na novijim modelima.

 

Nadam se da sam pomogao, ako imaš kakvih pitanja samo javi :)

Tetris is so unrealistic.
13 godina
online
Re: Lenovo Yoga 500

Evo i ja nabasao na ovu temu tražeći ima li što o yoga booku, kad se već raspravlja o hibridima,  meni osobno se sve iznad 10-11" čini prevelikim za hibrid.

 

Trenutno koristim asus hibrid T100, zadovoljan sam s njime, osim što mi nedostaje nešto za pisanje bilješki rukom.

http://www.mojasus.com.hr/proizvodi/prijenosnik/transformer-book-t100

 

Zbog toga gledam sad lenovo yoga book

http://shop.lenovo.com/hr/hr/yoga-book/?iPromoID=hr_hp_top_banner_yogabook

pa naletio na ovaj topic.

 

 

 

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice