Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.710
|
čitano: 13.027.678
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Radi se o free-trialu windowsa.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Radi se o free-trialu windowsa.

Totalni sam laik,pa može na hrvatskom?

Samo Canon priznam
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mucamica kaže...
The_Fichek kaže...

Radi se o free-trialu windowsa.

Totalni sam laik,pa može na hrvatskom?

licenca traje 30 dana, nakon toga moraš kupiti licencu za cijelu verziju ili instalirat nove winse

Safet je kao himna, ustaneš kad ga spomeneš...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cola777 kaže...
mucamica kaže...
The_Fichek kaže...

Radi se o free-trialu windowsa.

Totalni sam laik,pa može na hrvatskom?

licenca traje 30 dana, nakon toga moraš kupiti licencu za cijelu verziju ili instalirat nove winse

Dali ima laptopa sa instaliranim(za stalno) windows-ima.? Koliko košta orginal?

Samo Canon priznam
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.12.2014 17:24 (mucamica).
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Planiram si vec duze vrijeme kupiti laptop, pošto je blizu Božić i nize su cjene u ducanima onda bi si sad prije nove godine kupio . Laptop bi bio namjenjen pretežno za igranje igrica,gledanje filmova i internet. Od igrica bih igrao Nba2k15,Fifa 15,Pes2015,battlefield 4,Football manager15,COD,CS,F1 2014,call of duty advanced warfare i slične. Kupnja isključivo u Zagrebu i okolici do 5000kn - eventualno 5500kn,placanje svejedno,nije bitno jer ima ili nema windowse . Slobodno možete predložiti više laptopa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
0 Lenovo G50-70
2 Asus X553MA-XX123D
 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Odmah otkaži HP , DELL jer na njima dosta plaćaš kvalitetu a dobiju se malo slabije komponente a tebi treba dosta dobar komp za igranje . Osobno bi ti preporučio ili Lenovo z50-75 ( 4000kn u instaru ) ili možda asus k555ln - link . ili pak ovaj Dell jer je dosta dobar a nije toliko skuplji link2 . Gamerski komp ne postoji ispod 7000 kn  , ako pak odlučiš se zao onda ti je najjeftiniji lenovo y50-75 koji je odličanza te novce i dovoljan za sve što si predložio link3 .

To je moje skromno mišljenje , ipak najviše ovdje zna Fichek :D Kod laptopa su ti za iste novce više manje svi jednaki jer svi nastoje ponuditi što više za istu cijenu . Ako ti nije bitna kvaliteta izrade onda pogledaj malo više acer , toshibu i tako to ...

Prodajem AMD x3 450 3.2 GHZ - 320kn!!
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa, molio bih vas pomoc oko odabira laptopa. Laptop bih koristio za surfanje netom, neke igrice, nista zahtjevno. Cijena do 2400 kunica. Hvala puno

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdav

 

Treba mi pomoć oko izbora Gaming laptopa (do 15000 kuna) , imam ih nekoliko sto sam uspio pronaci...

 

Notebook Asus ROG G750JZ, 17.3" Core i7-4700HQ, 16GB

 

Toshiba Qosmio X70-A-12X i7/32GB

 

Notebook Asus G751JY Intel Core i7-4710HQ, 8GB

 

Notebook Alienware 17, Intel i7-4710MQ, 8GB

 

Unapred se zahvaljujem...

 

:)

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
IbroDirka87 kaže...

Pozdav

 

Treba mi pomoć oko izbora Gaming laptopa (do 15000 kuna) , imam ih nekoliko sto sam uspio pronaci...

 

Notebook Asus ROG G750JZ, 17.3" Core i7-4700HQ, 16GB

 

Toshiba Qosmio X70-A-12X i7/32GB

 

Notebook Asus G751JY Intel Core i7-4710HQ, 8GB

 

Notebook Alienware 17, Intel i7-4710MQ, 8GB

 

Unapred se zahvaljujem...

 

:)

Kad ti je toliki veliki budžet onda gledaj samo sa najnovijom 980m. Imaš tu odmah 1. po redu izbor sa i7 4710HQ i baš sad gledam i vidim da ovaj i7 4860HQ i nije nešto jači tako da možeš i 1. i 2. uzet bez straha da ćeš pogriješiti. Uglavnom nemaš nikakv potrebe ići na ništa skuplje i možeš uštediti oko 3k kuna što mnogi na ovoj temi imaju raspoloživo za cijeli laptop :)

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
REX500 kaže...

Odmah otkaži HP , DELL jer na njima dosta plaćaš kvalitetu a dobiju se malo slabije komponente a tebi treba dosta dobar komp za igranje . Osobno bi ti preporučio ili Lenovo z50-75 ( 4000kn u instaru ) ili možda asus k555ln - link . ili pak ovaj Dell jer je dosta dobar a nije toliko skuplji link2 . Gamerski komp ne postoji ispod 7000 kn  , ako pak odlučiš se zao onda ti je najjeftiniji lenovo y50-75 koji je odličanza te novce i dovoljan za sve što si predložio link3 .

To je moje skromno mišljenje , ipak najviše ovdje zna Fichek :D Kod laptopa su ti za iste novce više manje svi jednaki jer svi nastoje ponuditi što više za istu cijenu . Ako ti nije bitna kvaliteta izrade onda pogledaj malo više acer , toshibu i tako to ...

Evo ovako sam nasumce citirao ovaj zadnji komentar iako ga ne mislim komentirati, nego mi je stvarno malo čudno da jako puno ljudi linka instar informatiku. Nemam ja ništa protiv ove firme, ali nema baš neke dobre cijene prema konkurenciji, tj. nikad nisu najjeftiniji kod nekog proizvoda na nabavi.net (osim kad jedini imaju taj proizvod :). Sad ne znam jeli postoji neka akcija ili neki popusti da ja ne znam, ali ovako ljudi kojima se daje savjet prođu skuplje nego što moraju, a svi žele proći najjeftinije što mogu. Bolje stavit link od nabave za neki proizvod ili od bug cijena ili kako se to već zove da ljudi koje se savjetuje prođu jeftinije. Sad ne znam možda neko baš voli instar, ali ugl. ispričavam se ako nekoga vrijeđam.

 

EDIT: Neka se kolega kojem sam citirao komentar ne osjeća odgovornim :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.12.2014 23:20 (AirLive).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
IbroDirka87 kaže...

Pozdav

 

Treba mi pomoć oko izbora Gaming laptopa (do 15000 kuna) , imam ih nekoliko sto sam uspio pronaci...

 

Notebook Asus ROG G750JZ, 17.3" Core i7-4700HQ, 16GB

 

Toshiba Qosmio X70-A-12X i7/32GB

 

Notebook Asus G751JY Intel Core i7-4710HQ, 8GB

 

Notebook Alienware 17, Intel i7-4710MQ, 8GB

 

Unapred se zahvaljujem...

 

:)

Gledaj G751Y sa najjacom i s obzirom na performanse prilicno efikasnom Nvidia GTX 980M grafickom: http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=980m+asus Nema smisla da pisem ista vise, nego trazi reviewove iz kojih ces dalje skuzit o cemu se radi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.12.2014 23:35 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima,

htio bih kupiti laptop za net, filmove, za stvari na faksu te rad u autocadu, solidworksu, catii i sl. ne bi mi služio uopće za igrice. Prema dosadašnjim preporukama s foruma ovaj 17,3" Acer  E5-771G-37RX mi se učinio kao najbolja stvar. budžet mi je do 4 000 kn. predlažete li nešto drugo ili da taj uzmem?

 

puno hvala i samo tako nastavite jer puno pomažete{#}

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kako laptop nije za igre bas i nije najbolja stvar, jer za te programe tebi prvenstveno treba jaci procesor, bas i ne stedljivi i3. Preporucio bih ti Probook 470 sa 25% jacim i3-4000M, iako mi je zao sto vise nema modela sa i5-4200M koji je jos 25% jaci, tj. 50% jaci od stedljivog i3 u Aceru. Tako da ono, preporucio bih kupnju takvog Probooka preko njuskala (klik) ili nesto slicno, ako ne tako onda iz ducana Probook sa i3-4000M kao sto rekoh ili se dobro istrazi bi li i3-4030U sa Acera bio dovoljan (mislim svakako bi bio ajmo rec dostatan, ali koliko bi se brzo vrtili programi u kompliciranijim projektima??)

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.12.2014 0:29 (The_Fichek).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

zato i ja još razmišljam sa tim acerom.. nekako mislim da mi i3...U proc nebu ok

ima kaj sa i5 i i3...M i sa fullHD ekranom ko ovaj acer a da ne prelazi 4250kn (3400kn+PDV) ..

 

tražim ali onda ili ima neku intel HD grafu .. ili slabu rezu ekrana..

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa može preporuka za laptop do 3000kn. Bitno je da se mogu gledati filmovi kvalitetnije rezolucije.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudovi,

 

treba mi laptop za programiranje, dakle trebao bi bez problem vrtjeti sljedeće (više toga paralelno):

 - visual studio, eclipse, android studio i sl.

 - virtualnu mašinu sa mac os x

 - 3D studio max

 - eventualno neka novija 3d igra (ne mora na high detaljima)

 

Potrebne karakteristike:

- min 8 gb rama, proširivo do barem 16

- procesor s podrškom za hyper-V

- cijena do 6000kn (eventualno 6500kn)

- jednostavno čišćenje ventilatora

- veća rezolucija ekrana od 1366x768

 

Prve 3 stavke sa obje liste su nužnost, ostalo mi nije tolko bitno.

 

Prilikom pregledavanja nekih web hopova sam naletio na lenovo flex laptope, što mislite o njima? Da li bi tako nešto bilo ok za ove gore spomenute namjene ili je to više za fejsanje/jubito? Vidim i da imaju 8gb ssd, ima li ikakve koristi od ssd-a takve veličine?

Vozdra!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dakle

Kupio sam lenovo z710 u arhitehu cijena 5959kn.

Spec i5 4210m. Zgb ddr3. 840 grafa, full hd....

Nisam ga jos testirao ali mi je odmah kod otvaranja u oko upala jedna tuzna stvar. Sredisnji dio tipkovnice pprema ekranu je bio odignut tako da sam ga morao stisnut da sjedne na mjesto i tipkvnica se fakst uvija kod tipkanja ali stvarno to nisam ocekivao i razocaran sam stvarno.... Eto da znate za one koji se odluce za to...

daemon {GmF}
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Naravno da ce se uvinut ako si isao namjerno stiskat, sta si ti mislio da je to celicna konstrukcija? Tipkovnica nije namijenjena da se tiska nego da se normalno pise po njoj i na taj nacin onda nema uvijanja.

 

@kompajler

Otvorena kupnja vani? Lenovo flex nije najbolje rjesenje. Kod nas za te pare bi ti najbolje dosao Asus x550jk kojem je nesto pala cijena u zadnje vrijeme, sve super, ali nema FHD rezoluciju pa te zato pitam bi li kupovao vani i ako je tako zelis li 15,6" ili 17.3" U Hrvatskoj si vidi jos Lenovo z710 samo taj ima prilicno slabiji hardver od Asusa, ali ima FHD rezu, izrada je solidna i pristupacna kaj se komponenti tice.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.12.2014 12:57 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sad ozbiljno razmisljam da uzmem ovaj laptop, zbog vasih dobrih preporuka (Lenovo Z710, 5500 kn): http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+z710

 

Svida mi se procesor (M), zatim cini se lap ok izrade, cul sam da ima solidno hladenje i sl.

Mana mi je glossy ekran, ali jbg. priviknut cu se, ali me zanima kakav je EKRAN opcenito po pitanju kvalitete, vidim da se hvali ACER E5 - da li je ovaj bolji/losiji?

 

Zanima me kako se jos taj lap dodatno moze pojacati?

1. htel bi staviti unutra SSD od barem 128 GB (stvarno zelim brzi laptop, brzo dizanje sistema), da li to mogu, npr. umjesto optike?

2. ugraditi jos 4 GB rama (ovih L vidim da treba)

 

Molim jos malo savjeta jer gruntam dal uzeti ili jos pricekati nekaj novo, ne bi se htel zeznuti :/

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
daemon kaže...

Dakle

Kupio sam lenovo z710 u arhitehu cijena 5959kn.

Spec i5 4210m. Zgb ddr3. 840 grafa, full hd....

Nisam ga jos testirao ali mi je odmah kod otvaranja u oko upala jedna tuzna stvar. Sredisnji dio tipkovnice pprema ekranu je bio odignut tako da sam ga morao stisnut da sjedne na mjesto i tipkvnica se fakst uvija kod tipkanja ali stvarno to nisam ocekivao i razocaran sam stvarno.... Eto da znate za one koji se odluce za to...

Jbm, a upravo sam postavio pitanje o njemu i naletim na tvoju manu :(

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Naravno da ce se uvinut ako si isao namjerno stiskat, sta si ti mislio da je to celicna konstrukcija? Tipkovnica nije namijenjena da se tiska nego da se normalno pise po njoj i na taj nacin onda nema uvijanja.

 

@kompajler

Otvorena kupnja vani? Lenovo flex nije najbolje rjesenje. Kod nas za te pare bi ti najbolje dosao Asus x550jk kojem je nesto pala cijena u zadnje vrijeme, sve super, ali nema FHD rezoluciju pa te zato pitam bi li kupovao vani i ako je tako zelis li 15,6" ili 17.3" U Hrvatskoj si vidi jos Lenovo z710 samo taj ima prilicno slabiji hardver od Asusa, ali ima FHD rezu, izrada je solidna i pristupacna kaj se komponenti tice.

ali se uvija prilikom normalnog tipkanja ne stiskanja o tome se radi....

i još jedna stvar imm doma dell inspiron 5721 17 incha laptop kupljen prije godinu i pol i mogu rec da koliko god jako stišćeš tipkovnica s neće uvijat, nema šanse isprobano..eto toliko o tome....

daemon {GmF}
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.12.2014 18:28 (daemon).
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

moze par preporuka.. 

stari mi se sjetio da bi u firmi gurnuo jedan laptop u troskove.. do cca 5000-5500kn.. 

nesto prijenosno (lagano), sa dobrom baterijom i dobrim ekranom, da po mogucnosti nije bucan i da se ne grije .. ostalo nije uopce bitno (veliki hard ili neke gejming performanse).. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na savjetu... Išao bih onda na i5 M procesor... najbolje što sam našao za 17.3" ako još rastegnem na 500 kn je lenovo essential g710

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.39C64202-5C58-4C08-B909-C3D1377CEE97.aspx

 

jedino kaj se, koliko vidim, ljudi žale na izradu...

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Treba mi laptop do 3000kn..za filmove, net, faks word, pp, exel...bitno mi je zbog filmova da ima 1Tb harda i 15.6" ekran...

naso sam ovaj Asus

Molio bih vaz komentar za njega i prijedlog za jos neki {#}

 

p.s. ovog sam naso u drugom ducanu za 2900 {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.12.2014 18:58 (Loo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Loo kaže...

Treba mi laptop do 3000kn..za filmove, net, faks word, pp, exel...bitno mi je zbog filmova da ima 1Tb harda i 15.6" ekran...

naso sam ovaj Asus

Molio bih vaz komentar za njega i prijedlog za jos neki {#}

 

p.s. ovog sam naso u drugom ducanu za 2900 {#}

Za te novce imaš ove laptope sa 840m koja je neusporedivo jača od integrirane grafičke u tom asusu. Ovaj 3. po redu u prosat-a ima čak FULL HD (što je lijepo imati za gledanje filmova u FULL HD). Mislim da se za tvoje nezahtjevne potrebe može čak pronaći i nešto jeftinije, no za to se radije obrati drugim kolegama.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.12.2014 19:35 (AirLive).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

sve ok al ti su preko 3000, a oce mi ova grafa na asusu bit dosta za filmove, eventualno tu i tam koju slabiju igricu nista zahtjevno

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Asus kojeg si ti stavio je isto preko 3000kn, tj. u rangu ovih sa 840m zato ti je kolega linkao laptope sa njom.

 

Ispod 3000kn gledaj ovak:http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=i3+820m Samo pazi, Asus X552 nema optiku, tj. dvd citac u sebi.

 

Za 400kn vise Lenovo z50-70 kojeg je kolega spomenuo, sa FHD, jacom grafom, malo boljim procesorom, nest boljom izradom i laganim pristupom komponentama ispod poklopca je hot deal, samo imaj na umu da je takva cijena iskljucivo za placanje preko interneta!

 

EDIT: Nisam vidio tvoj post skriptum, oke je taj Asus, vidim da taj model ima dvd-rw iako je isto x552. Za starije nezahtjevne igre, nista extra ce biti u redu integrirana HD 4400. Za filmove i flash gluposti se nemas sta brinuti ;)

 

 

 

@daemon

Di si kupovao laptop? Vrlo lako moguce da je koristen, da je netko kopao po njemu (sto nije nikakav problem radi laganog pristupa) i krivo vratio na mjesto poklopac !! Pogledaj malo jel to stisnuto kak spada u sve utore sa strane, cak i ako je preporucujem da skines poklopac i malo ga nabijes nazad, naravno sve dok je laptop ugasen.

 

 

 

gigi_cro kaže...

moze par preporuka.. 

stari mi se sjetio da bi u firmi gurnuo jedan laptop u troskove.. do cca 5000-5500kn.. 

nesto prijenosno (lagano), sa dobrom baterijom i dobrim ekranom, da po mogucnosti nije bucan i da se ne grije .. ostalo nije uopce bitno (veliki hard ili neke gejming performanse).. 

Nije zapravo ispodprosjecno lagan, radi o 2,3kg, ali je najjeftiniji jaci laptop sa IPS FHD ekranom:

http://www.m-computers.hr/lenovo-flex-2-15-intel-i5-4210u-8gb-ram-500gb-i-8gb-sshd-gt840-156-inch-touch-full-hd-59431834/len-nb-59431834/product/

Kako je procesor ujedno stedljiv, a baterija solidna, potrajat ce do 6h na balanced mode-u, preporucivo mjesat sa power saver modom za cim dulje trajanje u radu dok je istekan.

Za neko dulje trajanje treba kupiti zasebnu bateriju u sto se bas i ne kuzim.

Usput, taj laptop se moze izvrtit da bude tablet i ima jos touch screen.

 

 

 

Johan Boy kaže...

Hvala na savjetu... Išao bih onda na i5 M procesor... najbolje što sam našao za 17.3" ako još rastegnem na 500 kn je lenovo essential g710

http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.39C64202-5C58-4C08-B909-C3D1377CEE97.aspx

 

jedino kaj se, koliko vidim, ljudi žale na izradu...

Zaboravio sam na njega. Slobodno mi neke linkove posalji da vidim ko se zali. Izrada je prilicno dobra i robusna kod tog Lenova, a ekran navodno jos bolji nego kod Probook 470. Preporucujem da ga kupis dok je jos raspoloziv, daljes ces sam vidjeti jeli ta malena grupica losih komentara bila objektivno istinita :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.12.2014 20:11 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Hvala ipak sam za Asus posto je jeftiniji
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nisam skontao sto si napisao pod p.s. inace nebih duljio, idi na tog Asusa da ;)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice