Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.710
|
čitano: 13.028.082
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Np, nisam previše proučavao, mora to pisat negdje na netu sigurno, na njihovoj stranici il di. Nisam siguran, a što se tiče displaya svi su 60Hz jer posebno navedu kad je 144Hz da se pohvale. :)

Mislim da je taj Y540 odličan, možda nije kvalitetan kao aluminijski, al je ok plastika.

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na odgovoru, da nisam ni skuzio da ima i na bateriju garanciju. Mislim da cu ga uzet, na papiru jako dobro zvuci, vidjet cemo kakav je u praksi. Pozdrav.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Gledam po raznim stranicama laptop neki do 8k kn. Koristio bi ga iskljucivo za igre. Nisam dugo pratio nove komponente pa nisam u tome. Zato molim pomoc pri odabiru, ako znate di i koji bi bio najbolji za tu lovu. 

 

Hvala.

 

Lp

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ne, probaj nac takav aspire 5 sa i5 8265U i MX150 2GB, 8gb rama i 256gb SSD, a ne sa mx130 za iste novce negdje drugdje jer cesto zna bit 3999kn plus minus kad je akcija neka. Pogledaj na nabavu pa vidi cijene.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2019 14:19 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pa nije loše, malo je skuplji, al ak nema ništa bolje onda bolje to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima, trazim laptop da ima i5 prcoesor, 8GB ram, i 256 gb ssd ili makar 128 gb. Dakle laptop bi se uglavnom koristio za potrebe faksa (inzinjerski programi, mislim da je najkompleksinij matlab), stoga mi je bitno da procesorski bude malo jaci, i eventualno neko gejmanje tipa counter strike ili gta 4 i 5. Ne treba striktno biti jak laptop da se pokrene gta 5, jer mi je laptop prvenstveno namjenjen za rad, a ako moze pokrenuti gta je samo plus. Malo sam njuskao po internetu, ali nisam uspio naici na neku akciju ili povoljnu ponudu, pa ovdje postam jer ste ipak upuceniji u tu tematiku. Dakle nesto sto nije preskupo, tj da bude dobar omjer ulozeno-dobiveno, pozzz i hvala unaprijed na odgovoru :)

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da se nadovezem na post iznad, misljenja oko ovog laptopa? Da li je dovoljno dobar da pokrije sve zahtjeve gore navedene i hoce li biti pouzdan+ barem tri godine?

 

https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/notebook-lenovo-ideapad-ultraslim-s145-81mv00tvsc.html

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima li tko preporuku za manji laptop do 4500 kn? Dijagonala obavezno mora biti između 13 i 14" i masa ispod 1.6 kg. Tražim te dimenzije i masu jer će mi taj laptop prvenstevno biti putno računalo. Bilo bi poželjno da je fullHD, da ima pozadinsko osvjetljenje tipkovnice, ekran bez stepenice(u istoj ravnini kao i okvir), da nije AMD, da ima 8 GB RAM-a.

 

Imam već iskustva s Lenovo Yoga 530 convertible laptopom i nisam zadovoljan iz više razloga. Dell mi se sviđa ali su dosta skuplji od konkurencije. Koliko vidim još Asus, HP i Acer nude nešto u tom segmentu.

 

Može i kupnja izvana.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Kupujem laptop za studentske potrebe, gledanje filmova, internet i poneko igranje LOL-a. Trenutno imam HP 470 G2 koji me dobro sluzio ali sad trazim upgrade. 

Za oko mi je zapeo ovaj. Je li to neki best-buy u tom cjenovnom rangu ili ima nesto bolje i je li dosta jaci u odnosu na moj stari HP star 5 godina? Koliko vidim, ovaj ima 16 GB rama, ali ne znam hoce li ova graficka vrtjeti LOL. Znaci do nekih 3500kn s tim da imam 20% popusta na Acer laptope u Sancti Domenici.

Unaprijed hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

trazim laptop za Python i C++ programiranje sa sljedecim specifikacijama:

Proc: Intel core I5 8265u

RAM: 8GB(DDR4)

SSD: NVME ssd. 255GB

Graf: Intel UHD 620 ili HD 620

1920×1080, 15.6" ekran( idealno IPS ili LED)

Baterija: Iznad 40 Wh

HDMI, usb c, usb a 3.0 ili 3.1

OS: samo da nije Windows jer koristim Linux

Kamera,fingerprint, zvucnici i mikrofon nisu jako važni.

Masa ispod 2.5 kg

Idealno bi bilo da ime i prazan slot za jos 8GB RAM-a

 

 

Nasao sam ovaj Asus iz s15 serije u Instaru, no trenutno je rasprodan, ali je narucena nova kolicina(Mall.hr nudi isti model za cca. 300kn vise).

Stoga ukoliko to propadne moze li mi netko preporuciti nesto slicno ili mozda cak i bolje(ali da nema dediciranu graf. i Windows), za slicnu ili do cca. 500 kn vise. Hvala na odgovoru.

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koji bi od ovih preporučili:

 

HP Spectre x360 13(model 2017), 16gb RAM, 512ssd, i7 8550 

ASUS UX333FN-A4081T i5 8265, 16gb ram, 256ssd, mx150

Lenovo ThinkPad L390 - i5 8265,16gbram, 512ssd

 

HP je rabljen al pod garancijom, ostali novi sa webshopova, HP i Asus priblizno iste cijene, Thinkpad jeftiniji 70-ak eura

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2019 10:43 (master.on.wheels).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jučer mi je umro PC pa bi trebala kupiti laptop za nešto worda, excela, možda access, pogledat koji film/seriju i da dijete može odigrati neku jednostavniju igricu.

Do 5000 kn.

 

Preporučili su mi:

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-250-6mr39es-core-i5-8265u-dvdrw-8gb-256gb-ssd-hd-graphics-15-6-led-fhd-windows-10-srebrno-014600281

Da li je to OK? Ili bi preporučili nešto drugo?

 

Unaprijed hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nemam blage kaže...

Jučer mi je umro PC pa bi trebala kupiti laptop za nešto worda, excela, možda access, pogledat koji film/seriju i da dijete može odigrati neku jednostavniju igricu.

Do 5000 kn.

 

Preporučili su mi:

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-250-6mr39es-core-i5-8265u-dvdrw-8gb-256gb-ssd-hd-graphics-15-6-led-fhd-windows-10-srebrno-014600281

Da li je to OK? Ili bi preporučili nešto drugo?

 

Unaprijed hvala!

  to je OK ali mozeš proći jeftinije ako windowse kupiš odvojeno (par dolara ebay) ...

 

s obzirom na igrice preporučio bih ti Ryzen procesor koji je po snazi kao i taj intel I5 u tvom linku ali ima znatno bolju integriranu grafiku:

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-15-6wt76ea-ryzen-5-3500u-8gb-256gb-ssd-radeon-rx-vega-8-15-6-fhd-dos-srebrno-014600184?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

ili nesto sa i5 procesorom i odvojenom grafickom:

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/lenovo-prijenosno-racunalo-ideapad-330-i5-8250u-8gb-ssd256gb-mx150-15-6fhd-freedos-81de011asc-?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click#tabs

 

 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ovaj prvi sam gledala i bio mi je prva opcija ali mi trebaju legalni windowsi jer ce laptop biti na firmu i raditi cu racune preko njega.

 

Puno hvala!

4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok, molim pomoć jer nabadam po linkovima ko ćorava kokoš i ništa ne razumijem aneki su već i nevažeći.

 

Trebam laptop za multitasking, da imam u officeu otvoreno nekoliko fajlova istovremeno, i chrome sa nekoliko kartica i da radi solidno, ništa posebno. Povremeno neki autocad fajl u 2d za neki nezahtjevni rad. Žena na kompu povremno uređuje fotke u fotoshopu.

Cijena do cca 3200 kn.

Hvala na linkovima, molim Vas neki best buy sa linkovima.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!
Zamolio bih Vas za pomoć oko odabira laptopa.
Djevojka želi kupiti 13" laptop i koristila bi ga za faks (power point, word itd.), surfanje i gledanje filmova.

Budžet je oko 5000 kn.

 

Poželjeno je da ima:
IPS ekran rezolucije 1920x1080 

8 gb ram minimalno

SSD 128 gb minimalno

Osvijetljena tipkovnica

Solidne performanse za navedene taskove narednih 3-5 godina

Ekran sa što manjim rubovima

Dobra baterija zbog nošenja na predavanja

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
patoHD kaže...

Pozdrav!
Zamolio bih Vas za pomoć oko odabira laptopa.
Djevojka želi kupiti 13" laptop i koristila bi ga za faks (power point, word itd.), surfanje i gledanje filmova.

Budžet je oko 5000 kn.

 

Poželjeno je da ima:
IPS ekran rezolucije 1920x1080 

8 gb ram minimalno

SSD 128 gb minimalno

Osvijetljena tipkovnica

Solidne performanse za navedene taskove narednih 3-5 godina

Ekran sa što manjim rubovima

Dobra baterija zbog nošenja na predavanja

 

Hvala!

 

 

da li je ovo preveliko?

https://www.ekupi.hr/Acer-Swift-3-SF314-56-38MA-NXH4CEX016-prijenosno-racunalo-1406931.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

13 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
15 godina
online
13 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Da, definitivno takvo nešto! Što se tiče procesora, bude dovoljno snažan za ove jednostavnije stvari narednih par godina?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2019 14:10 (death1997).
15 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
patoHD kaže...

 Da, definitivno takvo nešto! Što se tiče procesora, bude dovoljno snažan za ove jednostavnije stvari narednih par godina?

 da, taj i3 8me generacije sa turbom je odlican za office i surfanje

7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

treba mi poslovni prijenosnik cijene oko 5-6000kn.

 

Specifikacije koje tražim:

-15,6"

-minimalno 8 GB RAM

-duže trajanje baterije (da može barem duže od 4 sata surfanja ili uredskog rada)

-1TB disk (znači da nije SSD)

-prednost je da nije težak jer ga dosta nosim

-također, bilo bi dobro da dolazi sa instaliranom windowsima, ali nije presudno

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2019 9:01 (Trica).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice